ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗସ୍‌ମା ଲଢ଼େଇ ମାମଲା,ସବ୍ୟସାଚୀ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ, ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼

ଗସ୍‌ମା ଲଢ଼େଇ ମାମଲା,ସବ୍ୟସାଚୀ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ, ସାକ୍ଷୀଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାଓବାଦୀ ନେତା ସବ୍ୟସାଚୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାମରେ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ ଥିବା ୧୭ଟି ମାମଲାର ବିଚାର ଚାଲିଛି। ବୁଧବାର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଜେଲରୁ ଆଣି ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରିଥିଲା। ବୁଧବାର ୩ଟି ମାଓବାଦୀ ହିଂସା ମାମଲାରେ ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼ କରାଯାଇଛି। ଗାଲେରୀ ଫାଣ୍ଡି ପୋଡ଼ି ଓ ଗସ୍‌ମା ଲଢ଼େଇ ମାମଲାରେ କୁପାଟିର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ବଡ଼ଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ ମାମଲାରେ ଜଣେ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଆଉ କିଛି ମାମଲାର ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ଼ ହେବ। ତେଣୁ ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୦୮ ଫେବୃୟାରୀ ୧୫ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମାଓବାଦୀମାନେ ନୟାଗଡ଼ ପୋଲିସ ଅସ୍ତ୍ରାଗାର ଲୁଟ କରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗାଲେରୀ ଫାଣ୍ଡି ଅଭିମୁଖେ ଚାଲି ଆସିଥିଲେ। ୧୬ ତାରିଖ ପ୍ରତ୍ୟୁଷରେ ଗାଲେରୀ ଫାଣ୍ଡିକୁ ବୋମା ମାଡ଼ କରି ଉଡ଼ାଇ ନିକଟସ୍ଥ ଗସ୍‌ମା ଜଙ୍ଗଲକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ପୋଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲଢ଼େଇ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ୩ ଜବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସେତେବେଳେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା। ସେହିଭଳି ଆଉ କିଛି ମାମଲାରେ ସଂଗ୍ରାମ ମହାନ୍ତି, ଏବୋଲ ଗମାଙ୍ଗୋ, କେନ୍ଦରା ଦଳବେହେରା ବୁଧବାର କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ। ସଂଗ୍ରାମ ଓ ଏବୋଲ ମାମଲାର ସାକ୍ଷୀମାନେ ବୁଧବାର ଆସି ନ ଥିଲେ। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏମ୍‌. ତାଜ୍‌ ଆଦେନ, ସୁଶାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ, ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଓ ମୁଦଲାମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦଣ୍ଡପାଣି ସ୍ବାଇଁ, ଦୀପକ ପଣ୍ଡା ମକଦ୍ଧମା ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମାଣିତରାରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ମାଣିତରାରେ କୃଷକ ସମାବେଶ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ମାଣିତରା ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରଦେଶରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପଲକ୍ଷେ କୃଷକ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମାଣିତରା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିର ସଭାପତି ବବୁଲ କୁମାର ନାୟକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ମାଣିତରା ସରପଞ୍ଚ ଶାନ୍ତିଲତା ନାୟକ, ନାଏବ ସରପଞ୍ଚ କାଳୁଚରଣ ପ୍ରଧାନ, ନିରଞ୍ଜନ ନାୟକ, ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ବୁଗୁଡ଼ା ଶାଖା ପରିଚାଳକ ମହେଶ୍ୱର ବେହେରା, ସୁପରଭାଇଜର ସାରଙ୍ଗଧର ଦାଶ, ଆର୍ଥିକ ସାକ୍ଷରତା ସଂଯୋଜକ ଗୋବିନ୍ଦ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ପିଇଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ସମ୍ପାଦକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଷୋୟୀ ଓ ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଓ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅର୍ଥତତ୍ତ୍ବ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ଦୁର୍ନୀତିରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୁଅ ବିପ୍ଲବ ପାତ୍ର ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ନେଇ ସିବିଆଇ ଜେରା କରିଥିବାରୁ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଧରାକୋଟ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଧରାକୋଟ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଧରାକୋଟ ସରପଞ୍ଚ ଅଞ୍ଜଳୀ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡ଼ପ ଉଦ୍ୟମ, ୩ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୭: ଜାଲ କାଗଜପତ୍ର ଜରିଆରେ ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ହଡପ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ପ୍ରାୟ ୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆତ୍ମସାତ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା । ଟାଉନ ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଟି ମାମଲାରେ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ବୋମାମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୭: ସ୍ଥାନୀୟ ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଦୁର୍ଗାମନ୍ଦିର ଛକଠାରେ ଗତ ୧୦ ତାରିଖ ଏକ ଚଳନ୍ତା କାର ଉପରକୁ ହୋଇଥିବା ବୋମା ମାଡ଼ ଘଟଣାର ଅନ୍ୟ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ସୋମବାର ଗିରଫ କରିଛି। ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ତ୍ରିନାଥ ପଟେଲ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ସିମନବାଡ଼ିରେ ୧୦୮ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା, ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ

ସିମନବାଡ଼ିରେ ୧୦୮ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା, ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପବିତ୍ର କର୍କଟ ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସିମନବାଡ଼ି ଠାରେ ହନୁମାନ ଚାଳିଶା ସମେତ ସୁନ୍ଦରାକାଣ୍ଡ ଏବଂ ରାମାର୍ଚ୍ଚନା ପୂଜା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପୁରୀରୁ ଆସିଥିବା ମହନ୍ତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଗାଁର ଶେଷ ମୁଣ୍ଡରୁ ସ୍ବାଗତ କରି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ଢ଼ୋଲ ବାଦ୍ୟରେ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପୂଜାମଣ୍ଡପକୁ ଆଣିଥିଲେ।

କାର୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ,୨ ଗିରଫ

କାର୍‌ରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ,୨ ଗିରଫ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୭ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ସୁନାପାଙ୍ଗା ଅଞ୍ଚଳରୁ ସୋମବାର ପ୍ରେସ୍‌ ଲେଖା ଥିବା ଏକ କାରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୨ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାମବେରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଲମ୍ବୋଦର ବେହେରା ଓ ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ମହାକୁଡ଼ ।

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଅଟକ

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ୪ ଅଟକ

ଛତ୍ରପୁର,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆ ନଗରଢିହର ଗୋଚର ଜମିରୁ ରବିବାର ସକାଳେ ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀ ଗାଁର ତଥା ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ଏଙ୍କା ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲା।

ଚିକେନ ରବି ହତ୍ୟା ମାମଲା କୋର୍ଟରେ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲେ ଭାଇ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୭: ବ୍ରହ୍ମପୁରର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଚିକେନ ରବି ଓରଫ ରବି ବେହେରା ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର ସୋମବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରାଜଜ (ପ୍ରଥମ)ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିଲା। ଚିକେନ ରବିଙ୍କ ସାନ ଭାଇ ଟୁଟି ବେହେରା କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ଭାବେ ନିଜ ବୟାନ ଦେଇଥିଲେ।

ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲେ ମନେପଡ଼େ

ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲେ ମନେପଡ଼େ

ରାଇକିଆ,୧୭ା୭(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)ବର୍ଷା ଦିନ ଆସିଲେ ବଜାରରେ ଭଳିକି କଳି ଛତା ଦୋକାନ ଖୋଲିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।

୧ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଚାରା ବିକ୍ରି କରାଯିବ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଦିଗପହଣ୍ଡି ବନାଞ୍ଚଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧ ଲକ୍ଷ ୨୪,୫୦୦ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯିବ । ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ଦିଗପହଣ୍ଡି, ଚିକିଟି ଓ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଜନସାଧାରଣ ଓ ସରକାରୀ ବେସରକାରୀ ଅନୁଷ୍ଠାନଗୁଡିକୁ ୧ ଟଙ୍କା ଦରରେ ବିଭିନ୍ନ କିସମର ୧ଲକ୍ଷ ୬୦ ହଜାର ଚାରା ବିକ୍ରି କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଫିରିଙ୍ଗିଆରେ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଫିରିଙ୍ଗିଆରେ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୧୭ା୭ ଜିଲା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମିତି ଦ୍ୱାରା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଗ୍ରାମ ସ୍ବରାଜ ଅଭିଯାନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମିଶନ ଇନ୍ଦ୍ରଧନୁଷର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ