ଖେଳ |

ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳର କୋଚ୍‌ଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

ମୁମ୍ବାଇ,୧୧।୭- ଏକବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସଭିଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତି ନେଇଥିଲା। ଏହାର ଏକବର୍ଷ ପରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ସେତେଟା ଭଲ ନାହିଁ। କୁଆଲାଲମ୍ପୁରଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି୨୦ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାଂଲାଦେଶଠାରୁ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ଯୋଗୁ ମୁଖ୍ୟକୋଚ୍‌ ତୁଷାର ଆରୋଥେ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ନିକଟରେ କୋଚ୍‌ଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ସମ୍ପର୍କରେ ମିଥାଲି ରାଜ ଓ ହରମନପ୍ରିତ କୌର ବିସିସିଆଇ ପରିଚାଳକ କମିଟି (ସିଓଏ)କୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ପରେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ପହଞ୍ଚାଇଥିବା କୋଚ୍‌ ଆରୋଥେ ମଙ୍ଗଳବାର ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ”ଦଳୀୟ ଖେଳାଳି ଓ ମୁଁ କିମ୍ବା ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ। ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ପଦତ୍ୟାଗ କରୁଛି। ଆଗାମୀ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତ ଓ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ମୋର ଶୁଭେଚ୍ଛା। ଏହାବାଦ୍‌ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ଅନୁଯାୟୀ ଅଭ୍ୟାସ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହି ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ କିଛି ସଫଳତା ପାଇବା ପାଇଁ ଅଛି, ତାହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁବିଧାଜନକ ସ୍ଥିତିରୁ ବାହାରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମାତ୍ର ସେମାନେ ଏଥିନେଇ ଇଚ୍ଛୁକ ନୁହନ୍ତି। ଏପରି କି ଖେଳାଳିମାନେ ଅଢ଼େଇ ଘଣ୍ଟିଆ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନ ଲାଗି ଡ୍ରେସିଂ ରୁମ୍‌ରୁ ବାହରୁ ନାହାନ୍ତି। ତେବେ କେଉଁଭଳି ୪ ଘଣ୍ଟିଆ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନ ହେବ। କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଏଭଳି ଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଦଳୀୟ କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ“ ବୋଲି ଆରୋଥେ ଏକ ସାକ୍ଷତକାରରେ କହିଛନ୍ତି। ସିଓଏ ନିକଟରେ ବରିଷ୍ଠ ମହିଳା ଖେଳାଳିମାନେ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଆଥୋରେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ସେସନ ରଖୁଥିବାବେଳେ ଖେଳାଳିମାନେ ଗୋଟିଏ ଲମ୍ବା ସେସନ ଲାଗି ଦାବି କରୁଥିଲେ। ”ବିସିସିଆଇ ଆଥୋରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ସେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ପଦତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଦଳ ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ଲାଗି ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିବାରୁ ବିସିସିଆଇ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି“ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଏଫ୍‌ସି ପୁନେ ଦଳରେ ରବିନ ସିଂ

ଏଫ୍‌ସି ପୁନେ ଦଳରେ ରବିନ ସିଂ

ପୁଣେ,୨୩।୭(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ରବିନ ସିଂ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ସୁପର ଲିଗ୍‌ (ଆଇଏସ୍‌ଏଲ୍‌) କ୍ଲବ ଏଫ୍‌ସି ପୁନେ ସିଟି ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର ଗତ ସିଜନରେ ଆଟଲେଟିକୋ ଡେ କୋଲକାତା (ଏଟିକେ) ପକ୍ଷରୁ ଖେଳିଥିଲେ।

ରାମକୁମାରଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାନ୍ୟତା

ରାମକୁମାରଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାନ୍ୟତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୭(ପି.ଟି.)- ଦୀର୍ଘ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଏଟିପି ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଟାଇଟଲ ଅପେକ୍ଷାର ଅନ୍ତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ରାମକୁମାର ରାମନାଥନ। ମାତ୍ର ସେ ଏଟିପି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ର ଟପ୍‌ ୧୦୦ର ନିକଟତର ହୋଇଛନ୍ତି। ହଲ ଅଫ୍‌ ଫେମ ଓପନ୍‌ରେ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ୪୬ଟି ସ୍ଥାନ ଉପରକୁ ଉଠିଛନ୍ତି।

ଜର୍ମାନୀ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳରୁ ଓଜିଲଙ୍କ ଅବସର

ଜର୍ମାନୀ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳରୁ ଓଜିଲଙ୍କ ଅବସର

ବର୍ଲିନ,୨୩।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ମେସୁଟ୍‌ ଓଜିଲ ରବିବାର ଜର୍ମାନୀ ଜାତୀୟ ଫୁଟ୍‌ବଲ ଦଳ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଜର୍ମାନୀ ଦଳର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଜାତିବାଦର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି।

ଧୋନୀଙ୍କୁ କପି କଲେ ସର୍ଫରାଜ

ବୁଲଓ୍ବାୟୋ,୨୩।୭- ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ସର୍ଫରାଜ ଅହମ୍ମଦ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କୁ ନକଲ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାଞ୍ଚ ଟିକିଆ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଉଇକେଟ କିପିଂ ଛାଡ଼ି ନିଜର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟରରେ ପ୍ରଥମ ଥର ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିଜୟୀ

ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିଜୟୀ

ପ୍ରୋଭିଡେନ୍ସି,୨୩।୭- ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବା ପରେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ବିଜୟ ସହ ଦିନିକିଆ ଫର୍ମାଟରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ୪୮ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ , ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ବାଳକରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ , ଓଡ଼ିଶା ବାଳିକାଙ୍କୁ ରୌପ୍ୟ, ବାଳକରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୨।୭(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ତାମିଲନାଡ଼ୁ ରଗ୍‌ବୀ ଫୁଟବଲ ୟୁନିୟନ(ଟିଏନଆରଏଫୟୁ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଦୁରାଇଠାରେ ରବିବାର ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ରଗ୍‌ବୀ ସେଭେନ୍ସ(୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ) ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି।

ହାମିଲଟନ ଜିତିଲେ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ହାମିଲଟନ ଜିତିଲେ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି

ହକେନହେମ, ୨୨।୭- ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜର୍ମାନ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି ଫର୍ମୁଲାଓ୍ବାନ ମୋଟରରେସିଂରେ ମର୍ସିଡିଜ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ଲୁଇସ ହାମିଲଟନ ଓ ଭାଲଟେରି ବୋଟ୍ଟାସ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି। ହାମିଲଟନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରି ରେସ୍‌ ଜିତିଥିବାବେଳେ ବୋଟ୍ଟାସ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

ନାଡା ପ୍ରସଙ୍ଗ , ‘ଓ୍ବେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଚ୍‌ ପଲିସି’ ଆପଣେଇଲା ବିସିସିଆଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨ା୭ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋଡର୍ର୍ (ବିସିସିଆଇ) ନ୍ୟାଶନାଲ ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂ ଏଜେନ୍ସି (ଓ୍ବାଡା) ନିୟମ ପରିସରଭୁକ୍ତ ହେବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ‘ଓ୍ବେଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ୍‌ ଓ୍ବାଚ୍‌’ ନୀତି ଆପଣେଇଛି। ଏଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିସିସିଆଇ ବୈଠକରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି।

ଗୁଣତିଳକା ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ

କଲମ୍ବୋ, ୨୨ା୭ (ଏଏଫ୍‌ପି)- ଚଳିତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର ଅଭିଯୋଗରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦାନୁଷ୍କା ଗୁଣତିଳକାଙ୍କୁ ଦେଶର କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ (ଏସ୍‌ଏଲସି) ଖେଳର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ କରିଛି।

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ରାଠି, ଦୀପକ ଜିତିଲେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ରାଠି, ଦୀପକ ଜିତିଲେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨ା୭ (ପି.ଟି.)-ଏସିଆନ ଜୁନିୟର ରେସ୍‌ଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଅନ୍ତିମ ଦିବସରେ ସଚିନ ରାଠି ଓ ଦୀପକ ପୁନିୟା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ ବିଭାଗରେ ଭାରତ ଦୁଇଟି ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ପାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ

ପାଲେମ୍‌ବାଙ୍ଗ(ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ), ୨୨।୭(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆର ଚାଓସସ୍ଥିତ ଗେଲୋରା ଶ୍ରୀଓ୍ବିଜା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପରିସରରେ କେତେକ କ୍ରୋଧାନ୍ବିତ ଫୁଟ୍‌ବଲ ପ୍ରଶଂସକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ , ଜମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ , ଜମାନଙ୍କ ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ

ବୁଲାଓ୍ବାୟୋ,୨୨।୭(ପି.ଟି.)- ସ୍ଥାନୀୟ କୁଇନ୍ସ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କ୍ଲବ୍‌ଠାରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ୧୩୧ ରନ୍‌ରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଫଳରେ ୫ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌କୁ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ୫-୦ ବ୍ୟବଧାନରେ ଜିତି କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ ହାସଲ କରିଛି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ଚିଣ୍ଟୁ