ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୨ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦ୍ରା"> ଜଳାନ୍ତକ ଭୟରେ ୪୭ଜଣ ନେଲେ ଇଞ୍ଜେକସନ ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୨ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦ୍ରା" /> ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୨ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦ୍ରା" />
ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜଳାନ୍ତକ ଭୟରେ ୪୭ଜଣ ନେଲେ ଇଞ୍ଜେକସନ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୨ା୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଖଡିଅଣ୍ଟା ପଞ୍ଚାୟତ ଖଡ଼ଇଣ୍ଟା ଗ୍ରାମରେ ଯୁଧିଷ୍ଠିର ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଗାଈକୁ ୨ମାସ ତଳେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ି ଦେଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଗାଈଟିର ମୃତ୍ୟୁ ଶୁକ୍ରବାର ହୋଇଯାଇଛି।  ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଉକ୍ତ ଗାଈ କ୍ଷୀର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବହୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ଫଳରେ ଜଳାନ୍ତକ ହେବା ଭୟରେ ୪୭ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଯାଇ ପ୍ରତିଷେଧକ ଇଞ୍ଜେକସନ ନେଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ନାମରେ ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୯ା୭: ଜନୈକ ମୃତ ମହିଳାଙ୍କ ନାମରେ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନର ଲାଇସେନ୍ସ ଅବକାରୀ ବିଭାଗରୁ ରିନୁଆଲ କରାଯିବା ନେଇ ଜିଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଗୁରୁବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୯ା୭: କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଶିଆପାଳ ଗ୍ରାମର ଆଲୋକ ନାୟକ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାର ବିରୋଧରେ ବୁଧବାର ଯୌତୁକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ୨୦୧୫ ମେ’ ୨୭ ତାରିଖରେ ଆଲୋକଙ୍କୁ କଟକ ଜିଲା ଟାଙ୍ଗି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ଗ୍ରାମର ସୁମିତ୍ରା ନାଥ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ଇକୋ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଖଡିଅଣ୍ଟାସ୍ଥିତ ଜି ପି ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବନ ମହୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ

ଡେରାବିଶ, ୧୯।୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ରତାଦିଆ-ଖଣ୍ଡସାହି ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ତରଫରୁ ବୁଧବାର ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛ।

ଭାଜପା କର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ

ରାଜକନିକା, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ରାଜକନିକା ବ୍ଲକ ଅଶୋକବଜାରସ୍ଥିତ ନୟନାମଣ୍ଡପରେ ଭାଜପାର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ସମ୍ମିଳନୀ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା ଦେବେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ଆଳି, ୧୯।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆଳି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ବଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ଯୋଜନାରୁ ବହୁ ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ବାଦ୍‌ ପଡିଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ବହୁ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ଶାସକ ଦଳର କର୍ମୀଙ୍କୁ ହାତ ବାରିସୀ କରି ସରକାରୀ ଯୋଜନା ହାତେଇ ନେଉଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ମାନସ କୁମାର ମଲିକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ନିମ୍ନମାନର ଛତୁଆ ଯୋଗାଣ ଅଭିଯୋଗ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇରେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଥିବା ଛତୁଆ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନମାର ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୯।୭-ଦେଶର ୭୨ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସଭାଗୃହରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲାପାଳ ରେଘୁ ଜୀ.ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ବୈଠକରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମାନସ କୁମାର ପରିଡା, ଏଡିଏମ ବସନ୍ତ କୁମାର ରାଉତ, ପିଡି ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ପରିଡା, ଉପ ଜିଲାପାଳ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର, ଏଏସପି ବିକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଡିଏସପି ରଞ୍ଜନ କୁମାର ଦେ, ଜିଲା ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ସମୁଦ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ବିପଦ ବଢ଼ୁଛି

ସମୁଦ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀ ଗ୍ରାମ ପ୍ରତି ବିପଦ ବଢ଼ୁଛି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୯।୭-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକର ସାତଭାୟା ସମେତ ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ସମୁଦ୍ର ସୋମବାର କୂଳ ଲଘିଂଛି । ଏପରି କି ଲୁଣା ବନ୍ଧ ଭାଙ୍ଗି ଏହି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜୁଆର ପାଣି ମାଡି ଯାଇଛି ।

ଭାଜପା ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯।୭-ଯାଜପୁର ଜିଲା କେରୋଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଦକପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ସରପଞ୍ଚ, ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଓ କର୍ମୀମାନେ ଭାଜପା ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କ ଘରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯।୭-ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ଗୋଟାଏରେ ଯାଜପୁରରୋଡ ସେଣ୍ଟ ମେରୀ ସ୍କୁଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଡିଉଟିରେ ଥିବା ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ମଲ୍ଲିକ ନାମକ ଜଣେ ଗୃହରକ୍ଷୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ଆବାସ ଯୋଜନାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ପାଇଥିବା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଗିଦ

କାଳିଆପାଣି, ୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ଓ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଯୋଜନାରେ ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ରଁାସୋଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ପାରି ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

Model This Week

ରୂପେଶ