ଜାତୀୟ |

ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେଲା ନାହିଁ ଟ୍ରିପିଲ ତଲାକ୍‌ ବିଲ୍‌

ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ଉପସ୍ଥାପିତ ହେଲା ନାହିଁ ଟ୍ରିପିଲ ତଲାକ୍‌ ବିଲ୍‌
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୮: ସଂସଦରେ ଚାଲିଥିବା ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନର ଶେଷ ଦିନରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ଟ୍ରିପିଲ୍‌ ତଲାକ୍‌ ବିଲ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବାର ଯୋଜନା ଥିଲା। ହେଲେ ଗୃହକାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭରୁ ବିରୋଧି କଂଗ୍ରେସ ଓ ଶାସକ ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ରାଫେଲ୍‌ ଡିଲ୍‌କୁ ନେଇ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ସଂଶୋଧିତ ତିନ ତଲାକ ବିଲ୍‌ ବା ଟ୍ରିପିଲ୍‌ ତଲାକ୍‌ ବିଲ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ହଙ୍ଗାମା କରିଥିଲେ ବିରୋଧି। ତିନ୍‌ ତଲାକ ବିଲକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ସରକାର ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ମୁଣ୍ଡ ନୁଆଇଁ ଥିଲେ। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସଭାର ଏହି ବିଲ୍‌ ଆସନ୍ତା ଅଧିବେଶନରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭା ଚେୟାରମ୍ୟାନ ଏମ୍‌ ଭେଙ୍କାୟାନାଇଡୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

‘କର୍‌ତାରପୁର କରିଡର ପଛରେ  ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର’

‘କର୍‌ତାରପୁର କରିଡର ପଛରେ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର’

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼,୧୦ା୧୨: ପାକିସ୍ତାନର କର୍‌ତାରପୁର କରିଡ଼ର ପରିକଳ୍ପନା ପଛରେ ପାକ୍‌ ସୈନ୍ୟବାହିନୀର ବଡ଼ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଥିବା ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ୍‌ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବରେ ଆତଙ୍କବାଦ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲାଗି ପଡୋଶୀ ଦେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି। 

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୭୩୪ ଗାଁ ଜନଶୂନ୍ୟ

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ୭୩୪ ଗାଁ ଜନଶୂନ୍ୟ

ଡେରାଡୁନ୍‌,୧୦ା୧୨ : ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପାର୍ବତ୍ୟାଞ୍ଚଳର ପାଖାପାଖି ୭୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଗଁାର ଲୋକେ କାମଧନ୍ଦା ଅନ୍ବେଷଣରେ ଅନ୍ୟତ୍ର ପଳାୟନ କରୁଥିବାରୁ ୭ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ଗଁାଗୁଡିକ ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇଗଲାଣି। 

ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଧର୍ମ ସଂସଦ:ରାମମନ୍ଦିର ପାଇଁ ରଣହୁଙ୍କାର

ଶୀତ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଧର୍ମ ସଂସଦ:ରାମମନ୍ଦିର ପାଇଁ ରଣହୁଙ୍କାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୦।୧୨(ପି.ଟି.): ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଶୀତ ଅଧିବେଶନର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ଦିଲ୍ଲୀର ରାମଲୀଳା ମୈଦାନରେ ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ(ଭିଏଚ୍‌ପି) ପକ୍ଷରୁ ବିଶାଳ ଗଣସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ତୁରନ୍ତ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଏହି ଧର୍ମ ସଂସଦରେ ରଣହୁଙ୍କାର ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ  କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆଇନରେ ସଂଶୋଧନ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଶୀତ ଅଧିବେଶନରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଆଣନ୍ତୁ ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ

ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ

ଶ୍ରୀନଗର,୯।୧୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର କିସ୍ତଓ୍ବାର ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣେ ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ବାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ରିଆଜ ଅହମ୍ମଦ ନାମକ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ହେଉଛି ଜଣେ ହାର୍ଡକୋର୍‌ ଆତଙ୍କବାଦୀ। 

ପତିଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହେବେ ଜୟପୁର ରାଜକୁମାରୀ

ପତିଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହେବେ ଜୟପୁର ରାଜକୁମାରୀ

ଜୟପୁର,୯।୧୨: ଜୟପୁରର ରାଜକୁମାରୀ ଦିୟା କୁମାରୀ ପତି ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂଙ୍କଠାରୁ ଦୀର୍ଘ ୨୧ ବର୍ଷ ପରେ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସେ ଜୟପୁରର ଏକ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। 

ପିଲାଙ୍କୁ ଚୁପ୍‌ କରାଇବାକୁ ପାଟିରେ ସେଲୋ ଟେପ୍‌ ଲଗାଇଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ପିଲାଙ୍କୁ ଚୁପ୍‌ କରାଇବାକୁ ପାଟିରେ ସେଲୋ ଟେପ୍‌ ଲଗାଇଲେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ଗୁରୁଗାଁଓ,୯।୧୨: ହରିୟାଣାରେ ଥିବା ନାରାୟଣ-ଇ-ଟେକ୍ନୋ ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢୁଥିବା ୨ଜଣ କୋମଳମତି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚୁପ୍‌ କରାଇବା ଲାଗି ଜଣେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ପାଟିରେ ସେଲୋ ଟେପ୍‌ ଲଗାଇ ଦେବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌ଙ୍କ ଝିଅ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌ଙ୍କ ଝିଅ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ପାଟନା,୯।୧୨: ବିହାରର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଆଇପିଏସ୍‌ ଅଫିସରଙ୍କ ଝିଅ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଘଟଣା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ରବିବାର ସକାଳେ ସେ ୧୨ ମହଲା ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। 

ସୋନିଆଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଷ୍ଟାଲିନ୍‌, କାନିମୋଝି

ସୋନିଆଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଷ୍ଟାଲିନ୍‌, କାନିମୋଝି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୯।୧୨: ଡିଏମ୍‌କେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌କେ ଷ୍ଟାଲିନ ଓ ଏମ୍‌ପି କାନିମୋଝି ରବିବାର କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଳ ଗାନ୍ଧୀ ଓ ଉପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭେଟିଛନ୍ତି।

ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଏବେ ମିଳିବ ଚାଓମିନ୍‌-ବର୍ଗର

ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ଏବେ ମିଳିବ ଚାଓମିନ୍‌-ବର୍ଗର

ଅମ୍ବାଲା,୯।୧୨: ଏବେ ଜେଲ୍‌ରେ କଏଦୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ଚାଓମିନ୍‌ ଓ ବର୍ଗର । ହରିୟାଣା ସରକାର ରାଜ୍ୟରେ ଥିବା ୧୯ଟି ଜିଲାରେ ଥିବା ଜେଲ୍‌ରେ ଏହି ସୁବିଧା କଏଦୀଙ୍କୁ ମିଳିବ । 

ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲା: ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଓଟ୍ବାଙ୍କ ନାମରେ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି

ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲା: ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଓଟ୍ବାଙ୍କ ନାମରେ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ଜାରି

ଭୋପାଳ,୯।୧୨: ଭୋଟ ଗଣନା ପୂର୍ବରୁ ଭାଜପାକୁ ଲାଗିଛି ଝଟକା। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହ୍ବାନଙ୍କ ସରକାରରେ ଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଟଓ୍ବାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ୍‌ ମାମଲାରେ ଜାରି ହୋଇଛି ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ୍‌। 

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାମଦାସ ଅଠଓ୍ବାଲେଙ୍କୁ ଚାପୁଡା ମାରିଲେ ଯୁବକ: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାମଦାସ ଅଠଓ୍ବାଲେଙ୍କୁ ଚାପୁଡା ମାରିଲେ ଯୁବକ: ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ମୁମ୍ବାଇ,୯।୧୨: କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ରିପବ୍ଲିକାନ ପାର୍ଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ରାମଦାସ ଅଠଓ୍ବାଲେଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ଏକ ଶକ୍ତ ଚାପୁଡା ମାରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମୁମ୍ବାଇର ସଟେଠାଣେ ଅମ୍ବରନାଥ ନଗରପାଳିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଅଠଓ୍ବାଲେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦୁଇଫାଳ

ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦୁଇଫାଳ

ଜୟପୁର, ୯।୧୨: ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦୁଇଫାଳ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ପାଇଁ ସଚିନ ପାଇଲଟ ଓ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତାନ୍ତର ଦେଖାଦେଇଛି।