ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ

ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହୁଅ
ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୭: ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶିକ୍ଷାବିଭାଗ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ନିଖିଳ ପବନ କଲ୍ୟାଣ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି କର୍ମଶାଳାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଜିଲାରେ ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବଢ଼ାଇବାକୁ ଯତ୍ନବାନ ହେବାକୁ ଉପସ୍ଥିତ ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ଅତିରିକ୍ତ ବ୍ଲକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଓ ସିଆର୍‌ସିସିମାନଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ। ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁଧାନନ୍ଦ ପରିଡ଼ା, ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଅନୁରାଧା ଗୋସ୍ବାମୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଧୋକୁଟାରେ ବିଜେଡିର ସଚେତନତା  ବୈଠକ

ଧୋକୁଟାରେ ବିଜେଡିର ସଚେତନତା ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨- ଅନୁଗୋଳ ବ୍ଲକ ଧୋକୁଟା ପଞ୍ଚାୟତ ମା’ ବନଦୁର୍ଗା ପୀଠ ପରିସରରେ  ଶନିବାର  ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଏକ  ସଚେତନତା ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବାଲ୍ୟାମ୍ବା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ବାଲ୍ୟାମ୍ବା ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ଭାପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲ୍ୟାମ୍ବା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଓକିଲ ସଂଘ ପୂର୍ବତନ ସଭାପତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ  ଟାଉନ ଥାନା ଘେରାଉ

ଓକିଲ ସଂଘ ପୂର୍ବତନ ସଭାପତିଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଟାଉନ ଥାନା ଘେରାଉ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୫।୧୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ଓକିଲ ସଂଘର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ନବକିଶୋର ଗୁରୁଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଶନିବାର ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୋର୍ଟ ବର୍ଜନ କରାଯାଇଛି। 

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବିଲରେ ପଶିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଳକ ମୃତ

ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବିଲରେ ପଶିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଳକ ମୃତ

ପରଜଙ୍ଗ, ୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ହାତୀଲୁଚାଣି ଠାରୁ କୁଆଳୋ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାର ଗୁଡିବନ୍ଧ ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ବାଇକ ଦୃର୍ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ କଲଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସିଂହଡା ଗ୍ରାମର ପାଣ୍ଡବ ସାହୁ ।

ଅନୁଗୋଳରେ ଏନ୍‌ସିପିସିଆର୍‌ ଟିମ୍‌:ଠିକ୍‌ଠାକ୍‌ ଚାଲୁନି ୫ ବାଳାଶ୍ରମ

ଅନୁଗୋଳରେ ଏନ୍‌ସିପିସିଆର୍‌ ଟିମ୍‌:ଠିକ୍‌ଠାକ୍‌ ଚାଲୁନି ୫ ବାଳାଶ୍ରମ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ବାଳାଶ୍ରମ ଠିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁନାହିଁ। ଏପରି କି ୨୦୧୫ରେ ହୋଇଥିବା କିଶୋର ନ୍ୟାୟ ଆଇନ୍‌ ମଧ୍ୟ ଜିଲାରେ ଠିକଣା ଭାବେ ପାଳନ ହେଉନାହିଁ। 

ବାଲି, ମୋରମ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୫ ଲକ୍ଷ ତଣ୍ଡ ଗଣିଲା ଠିକାସଂସ୍ଥ

ବାଲି, ମୋରମ ଚୋରା ଚାଲାଣ: ୫ ଲକ୍ଷ ତଣ୍ଡ ଗଣିଲା ଠିକାସଂସ୍ଥ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ତହସିଲ ରାଇଝରଣ ଓ ଜରପଡା ରାଜସ୍ବ ସର୍କଲରୁ ବାଲି ଓ ମୋରମ ଚୋରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଖବରପାଇ ତହସିଲଦାର ଡାନିଏଲ ଏକ୍କା ଓ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ସେନାପତି ଶୁକ୍ରବାର ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୨ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ଠିକାସଂସ୍ଥା ଗାୟତ୍ରୀ କନଷ୍ଟ୍ରକଶନର ହାଇଓ୍ବା, ଜେସିବି ମେଶିନ ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ଜରିମାନା ବାବଦରେ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାଠାରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ:ବିଜ୍ଞାନ ଜ୍ଞାନର ଭଣ୍ଡାର

ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ:ବିଜ୍ଞାନ ଜ୍ଞାନର ଭଣ୍ଡାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨ଜିଲା ଶିକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଅଷ୍ଟମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ, ଗଣିତ ଓ ପରିବେଶ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଶୁକ୍ରବାର ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବଳାତ୍କାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବିକ୍ରମପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା  ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଅନୁଗୋଳ କୋର୍ଟ ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ କେନ୍ଦୁପଲ୍ଲୀ ହଟିଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ସ୍ବାଧୀନ ପୂର୍ତ୍ତି(୨୮)ଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ୧୦ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

୫ ବ୍ଲକରେ ବିରୋଧ ପରେ କାଣ୍ଟଛାଟ୍‌:ବାଦ୍‌ ଦିଆଗଲା ୧୨ ସ୍କୁଲ

୫ ବ୍ଲକରେ ବିରୋଧ ପରେ କାଣ୍ଟଛାଟ୍‌:ବାଦ୍‌ ଦିଆଗଲା ୧୨ ସ୍କୁଲ

ବନ୍ତଳା,୧୫ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନ ଥିବାରୁ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ୬୦ ସ୍କୁଲକୁ ବନ୍ଦ କରି ନିକଟସ୍ଥ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ମିଶାଇ ଦେବାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚିଠି (ନଂ ୧୦୨୪୬/୧୮) କରାଯାଇଥିଲା। 

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ:ଗାଳି ଦେଇଛି ପୌର ପ୍ରଶାସନ

ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଅଭିଯୋଗ:ଗାଳି ଦେଇଛି ପୌର ପ୍ରଶାସନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨ଅନୁଗୋଳ ପୌରପ୍ରଶାସନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା ନ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଉପେକ୍ଷା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଜିଲା ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ। ଏଥିସହ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଫିସକୁ ଡାକି ଗାଳିଗୁଲଜ କରିବା ଓ କାମରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ସ୍ବାମୀମାନଙ୍କୁ କୁହ ବୋଲି ବାଧ୍ୟ କରିଥିବା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

ପକ୍କା ରାସ୍ତା ଦାବିରେ ଘେରାଉ

ପକ୍କା ରାସ୍ତା ଦାବିରେ ଘେରାଉ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବନ୍ତଳା, ୧୫।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ମାଣିକଯୋଡ଼ି ଠାରୁ ଲେମ୍ବୁତଇଳା ଓ ବେତରକୁ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଦାବିରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ଠାରୁ ମାତ୍ର ୩୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଗ୍ରାମଗୁଡ଼ିକୁ ଯୋଗାଯୋଗର ସେପରି ସୁବିଧା ନ ଥିବାରୁ ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଦାବି କରିଥିଲେ। 

ଅନୁଗୋଳରେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ:୧୦ ଚାଷୀ ବିକିଲେ ୫ଶହ କୁଇଣ୍ଟାଲ

ଅନୁଗୋଳରେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ:୧୦ ଚାଷୀ ବିକିଲେ ୫ଶହ କୁଇଣ୍ଟାଲ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ, ସମବାୟ ବିଭାଗ ଓ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟିର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ୨୦୧୮-୧୯ ଖରିଫ ବିପଣନ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।