ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ
ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୭: ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଳ ପବନ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି କର୍ମଶାଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଜିଲାରେ ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ଉପସ୍ଥିତ ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଓ ସିଆର୍‌ସିସିମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁଧାନନ୍ଦ ପରିଡ଼ା, ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅନୁରାଧା ଗୋସ୍ବାମୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବିଷ ପିଇ ସ୍ବାମୀ ମୃତ, ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମାତ୍ର ୨ ମାସର ବିବାହରେ କାଳ ହେଲା କଳହ। ଏଥିଯୋଗୁ ବିଷପାନ ପରି ଚରମ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଗଲେ ନବଦମ୍ପତି। ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ଥାନା ସଞ୍ଜାମୁରା ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଘଟିଥିବା ଏଭଳି ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ରଜନୀକାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେଲେ ଅନୁଗୋଳରେ ବିଦ୍ରୋହ ଚର୍ଚ୍ଚା: ସ୍ବାଧୀନରେ ଲଢ଼ିପାରନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ନେତା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୭।୩- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୫ଟି ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି। ଭାଜପା ମଧ୍ୟ ଆଠମଲ୍ଲିକକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଇ ଅନ୍ୟ ୪ଟିରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। 

ଆଦିକବିଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ଆଦିକବିଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଉନ୍ମୋଚିତ

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସାହିତି୍ୟକମାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରକ୍ଷା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନାଲ୍‌କୋ କଲୋନୀ ପରିସରରେ ୫ଟି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ସ୍ଥାପନ ହେବ। 

ବିପଦରେ ଟାକୁଆ ସେତୁ

ବିପଦରେ ଟାକୁଆ ସେତୁ

ତାଳଚେର,୨୭ା୩(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୫୩ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଟାକୁଆ ସେତୁ ବାଲି ମାଫିଆଙ୍କ ଯୋଗୁ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାକୁ ଚାଲିଆସିଲାଣି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ନିରୀହଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ବିରୋଧ: ଥାନା ଘେରିଲେ ଛେଳିଆପଡ଼ାବାସୀ

ନିରୀହଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନକୁ ବିରୋଧ: ଥାନା ଘେରିଲେ ଛେଳିଆପଡ଼ାବାସୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୭।୩- ଜଣେ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପୁଅକୁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଛି। ସେ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ମିଥ୍ୟା ହୋଇଥିଲେ ବି ପୋଲିସ ଛେଳିଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ୩ ନିରୀହ ଯୁବକଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଉଠାଇ ଆଣିଛି।

ଭୋଟରଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ

ଭୋଟରଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ


ଭୁବନ, ୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନିର୍ବାଚନୀ ଋତୁ। ସଭାସମିତି, ଆଲୋଚନା ମାଧ୍ୟମରେ ଭୋଟରଙ୍କ ମନ ଜିଣିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। 

ଏପ୍ରିଲ ୩ରେ ନାମାଙ୍କନ କରିବେ ସସ୍ମିତା

ଏପ୍ରିଲ ୩ରେ ନାମାଙ୍କନ କରିବେ ସସ୍ମିତା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୬।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ କଂଗ୍ରେସ  ପକ୍ଷରୁ ଆଗାମୀ ଏପ୍ରିଲରେ ୨୩ରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ ନିମନ୍ତେ ମଙ୍ଗଳବାର କିସିଣ୍ଡା ଠାରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା  ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି

ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଠାକୁରଗଡ଼, ଆମ୍ବଶରମୁଣ୍ଡା, ମଇମୁରା, ପାଇକସାହି, କୁର୍ତ୍ତିବାସପୁର, ସାନହୁଲା, ପେଡ଼ିପଥର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ମଦ କାରବାର ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। 

ନଗେଶ ରାଉତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭିଣୋଇ ଗିରଫ

ନଗେଶ ରାଉତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭିଣୋଇ ଗିରଫ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୩- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବେଶାଳିଆ ନିକଟ ବିଦ୍ୟାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ନଗେଶ ରାଉତ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଭିଣୋଇ ରୁଦ୍ର ନାରାୟଣ ନାୟକ(୪୨)ଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। 

ହାତୀ ଦେଖି ଦୌଡ଼ିବାବେଳେ ବିଲହୁଡ଼ାରେ ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ହାତୀ ଦେଖି ଦୌଡ଼ିବାବେଳେ ବିଲହୁଡ଼ାରେ ଖସି ଜଣେ ମୃତ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୬ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଖାଲପାଳ ପୁରୁଣାସାହିର ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ବର୍ମା (୪୫) ଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । 

ଛଟେଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ନ ମିଳିଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ

ଛଟେଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ନ ମିଳିଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ

ବଅଁରପାଳ, ୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ନାଲ୍‌କୋ ସିପିପିର ବାଓ୍ବେଲ ମିଲ୍‌  ସାଇଟରେ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାଯର୍‌ୟ କରୁଥିବା୨୫ ଜଣଙ୍କୁ ୨ ମାସ ହେଲା କାମରୁ ଛଟେଇ କରିଦିଆଯାଇଛି। 

  ଭାରସାମ୍ୟ  ହରାଇ  ପୋଲ  ତଳକୁ  ଖସିଲା   ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ:  ଅଳ୍ପକେ   ବର୍ତ୍ତିଲେ   ୩  କର୍ମଚାରୀ

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୩ କର୍ମଚାରୀ

ବନ୍ତଳା,୨୬।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ବଡକେରା ପଞ୍ଚାୟତ ତୁମୁଣି ରଗୁଡ଼ିଆପଡା ମତେଳିଆ ପୋଲଠାରେ ସୋମବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଏକ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri