ମନୋରଞ୍ଜନ |

ମୋ ଫିଲ୍ମ ନିଷିଦ୍ଧ ହେଉ

ମୋ ଫିଲ୍ମ ନିଷିଦ୍ଧ ହେଉ
ମୁମ୍ବାଇ: ଏକଦା ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଶିଳ୍ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀର ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ଖାନ୍ନା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଲେଖିକା ତଥା ପ୍ରଯୋଜିକା। ସେ ଯେଉଁସବୁ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ସେ ସବୁକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ (ନିଷିଦ୍ଧ) କରିଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଫଳରେ କେହି ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।  ଶୁକ୍ରବାର ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ତାଙ୍କର ପୁସ୍ତକ ‘ପାଇଜାମାସ୍‌ ଆର୍‌ ଫରଗିଭିଙ୍ଗ୍‌’ ଲଞ୍ଚ୍‌ ବେଳେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା ଅବସରରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ମା’ ଡିମ୍ପଲ କାପାଡିଆଙ୍କ ସମେତ ବଲିଉଡ୍‌ର ଅନ୍ୟ କଳାକାରମାନେ। 
ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ୧୯୯୫ରେ ପ୍ରଥମ କରି ‘ବରସାତ୍‌’ରେ ଅଭିନୟର ପାଦ ଥାପିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ କ୍ରମାଗତ ‘ଇତିହାସ’, ‘ଜୁଲ୍‌ମି’ ଏବଂ ‘ମେଲା’ ଭଳି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସବୁ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ ୨୦୦୧ରେ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ଅଭିନୟ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା, ଆପଣଙ୍କ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ରିମେକ୍‌ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି। ସେ ପରିହାସ ଛଳରେ କହିଥିଲେ, ବାସ୍ତବରେ ମୋର କୌଣସି ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍‌ ହୋଇନାହିଁ। ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି, ‘ମୋର ସବୁ ଫିଲ୍ମକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଦେବା ଉଚିତ। ଫଳରେ କୌଣସି ଦର୍ଶକ ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ।’
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ହେଲେ ଜୟପ୍ରଦା

ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର ହେଲେ ଜୟପ୍ରଦା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୯: ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୟପ୍ରଦା ନେପାଳ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର ଆମ୍ବାସାଡର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’

ବିଦେଶରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’

ମୁମ୍ବାଇ: ନିକଟରେ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଥିବା ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଲଭ୍‌ ସୋନିଆ’ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତବରେଜ ନୁରାନି ଓ ପ୍ରଯୋଜକ ଡାଭିଡ ଓମାର୍କଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ଆମେରିକାରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବ।

ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେଲା ‘ମଣ୍ଟୋ’

ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେଲା ‘ମଣ୍ଟୋ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେରେ ‘ମଣ୍ଟୋ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଥମ ଦିନର ମର୍ନିଂ ଶୋ’ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇପାରି ନ ଥିବାରୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତଥା ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ନନ୍ଦିତା ଦାସ ନୈରାଶ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଅପରାହ୍ନରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ହେବାପରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି ଭାୟକମ୍‌ ୧୮ ମୋଶନ୍‌ ପିକ୍ଚର୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। 

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରିୟା-ମହେଶ

ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରିୟା-ମହେଶ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମହେଶ ଭଟ୍ଟ ଗୁରୁବାର ତାଙ୍କର ୭୦ ତମ ଜନ୍ମ ଦିବସ ମନାଇବା ପରେ ପରେ ଆସିଛନ୍ତି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ। ଏବେ ମହେଶଙ୍କ ନାଁ ସହ ଏକ ପ୍ରକାର ଯୋଡି ହୋଇ ଯାଇଛି ବଲିଉଡ୍‌ ନାୟିକା ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତିଙ୍କ ନାଁ।

ସ୍ମିତା ପାଟିଲ୍‌ ପୁରସ୍କାର ଯଥାର୍ଥ

ସ୍ମିତା ପାଟିଲ୍‌ ପୁରସ୍କାର ଯଥାର୍ଥ

ମୁମ୍ବାଇ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମା ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଭିନୟ ଲାଗି ସ୍ମିତା ପାଟିଲ୍‌ ପୁରସ୍କାର ପାଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଯଥାର୍ଥ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଛନ୍ତି।

ସଫଳତା ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି କଳାକାରଙ୍କ କିପରି ଥିଲା ଜୀବନ

ସଫଳତା ପାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି କଳାକାରଙ୍କ କିପରି ଥିଲା ଜୀବନ

କଳାକାର ନିଜ ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହିଥାନ୍ତି। କେତେବେଳେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ହସାଇଥାନ୍ତି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ କନ୍ଦାଇଥାନ୍ତି। ଅଭିନୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ କଳାକାର ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟରେ ନିଜ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାନ୍ତି। ମାତ୍ର ପରଦା ଉପରେ ଚମକୁଥିବା କଳାକାରଙ୍କ କ୍ୟାରିୟର କେତେ ସଂଘର୍ଷମୟ ତାହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଜଣା ନ ଥାଏ। 

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେ’:ରିଲିଜ ହେବ ‘ମଣ୍ଟୋ’, ‘ବତୀ ଗୁଲ୍‌ ମିଟର୍‌ ଚାଲୁ’

ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେ’:ରିଲିଜ ହେବ ‘ମଣ୍ଟୋ’, ‘ବତୀ ଗୁଲ୍‌ ମିଟର୍‌ ଚାଲୁ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-
ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରାଇଡେ’ରେ ଏଥର ରିଲିଜ ହେବ ନନ୍ଦିତା ଦାସଙ୍କ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ବାୟୋଗ୍ରାଫିକାଲ୍‌ ଡ୍ରାମା ଫିଲ୍ମ ‘ମଣ୍ଟୋ’। ଏହାସହ ଶ୍ରୀନାରାୟଣ ସିଂଙ୍କ ‘ବତୀ ଗୁଲ୍‌ ମିଟର୍‌ ଚାଲୁ’ ମଧ୍ୟ ଏଥର ପରଦାକୁ ଆସିବ। ଉଭୟ ଫିଲ୍ମର କାହାଣୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଆରା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଫିଲ୍ମର କନ୍‌ସେପ୍ଟ ଓ ଷ୍ଟାର୍‌କାଷ୍ଟ ଆକର୍ଷଣ ରହିବ।

କାନ୍ଦିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍‌

କାନ୍ଦିଲେ ସଲମାନ ଖାନ୍‌

ବଲିଉଡ୍‌ର ଦବଙ୍ଗ ଷ୍ଟାର୍‌ ସଲମାନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଆଖିରେ ଲୁହ! ରିଲ୍‌ରେ ନୁହେଁ, ରିୟଲ୍‌ ଲାଇଫରେ। ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରୀରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି ସଲମାନଙ୍କ ହୃଦୟ ବେଶ୍‌ ଉଦାର।

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ଧାରାବାହିକ ‘ତୁଳସୀ’ରେ କ୍ରିଷ୍ଣା ଚରିତ୍ରରେ ପ୍ରଥମ କରି  ପରଦାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଅଭିନେତା ଶୁଭାଶିଷ୍‌ ଶର୍ମା (ଡାକ ନାମ ମଣ୍ଟୁ)। ପରେ ସେ ‘ଅପା’, ‘ଆଇନା’ ଭଳି ଅନେକ ଧାରାବାହିକରେ ନିଜ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଦେଖାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

୮୦ଟି ଫିଲ୍ମ, ୫୦୦ ଆଲବମ୍‌ ଓ ୧୫ଟି ଟେଲି ସିରିଏଲ୍‌ର ଟାଇଟଲ ଟ୍ରାକ୍‌। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୮୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ଅନ୍ତରା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ। 

ଗୋଟିଏ ସିନେମା, ଦୁଇଟି ଇଣ୍ଟରଭାଲ

ଗୋଟିଏ ସିନେମା, ଦୁଇଟି ଇଣ୍ଟରଭାଲ

ସାଧାରଣତଃ ଗୋଟିଏ ସିନେମାରେ ଗୋଟିଏ ହିଁ ଇଣ୍ଟରଭାଲ ଥାଏ। କାହାଣୀ ଏକ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମୋଡରେ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ହଠାତ୍‌ ପରଦା ଉପରେ ଲେଖି ହୋଇଯାଏ ‘ଇଣ୍ଟରଭାଲ’। 

ଟାଇଗର ଶ୍ରଫ

ଟାଇଗର ଶ୍ରଫ

ବଲଉଡ୍‌ର ‘ଲଙ୍ଗ୍‌ ରେସ୍‌ର ଘୋଡା’ ଭାବରେ ତାଙ୍କୁ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରୁ କରୁ ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ସିନେମା ‘ହେରୋପନ୍ଥୀ’ ବ୍ୟତୀତ ୧୦୦କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ‘ବାଗୀ’, ‘ଏ ଫ୍ଲାଇଙ୍ଗ ଜ୍ୟାଟ୍‌’, ‘ବାଗୀ-୨’କୁ ତାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦକ୍ଷତାର ମାପକାଠି ଭାବରେ ନିଆଯାଇପାରେ। ସେ ହେଲେ ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫଙ୍କ ସୁପୁତ୍ର ଟାଇଗର।