ମନୋରଞ୍ଜନ |

ମୋ ଫିଲ୍ମ ନିଷିଦ୍ଧ ହେଉ

ମୋ ଫିଲ୍ମ ନିଷିଦ୍ଧ ହେଉ
ମୁମ୍ବାଇ: ଏକଦା ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଶିଳ୍ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀର ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ଖାନ୍ନା। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଲେଖିକା ତଥା ପ୍ରଯୋଜିକା। ସେ ଯେଉଁସବୁ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ସେ ସବୁକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ (ନିଷିଦ୍ଧ) କରିଦିଆଯିବା ଉଚିତ। ଫଳରେ କେହି ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।  ଶୁକ୍ରବାର ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ତାଙ୍କର ପୁସ୍ତକ ‘ପାଇଜାମାସ୍‌ ଆର୍‌ ଫରଗିଭିଙ୍ଗ୍‌’ ଲଞ୍ଚ୍‌ ବେଳେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସହ ଆଲୋଚନା ଅବସରରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ମା’ ଡିମ୍ପଲ କାପାଡିଆଙ୍କ ସମେତ ବଲିଉଡ୍‌ର ଅନ୍ୟ କଳାକାରମାନେ। 
ଟ୍ବିଙ୍କିଲ୍‌ ୧୯୯୫ରେ ପ୍ରଥମ କରି ‘ବରସାତ୍‌’ରେ ଅଭିନୟର ପାଦ ଥାପିଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ କ୍ରମାଗତ ‘ଇତିହାସ’, ‘ଜୁଲ୍‌ମି’ ଏବଂ ‘ମେଲା’ ଭଳି ଅନେକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସବୁ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ଲପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ସେ ୨୦୦୧ରେ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପରେ ଅଭିନୟ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରାଯାଇଥିଲା, ଆପଣଙ୍କ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ରିମେକ୍‌ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି। ସେ ପରିହାସ ଛଳରେ କହିଥିଲେ, ବାସ୍ତବରେ ମୋର କୌଣସି ଫିଲ୍ମ ହିଟ୍‌ ହୋଇନାହିଁ। ତେଣୁ ମୁଁ ଭାବୁଛି, ‘ମୋର ସବୁ ଫିଲ୍ମକୁ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଦେବା ଉଚିତ। ଫଳରେ କୌଣସି ଦର୍ଶକ ଏହାକୁ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ।’
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରିୟାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା, ସତ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ କାହାଣୀ ‘ଲଭ୍‌ ହୈକର୍ସ’

ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରିୟାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲିଉଡ୍‌ ସିନେମା, ସତ୍ୟ ଘଟଣା ଉପରେ ଆଧାରିତ କାହାଣୀ ‘ଲଭ୍‌ ହୈକର୍ସ’

ପ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ଓ୍ବାରିୟରଙ୍କୁ କିଏ ବା ଜାଣେ! ମାଲାୟଲମ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘ଔର ଉଦାର ଲଭ୍‌’ର ଏକ ଦୃଶ୍ୟରୁ ସେ ରାତାରାତି ଲାଇମ୍‌ଲାଇଟ୍‌କୁ ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘ଶ୍ରୀଦେବୀ ବଙ୍ଗ୍‌ଲୋ’ରେ ଅଫର। ଏହା ପ୍ରିୟାଙ୍କ ବଲିଉଡ୍‌ ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମ। 

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ: ସନି, ଊର୍ମିଳା, ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ, ଦଳ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ଅନେକ

୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ: ସନି, ଊର୍ମିଳା, ପ୍ରକାଶ ରାଜଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ, ଦଳ ବଦଳାଇଛନ୍ତି ଅନେକ

ବମ୍ବେ: ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଦେଶର ରାଜନୀତି ସରଗରମ। ସବୁଥର ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକରେ କଳାକାରଙ୍କ ଯୋଗଦାନ ଏଥିରେ ତଡ଼କା ଲଗାଇଛି। 

ମା’ଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ଯୋଗୁ ଆଲିଆଙ୍କ ସହ ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ରେ ରହିବେ ରଣବୀର

ମା’ଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ଯୋଗୁ ଆଲିଆଙ୍କ ସହ ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ରେ ରହିବେ ରଣବୀର

ବମ୍ବେ: ପ୍ରଥମେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଆଉ ପରେ ବିବାହକୁ ନେଇ ହେଉଥିଲା ଚର୍ଚ୍ଚା। ମାତ୍ର ଏବେ ଲିଭ୍‌ ଇନ୍‌ରେ ରହିବେ ବଲିଉଡର ନୂଆ ଲଭ୍‌ବାର୍ଡ ଆଲିଆ-ରଣବୀର।

‘ଦବଙ୍ଗ-୩’ରେ ନଜର ଆସିବେ ୨ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌: ଜଣେ ସଲମାନ୍‌ଙ୍କ ଭାଣେଜୀ, ଆଉଜଣେ ମହେଶଙ୍କ ଝିଅ ଅଶ୍ୱାମୀ

‘ଦବଙ୍ଗ-୩’ରେ ନଜର ଆସିବେ ୨ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌: ଜଣେ ସଲମାନ୍‌ଙ୍କ ଭାଣେଜୀ, ଆଉଜଣେ ମହେଶଙ୍କ ଝିଅ ଅଶ୍ୱାମୀ

ସଲମାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଆଗାମୀ ସିନେମା ‘ଦବଙ୍ଗ-୩’ରେ ଜଣେ ନୁହେଁ  ଦୁଇ ଦୁଇ ଜଣ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌ଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି।

ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଅଙ୍କିତା ଲୋଖଣ୍ଡେଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଅଙ୍କିତା ଲୋଖଣ୍ଡେଙ୍କ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ସହ ବ୍ରେକଅପ୍‌ ପରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଙ୍କିତା ଲୋଖଣ୍ଡେଙ୍କୁ ମିଳିଯାଇଛନ୍ତି ନୂଆ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ। ଏହି ଅଭିନେତା ହେଉଛନ୍ତି ବିକି ଜୈନ। ଉଭୟ ଏକ ବିବାହ ପାର୍ଟିରେ ନଜର ଆସିଛନ୍ତି। 

ସଲମାନ-ଦିଶାଙ୍କ ହଟ୍‌ କେମେଷ୍ଟ୍ରି

ସଲମାନ-ଦିଶାଙ୍କ ହଟ୍‌ କେମେଷ୍ଟ୍ରି

ଏଥର ଇଦ୍‌ରେ ସଲମାନ ଖାନ୍‌ ଏବଂ କ୍ୟାଟ୍ରିନା କୈଫଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘ଭାରତ’ ଧୁମ୍‌ ମଚାଇବାକୁ ଯାଉଛି।

ମଲାଇକାଙ୍କ ସହ ବିବାହକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅର୍ଜୁନ: କହିଲେ ଏବେ ମୋତେ ୩୩ ବର୍ଷ, ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହେଁନା

ମଲାଇକାଙ୍କ ସହ ବିବାହକୁ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଅର୍ଜୁନ: କହିଲେ ଏବେ ମୋତେ ୩୩ ବର୍ଷ, ଶୀଘ୍ର ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହେଁନା

ବମ୍ବେ: ବି-ଟାଉନର ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଲଭ୍‌ବାର୍ଡ ହେଲେ ମଲାଇକା ଅରୋରା ଓ ଅର୍ଜୁନ କପୁର। ପ୍ରତିଦିନ ଉଭୟଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଛି ନା କିଛି ରୋଚକ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। ସେ ଡିନର୍‌ ଡେଟ୍‌ରେ ଯାଆନ୍ତୁ ଅଥବା କୌଣସି ପାର୍ଟି ଅଥବା ଫଙ୍କଶନ୍‌ରେ, ସମସ୍ତଙ୍କର ଥାଏ ଉଭୟଙ୍କ ଉପରେ ନଜର। 

ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଘୋଷଣା ହେବ ୬୬ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ

ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଘୋଷଣା ହେବ ୬୬ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୫।୪: ଆସନ୍ତା ମେ’ରେ ଲୋକ ସଭା ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ଏହାପରେ ୬୬ ତମ ଜାତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପୁରସ୍କାର ବିଜେତାଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷରା କରାଯିବ ବୋଲି ବୁଧବାର ସୂଚନା ଓ ପ୍ରସାରଣ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଦୁଇଜଣ କୋଏଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଗାୟକ ଅରିଜିତ୍‌ ସିଂହ

ଦୁଇଜଣ କୋଏଲଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଗାୟକ ଅରିଜିତ୍‌ ସିଂହ

ବଲିଉଡର ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଅରିଜିତ୍‌ ସିଂହ ଗୁରୁବାର ୩୨ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। 

ଫିଲ୍ମ ‘ଭାରତ’ରେ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ବି ଓଲ୍ଡ ଏଜ୍‌ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ

ଫିଲ୍ମ ‘ଭାରତ’ରେ କ୍ୟାଟ୍ରିନା ବି ଓଲ୍ଡ ଏଜ୍‌ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବେ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ ଭାଇଜାନ୍‌ ସଲମାନ ଖାଁ ଓ କ୍ୟାଟ୍ରିନ କୈଫଙ୍କ ଅପ୍‌କିମିଙ୍ଗ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜାରି ରହିଛି। ଫିଲ୍ମ ‘ଭାରତ’ରେ ଉଭୟେ ନଜର ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏମାନଙ୍କର ଭିନ୍ନ ଗେଟ୍‌ଅପ୍‌ ଏବେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଭିନ୍ନ ସ୍ବାଦ ଆଣିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। 

ସଲିମ ଖାଁଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମାଷ୍ଟର ଦିନାନାଥ ମଙ୍ଗେସକର ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ସଲିମ ଖାଁଙ୍କୁ ମିଳିଲା ମାଷ୍ଟର ଦିନାନାଥ ମଙ୍ଗେସକର ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୫।୪: ଭେଟେରାନ୍‌ ସ୍କ୍ରିନ୍‌ରାଇଟର ସଲିମ ଖାଁଙ୍କୁ ୭୭ତମ ମାଷ୍ଟର ଦିନାନାଥ ମଙ୍ଗେସକର ଆଓ୍ବାର୍ଡ ୨୦୧୯ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ଖରାରେ କ୍ଷେତ ବୁଲିଲେ ଆମିର୍‌

ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ଖରାରେ କ୍ଷେତ ବୁଲିଲେ ଆମିର୍‌

ଅଭିନେତା ଆମିର୍‌ ଖାଁ  ନିଜ ଫିଲ୍ମ  ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ପାଲମ୍‌ପୁରର ଏକ ଗାଁକୁ ଯାଇଥିବା ନଜରକୁ ଆସିଛିି।


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri