ଫୁରସତ |

ସାଥୀ: ଅଳପ ଛାଇକୁ ଅଳପ ଖରା, ଫୁଲେଇ ରାଧିକା ନ ଦିଏ ଧରା

ସାଥୀ: ଅଳପ ଛାଇକୁ ଅଳପ ଖରା, ଫୁଲେଇ ରାଧିକା ନ ଦିଏ ଧରା
ପ୍ରଶ୍ନ-ମୋ ପ୍ରେମିକାକୁ ଯେତେ ବୁଝାଇଲେ ଆଦୌ ବୁଝୁନି। ଯେତେବେଳେ ଦେଖା ଦେଉଛି କଣେଇ କଣେଇ ହସି ଚାଲି ଯାଉଛି। କ’ଣ କରିବି ?
-ତନ୍ମୟ ସାହୁ, ରାଉରକେଲା
ଉତ୍ତର : ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ଟିକେ ଫୁଲେଇ। ସେ ସବୁ କଥା ବୁଝି ନ ବୁଝିଲା ପରି ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରେମରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଏମିତି ହୁଏ। ତାକୁ ନେଇ ଟେନସନ ନେଲେ କିଛି ଲାଭ ନାହିଁ। ‘ଅଳପ ଛାଇକୁ ଅଳପ ଖରା, ଫୁଲେଇ ରାଧିକା ନ ଦିଏ ଧରା।’ ବାସ୍‌, ପ୍ରେମିକା ସହ ଏହି ଲୁଚକାଳି ଖେଳର ମଜା ନିଅନ୍ତୁ। କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକା ଯେଉଁ ଅଭିମାନ କରିଛନ୍ତି ତାହା କ୍ଷଣିକ ନ ହେଲେ ଏମିତି ହସି ଦେଇ ଚାଲିଯାଆନ୍ତେ ନାହିଁ।

ପ୍ରଶ୍ନ-କହିବେ କି ସାଥୀ, ଆଜିର ସମାଜରେ ଅନେକ ଶିକ୍ଷିତା ଯୁବତୀ ଅର୍ଦ୍ଧନଗ୍ନ ପୋଷାକ ପରିଧାନ କରିଥାଆନ୍ତି କାହିଁକି ?
-ବିଜୁ ସାହୁ, ଭୂମିକା ଭେରାଇଟି ଷ୍ଟୋର,ନାଗବାଲି ବଜାର, କଟକ
ଉତ୍ତର : ଏଭଳି କଥାରେ ମୁଣ୍ଡ ଖେଳାଇଲେ କିଛି ଲାଭ ହେବନି। କାରଣ ଯୁଗ ବଦଳୁଛି। ତାହା ସହ ପାଦ ମିଳାଇ ଚାଲିବାକୁ କେହି ମନା କରୁନାହାନ୍ତି। ହେଲେ ସବୁ ଜିନିଷ ଅତି ହେଲେ ତାହାର ପରିଣାମ ଖରାପ ହୋଇଥାଏ। ଅନ୍ୟମାନେ ଯେତେ ଚାହିଁଲେ ବି ସେମାନଙ୍କର ଏଭଳି ମାନସିକତାକୁ ବଦଳାଇବା କ’ଣ ସମ୍ଭବ ? ତେଣୁ ଆଜିର ସମାଜରେ କେଉଁ ଜିନିଷର କେତେ ମହତ୍ତ୍ୱ ରହିଛି ତାହା ନିଜେ ଉପଲବ୍ଧି କରିବା ଦରକାର। କାହା କଥାରେ ଯେ ସବୁ ବଦଳିଯିବ-ଏହା ଭାବିବା ଭୁଲ।

ପ୍ରଶ୍ନ-କେତେକ ପ୍ରେମିକ-ପ୍ରେମିକା ଭଲ ପାଇବାକୁ ଟଙ୍କାରେ ତଉଲି ଥାଆନ୍ତି। ଏହା ଠିକ୍‌ କି ?
-ସତ୍ୟସିଂହ ଶତପଥୀ, ହାଉସିଂ ବୋର୍ଡ କଲୋନୀ, ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର, ଭୁବନେଶ୍ୱର
ଉତ୍ତର : ଭଲ ପାଇବା ସବୁବେଳେ ଶାଶ୍ୱତ। ଏହାକୁ ଅନ୍ୟ କାହା ସହ ତଉଲିବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ। ଆଜିକାଲି କେତେକ ପ୍ରେମିକ ପ୍ରେମିକା ଭଲ ପାଇବାକୁ ଟଙ୍କାର ନିକିତିରେ ତଉଲୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଟଙ୍କା। ଭଲ ପାଇବାକୁ ମାଧ୍ୟମ କରି ସେମାନେ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ହେଲେ ଏଭଳି ପ୍ରେମ କ୍ଷଣସ୍ଥାୟୀ। କାରଣ ସେହି ଟଙ୍କା ହିଁ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ବାଧକ ସାଜିଥାଏ। ତେଣୁ ପ୍ରେମ ସବୁବେଳେ ନିର୍ମଳ ହେବା ଦରକାର, ତେବେ ସେଥିରେ ସକ୍‌ସେସ ହେବାର ଚାନ୍ସ ରହିଛି।

ପ୍ରଶ୍ନ-ମୋର ବାହାଘର ଦୁଇବର୍ଷ ହୋଇଛି। ଏବେ ଜାଣିବାକୁ ପାଉଛି ଯେ ମୋ ସ୍ତ୍ରୀ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ପୁଅକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ଜାଣିପାରୁନାହିଁ। 
-ବି.କେ., କେନ୍ଦ୍ରାପଡା
ଉତ୍ତର : ଯେଉଁ କଥା ଆପଣ ଶୁଣୁଛନ୍ତି ତାହାର ସତ୍ୟତା ପ୍ରଥମେ ପରଖନ୍ତୁ। ବାକି ରହିଲା ନିଷ୍ପତ୍ତି କଥା। ଯାହା ଘଟିଯାଇଛି ତାହାକୁ ଯଦି ଆପଣ ଧରି ବସିବେ ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ବୈବାହିକ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ। ଯଦି ଘଟଣାଟି ସତ ହୋଇଥାଏ ତେବେ କ’ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ନିଜେ ଠିକ୍‌ କରନ୍ତୁ। କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ଏବଂ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ନିର୍ଭର କରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତରତର ହୋଇ ଆଦୌ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। 

All Right Reserved By

ଫୁରସତ |

ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣାର ୧୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମହିଳା ଜୀବିତ

ମୃତ୍ୟୁ ଘୋଷଣାର ୧୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମହିଳା ଜୀବିତ

ରାୟପୁର, ୨୦।୯: ଛତିଶଗଡ଼ର ଭୀମରାଓ ଆମ୍ବେଡକର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକ ଅଜବ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଡାକ୍ତର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିବାର ୧୭ ଘଣ୍ଟା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ମହିଳା ଜୀବିତ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି।

ଲଙ୍କାରେ ହରିଶବ୍ଦ! ପାକିସ୍ତାନରେ ଗଣେଶ ପୂଜା ଧୁନ୍‌

ଲଙ୍କାରେ ହରିଶବ୍ଦ! ପାକିସ୍ତାନରେ ଗଣେଶ ପୂଜା ଧୁନ୍‌

କରାଚୀ, ୨୦।୯: ବିଘ୍ନବିନାଶନ ଗଣେଶଙ୍କ ଆରାଧନା କେବଳ ଭାରତରେ ନୁହେଁ, ପଡୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍‌ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ କରାଯାଏ। 

୪୦ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୪,୨୪୫ ଆବେଦନ : ମିଳୁନି ନ୍ୟାୟ

୪୦ ବର୍ଷ ଭିତରେ ୪,୨୪୫ ଆବେଦନ : ମିଳୁନି ନ୍ୟାୟ

ଭୋପାଳ, ୨୦।୯: ୪୦ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କଲେ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ମିଳୁନି ନ୍ୟାୟ। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଧଓ୍ବାରୀରେ ରହୁଥିବା ବୃଦ୍ଧ ରାମସ୍ବରୂପ ଲଖେରା ନିଜ ଜମି ଆବଣ୍ଟନକୁ ନେଇ ୧୯୭୨ରେ ପ୍ରଥମେ ଆଇନର ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। 

ପୁଅର ଅଭିନୟ ଆଖିରେ ଲୁହ ଭରି ଦେଇଥିଲା

ପୁଅର ଅଭିନୟ ଆଖିରେ ଲୁହ ଭରି ଦେଇଥିଲା

ପୁଅର ଅଭିନୟ ମୋ ଆଖିରେ ଲୁହ ଭରି ଦେଇଥିଲା। ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତା ବିଜୟ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମୋ ପୁଅ ଅଂଶୁମାନ ‘ଅନ୍ତର୍ଲିନ’ ନାମକ ଏକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଜଣେ ଅଟିଷ୍ଟିକ ଶିଶୁ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ନାଳରେ ବୁଡ଼ି ଯାଉ ଯାଉ ଅଳ୍ପକେ ବଞ୍ଚତ୍ଥିଲି

ଧାରାବାହିକ ‘ତୁଳସୀ’ରେ କ୍ରିଷ୍ଣା ଚରିତ୍ରରେ ପ୍ରଥମ କରି  ପରଦାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ଅଭିନେତା ଶୁଭାଶିଷ୍‌ ଶର୍ମା (ଡାକ ନାମ ମଣ୍ଟୁ)। ପରେ ସେ ‘ଅପା’, ‘ଆଇନା’ ଭଳି ଅନେକ ଧାରାବାହିକରେ ନିଜ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଦେଖାଇବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

ଶ୍ରୋତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ମୋ ରିଲେଶନ୍‌ଶିପ୍‌ ଗୋଲ୍‌

୮୦ଟି ଫିଲ୍ମ, ୫୦୦ ଆଲବମ୍‌ ଓ ୧୫ଟି ଟେଲି ସିରିଏଲ୍‌ର ଟାଇଟଲ ଟ୍ରାକ୍‌। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୮୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଭିଡିଓରେ କଣ୍ଠଦାନ କରିଛନ୍ତି ଅନ୍ତରା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ। 

ଶ୍ରୀସୂକ୍ତ ପାଠ କଲେ ମିଳେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

ଶ୍ରୀସୂକ୍ତ ପାଠ କଲେ ମିଳେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ହେଉଛନ୍ତି ଧନଦାତ୍ରୀ। ଋଗ୍‌ ବେଦରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ  ଶ୍ରୀସୂକ୍ତ ଓ ଲକ୍ଷ୍ମୀସୂକ୍ତ ପାଠ କଲେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଦୂରେଇ ଯାଏ।

ଦିନକୁ ଦିନ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଲିଭୁଛି ହସ

ଦିନକୁ ଦିନ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁହଁରୁ ଲିଭୁଛି ହସ

ଦିନକୁ ଦିନ ଶିଶୁଙ୍କ ମୁହଁରୁ ହସ ଲିଭି ଲିଭି ଯାଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କରାଯାଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅତ୍ୟାଚାର ଦାୟୀ ବୋଲି ଅଷ୍ଟ୍ରିଆର ଭିଏନା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଗବେଷଣା ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି।

ସାଙ୍ଗ ସାଜିଲେ ସଇତାନ

ସାଙ୍ଗ ସାଜିଲେ ସଇତାନ

ହରିୟାଣା, ୧୯।୯: ହରିୟାଣାର ରଓ୍ବୋଡିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ହେବା ଘଟଣା ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ପୁଣି ସେଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଛୋଟପିଲା ଝାଡୁ ଧରି ଘର ଓଳାଇଲେ ମିଳେ ଏସବୁ ସୂଚନା...

ଛୋଟପିଲା ଝାଡୁ ଧରି ଘର ଓଳାଇଲେ ମିଳେ ଏସବୁ ସୂଚନା...

ବୟସ୍କମାନେ ଝାଡୁଧରି ଘର ଓଳାଇଥାନ୍ତି। ତେବେ ବେଳେବେଳେ ଛୋଟ ଶିଶୁ ହଠାତ୍‌ ଝାଡୁ ଧରି ଘର ଓଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। ଏହା ଶୁଭ ସୂଚକ ହୋଇଥାଏ ବୋଲି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଘରକୁ ଅତିଥିଙ୍କ ଆଗମନ ସମ୍ପର୍କରେ ଏହା ଦେଇଥାଏ ସୂଚନା। 

ବାହାରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କାହିଁକି

ବାହାରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କାହିଁକି

ଘର ତୁଳନାରେ ଅଧିକାଂଶ ଦମ୍ପତି ବାହାରେ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।  ଘରେ ଥିବା ସମୟରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ଷଣଶୀଳତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ମାତ୍ର ବାହାରକୁ ବୁଲି ଯାଇଥିବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ଭାବନା ଜାଗି ଉଠେ 

ବିଛା ବିଷର ମୂଲ୍ୟ ୭୬ କୋଟି

ବିଛା ବିଷର ମୂଲ୍ୟ ୭୬ କୋଟି

ଥାଇଲାଣ୍ଡର ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅହିରାଜ ସର୍ପର ବିଷଠାରୁ ବି ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟବାନ କଙ୍କଡା ବିଛା ବିଷ। ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଥାଟା ସତ।