ଖେଳ |

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ପାକିସ୍ତାନ ଦଳକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଅନୁମତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୧ା୭ (ପି.ଟି.)-ରେସ୍‌ଲିଂ ଫେଡେରେଶନ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ (ଡବଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ଆଇ) ଏକ ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରିବା ଲାଗି ରାଜି ହେବାପରେ ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନୀ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶେଷରେ ରାଜି ହୋଇଛି। ସର୍ତ୍ତଟି ହେଲା ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶର ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଭେନ୍ୟୁ ଭିତରେ ସୀମିତ ରହିବେ। ୬ଦିନ ଧରି ହେବାକୁଥିବା ଏସିଆନ ଜୁନିୟର କୁସ୍ତି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଜୁଲାଇ ୧୭ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏଥିରେ ପାକିସ୍ତାନ ଇରାକ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଉପରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇଥିଲା। ଖବର ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କୁସ୍ତି ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଯଦି ଭିଜା ପ୍ରଦାନ କରା ନ ଯାଏ ତେବେ ବିଶ୍ୱ କୁସ୍ତି ପରିଚାଳନା ସଂସ୍ଥା ୟୁନାଇଟେଡ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ରେସ୍‌ଲିଂ (ୟୁଡବଲ୍ୟୁଡବଲ୍‌ୟୁ) ହୁଏତ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରିପାରେ ବୋଲି ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ଆଇ ଆଶଙ୍କା କରିଥିଲା। ୨୦୧୫ରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏସିଆନ କ୍ୟାଡେଟ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନୀ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନ ଥିଲା। ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ଆଇ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସେକ୍ରେଟାରୀ ବିନୋଦ ତୋମାର କହିଛନ୍ତି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତରଫରୁ ବୁଧବାର ଆମକୁ ଡକରା ଆସିଥିଲା। ପାକିସ୍ତାନ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇ ପାରିବେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଭିଜା ମଞ୍ଜୁର କରାଯିବ ବୋଲି ଆମକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ଲାଗି ଆମକୁ କ୍ରାଇମ୍‌ ବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଏକ ଅଣ୍ଡରଟେକିଂ ଦେବାକୁ ହେବ। ପାକିସ୍ତାନ କୁସ୍ତିଯୋଦ୍ଧାମାନେ ଯେପରି ହେଟେଲ ଓ ଭେନ୍ୟୁ ଛାଡ଼ି ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଆଡେ ସେଥିପ୍ରତି ଆମକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ବୋଲି ତୋମାର କହିଛନ୍ତି। ଡବ୍ଲ୍ୟୁଏଫ୍‌ଆଇ ଅଫସିଆଲ ଆହୁରି ଏକଥା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଇରାକ ଓ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗୀ ପଠାଇ ନାହାନ୍ତି। ଫେଡେରେଶନ ସମ୍ପାଦକ ଭି.ଏନ. ପ୍ରାସୁଦ୍‌ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ସର୍ବଭାରତୀୟ ମଳୟ ମୁର୍ମୁ ଦିବାରାତ୍ର ଟି୨୦ ଚତୁର୍ଥ ଦିବସ:ୟୁ ଆଣ୍ଡ ମି, କଳିଙ୍ଗ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ମଳୟ ମୁର୍ମୁ ଦିବାରାତ୍ର ଟି୨୦ ଚତୁର୍ଥ ଦିବସ:ୟୁ ଆଣ୍ଡ ମି, କଳିଙ୍ଗ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ କ୍ଲବ ବିଜୟୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୩।୧୧- ବାଲେଶ୍ୱର ପରମିଟ୍‌ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ଲବ ‘ୟୁ ଆଣ୍ଡ ମି’ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଦିବାରାତ୍ର ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୋମବାର ଚତୁର୍ଥ ଦିବସରେ ପହଞ୍ଚିିଛି। 

ସପ୍ତମ ଦିନରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜୟୀ

ସପ୍ତମ ଦିନରେ ସର୍ବଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜୟୀ

ସପ୍ତମ ଦିବସର ତୃତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ଖେଳରେ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ବିଳାସପୁରକୁ ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୩ ଉଇକେଟରେ ହରାଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସ୍ନୁକର: କ୍ବାର୍ଟର ଲାଇନ୍‌ଅପ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ

ରାଜ୍ୟ ସ୍ନୁକର: କ୍ବାର୍ଟର ଲାଇନ୍‌ଅପ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୩ା୧୧-ଦି ବିଲିୟାଡର୍‌ସ ଆଣ୍ଡ ସ୍ନୁକର ଆସୋସିଏଶନ ଅଫ୍‌ ଓଡ଼ିଶା (ବିଏସ୍‌ଏଓ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ କଟକ କ୍ଲବଠାରେ ଚାଲିଥିବା ରାଜ୍ୟ ସିନିୟର ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର କ୍ବାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ଲାଇନ୍‌ଅପ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଛି। 

ବିସିସିଆଇ ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ଭାରତ ଜନ୍ମିତ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମୁଖ୍ୟ

ବିସିସିଆଇ ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଲେ ଭାରତ ଜନ୍ମିତ ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ମୁଖ୍ୟ

ଜେରୁସାଲେମ, ୧୩।୧୧(ପି.ଟି.)- ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ (ଆଇସିଏ) ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ନିକଟରେ ଭାରତ ଜନ୍ମିତ ଜୋସେଫ୍‌ ତାଲ୍‌ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ଜନ୍ମିତ ତାଲ୍‌ଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୯୬୦ ଦଶକରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଇସ୍ରାଏଲ୍‌ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ।

ବିଜୟ ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ଟ୍ରଫି: ବିହାର ୧୬୫ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ

ବିଜୟ ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ଟ୍ରଫି: ବିହାର ୧୬୫ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ

କଟକ ଅଫିସ,୧୩ା୧୧ବିଡ଼ାନାସୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସୋମବାରଠାରୁ ୧୬ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବିଜୟ ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ଟ୍ରଫିର ଓଡ଼ିଶା-ବିହାର ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ବିହାର ୧୬୫ ରନ୍‌ରେ ଅଲ୍‌ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଓଡ଼ିଶା ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରି ଗୋଟିଏ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୮୨ ରନ୍‌ କରିଛି। 

ମୁସ୍‌ଫିକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଇନିଂସ

ମୁସ୍‌ଫିକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଇନିଂସ

ଢାକା, ୧୩ା୧୧ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ବାଂଲାଦେଶର ମୁସ୍‌ଫିକର ରହିମ ପ୍ରଥମ ଉଇକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ହିସାବରେ ଦୁଇଟି ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରି ନୂଆ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। 

କ୍ରୀଡ଼ାର ଉନ୍ନତୀ ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ

କ୍ରୀଡ଼ାର ଉନ୍ନତୀ ପାଇଁ ଐତିହାସିକ ବୁଝାମଣା ପତ୍ର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩।୧୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ସୋମବାର ଥିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ପାଇଁ ଏକ ଐତିହାସିକ ଦିନ। କେବଳ ସରକାର କିମ୍ବା କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗ ନୁହେଁ, ଏବେ ବିଭିନ୍ନ କ୍ରୀଡ଼ାର ପ୍ରଚାର, ପ୍ରସାର ଓ ସର୍ବୋପରି ବିକାଶ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବେ ଦେଶର ଆଗଧାଡିର ବିଭିନ୍ନ କର୍ପୋରେଟ ହାଉସ୍‌ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଶିଲ୍ପ ଉଦ୍ଦ୍ୟୋଗ ଓ ଶିଳ୍ପପତି ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟ୍ରଫି ଉନ୍ମୋଚିତ:ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଆଥଲେଟ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିବେ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟ୍ରଫି ଉନ୍ମୋଚିତ:ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଆଥଲେଟ୍‌ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିବେ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୩।୧୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-  ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆୟୋଜନ ହେବାକୁ ଆଉ ପାଖାପାଖି ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ବାକିଥିବା ବେଳେ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟର ଟ୍ରଫି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି। 

ରଣ୍‌ଜୀ ଟ୍ରଫି ୨ୟ ରାଉଣ୍ଡ:  ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ, ସୁଜିତ୍‌ ଲଢ଼ିଲେ

ରଣ୍‌ଜୀ ଟ୍ରଫି ୨ୟ ରାଉଣ୍ଡ: ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ, ସୁଜିତ୍‌ ଲଢ଼ିଲେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୩।୧୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ସ୍ଥାନୀୟ କିଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ (ୟୁପି) ବିପକ୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଘରୋଇ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୨୫୬ ରନ୍‌ କରି ଅଲ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। 

କୁଲଦୀପଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

କୁଲଦୀପଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

ଦୁବାଇ,୧୨।୧୧(ପି.ଟି.)- ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ ହାସଲ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଚାଇନାମ୍ୟାନ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ସୋମବାର ଟି୨୦ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ

ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଚଳିତମାସ ୧୪ରୁ ୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁଣେଠାରେ ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଓଡ଼ିଶାର ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବ। 

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅତିକ୍ରମ କଲା ଭାରତ

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅତିକ୍ରମ କଲା ଭାରତ

ଦୁବାଇ,୧୨।୧୧- ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ନୂତନ ଟି୨୦ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଦଳଗତ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପୂର୍ବଭଳି ଶୀର୍ଷ ଦୁଇ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି।