ଅପରାଧ | ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ
ଚଢ଼େଇଧରା, ୧୦ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚଢ଼େଧରା ତଳଛକରୁ ଚଢ଼େଇଧରା ଓ ଜେନାପୁର ପୋଲିସ୍‌ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ଗୁରୁବାର ଦୁଇଟି ମାଙ୍କଡା ବୋଝେଇ ୪୦୭ କୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ଢ଼େଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ନିହଲପ୍ରସାଦରୁ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଙ୍କଡା ପଥର ବୋଝେଇ କରି ନେଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଏହି ଟ୍ରକ୍‌ ଦ୍ୱୟକୁ ଜବତ କରିଥିଲା। ତେବେ ଗାଡି ଦୁଇଟିକୁ ଜବତ କରି ଚଢ଼େଇଧରା ବିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ କାୈଣସି ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।
All Right Reserved By

ଅପରାଧ | ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଲଜ୍ଜା: ୩ ବର୍ଷ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଲଜ୍ଜା: ୩ ବର୍ଷ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମହାକାଳପଡ଼ା,୨୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଜମ୍ବୁ ମେରାଇନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ୩ ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ପଡ଼ୋଶୀ ଘରର ଜଣେ ନାବାଳକ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ପରିବାରଲୋକେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଛୁରାମାଡ଼, ଯୁବକ ମୃତ

ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଛୁରାମାଡ଼, ଯୁବକ ମୃତ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୨୨।୨: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଜଟଣୀ ବିକାଶନଗରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ଼ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ରାକେଶ ତ୍ରିପାଠୀ। 

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପୁଣି ୨୮୩.୨୪୦ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ:  ସାର୍ଟ ବୋତାମରେ ଲୁଚାଇ ଆଣୁଥିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପୁଣି ୨୮୩.୨୪୦ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ: ସାର୍ଟ ବୋତାମରେ ଲୁଚାଇ ଆଣୁଥିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଶୁକ୍ରବାର କଷ୍ଟମ୍‌ ବିଭାଗ ୨୮୩.୨୪୦ଗ୍ରାମର ସୁନା ଜବତ କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପାଖାପାଖି ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର ଖାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର ଖାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୧।୨- ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର୍‌ ଖାଇ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ମୃତକ ହେଲେ ପୋଲସରା ଥାନା ଅଧୀନ ସୋଡକ ନିକଟସ୍ଥ ମଦରଙ୍ଗପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ହୀନ ନାହାକ (୫୫) ା ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଘରେ ଥିବା ବ୍ଲିଚିଂ ପାଉଡର୍‌ ହୀନ ଖାଇ  ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ପରିବାରବର୍ଗ ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର  ଅବସ୍ଥାରେ ପ୍ରଥମେ ପୋଲସରା ମେଡିକାଲ ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ  ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଭୋର୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତର ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ବଡ ମେଡିକାଲ ଫାଣ୍ଡିରେ ନଂ. ୯୪/୧୯ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ଏଏସ୍‌ଆଇ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।

ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଆତଙ୍କ ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମଗିରି, ୨୧ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବ୍ରହ୍ମଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରେବଣାନୂଆଗାଁ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ମାଉଜର ଦେଖାଇ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସଂପୃକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଅସିହା ଗଡ଼ ପାହାଡ଼ ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅସିହା ଗଡ଼ ପାହାଡ଼ ନିକଟରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୨୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅସିହା ଗଡ଼ ପାହାଡ଼ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅସିହା ଗଡ଼ ଗ୍ରାମର ଚୈତନ୍ୟ ଦେହୁରୀଙ୍କ ପୁଅ ନଟି ଦେହୁରୀ(୨୪)। 

କୁଲଡ଼ିହା ବନବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ୫ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

କୁଲଡ଼ିହା ବନବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ୫ ଟ୍ରକ୍‌ ଜବତ

ସଜନାଗଡ଼,୨୧।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରିର କୁଲଡ଼ିହା ବନବିଭାଗ ଏସିଏଫ୍‌ଓ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ୫ଟି ଟ୍ରକ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ଗହୀରମଥାରୁ ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ,୧ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ଗହୀରମଥାରୁ ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଗିରଫ,୧ ଟ୍ରଲର ଜବତ

ରାଜନଗର, ୨୦।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଇଁଚ୍ଛଙ୍କ ଏନ୍ତୁଡ଼ିଶାଳ ଭାବେ ଆଖ୍ୟାୟିତ ଗହୀରମଥା ନିଷିଦ୍ଧାଞ୍ଚଳରୁ ବେଆଇନଭାବେ ମାଛ ଧରୁଥିବାବେଳେ ରାଜନଗର ବନ ବିଭାଗ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ଚଢ଼ାଉକରି ୧୦ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୪ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ: ୫୫ଟନ୍‌ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କୋଇଲା ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୪ ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧରିଲା ପୋଲିସ: ୫୫ଟନ୍‌ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ କୋଇଲା ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୦।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସନ୍ତାରାବନ୍ଧରୁ କୋଶଳା  ଜରପଡା ରାସ୍ତା ଦେଇ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ୩ଟି ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ବୁଧବାର ଭୋର ୪ଟାରେ ଛେଣ୍ଡିପଦା ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି।

ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୮ ଗିରଫ: ୬ ବାଇକ୍‌, ୭୬ ହଜାର ଟଙ୍କା, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ୧୦ ମୋବାଇଲ ଜବତ

ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୮ ଗିରଫ: ୬ ବାଇକ୍‌, ୭୬ ହଜାର ଟଙ୍କା, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ୧୦ ମୋବାଇଲ ଜବତ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୦।୨- କ୍ୟାଣ୍ଟନମେଣ୍ଟ ଥାନା ପୋଲିସ ଜାନୁୟାରୀ ୧ ତାରିଖରେ ଏକ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ କାବୁ କରିଛି। ପୋଲିସ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୮ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୬ ବାଇକ୍‌, ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ୧୦ ମୋବାଇଲ, ନଗଦ ୭୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ସହ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷ ଜବତ କରିଛି। 

ଅନୁଗୋଳର ନାବାଳିକା କଟକରେ ବିକ୍ରି, ବନ୍ଦ ଘରେ ୪ ଦିନ ଗଣବଳାତ୍କାର: ୫ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ର କରିଥିଲେ

ଅନୁଗୋଳର ନାବାଳିକା କଟକରେ ବିକ୍ରି, ବନ୍ଦ ଘରେ ୪ ଦିନ ଗଣବଳାତ୍କାର: ୫ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ର କରିଥିଲେ

କଟକ ଅଫିସ,  ୨୦।୨-ଅନୁଗୋଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ କଟକରେ ବିକ୍ରି ପରେ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ୫ଜଣ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଛାତ୍ର ସମ୍ପୃକ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଏକ ବନ୍ଦ ଘରେ ରଖି ୪ଦିନ ଧରି ବଳାତ୍କାର କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନାଞ୍ଚଳରେ ଏହି ସ୍ପର୍ଶକାତର ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ରେଳ ଷ୍ଟେଶନରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ପରେ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। 

ବେଆଇନ ବନ୍ଧୁକରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର କରୁଥିଲେ; ୬ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୧୨ ଗୁଳି ଜବତ: ୩ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ବନ୍ଧୁକରେ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର କରୁଥିଲେ; ୬ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ, ୧୨ ଗୁଳି ଜବତ: ୩ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ/ ଚୌଦ୍ୱାର (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ), ୨୦।୨- ବେଆଇନ ଭାବେ ବନ୍ଧୁକ  ରଖି  ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ଶିକାର କରୁଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ଚୌଦ୍ୱାର ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଉକ୍ତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଡଧୁଆ ଗ୍ରାମର ସାଧୁଆ ପୁର୍ତ୍ତି ଓରଫ ସର୍ଜନ୍‌(୩୫), ମାଛଖଣ୍ଡିଆ ଗ୍ରାମର ମନୋଜ ଡରେଇ (୨୯) ଓ ରଘୁନାଥ ଡରେଇ (୪୫) ା ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ପୋଲିସ ୬ ଦେଶୀ ବନ୍ଧୁକ ସହିତ ୧୨ଟି ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ କରିଛି। ଏନେଇ ପୋଲିସ ଆମର୍‌ସ ଆକ୍ଟ ୨୫(ଆଇ)(ଏ)ରେ ଏକ ମାମଲା(୪୯/୧୯) ରୁଜୁ କରି ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ଼ କରୁଛି।