ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୮ ଶହ ଗୋରୁଙ୍କ ଟିକାକରଣ

ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୬।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନାଞ୍ଚଳ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାଇଝରଣଠାରେ ଗତ ୪ ତାରିଖରୁ ଚାଲିଥିବା ଗୋ ମହିଷାଦି ଟିକାକରଣ ଓ ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସା ଶିବିର ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ଛେଣ୍ଡିପଦା ପ୍ରାଣୀଧନ ଚିକିତ୍ସକ ବିକାଶ ବେହେରା ଓ ଛେଣ୍ଡିପଦା ବନବିଭାଗ ଫରେଷ୍ଟର ମକାର ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶିବରରେ ୮୧୭ଟି ଗୋମହିଷାଦିଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇ କୁର୍ମି ନାଶକ ଓ ଭିଟାମିନ ଔଷଧ ବିତରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିରୁ ୮ ଶହ ଗୋରୁଙ୍କ ଫାଟୁଆ ଟିକାକରଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଶିବିରରେ ପ୍ରାଣୀଧନ ଓ ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ମନ୍ଦାର ମଣ୍ଡିରେ ଆରମ୍ଭରୁ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା: ଖୋଲାରେ ପଡ଼ିଛି ୧୦୦୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ

ଭୁବନ, ୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ମନ୍ଦାର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ଧାନମଣ୍ଡିରେ ଆରମ୍ଭରୁ ବ୍ୟାପକ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଖାଦେଇଛି। ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରି ମିଲର ଧାନ କାଟ କରିବାକୁ କହିବା ପରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି ଚାଷୀ। ସମନ୍ବୟ ଅଭାବରୁ ଧାନକ୍ରୟ ହୋଇପାରି ନ ଥିବାବେଳେ ଖୋଲା ଆକାଶ ତଳେ ପଡ଼ିରହିଛି ୧୦୦୦ କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ।

ଶେଲଟର ହୋମ୍‌ ଯୌନଶୋଷଣ ମାମଲା: ତଦନ୍ତରେ ଶିଥିଳତା

ଶେଲଟର ହୋମ୍‌ ଯୌନଶୋଷଣ ମାମଲା: ତଦନ୍ତରେ ଶିଥିଳତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୧୨: ‘ଗୁଡ୍‌ ନ୍ୟୁଜ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଡ୍ରିମ୍‌ ସେଣ୍ଟର’ ଯୌନଶୋଷଣ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆଗକୁ ବଢୁନି। ଅନୁଷ୍ଠାନ ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଥିବାବେଳେ ତଦନ୍ତରେ ଶିଥିଳତା ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଖସିଯିବା ପାଇଁ ବାଟ ଦେଖାଉଥିବା ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ପୈଠ ନ କରିବାରୁ ଜୁଲମ: ମହିଳାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ

କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ପୈଠ ନ କରିବାରୁ ଜୁଲମ: ମହିଳାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୧୨: କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ପଇଠ ନ କରିବାରୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀ ଘରୁ ବାହାର କରି ତାଲା ପକାଇଦେବା ଘଟଣା ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ଥାନା ଯୋରନ୍ଦା ଫାଣ୍ଡି ନାଟିମା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପୀଡ଼ିତା ମହିଳା ଶୈଳବାଳା ସାହୁ ଏ ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସୂର-ତାଲ ସାଂସ୍କୃତିକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ନାଚ, ଗୀତରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ସୂର-ତାଲ ସାଂସ୍କୃତିକ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ନାଚ, ଗୀତରେ ଝୁମିଲେ ଦର୍ଶକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧୨: ସେବା ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସୂର-ତାଲର ସାଂସ୍କୃତିକ ଉତ୍ସବ ୨୦୧୮ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଜିଲା ସଂସ୍କୃତି ଅଧିକାରୀ ମହେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁ, ରିତେଶ ମହାପାତ୍ର, ବିଷ୍ଣୁଚରଣ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ବିଧାନସଭା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟସ୍‌ କମିଟି ସବ୍‌ କମିଟି-୧ର ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ: କୁନ୍ଦରାବାହାଳି, ନନ୍ଦିରା ନାଳ ପରିଦର୍ଶନ

ବିଧାନସଭା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟସ୍‌ କମିଟି ସବ୍‌ କମିଟି-୧ର ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତ: କୁନ୍ଦରାବାହାଳି, ନନ୍ଦିରା ନାଳ ପରିଦର୍ଶନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨।୧୨: ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା ପବ୍ଲିକ ଆକାଉଣ୍ଟସ୍‌ କମିଟି ସବ୍‌ କମିଟି-୧ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଓ ଢେଙ୍କାନାଳ ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଗୋଳ ଗସ୍ତରେ ଆସିଥିଲେ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପାଲଲହଡା/ବଅଁରପାଳ,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ୧୪୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଝିମିରିପାଲି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସାରେ ଏକ ବାଇକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍କାଉଟ ଉତ୍ସବ କାମ୍ପୋରୀ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍କାଉଟ ଉତ୍ସବ କାମ୍ପୋରୀ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାଲଲହଡା,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡା ଉପଖଣ୍ଡ ସଦରମହକୁମାସ୍ଥିତ ମହତାବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୬ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସ୍କାଉଟ୍‌ ଏବଂ ଗାଇଡ଼ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ କାମ୍ପୋରୀ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହା ୩ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ। ଏଥିରେ ୮ ବ୍ଲକର ୨୧୦ ଟି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୬୮୯ ଜଣ ସ୍କାଉଟ୍‌ ଏବଂ ଗାଇଡ଼ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର, ୨୧୦ ଜଣ ଗାଇଡ଼ କ୍ୟାପଟେନ, ସ୍କାଉଟ ମାଷ୍ଟର ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। 

୬୯ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

୬୯ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଲେ ଜିଲାପାଳ

ପାଲଲହଡା,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ବ୍ଲକ ସ୍ଥାନୀୟ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର କ୍ଲବଠାରେ ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ  ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ମୋଟ୍‌  ୬୯ ଟି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଥିଲେ। ପରେ ବାଲିପସି ପଞ୍ଚାୟତ ଫପଣ୍ଡ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜିଲା ରେଡକ୍ରସ ପାଣ୍ଠିରୁ ୨୦୦୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଭୁବନ, ୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାଧାରଣ ନାଗରିକ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନୂତନ ଜନସଶକ୍ତୀକରଣ ଯୋଜନା ‘ପିଠା’। ଏହାକୁ ପ୍ରତି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୁବନ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୧।୧୨: ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧିନ ଡମୋଳ ଗ୍ରାମର ବିଜନ ବଳଙ୍କ ପୁଅ ବିଶ୍ୱଜିତଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ କରିବାରୁ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ‘ପିଠା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଓଲଟିଲା ବସ୍‌ : ୧୫ ଆହତ

ଓଲଟିଲା ବସ୍‌ : ୧୫ ଆହତ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ପୁଣି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଅନୁଗୋଳର ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ। ଶନିବାର ମଧ୍ୟରାତିରେ ଜରପଡ଼ା ଥାନା କତଡ଼ାଠାରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୪ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସୋମବାର ଭୋର ସମୟରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଖଇରାମୁଣ୍ଡା ଛକଠାରୁ ମାତ୍ର ଅଳ୍ପଦୂରରେ ଘଟିଛି ଆଉ ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା।