ମନୋରଞ୍ଜନ |

ୟଶ୍‌ଙ୍କ ସଫଳତାର ରାଜ୍‌ ଧଳା ପୋଷାକ

ୟଶ୍‌ଙ୍କ ସଫଳତାର ରାଜ୍‌ ଧଳା ପୋଷାକ
ବଲିଉଡ୍‌ର ଜଣେ ଆଗଧାଡ଼ିର ନିର୍ମାତା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏବଂ କାହାଣୀ ଲେଖକ ଥିଲେ ୟଶ୍‌ ଚୋପ୍ରା। ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ସିନେମା ଅନେକ କଳାକାରଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ୫୩ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ବଲିଉଡ୍‌ରେ ବେଶ୍‌ ସକ୍ରିୟ ରହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଆଉ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାନ୍ତି ସତ, ହେଲେ ସେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସିନେମାଗୁଡିକ ଏବେ ବି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନରେ ବସାବାନ୍ଧି ରହିଛି। ଭାଇ ବି. ଆର. ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ସହ ୧୯୫୯ରୁ ‘ଧୂଲ୍‌ କେ ଫୁଲ’ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଡ୍ରାମା ସିନେମାରେ ମାଲା ସିହ୍ନା, ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଓ ଲୀଲା ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ୟଶ୍‌ଙ୍କୁ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା ୧୯୭୩ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ସିନେମା ‘ଦାଗ: ଏ ପୋଏମ୍‌ ଅଫ୍‌ ଲଭ୍‌’ରୁ। ଏହା ପରେ ଦିଓ୍ବାର, କଭି କଭି, ତ୍ରିଶୁଲ, ସିଲ୍‌ସିଲା, ବିଜୟ, ଚାନ୍ଦ୍‌ନୀ, ଲମ୍‌ହେ, ପରମ୍ପରା, ଦିଲ୍‌ ତୋ ପାଗଲ୍‌ ହୈ, ବୀର୍‌ ଜାରା, ଜବ୍‌ ତକ୍‌ ହୈ ଜାନ୍‌ ପରି ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍‌ ସିନେମା ସେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଜବ୍‌ ତକ୍‌ ହୈ ଜାନ୍‌ ୟଶ୍‌ଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶେଷ ସିନେମା ଥିଲା। ଏହି ସିନେମାକୁ ପରଦା ଉପରେ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ସେ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ପରପାରିକୁ।

ମାତ୍ର ୟଶ୍‌ଙ୍କ ସିିନେମାଗୁଡ଼ିକର ଗୋଟିଏ ବିଶେଷତ୍ୱ ରହିଛି। ତାହା ହେଉଛି ନିଜ ସିନେମାରେ ସେ ହିରୋଇନ୍‌ମାନଙ୍କୁ ଧଳା ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧାଉଥିଲେ। ଏହା ହିଁ ତାଙ୍କ ସିନେମାର ସଫଳତାର ରାଜ୍‌ ଥିଲା ବୋଲି ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିଲେ। ସିନେମାର ସଫଳତା ପାଇଁ କଳା ଯାଦୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଧଳା ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ ୟଶ୍‌। ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟଙ୍କୁ ମୋହବତେଁ, ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କୁ ଚାନ୍ଦ୍‌ନୀ ଓ ଲମ୍‌ହେ, ଜୁହି ଚାଓ୍ବଲାଙ୍କୁ ଡର୍‌, ମାଧୁରୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍‌ ତୋ ପାଗଲ୍‌ ହୈ, ପ୍ରୀତି ଜିଣ୍ଟାଙ୍କୁ ବୀର୍‌ ଜାରା, ରେଖାଙ୍କୁ ସିଲ୍‌ସିଲା, ରାଣୀ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ସାଥିୟା, କ୍ୟାଟ୍ରିକା କୈଫଙ୍କୁ ଜବ୍‌ ତକ୍‌ ହୈ ଜାନ୍‌ ଓ ମେରେ ବ୍ରଦର କି ଦୁଲ୍‌ହନ୍‌, ଅନୁଷ୍କା ଶର୍ମାଙ୍କୁ ରବ୍‌ ନେ ବନା ଦି ଯୋଡି, ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବାଜା ବାରାତ, କାଜଲଙ୍କୁ ଫନା ଆଦିରେ ଧଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧାଇବା ପାଇଁ ୟଶ୍‌ ଆଦୌ ଭୁଲି ନ ଥିଲେ। ଏହି ସିନେମାଗୁଡ଼ିକ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନିଟକରେ ବେଶ୍‌ ଆଦୃତ ହେବା ସହ ୟଶ୍‌ଙ୍କୁ ଅନେକ ସଫଳତା ଆଣିଦେଇଥିଲା।
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ଆଜି ବିବାହ: ଦୀପିକାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଫୁଲରେ ସଜ୍ଜିତ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ, ରଣବିରଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା

ଆଜି ବିବାହ: ଦୀପିକାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଫୁଲରେ ସଜ୍ଜିତ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ, ରଣବିରଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା

ବମ୍ବେ: ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହେବେ ବଲିଉଡର ଦୁଇ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳ ଦୀପିକା ପାଦ୍ୟୁକୋନ ଓ ରଣବିର ସିଂହ। ଏଥିପାଇଁ  ଦୀପିକାଙ୍କ ପସନ୍ଦର ଫୁଲରେ ସଜ୍ଜିତ ଇଟାଲିର ଲେକ୍‌ କୋମୋ ଡେଷ୍ଟିନେସନ। ବୁଧବାର କୋଙ୍କଣୀ ପରମ୍ପରାନୁଯାୟୀ ଉଭୟଙ୍କର ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ସିନ୍ଧୀ ପରମ୍ପରା ଅନୁଯାୟୀ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ।

ତନୁଶ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇ ମୋତେ କଚାଡିଲେ ରେସ୍‌ଲର: ରାକ୍ଷୀ

ତନୁଶ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ନେଇ ମୋତେ କଚାଡିଲେ ରେସ୍‌ଲର: ରାକ୍ଷୀ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୩।୧୧: ଡ୍ରାମା କୁଇନ୍‌ ରାକ୍ଷୀ ସାଓ୍ବନ୍ତ ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ହେଲେ ଇତିମଧ୍ୟରେ ସେ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥତା ପାଇଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ତନୁଶ୍ରୀ ଦତ୍ତଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି।

ଶିଳ୍ପା ଖାଇଲେ ସୁନା ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ

ଶିଳ୍ପା ଖାଇଲେ ସୁନା ଆଇସ୍‌କ୍ରିମ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ କୁଇନ୍‌ ଶିଳ୍ପା ସେଟ୍ଟୀ କୁନ୍ଦ୍ରା ଏବେ ହଂକଂରେ ଛୁଟି କଟାଉଛନ୍ତି। ପରିବାର ସହ ସେଠାକୁ ଯାଇ ଖୁବ୍‌ ମଜା ମସ୍ତି ବି କରୁଛନ୍ତି। ନିଜ ହେଲ୍‌ଥକୁ ନେଇ ସବୁବେଳେ ସଜାଗ ଥିବା ଶିଳ୍ପା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବି ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥାନ୍ତି।

‘ଦି ସ୍କାଏ ଇଜ୍‌ ପିଙ୍କ୍‌’ ଶୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ

‘ଦି ସ୍କାଏ ଇଜ୍‌ ପିଙ୍କ୍‌’ ଶୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ‘ଦି ସ୍କାଏ ଇଜ୍‌ ପିଙ୍କ୍‌’ର ଶୁଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ବେଳେ ଉଭୟ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏବଂ ଅଭିନେତା ଫାରହାନ୍‌ ଅଖତର ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି  ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। 

ଆରପାରିରେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନା

ଆରପାରିରେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନା

କଟକ ଅଫିସ୍‌, ୧୩।୧୧: ‘ନ ଯା ନ ଯା ରେ ଗୋରୀ ବାଲିଯାତ୍ରା ଦେଖି...’ ସୁପରହିଟ ଗୀତର ଗାୟକ ତଥା ଓ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନାଙ୍କ ପରଲୋକ। ମଙ୍ଗଳବାର କଟକସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସେ ଶେଷନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।

କିସିଂ ବୟଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପୋଷ୍ଟର ରିଲିଜ୍‌

କିସିଂ ବୟଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ପୋଷ୍ଟର ରିଲିଜ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ବେଶ୍‌ କିଛି ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ପରଦାକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି ସିରିଏଲ କିସର୍‌ ଇମ୍ରାନ୍‌ ହାସ୍‌ମି। ନିଜ ହୋମ୍‌ ପ୍ରଡକ୍ସନ୍‌ ବ୍ୟାନରରେ ସେ ଏବେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ନିକଟତର ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।

ମାମୁଙ୍କୁ ବାହା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ

ମାମୁଙ୍କୁ ବାହା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡରେ ଏବେ ଚାଲିଛି ବିବାହର ଋତୁ। ହେଲେ ଜଣେ ନାୟିକାଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ନିକଟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ଟେଲିଭିଜନ ଶୋ’ କଫି ଉଇଥ୍‌ କରନରେ କେତେଜଣ ସେଲିବ୍ରିଟି ତାଙ୍କ ମନକଥା ଖୋଲି କହୁଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଅଜଣା କଥା ଦର୍ଶକେ ଏହି ଶୋ’ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣି ପାରୁଛନ୍ତି।

ରାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ତଳେ କଚାଡ଼ି ଦେଲେ ରେସ୍‌ଲର

ରାକ୍ଷୀଙ୍କୁ ତଳେ କଚାଡ଼ି ଦେଲେ ରେସ୍‌ଲର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୧: କଣ୍ଟ୍ରୋଭର୍ସି କୁଇନ୍‌ ରାକ୍ଷୀ ସାଓ୍ବନ୍ତ ଏବେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ ସେ ହରିୟାଣାର ପଞ୍ଚକୁଲାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସିଡବ୍ଲୁଇ ରେସ୍‌ଲିଙ୍ଗ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଆହତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ପରଦାକୁ ଆସୁଛି ‘ଅଜବ ସଞ୍ଜୁର ଗଜବ ଲଭ୍‌’

ପରଦାକୁ ଆସୁଛି ‘ଅଜବ ସଞ୍ଜୁର ଗଜବ ଲଭ୍‌’

ପୁରୀ ଅଫିସ୍‌, ୧୨।୧୧: ପୁରୀଠାରୁ ୨୦ କିମି ଦୂର ବୀରଗୋବିନ୍ଦପୁର ସ୍ଥିତ ମା’ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀଙ୍କ ପୀଠରେ ‘ଅଜବ ସଞ୍ଜୁର ଗଜବ୍‌ ଲଭ୍‌’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଶୁଭ ମହୁରତ୍‌ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଛାଇଶ୍ରଦ୍ଧା ଟେଲି ପ୍ରଡକ୍ସନର ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର।

ଲଭ୍‌-ଜିହାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ‘କେଦାରନାଥ’: ଭାଜପା ନେତା

ଲଭ୍‌-ଜିହାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ‘କେଦାରନାଥ’: ଭାଜପା ନେତା

ମୁମ୍ବାଇ,୧୧।୧୧: ବଲିଉଡ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘କେଦାରନାଥ’କୁ ନେଇ ଏବେ ଉଠିଛି ବିବାଦ। ଏହା ଲଭ୍‌-ଜିହାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଭାଜପା ନେତା। ଯାହା ହିନ୍ଦୁଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। 

ନୂଆ ରୋମାଣ୍ଟିକ ଆଲବମ ‘ତୋ ପ୍ରେମରେ ପଡିଛି’ ମୁକ୍ତି ଲାଭକଲା

ନୂଆ ରୋମାଣ୍ଟିକ ଆଲବମ ‘ତୋ ପ୍ରେମରେ ପଡିଛି’ ମୁକ୍ତି ଲାଭକଲା

ପାଟଣା,୧୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ମୁଖ୍ୟାଳୟସ୍ଥିତ ଆନନ୍ଦେଶ୍ବର ଶିବମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଓଡ଼ିଆ ନୂଆ ଆଲବମ ଗୀତ ‘ତୋ ପ୍ରେମରେ ପଡିଛି’ପପ୍‌ ଚୀନ ଏଣ୍ଟରଟେନମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଛି।

ବାପାଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ଅର୍ଜୁନ

ବାପାଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ଅର୍ଜୁନ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ ପ୍ରଯୋଜକ ବୋନି କପୁର ୬୩ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ଜନ୍ମଦିନକୁ ପୁଅ ଅର୍ଜୁନ କପୁର ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି। ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜନ ସହ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ କପୁର ପରିବାରର ଏକ ଫଟୋ ଶେୟାର କରି ସେ ପିତା ବୋନି କପୁରଙ୍କୁ ଜନ୍ମଦିନ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି।