ବାଣିଜ୍ୟ |

୧୧ରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲର ‘ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲ୍‌’

୧୧ରୁ ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲର ‘ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲ୍‌’
ବମ୍ବେ,୧୦-୮: ପ୍ରମୁଖ ଇଲେକଟ୍ରୋନିକ୍ସ ରିଟେଲର ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ‘ଡିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଲ୍‌’ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କମ୍ପାନୀ ଏଭଳି ଏକ ଅଫର ଆଣିଛି। ଉକ୍ତ ଅଫରର ବୈଦ୍ଧତା ଚଳିତ ମାସ ୧୧ରୁ ୧୫ ଯାଏ ବୈଦ୍ଧ ରହିବ। ଅଫର ସମୟରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲରୁ ବିଭିନ୍ନ ଇଲେକଟ୍ରୋନିକ୍ସ ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ ଉପରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ୧୦% କ୍ୟାଶବ୍ୟାକ ମିଳି ପାରିବ। ପ୍ରମୁଖ ଡେବିଟ ଏବଂ କ୍ରେଡିଟ୍‌ କାର୍ଡ ଦ୍ୱାରା କ୍ରୟ ଉପରେ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଦେଶରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲ ତଥା ମାଇଁ ଜିଓ ଷ୍ଟୋରରେ ଏହି ଅଫରର ଲାଭ ଗ୍ରାହକମାନେ ଉଠାଇ ପାରିବେ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ କହିଛି। ଏହା ବାଦ ଲ୍ୟାପଟପ୍‌ କ୍ରୟ ଉପରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଡିଲ୍‌ ଗ୍ରାହକମାନେ ଲାଭ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଏହି ଅବସରରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଜିରୋ ଡାଉନ ପେମେଣ୍ଟ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ରିଲାଏନ୍ସ ଡିଜିଟାଲ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୦୦ ସହରରେ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିଥିବା ବେଳେ ୩୦୦ ବଡ ଫର୍ମାଟର ଷ୍ଟୋର ସହ ସେବା ଯୋଗାଉଛି। ଏହା ୧୮୦୦ ମାଇଁ ଜିଓ ଷ୍ଟୋର ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଏଠାରେ ୪୦୦୦ ପ୍ରଡକ୍ଟ, ୨୦୦ ଜାତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଉପଲବ୍ଧ। ଗୋଟିଏ ଛାତତଳେ ଲୋକମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୃଙ୍ଖଳାର ଏଲ୍‌ଇଡି, ଏଲସିଡି ଟିଭି, ହୋମ ଥିଏଟର, ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍‌,ଆଇଟି ଆସୋସୋରିଜ ଲାଭ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୁଚନା ରହିଛି।
All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ରୁ ୟୁଆଇଡିଏଆଇ ଆଣିବ ନୂଆ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ: ଚେହେରାରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ପରିଚୟ

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୫ରୁ ୟୁଆଇଡିଏଆଇ ଆଣିବ ନୂଆ ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ: ଚେହେରାରୁ ଯାଞ୍ଚ ହେବ ପରିଚୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯-୮: ପରିଚୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆଧାରର ନିୟାମକ ସଂସ୍ଥା ଭାରତୀୟ ଏକକ ପରିଚୟପତ୍ର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ୟୁଆଇଡିଏଆଇ) ଏକ ନୂତନ ଫିଚର ଆରମ୍ଭ କରିବ। 

ଘରୋଇ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ ଆଲିବାବା

ଘରୋଇ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ ଆଲିବାବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,  ୧୯- ୮ :ଚାଇନାର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଓ ଇ-କମର୍ସ କମ୍ପାନୀ ଆଲିବାବା ଘରୋଇ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରେ। ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀର ନଜର ଏବେ ଭାରତୀୟ ରିଟେଲ ବଜାର ଉପରେ ରହିଛି। 

କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଭୟ: ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ଅସୁଲରେ ସୁଧାର

କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଭୟ: ବ୍ୟାଙ୍କ ଋଣ ଅସୁଲରେ ସୁଧାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,  ୧୯- ୮ : ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରେ ଅନାଦାୟ ଋଣ(ଏନ୍‌ପିଏ) ଏକ ପ୍ରମୁଖ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ହ୍ରାସ ହେବାର ନଁା  ଧରୁ ନାହିଁ। ମାତ୍ର ଗତ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକର ଋଣ ଅସୁଲ ଧାରା ଉନ୍ନତ ରହିଛି। 

ସେନ୍‌ସେକ୍ସରେ ୭୮ ପଏଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି

ସେନ୍‌ସେକ୍ସରେ ୭୮ ପଏଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ଲଗାତର ୪ ସପ୍ତାହ ପାଇଁ ସେନସେକ୍ସରେ କାରବାର ଉନ୍ନତ ରହିଛି। ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ସେନସେକ୍ସରେ ୭୮.୬୫ ପଏଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟି କାରବାର ୩୭,୯୪୭.୮୮ ସ୍ତରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଛି। ସେହିଭଳି ନିଫ୍ଟି ରେକର୍ଡ ସ୍ତର ୧୧,୪୭୦.୭୫ ପଏଣ୍ଟ ଛୁଇଁବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। 

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ସରଫେସ ଲାପଟପ୍‌

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ସରଫେସ ଲାପଟପ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ସରଫେସ ଫ୍ୟାମିଲରେ ନୂଆ ଓ୍ବିଣ୍ଡୋଜ ଡିଜାଇଶ ସରଫେସ ବୁକ୍‌ ୨ ତଥା ସରଫେସ୍‌ ଲାପଟପର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ହୋଇଛି।

ହିରୋ ଏକ୍ସଟ୍ରିମ ୨୦୦ ଆର୍‌

ହିରୋ ଏକ୍ସଟ୍ରିମ ୨୦୦ ଆର୍‌

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ପ୍ରମୁଖ ଦୁଇଚକିଆ ଯାନ ନିର୍ମାଣକାରୀ କମ୍ପାନୀ ହିରୋ ମୋଟୋ କର୍ପ ପକ୍ଷରୁ ବଜାରକୁ ଆସିଛି ନୂଆ ଏକ୍ସଟ୍ରିମ ୨୦୦ ଆର୍‌। ଏହା ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହଠାରୁ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ମଡେଲଟିର ଏକ୍ସଶୋରୁମ ମୂଲ୍ୟ ୮୯,୯୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଛି ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ରହିଛି। 

ଗୋଦରେଜର ପ୍ରୋଟେକ୍ଟ ମିଷ୍ଟର ମ୍ୟାଜିକ

ଗୋଦରେଜର ପ୍ରୋଟେକ୍ଟ ମିଷ୍ଟର ମ୍ୟାଜିକ

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ଗୋଦରେଜ କଞ୍ଜ୍ୟୁମର ପ୍ରଡକ୍ଟ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରୋଟେକ୍ଟ ମିଷ୍ଟର ମ୍ୟାଜିକକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ବଜାର ଦର ୧୫ ଟଙ୍କା ରହିଛି। 

ନୋକିଆ ଆଣିଲା ୩ ନୂଆ ମଡେଲ

ନୋକିଆ ଆଣିଲା ୩ ନୂଆ ମଡେଲ

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ପ୍ରମୁଖ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ନିର୍ମାତା ଏଚ୍‌ଏମ୍‌ଡି ଗ୍ଲୋବାଲ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ ମଡେଲ ନୋକିଆର ୩ ନୂଆ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ଫୋନ ବଜାରକୁ ଆସିଛି।

ଏମ୍‌ଆଇ ଏ୨

ଏମ୍‌ଆଇ ଏ୨

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୯-୮: ପ୍ରମୁଖ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ନିର୍ମାତା ସାଓମି ପକ୍ଷରୁ ବଜାରକୁ ଆସିଛି ନୂଆ ଏମ୍‌ଆଇ ଏ୨। ମଡେଲଟି ବଜାରରେ ୧୬,୯୯୯ ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି। 

ଅପରେଶନ ବନ୍ଦ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଲଟ୍‌

ଅପରେଶନ ବନ୍ଦ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଲଟ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ,  ୧୮-୮ : ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ପାଇଲଟ ଗୋଷ୍ଠୀ ଅପରେଶନ ବନ୍ଦ ନେଇ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ପାଇଲଟଙ୍କ ଭଡାଣ ଭତ୍ତା ବାବଦ ରହିଥିବା ବକେୟା ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ପାଇଲଟମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ବିମାନ କମ୍ପାନୀ ଯଦି ସେମାନଙ୍କ ଦାବୀକୁ ପୂରଣ ନ କରେ ଚରମ ପନ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପାଇଲଟମାନେ କହିଛନ୍ତି।

ଆୟକର ସଂଗ୍ରହରେ ରେକର୍ଡ

ଆୟକର ସଂଗ୍ରହରେ ରେକର୍ଡ

ଗୌହାଟି,୧୮-୮ :  ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ଆୟକର ସଂଗ୍ରହ ରେକର୍ଡ ସ୍ତରରେ ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ ୧୦.୦୩ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଆୟକର ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଟିକସ ବୋର୍ଡ(ସିବିଡିଟି) ଶୁକ୍ରବାର ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ରହିଛି। ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ୬.୯୨ କୋଟି ଆଇଟି ରିଟର୍ନ ଫାଇଲ ହୋଇଛି। 

ମନମୋହନଙ୍କ ସମୟରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଭିବୃଦ୍ଧି

ମନମୋହନଙ୍କ ସମୟରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଭିବୃଦ୍ଧି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,  ୧୮-୮ :  ୨୦୦୬-୦୭ ରେ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ ସମୟରେ ଘରୋଇ ବଜାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାସଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ୧୦.୮% ରହିଥିଲା। ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଉଦାରୀକରଣ ଲାଗୁ ହେବା ପରଠାରୁ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ବୋଲି ସରକାରୀ ତଥ୍ୟରୁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।