ରାଜ୍ୟ |

ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୮ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ

ପୁରୀରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ: ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୮ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ
ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୯ା୮: ପୁରୀର ଅର୍ବାନ ହାଟ ସମ୍ମୁଖ ପଡିଆରେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ୫କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନୁମୋଦନ କରିଥିଲା ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ। ଏପରି କି ଜମି ଚହ୍ନଟ ହୋଇ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଶିଳନ୍ୟାସ ଦିଆଗଲା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଶିଳାନ୍ୟାସ ହେବାର ବହୁ ବର୍ଷ ବିତିଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଉକ୍ତ ପ୍ରକଳ୍ପ ସ୍ଥଳ ଡମ୍ପିୟାର୍ଡ ପାଲଟିଥିବା ବେଳେ ଶିଳାନ୍ୟାସ ଫଳକ ଉପରେ ଗଛ ମାଡ଼ି ବସିଥିଲା। ଶେଷରେ ତାହା ଏବେ ସାକାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି । 
ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଟେଣ୍ଡର ପ୍ରକ୍ରିୟା ସରି ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିମନ୍ତେ କୋଠା ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଇଡ୍‌କୋକୁ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି ଖୁବଶୀଘ୍ର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିରେ ୮ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ଇଡ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ ଘର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବାପରେ ଅହମଦାବାଦର ସେଣ୍ଟର ଫର ଏନ୍‌ଭରମେଣ୍ଟ ଷ୍ଟଡିଜ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗର ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବିଜୟ କୁମାର ଜେନା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନୀଳାଚଳ ଅର୍ବାନ ହାଟ ସମ୍ମୁଖରେ ୨ଏକର ୪୦୪ ଡେସିମିଲ ଜମି ସାମୁଦ୍ରିକ ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିମେନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ଆକ୍ୱାରିୟମ ଗୃହ, ଫୁଡ ପ୍ଲାଜା, ଶୌଚାଳୟ, ଟିକେଟ ଘର ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବିଶ୍ରାମ ଗୃହ ଆଦି ରହିବ । 
ଏହି ଆକ୍ୱାରିୟମ ନିର୍ମାଣ ହେଲେ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ସାମୁଦ୍ରିକ ଜଳଜୀବ, ଶୈବାଳ, ଆଦି ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ଏଥିସହ ପୁରୀ ଆକ୍ୱାରିୟମ ଆଉ ଏକ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ତାଲିକାରେ ଯୋଡି ହେବ। 
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ରାଜଧାନୀ କଲେଜରେ ଆଶାୟୀ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ରାଜଧାନୀ କଲେଜରେ ଆଶାୟୀ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଧାରଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୯(ବ୍ୟୁରୋ)- କଲେଜରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଛାତ୍ର ଏବଂ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କର। ନଚେତ କଲେଜକୁ ଅଚଳ କରି ଦିଆଯିବ। ପୋଲିସକୁ ଏଭଳି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ଗତ କିଛିଦିନ ତଳେ କଲେଜ ପରିସରରେ ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ଓ ଦୁଇଜଣ ଅଣଛାତ୍ର ପ୍ରବେଶ କରି ଆଗାମୀ ଛାତ୍ର ସଂସଦ ନିର୍ବାଚନରେ ଆଶାୟୀ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। 

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ବୁଧବାର ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଜାରି ରହିବ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ବୁଧବାର ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଜାରି ରହିବ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪।୯- କଟକରେ ଆଇନଜୀବୀ-ପୋଲିସ ବିବାଦକୁ ମାସେ ପୂରିବାକୁ ବସିଲାଣି। ହେଲେ ଏଯାଏ ବିବାଦରେ କୌଣସି ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ବାହାରିପାରିଲା ନାହିଁ। ଆଇନଜୀବୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଆସନ୍ତା ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସୋମବାର ହାଇକୋର୍ଟ ବାର୍‌ ଅସୋସିଏଶନର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି।

୨୮ରେ ଭଞ୍ଜନଗରରେ ବନ୍ଦ ରହିବ ଦୋକାନ

୨୮ରେ ଭଞ୍ଜନଗରରେ ବନ୍ଦ ରହିବ ଦୋକାନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଦେଶୀ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକ ଭାରତରେ ଆସି ବ୍ୟବସାୟ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦେଶର ଛୋଟବଡ଼ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। ଏହା ପ୍ରତିବାଦରେ ୨୮ ତାରିଖରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଓ ଛୋଟବଡ଼ ଖୁଚୁରା ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ରହିବ । 

ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲା: ପ୍ରଭଞ୍ଜନଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣି ତଦନ୍ତ କଲା ପୋଲିସ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତାରସିଂ ଥାନା ଭୋଗରାର ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ଜିତୁ ପ୍ରଧାନ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସୋମବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲରୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିଥିଲା।

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କ ପାସିଂ ଆଉଟ୍‌ ପ୍ୟାରେଡ୍‌: ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କଲେ ଏସ୍‌ପି

ଛତ୍ରପୁର,୨୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଗୃହରକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ପାସିଂ ଆଉଟ୍‌ ପ୍ୟାରେଡ୍‌ ସୋମବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଗ୍ୟାସ ନିଆଁରୁ ମା, ଝିଅ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ଜେଲ୍‌ଭରୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗ୍ୟାସ ନିଆଁରୁ ମା, ଝିଅ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ଜେଲ୍‌ଭରୋ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭୁବନ,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ୩ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ଅଧୀନ ଗୋଡ଼ିପାଟଣାର ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ ପୋଥାଳଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମମତା ଓ ଝିଅ ଜ୍ୟୋସ୍ନାମୟୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସୋମବାର ଅଞ୍ଚଳର ସମସ୍ତ ମହିଳା ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପକ୍ଷରୁ ଜେଲଭରୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। 

ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ କଳିଙ୍ଗନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ କଳିଙ୍ଗନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଯାଜପୁର ରୋଡ,୨୪ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁର ରୋଡ-ଡୁବୁରୀ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଚୋରଦା ଓ ଧବଳଗିରି ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ ବ୍ୟାସନଗର ଯାଜପୁର ରୋଡ ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର କଳିଙ୍ଗନଗର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହନ୍ତୁ: ପୋଲିସ ଡିଜି

ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହନ୍ତୁ: ପୋଲିସ ଡିଜି

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪।୯: ଓଡ଼ିଶାର ମାଓବାଦୀ ଏବଂ ନକ୍ସଲ ପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳକୁ ରାଜନେତାମାନେ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ସତର୍କ ରହନ୍ତୁ। ସୋମବାର ଏହା କହିଛନ୍ତିି ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଡିଜି ଆର୍‌ପି ଶର୍ମା। 

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଗୁରୁବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଗୁରୁବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪।୯: ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା ଥମିବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ। ଆସନ୍ତା ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ। 

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୪।୯ : ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ପୁରୀ ଜିଲା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି। 

ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉତ୍ତେଜନା

କେନ୍ଦୁଝର,୨୪।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ମାତୃ ଓ ଶିଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ସୋମବାର ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଟାଉନ ଥାନା ଓ ସିଡିଏମ୍‌ଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କଲେ ଅମିତ ଶାହ

ମୋଦିଙ୍କ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କଲେ ଅମିତ ଶାହ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୪।୯: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓଡ଼ିଶା ଆସି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବର୍ଷିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ପୁରୀଠାରେ ଭାଜପା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।