ରାଜ୍ୟ |

୨୦୨୦ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ତ୍ୱରିତ ଆରମ୍ଭ ହେଉ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ସରକାର

୨୦୨୦ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ତ୍ୱରିତ ଆରମ୍ଭ ହେଉ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ସରକାର
ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୧ା୭: ୨୦୨୦ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୨୭ତାରିଖରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ହେବ ବୋଲି ପାଞ୍ଜି ଗଣକମାନେ ମତଦେବା ପରେ ତାହାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା। ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ବେଳେ ସାତପାହାଚ ଠାରେ ଘଟିଥିବା ଅଘଟଣକୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୁଲି ପାରିନାହାନ୍ତି ଭକ୍ତ ଓ ସେବାୟତ। ଆଗାମୀ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଲାଗି ସରକାର ଏବେଠାରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସେବାୟତ। କାର୍ତ୍ତିକ ମାସରେ ପଞ୍ଚୁକ ୬ଦିନ ପଡିଲେ ମଳତିଥିରେ ହୁଏ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ। ଦୀର୍ଘ ୨୫ବର୍ଷ ତଳେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୬ା୧୧ା୧୯୯୪ କାର୍ତ୍ତିକ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ ତ୍ରୟୋଦଶୀରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ପୂର୍ବବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ପଞ୍ଚୁକ ୬ଦିନ ପଡିଥିଲା। ୧୯୯୩ରେ ବି ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହି ବେଶ ବେଳେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଘଟିଥିଲା ଅଘଟଣ। ସାତପାହାଚ ଦ୍ୱାରା ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ଦ୍ୱାର ଖୋଲିବା କ୍ଷଣି ଦଳଚକଟା ହୋଇଥିଲା। ୬ଜଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜଷ୍ଟିସ ମହାପାତ୍ର କମିଶନ ବସାଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତଦନ୍ତ କମିଶନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ କୁଆଡେ ଗାଏବ ହୋଇଯାଇଛି। ଯାହାକି ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉନାହିଁ। ଅତୀତର ଏହି ଘଟଣା ଭକ୍ତ ସେବାୟତ ଭୁଲି ପାରୁନାହାନ୍ତି। ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଜପତି ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବ କହିଛନ୍ତି, ସେ ବିଷୟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ଆଲୋଚନା ହୋଇନାହିଁ। ଆଗକୁ ସମୟ ଅଛି। ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ଏବଂ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଏହାର ସୁପରିଚାଳନା ଲାଗି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବେ। ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କୃପାରୁ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଆନନ୍ଦ ଏବଂ ଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ସମ୍ପନ୍ନ ହେବ। ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ବାଡ଼ଗ୍ରାହୀ ଜଗନ୍ନାଥ ସ୍ବାଇଁମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୯୯୩ ଓ ୧୯୯୪ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ଅତ୍ୟଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯାହା ଆଶା କରାଯାଉଛି ଆହୁରି ଅଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହେବ। ମନ୍ଦିର ସ୍ଥିତି ଯାହା ଥିଲା ସେୟା ଅଛି କିନ୍ତୁ ଲୋକ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଛନ୍ତି। ଭକ୍ତଙ୍କ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦର୍ଶନ ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପ୍ରସଙ୍ଗ। ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ କିପରି ସୁବିଧାରେ ଦର୍ଶନ କରି ଫେରିବେ ତାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ। ତେଣୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏବେଠାରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପୁଷ୍ପାଳକ ନିଯୋଗର ସଭାପତି ରାମଚନ୍ଦ୍ର ସିଂହାରୀ କୁହନ୍ତି, ୧୯୯୩ ମସିହାରେ ଯେତିକି ଭକ୍ତଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କ କଳ୍ପନା ବାହାରେ ଥିଲା। ଦଳଚକଟା ଘଟଣା ବେଳେ ମୁଁ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲି। ପରିଚାଳନାଗତ କିଛି ତ୍ରୁଟି ରହିଥିଲା। ସେଥିପାଇଁ ଏଭଳି ଘଟଣା ଘଟିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସୁଧାର ଅଣାଯାଇଥିଲା। ୧୯୯୪ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ବେଶକୁ ଆହୁରି ୨ ବର୍ଷ ସମୟ ଅଛି। ସରକାରଙ୍କ ହାତରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ଅଛି। ତେଣୁ କିଛି ବ୍ୟସ୍ତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଦଇତାପତି ସେବାୟତ ବିନାୟକ ଦାସମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ୧୯୯୩ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମୁଁ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ଦେଖିଥିଲି। କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶାସନର ଦୂରଦୃଷ୍ଟି ଅଭାବ ଯୋଗୁ ୧୯୯୩ରେ ଅଘଟଣ ଘଟିଲା। ମୁଁ ତାହାକୁ ଭୁଲି ପାରୁନାହିଁ। ପୁଣି ୨୫ବର୍ଷ ପରେ ପଡୁଛି ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ। ଧାଡି ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଲେ ସବୁ ଭକ୍ତ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଧାଡି ବହୁତ ଦୂର ଲମ୍ବିବ। ସରକାର ଭକ୍ତଙ୍କ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଦର୍ଶନ ଲାଗି ସୁଚିନ୍ତିତ ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପୂର୍ବ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ନେଇଥିବା ସେବକ, କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା କରିବା ଦରକାର।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଶୀତ: ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ର ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିକୁ ପୁଣି ଫେରିଲା ଶୀତ: ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ର ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗତ କିଛିଦିନର ବ୍ୟବଧାନରେ ପୁଣି ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଶୀତ ଫେରିଛିା ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୧୩ ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୮ଟା ସୁଦ୍ଧା ଏହା ହ୍ରାସ ପାଇ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀରେ ପହଞ୍ଚିଛି ା

ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ଆହତ

ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ଆହତ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରାମପଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ପୋଲିସ ଓ ପରାଧୀ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁର୍ଦ୍ଧାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବେଣୁ ବାରିକ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଆରପାରିରେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନା

ଆରପାରିରେ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନା

କଟକ ଅଫିସ୍‌, ୧୩।୧୧: ‘ନ ଯା ନ ଯା ରେ ଗୋରୀ ବାଲିଯାତ୍ରା ଦେଖି...’ ସୁପରହିଟ ଗୀତର ଗାୟକ ତଥା ଓ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ଚିତ୍ତ ଜେନାଙ୍କ ପରଲୋକ। ମଙ୍ଗଳବାର କଟକସ୍ଥିତ ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ସେ ଶେଷନିଃଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ: ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ଦେଲେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ: ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ଦେଲେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୩ା୧୧: ରିଲାଏନ୍ସ ଗ୍ରୁପ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ସୋମବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆସି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜନତା ମଇଦାନଠାରେ ଆୟୋଜିତ ମେକ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନକ୍ଲେଭ-୨୦୧୮ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଅମ୍ବାନୀ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଆସି ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ୨୩ରେ ତାଳବଣିଆ ହେଲିପ୍ୟାଡରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ।

ଓଡ଼ିଆମାନେ ବୃକ୍ଷପ୍ରେମୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଓଡ଼ିଆମାନେ ବୃକ୍ଷପ୍ରେମୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଓଡ଼ିଆମାନେ ବୃକ୍ଷପ୍ରେମୀ। ଓଡ଼ିଶାର ଲୋକେ ଗଛକୁ ଭଲପାଆନ୍ତି। 

ଓଡ଼ିଶୀ ସହ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଫ୍ୟୁଜନ୍‌: ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇଲେ ଜାପାନ କଳାକାର

ଓଡ଼ିଶୀ ସହ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ଫ୍ୟୁଜନ୍‌: ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇଲେ ଜାପାନ କଳାକାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଓଡ଼ିଶୀ ସହ ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ର ଫ୍ୟୁଜନ୍‌। କଣ୍ଟେମ୍ପୋରାରି ବ୍ୟାଣ୍ଡ୍‌ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ର ତାଳେ ତାଳେ ଓଡ଼ିଶୀର ଛନ୍ଦମୟ ନୃତ୍ୟ, ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ଏକ ନିଆରା ଦୃଶ୍ୟ। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ‘ଅନ୍‌ଷ୍ଟପେବଲ୍‌ ଆଇ ଆମ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ ପରେ ‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌’ର ଦ୍ୱିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମନ ଜିଣିଥିଲେ ଜାପାନ କଳାକାର। 

ବ୍ରିଜ୍‌ ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ଏବେ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ

ବ୍ରିଜ୍‌ ଦୁଇପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ଏବେ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ

ଆରଡି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଳଗ ନିକଟରେ ଭଦ୍ରକ-ଆଖଣ୍ଡଳମଣି ରାସ୍ତାରେ ରହିଛି ୪୦ ଫୁଟର ବ୍ରିଜ। ଏହାର ଉଭୟପାର୍ଶ୍ୱ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ବ୍ରିଜର ଉଭୟପାର୍ଶ୍ୱକୁ ସମତୁଲ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ବାଇକ୍‌ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ଯାନବାହନ ଚାଳକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନ ଡେଞ୍ଜର ଜୋନ ପାଲଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକାର କରାଯାଉ ନାହିଁ।

ବୁଲିଲା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ

ବୁଲିଲା ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୧ - ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏକ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଖାଦ୍ୟ ପରୀକ୍ଷଣ ଭ୍ୟାନ ସୋମବାର ଭଦ୍ରକ କାଳୀପୂଜାରେ ବୁଲିଥିଲା। ଏଥିରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ହୋଟେଲ, ମିଷ୍ଟାନ୍ନ ଭଣ୍ଡାର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦୋକାନକୁ ଯାଇ ମାନ ପରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲେ। 

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବ ଓ୍ବାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର: ୪ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବେ ୫୦ ହଜାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବ ଓ୍ବାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର: ୪ ବର୍ଷରେ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ନେବେ ୫୦ ହଜାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଓ୍ବାର୍ଲଡ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର। ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗତ କିଛିବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା ଆଖିଦୃଶିଆ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ଆଉପାଦେ ଆଗକୁ ନେବାକୁ ରାଜ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସ୍କିଲ୍‌ ସେଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ। ସିଙ୍ଗାପୁରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଆଇଟିଇ ଏଜୁକେଶନ ସର୍ଭିସେସ୍‌(ଆଇଟିଇଇଏସ୍‌) ଢାଞ୍ଚାରେ ଏହା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ।

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ମଞ୍ଚାରେ ବିତୁଛି ରାତି

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ମଞ୍ଚାରେ ବିତୁଛି ରାତି

ରାଇସୁଆଁ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଲାଗି ରହିଛି। ବ୍ୟାପକ କଳକାରଖାନା ନିର୍ମାଣ, ଖଣି ଖନନ ସହ ଜଙ୍ଗଲ ହାନୀ ଯୋଗୁଁ  ହାତୀପଲ ଗାଁ ମୁହଁା ହେଉଛନ୍ତି। 

ଲୀନ ହେବ ନଳିତାକୋଷା ଗ୍ରାମ

ଲୀନ ହେବ ନଳିତାକୋଷା ଗ୍ରାମ

କପ୍ତିପଦା,୧୩ା୧୧(ଡି଼.ଏନ୍‌.ଏ)- କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌  ବିଶୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ବଜରପୁର ବାଲିଘାଟର ନିଲାମ ପରିସୀମା ବାହାରୁ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଉଥିବା ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ଆସୁଛି। 

ଓଡ଼ିଶାରେ ‘ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ’ କରିବ ୫ ହୋଟେଲ

ଓଡ଼ିଶାରେ ‘ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ’ କରିବ ୫ ହୋଟେଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୩।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ହୋଟେଲ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ପାଇଁ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ନୂଆ ସୁଯୋଗ। ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ହୋଟେଲ ନେଟଓ୍ବର୍କ ଚେନ୍‌ ‘ମ୍ୟାଙ୍ଗୋ’ ପକ୍ଷରୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ୫ ହୋଟେଲ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ, ଯାହାକି ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ରହିବ।