ଡୁବୁରୀ,୧୨ା୮(ଡିଏନଏ)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ "> ଚାକିରି ନାଁରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଅଭିଯୋଗ ଡୁବୁରୀ,୧୨ା୮(ଡିଏନଏ)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ " /> ଡୁବୁରୀ,୧୨ା୮(ଡିଏନଏ)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ " /> ଡୁବୁରୀ,୧୨ା୮(ଡିଏନଏ)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ " />
ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଚାକିରି ନାଁରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଅଭିଯୋଗ

ଚାକିରି ନାଁରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଲୁଟ ଅଭିଯୋଗ

ଡୁବୁରୀ,୧୨ା୮(ଡିଏନଏ)- ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ତଥା ପଛୁଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ଏକ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରତାରଣା କରିଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଅତିଥି ଦେବୋ ଭବଃ ନାମକ ସଂସ୍ଥା ସୁକିନ୍ଦା ଓ ଦାନଗଦୀ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା  ହଡପ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।
ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ସୁକିନ୍ଦା ଓ ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକର ଗରିବ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଶିକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ କହି ଗତବର୍ଷ ମେ’ରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲା। ଏହି ସଂସ୍ଥା ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ଉଚ୍ଚ ବେତନରେ ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ୧୯୧ ଜଣଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୯୧ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଗତବର୍ଷ ବାହାର ଜିଲାର କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜକୁ ଅତିଥି ଦେବୋ ଭବଃ ନାମକ ଏକ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇ କଳିଙ୍ଗନଗରସ୍ଥିତ ବାଲିଆପାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରଥମେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।
ପରେ ଏହି ସଂସ୍ଥା ସୁକିନ୍ଦା ଓ ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକର ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଖୋଲି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରଖିଥିଲା। ଆଦିବାସୀ ଗରିବ ପିଲାଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ପାଠ ପଢାଇବା ସଂସ୍ଥାର କାମ ବୋଲି ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଯାଇଥିଲା ା ଏହି ସଂସ୍ଥାରେ ପ୍ରତି ୧୦ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ପ୍ରତି ୧୦ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣକୁ ଅଡିଟର ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ଓ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ପ୍ରାୟ ୩ଶହ ପଦବୀ ଖାଲି ଥିବା କହି ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଲୋଭିତ କରାଯାଇଥିଲା।
ସୁକିନ୍ଦା ଓ ଦାନଗଦୀ ଅଞ୍ଚଳର ୧୯୧ଜଣ ଯୁବତୀଯୁବକ ନିଜର ବାୟୋଡାଟା ସହ ୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜମା କରିଥିଲେ। ପରେ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ୧୯୧ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧୬ ଜଣଙ୍କୁ ସଂସ୍ଥାର ପରିଚୟ ପତ୍ର ଦିଆଯାଇ ୩ମାସ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା।
ମାତ୍ର ପ୍ରାୟ ବର୍ଷେ ହେଲା କାହାରିକୁ ଦରମା ଦିଆ ନ ଯାଇ ସମ୍ପୃକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ଦିନ ଗଡେଇ ଚାଲିଥିଲା ବୋଲି ଠକେଇର ଶିକାର ଯୁବତୀଯୁବକ କଳିଙ୍ଗନଗର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ା ଏହି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀ ବୋଲାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି କଳିଙ୍ଗନଗର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ରାଜୀବ ଲୋଚନ ପଣ୍ଡା କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମୃଗତନ୍ଦ୍ରା ତ୍ରୈମାସିକ ସାହିତ୍ୟ ପତ୍ରିକାର ଉନ୍ନବିଂଶ ବାର୍ଷିକୋତ୍ସବ

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼,୨୨।୪(ନି.ପ୍ର.)- ସ୍ଥାନୀୟ ମଧୁସୂଦନ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରବିବାର ‘ମୃଗତନ୍ଦ୍ରା’ ତ୍ରୈମାସିକ ସାହିତ୍ୟ ପତ୍ରିକାର ଉନ୍ନବିଂଶ ବାର୍ଷିିକୋତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଅଧ୍ୟାପକ ସତ୍ୟବ୍ରତ ଦାସ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସମ୍ପ୍ରତି ସାହିତ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାଠକର ରୁଚି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଭାଜପା ଛାଡିଲେ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ

ଭାଜପା ଛାଡିଲେ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ବରୀ,୨୨।୪: ପୂର୍ବତନ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ତଥା ବରି ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଳମଣି ସାମଲ ରବିବାର ଭାଜପାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ସେ ବିଜେଡିର ଏକ ଶିବିରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ରାସ୍ତା ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ରାସ୍ତା ଉଦ୍‌ଘାଟନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୨।୪: ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ବ୍ଲକ ତୁଲତି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର କଅଗାଁରୁ ଗୋପୀନାଥପୁର ରାସ୍ତା ରବିବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଯାଜପୁର,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁ ଆଇଟିଆଇର ୬୦ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ରକ୍ତଦାନ, ସଡକ ସୁରକ୍ଷା, ଜାତୀୟ ସଂହତି, ପରିବେଶ ସୁରକ୍ଷା, ମଧୁମେହ ମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନର ପ୍ରମୁଖ ବିଷୟ ଉପରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ୨୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଭିଯାନ ରବିବାର ଯାଜପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ନଦୀପଠାକୁ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ନାବାଳକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ନଦୀପଠାକୁ ନେଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର, ନାବାଳକଙ୍କ ନାମରେ ମାମଲା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ତିଖିରୀ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ୪ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ସେହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ନାବାଳକ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ନେଇ ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ଖୁଡୀ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ମାର୍ଶାଘାଇ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଏଟିଏମ୍‌ ବନ୍ଦ, ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଏଟିଏମ୍‌ ବନ୍ଦ, ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୨। ୪- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନ ସମେତ ସହରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଲୋକମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଟଙ୍କା ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଏଟିଏମ୍‌ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ରାଜ୍ୟର ଥିବା ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଆଗରେ ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଧାରଣା ଦିଆଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥିଲା। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଗରେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନୟାଗଡ଼ ସହରର କୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ଆଖି ବୁଜିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କାଳିଆ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ଦଶପଲ୍ଲା (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.),୨୨। ୪- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଦଶପଲ୍ଲା ଥାନା ମଧ୍ୟଖଣ୍ଡ ଫାଣ୍ଡିରେ କିରୋସିନ ଢାଳି ନିଆଁରେ ପୋଡିହୋଇ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ କାଳିଆ କାଠୁଆଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଶନିବାର ଭାଜପା ବିଧାୟକ ରବି ନାୟକ ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରଶ୍ନକରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ ଉତ୍ତର ଚାହିଁଥିବା ବେଳେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣାରେ ୨ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି ନୟାଗଡ଼ ଏସ୍‌ପି।

ଦୋଷୀ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କଲେ ସଦସ୍ୟା

ପାରାଦୀପ,୨୨। ୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପୁରୁଣା ଆଇପିଟି (ଇଣ୍ଟା ପୋର୍ଟ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ) ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୨୯ରେ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳେ ସିସିଆଇ (କମ୍ପିଟିଶନ କମିଶନ ଇଣ୍ଡିଆ) ସିସିଆଇ ଦ୍ୱାରା ଅଭିଯୁକ୍ତ ଓ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ସଭାପତି, ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ ଜଣେ ମହିଳା ସଦସ୍ୟା ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ସେ କୁଜଙ୍ଗ କୋର୍ଟରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମାମଲା (ନଂ.୧୧୩/୧୮) ରୁଜୁ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରାର୍ଥିତ୍ୱକୁ ସ୍ବୀକାର କରିବା ସମ୍ପର୍କରେ ସଦସ୍ୟା ଜଣଙ୍କ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି।

୧୧ ପରିବାରକୁ ତଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

୧୧ ପରିବାରକୁ ତଡ଼ିଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଏରସମା,୨୨। ୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)ଏରସମା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆମ୍ବିକି ପଞ୍ଚାୟତ ଗଙ୍ଗା ବେଲାରୀ ଗ୍ରାମର ବିକାଶ ସେନାପତିଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣା ଭିନ୍ନ ମୋଡ଼ ନେଉଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗିରଫ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପରିବାର ସମେତ ମୋଟ ୧୧ ପରିବାରଙ୍କୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗାଁରୁ ତଡ଼ି ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଗ୍ରାମରୁ ବିତାଡିତ ପରିବାରଗୁଡିକର ମାତା ସେନାପତି, ଲିଲିମା ସେନାପତି, ଭାରତୀ ସାହୁ, ଶାନ୍ତି ସେନାପତି, ସତୀ ସେନାପତି, ବୁଦ୍ଧି ସେନାପତି, କାନ୍ଦୁରୀ ସେନାପତି ପ୍ରମୁଖ ପିଲାଛୁଆଙ୍କୁ ଧରି ଶନିବାର ଏରସମା ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଛି। ଆଇଆଇସି ବିଚିତ୍ରାନନ୍ଦ ସେଠୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗ୍ରାମରେ ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭୟଚାନ୍ଦପୁର ଥାନାରେ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା (ନଂ.୩୮/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ପାଇକା ସେତୁ ଦାବି ଜୋର ଧରିଲା

ମାର୍ଶାଘାଇ ,୨୨। ୪(ଡିଏନଏ)-ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ତିଖିରି-ଜିଲାନାସୀ ନିକଟରେ ପାଇକା ନଦୀ ଉପରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ଦାବି ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରିବା ପାଇଁ ଗଁ। ଠାରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି। ନିକଟରେ ତିଖିରିର ପାଇକା ନଦୀଘାଟ କୂଳରେ ଏ ନେଇ ଆଞ୍ଚଳିକ ଯୁବ ସମୁହ ତରଫରୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଏବଂ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାକୁ ସଂଯୋଗୀକରଣ ନିମନ୍ତେ ତିଖିରୀ ଏବଂ ଜିଲାନାସୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଇକା ନଦୀ ଉପରେ ଏକ ସେତୁ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ତରଫରୁ ବହୁବାର ଦାବି ହୋଇଆସିଛି। ଏହି ଦାବି ନେଇ ୨୦୧୫ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରେ ଏକ ସମାବେଶ କରାଯାଇଥିଲା।

ଶିଳ୍ପ ବିବାଦ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ନୂ୍ୟନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୨।୪ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଯାଜପୁର ଜିଲା ଶ୍ରମ ବିଭାଗରେ ଶିଳ୍ପ ବିବାଦ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକ। ହେଲେ ମାମଲା ପଞ୍ଜୀକରଣ ନ୍ୟୁନ। ୨୦୧୨-୧୩ରୁ ୨୦୧୭-୧୮ ବର୍ଷ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୮୯ଟି ଶିଳ୍ପ ବିବାଦ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସେଥିରୁ ମାତ୍ର ୪୪ଟି ମାମଲାକୁ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଏପରି କି ମାତ୍ର ୨୭ଟି ମାମଲାର ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ବିଭିନ୍ନ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ୨୮ଟି ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ବୁଝାମଣା ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ତଥ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଛି। ଅବଶିଷ୍ଟ ୨ଟି ମାମଲା ବିଚରାଧିନ ଅଛି।

ଅନାଥ ପିଲାଙ୍କ ଥଇଥାନ ପାଇଁ ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/କୋରେଇ(ସ୍ବ.ପ୍ର.),୨୨। ୪ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରାଇ ବ୍ଲକର ଗୋଳେଇପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମା’ବାପା ଛେଉଣ୍ଡ ତିନିଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଶନିବାର ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ ଥଇଥାନ କରିଛି। ସାନବିରୁହଁ। ଗ୍ରାମର ଧ୍ରୁବ ମାଝୀଙ୍କ ଝିଅ ପାକୁ ମାଝୀ ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିଲେ ।