Plastic Free Odisha |

IMT Pharmacy College, Puri

IMT Pharmacy College, Puri
IMT Pharmacy College students call for a Plastic Free Odisha. Have You Joined the movement?

*Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews) 

*Post your Photos/Selfie (with fingers crossing gesture) on our facebook page name Dharitri,tagging @DharitriNews with the hashtag #PlasticFreeOdisha. 

*Share the pic on your Facebook page, tagging @DharitriNews with #PlasticFreeOdisha and get featured in this movement
All Right Reserved By

Plastic Free Odisha |

Ben Johnson, Olympic Player

Ben Johnson, Olympic Player

Ben Johnson support a Plastic Free Odisha. Do you? *Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews)

Srikant Sekhar, karate player

Srikant Sekhar, karate player

Srikant Sekharl support a Plastic Free Odisha. Do you? 
*Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews)

Payal Baral, karate player

Payal Baral, karate player

Payal Baral support a Plastic Free Odisha. Do you? 
*Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews)

Anupama Swain, karate player

Anupama Swain, karate player

Anupama Swain support a Plastic Free Odisha. Do you? 
*Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews)

Dillip Jena, karate player

Dillip Jena, karate player

Dillip Jena support a Plastic Free Odisha. Do you? 
*Visit our website dharitri.com. Like,Share,Subscribe,Recommend our Facebook Page Dharitri(@DharitriNews)

ଧରିତ୍ରୀ,ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନକୁ ସମର୍ଥନ

ଧରିତ୍ରୀ,ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନକୁ ସମର୍ଥନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୬।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷକ କଲ୍ୟାଣ ମହାସଂଘ ପକ୍ଷରୁ  ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ସମେତ ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାରକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି। ନିଜ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରକୁ ସଫା କରିବା ସହ  ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଖରେ ଥିବା ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକୁ ସଫାକରି ସ୍ବଚ୍ଛ ପରିବେଶ ରଖିବା, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଏବଂ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ଏ ଦିଗରେ ସଚେତନ କରାଯିବା ପାଇଁ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଗୁରୁବାରରୁ ଏକ ବୈଠକ  ମହାସଂଘ ସଭାପତି ଯାମିନୀକାନ୍ତ ପଡ୍ରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ କରାଯାଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏଥି ସହ ଧରିତ୍ରୀ, ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନକୁ ମହାସଂଘ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇବା ସହିତ ଏହା ପାଳନ କରାଯିବାକୁ ସମସ୍ତ  ପ୍ରାୟ ୧୨ଶହ ସଦସ୍ୟ ଶପଥ ନେଇଛନ୍ତିି।  ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିଦେଶୀ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି, ଓଡ଼ିଶାକୁ  ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ କରିବା ପଦକ୍ଷେପ ଧରିତ୍ରୀ, ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରି ଆମମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇପାରିଛି। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ସମର୍ଥନ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ସମର୍ଥନ

ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡିଶା ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ଫ୍ରି ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାମ୍ପେନକୁ ଦାମୋଦର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ୍‌ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମର୍ଥନ କରାଯାଇଛି।

ଧରିତ୍ରୀ, ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ  ସାମିଲ ହେଲେ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ

ଧରିତ୍ରୀ, ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ ସାମିଲ ହେଲେ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୪।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଶ୍ରାନିକେତା ପଞ୍ଚାୟତ ସୁଲୁମାହାରେ ବୁଧବାର  ୧୩ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ନେଇ ଗଠିତ ପ୍ରଗତି ଉପତ୍ାଦନ ଗୋଷ୍ଠୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସଭାନେତ୍ରୀ ସୁନୀତା ପ୍ରଧାନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ।

ଦୈନିକ ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ’ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ।

ଦୈନିକ ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ’ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ।

ଦୈନିକ ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡ଼ିଶା ପୋଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ‘ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ’ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାର ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଓ ସ୍ବଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଶପଥ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଓ ସ୍ବଚ୍ଛତା ପାଇଁ ଶପଥ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଗାନ୍ଧୀଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବ୍ଲକ ସଦର ସ୍ଥିତ ଗୋଷ୍ଠୀସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ନୋଡାଲ ୟୁପି ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରାର ଆୟୋଜନ କରାଯିବା ସହ ସଭା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଡାକ୍ତର ଶୀଖିଧ୍ୱଜ ପଟେଲ, ବିପିଏମ ଅଜିତ ସିଂ କୁମାର, ଆମହାଲଚାଲ ପତ୍ରିକାର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ନରୋତ୍ତମ ସେଲମା, ସାମାଜିକ କର୍ମୀ 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ଗ୍ରାମସଭା ସାମିଲ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ଗ୍ରାମସଭା ସାମିଲ

ବଡ଼ଗାଁ, ୨।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଡ଼ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମସଭା ( ସ୍ବତନ୍ତ୍ର)ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଯୋଗଦେଇଥିବା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡ଼ିଶାପୋଷ୍ଟର ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସରପଞ୍ଚ ଶୁଶିଲା ଡ଼ନସନା, ନାଏବ ସରପଞ୍ଚ କେଶବ କର୍ସେଲ, ବ୍ଲକ  ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅମ୍ବିକା ନାଏକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡିଶା ପୋଷ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ପାଇଁ ଶପଥ ପାଠ

ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡିଶା ପୋଷ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ପାଇଁ ଶପଥ ପାଠ

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବାର ଆସୋସିଏସନ ଲୟର୍‌ ଲିବର୍ଟି ଟ୍ରଷ୍ଟ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଧରିତ୍ରୀ ଓ ଓଡିଶା ପୋଷ୍ଟକୁ ସମର୍ଥନ କରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଗଠନ ପାଇଁ ଗାନ୍ଧୀ ମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମ୍‌ୁଖରେ ସମୂହ ଶପଥ ପାଠ।