ଅପରାଧ | ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହି ନ ପାରି ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହି ନ ପାରି ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା: ସ୍ବାମୀ ଅଟକ
ଧର୍ମଶାଳା, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦାରକା ନିକଟସ୍ଥ ପଣ୍ଡୁଆ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ରବିବାର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।  ଅଧିକ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଥିବା ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ମାମଁୁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଳକଣ୍ଠପୁର  ଗ୍ରାମର ରତିକାନ୍ତ ଦାସ ୧୦ ବର୍ଷ ହେବ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳରେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି। ୪ ବର୍ଷ  ପୂର୍ବେ ସେ ମାହାଙ୍ଗା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନଡ଼ିଆ ସାହସପୁର ଗ୍ରାମର ଦୋଳ ଗୋବିନ୍ଦ ଗାହଣଙ୍କ ଝିଅ ରଞ୍ଜିତା(୨୭)ଙ୍କୁ ବୈଦିକ ରିତିରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ସମୟରେ ବରପକ୍ଷଙ୍କ ଦାବି ମୁତାବକ ଯୌତୁକ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ପରେ ସେମାନେ ଆଉ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାବି କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାରର ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ମଧ୍ୟ  ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଅଧିକ ଯୌତୁକ ଦିଆଯାଇ ନ ପାରିବାରୁ ସ୍ବାମୀ ଓ ଶାଶୁ ମିଶି ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗିଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ରୂପ ଦେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ରଞ୍ଜିତାଙ୍କ ମାମଁୁ ଉମାକାନ୍ତ ଦଣ୍ଡପାଟ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପାରିବାରିକ କଳହ ଯୋଗୁ ରଞ୍ଜିତା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଶାଶୁଘର ଲୋକେ କହୁଥିବା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମୃତ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କର ୧୪ ମାସର ଏକ ଝିଅ ଅଛି। ଉମାକାନ୍ତଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ  ପୋଲିସ ୩୨୭/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ମୃତହେଉ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ  ବଡଚଣା ପଠାଇଛି। ସ୍ବାମୀ ରତିକାନ୍ତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଚଳାଇଛି। 
All Right Reserved By

ଅପରାଧ | ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବେଆଇନ ବନ୍ଧୁକ କାରବାର:  ଯୁବକ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ବନ୍ଧୁକ କାରବାର: ଯୁବକ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ବେଆଇନ ବନ୍ଧୁକ କାରବାର ଘଟଣାରେ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଗଣ୍ଡମୁଣ୍ଡା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।   ସେ ହେଲେ ପିପିଲି ଅଞ୍ଚଳର ମୁସ୍ତାକ ଅଲ୍ଲୀ। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜିବ କୁମାର ପତି

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜିବ କୁମାର ପତି

ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୧୬।୧୧: ବାରିପଦା ସହର ତୁଳସିଚଉରା ନିବାସି ସନ୍ଦିପ ପତିଙ୍କ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ସନ୍ଦିପ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗୋଷ୍ଠି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଫାର୍ମାଶିଷ୍ଟ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। 

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ କୋଇଲା ଖଣି ଖନନ: ୩ ଜେସିବି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ବେଆଇନ କୋଇଲା ଖଣି ଖନନ: ୩ ଜେସିବି ଜବତ କଲା ପୋଲିସ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ବ୍ରାହ୍ମଣବିଲ ଗ୍ରାମ ଅଞ୍ଚଳରେ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ବେଆଇନ ଭାବେ କୋଇଲା ଖଣି ଖନନ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏଥିରୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ କୋଇଲା ଚୋରା ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ

ଟଙ୍କା ଦ୍ୱିଗୁଣା କରିଦେବା ନାଁରେ ୩ କୋଟି ଠକେଇ: ଆମ୍ବିସିୟସ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗିରଫ

ଟଙ୍କା ଦ୍ୱିଗୁଣା କରିଦେବା ନାଁରେ ୩ କୋଟି ଠକେଇ: ଆମ୍ବିସିୟସ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ଟଙ୍କା ଦ୍ୱିଗୁଣା କରିଦେବା ନାଁରେ ଓଡିଶାରୁ ୩କୋଟି ଠକେଇ କରିଥିବା ଆମ୍ବିସିୟସ୍‌ ଡାଇଭର୍ସିଫାଏଡ ପ୍ରୋଜେଟ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ନାମକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମ୍ରିରଙ୍ଗିକା ଶେଖର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଇଓଡବ୍ଲ୍ୟୁ କୋଲକାତାରୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଆଶାନସୋଲ ଆଶୀର୍ବାଦ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ରହୁଥିଲେ। 

୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ତାଳଚେର,୧୫ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଏମ୍‌ସିଏଲ ଅନନ୍ତ କୋଇଲା ଖଣିର ସିକ୍ୟୁରିଟି କର୍ମଚାରୀମାନେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନ ସହିତ ୬ ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ କରିଛନ୍ତି। 

ଦନ୍ତାହାତୀ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ଦନ୍ତାହାତୀ ଶିକାର ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ  ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜର  ହେମାମୁରା  ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଦନ୍ତାହାତୀ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗୁରୁବାର ୨ ଶିକାରୀଙ୍କୁ ହଣ୍ଡପା ବନ ବିଭାଗ ଗିରଫ କରିଛି।

ଅବକାରୀ ଟିମ୍‌ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା:୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଅବକାରୀ ଟିମ୍‌ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ମାମଲା:୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ରୂପ୍‌ସା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ମିରିଗିମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଅବକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ୨ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଆଘିରିଆ ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦନ କୁମାର ଗିରି ଓ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା। ଗିରଫ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। 

ଜାଗାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ,  ୫ଆହତ

ଜାଗାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ, ୫ଆହତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୧୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ରାମସାଗର ନିକଟରେ ଏକ ଜାଗାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଛି।ଏଥିରେ ଉଭୟ ପରିବାରର ୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉକ୍ତ ଜାଗାକୁ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଥିଲା । ଟି.ସୀମାଦ୍ରୀ(୬୨) ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗ ଏହି ଜାଗାରେ କାନ୍ଥ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

କଟକରୋଡ଼, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା  ଅଧୀନ ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ  ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଝାମ୍ପିନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇନେଇ ଗଣବଳାତ୍କାର, ୪ ଅଟକ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇନେଇ ଗଣବଳାତ୍କାର, ୪ ଅଟକ

ପୋଲସରା,୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୋଲସରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଚଳାଇଛି। 

୫ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଫାୟାର ଅଫିସର

୫ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଫାୟାର ଅଫିସର

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୫।୧୧: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ଫାୟାର ଅଫିସର। ଫାୟାର ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଦେବା ଲାଗି ୫ହଜାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ସେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ, ୧୫।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା। ଗତ ୧୬ ଦିନ ଭିତରେ ଜିଲାରେ ୩ଟି ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଛି।