ବାଲେଶ୍ୱର

ନକଲି ଆଇଏଏସ ଗିରଫ ଘଟଣା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୭ା୬-ନିଜକୁ ଜଣେ ଆଇଏଏସ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ପରିଚୟ ଦେଇ ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ଠକି ଥିବା ରଜତ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ଝାରପୋଖରିଆ ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଅବିନାଶ ପ୍ରହରାଜ ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଝାରପୋଖରିଆ ଥାନାରେ ରଜତଙ୍କ ନାମରେ ୩ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କୁ ନକଲି ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଅବିନାଶଙ୍କ ଘରୁ ୩ ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ଜବତ କରିଛି। ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ଅଞ୍ଚଳର ରଜତ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜକୁ ମାଲାକାନାଗିରି ଉପଜିଲାପାଳ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପଣ୍ଡା ବୋଲି ଏକ ଫେକ ଆଇଡି ଖୋଲିଥିଲେ। ଚାକିରିର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ସେ ବେକାର ଯୁବତୀଯୁବକଙ୍କଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିଲେ। ତେବେ ଏନେଇ ମାଲାକାନାଗିରି ଉପଜିଲାପାଳ ଲିଙ୍ଗରାଜ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ରଜତଙ୍କ ନାମରେ ମାଲାକାନାଗିରି ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ୪୩/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ରଜତ ପୁର୍ବରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିବାହ କରିଥିବା ବେଳେ ମେ’ ମାସରେ ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ଦାମୋଦରପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରି ସେଠାରେ ରହୁଥିଲେ। ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗତ ସେମାବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲା। ଏହାପରେ ଝାରପୋଖରିଆ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ନେବା ପରେ ସେଠାରେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ୩ଟି ପୃଥକ ପୃଥକ ଭାବେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ମାମଲାଟି ଝାରପୋଖରିଆ ଅଞ୍ଚଳର ହାତୀବାରୀ ଅଞ୍ଚଳର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ମହାନ୍ତଙ୍କୁ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବାକୁ କହି ଦେଢ଼ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ପୋଲିସ ମାମଲା (ନଂ ୪୭/୧୮) ରୁଜୁ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ସାରସକଣା ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଧମକ ଦେବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି କରିଦେବା ନେଇ ୨ୟ ଅଭିଯୋଗରେ ମାମଲା (ନଂ ୪୮/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଝାରପୋଖରିଆ ଥାନା ନୂଆଗାଁ ଅଞ୍ଚଳର ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମହାନ୍ତଙ୍କୁ ଚାକିରି କରାଇ ଦେବାକୁ କହି ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ମାମଲା (ନଂ ୪୯/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ନକଲି ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ରଖିବା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଅବିନାଶଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଶରତ କୁମାର ମହାଳିକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ: ଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ: ଶିକ୍ଷକ ନିଲମ୍ବିତ

ଧାମନଗର, ୨୩।୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଜଣେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାଙ୍କରା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ  ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ନାୟକଙ୍କୁ ବିଇଓ ପବିତ୍ର ମୋହନ ବାରିକ ନିଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି। 

୫ ବର୍ଷର ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତ

୫ ବର୍ଷର ହାତୀ ଛୁଆ ମୃତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୨- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ ହାତୀ  ମୃତ୍ୟୁ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ହେଲେ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହାତୀ ମୃତ୍ୟୁ ରୋକିବା ଲାଗି କୌଣସି ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉ ନାହିଁ।  

୧୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ଉଦ୍ଧାର

୧୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ଉଦ୍ଧାର

ଖୁଣ୍ଟା, ୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଡୁକୁରା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନରେ ଶନିବାର ବନ କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଏକ ୧୩ ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଅହିରାଜ ସାପ ଉଦ୍ଧାର କରି ଶିମିଳିପାଳ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ନ ହେବାରୁ ମିଳୁନି ପାଣି :ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ମହିଳା

ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ନ ହେବାରୁ ମିଳୁନି ପାଣି :ଅଧୀକ୍ଷଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ମହିଳା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୨- ବାରିପଦା ପୌରପରିଷଦ ଅଧୀନରେ ଥିବା ୫ଟି ୱାର୍ଡରେ ଦୀର୍ଘ ୧୪ମାସ ହେବ ପାଣି ପମ୍ପ ହାଉସ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି। ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଣି ପମ୍ପକୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଲୋକମାନେ ପାଣି ପାଇଁ ଡହଳ ବିକଳ ହେଉଛନ୍ତି। 

ଧାନ ଅଭାବୀ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ଧାନ ଅଭାବୀ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା

ସଜନାଗଡ଼,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଉପଜିଲାପାଳ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ମଣ୍ଡିରେ ଧାନ ଅଭାବୀ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ ଚାଷୀମାନେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନାରେ ଅନଶନରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ମଦପାଇଁ ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ଜେଜେଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକଲେ ନାତି

ମଦପାଇଁ ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ଜେଜେଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକଲେ ନାତି

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଘସିପୁରା ଥାନା କୋଳିମାଟି ଗାଁର ବିଶ୍ୱକର୍ମାସାହିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକରେ କଂଗ୍ରେସ-ବିଜେଡି ମୁହାଁମୁହିଁ, ପୋଲିସ ନାକେଦମ

ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକରେ କଂଗ୍ରେସ-ବିଜେଡି ମୁହାଁମୁହିଁ, ପୋଲିସ ନାକେଦମ

ଭୋଗରାଇ,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଭୋଗରାଇ ବ୍ଲକ ପରିସର ଶନିବାର ଉତ୍ତେଜନାପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଛି। ଉଭୟ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେଡି ପରସ୍ପର ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି। ଭୋଗରାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉଭୟ ଦଳର କର୍ମୀମାନେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧୀ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ସହ ହୋହଲ୍ଲା କରୁଛନ୍ତି। 

 ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଖୋଲିଲା ସହାୟ ଯୋଜନା କେନ୍ଦ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଖୋଲିଲା ସହାୟ ଯୋଜନା କେନ୍ଦ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୨:  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ସହାୟ ଯୋଜନା କେନ୍ଦ୍ରର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବିଶିଷ୍ଟ ଡାକ୍ତର ଉଦୟନାଥ ସାହୁଙ୍କ ପରଲୋକ

ବିଶିଷ୍ଟ ଡାକ୍ତର ଉଦୟନାଥ ସାହୁଙ୍କ ପରଲୋକ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୩।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଡାକ୍ତର ଉଦୟନାଥ ସାହୁ(୭୭)ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। 

୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

୪ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ବନ୍ତ, ୨୩।୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ତହସିଲ ଅଧୀନ ପୁରୁଷଣ୍ଢ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୮ଟା ବେଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ ବଖରା ଘର ଜଳିଯାଇଛି। ଗ୍ରାମର ସେକ୍‌ ଆଲାଉଦ୍ଦିନଙ୍କର ୨, ସେକ୍‌ ଗରିବୁଲାଙ୍କ ବଖାରାଏ ଓ ଲିଲି ବିବିଙ୍କର ବଖରାଏ ପୋଡ଼ିଯାଇଛି।

ସାଇକେଲରେ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ କରିବେ ତ୍ରିଲୋଚନ:  ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବେ ଯକ୍ଷ୍ମା ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ସାଇକେଲରେ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ କରିବେ ତ୍ରିଲୋଚନ: ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବେ ଯକ୍ଷ୍ମା ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୩।୨ - ଜନସଚେତନତା ଦ୍ୱାରା ଯକ୍ଷ୍ମା ରୋଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ  ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି କାଳିମେଘାର ଯୁବକ ତ୍ରିଲୋଚନ ମହାଳିକ ସାଇକେଲରେ ଭାରତ ଭ୍ରମଣ କରି ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଆଗଭର ହୋଇଛନ୍ତି। 

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରେନରେ ନିଅଁ।

କୋଇଲା ବୋଝେଇ ଟ୍ରେନରେ ନିଅଁ।

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୩।୨ - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମରାରୁ ଏନ୍‌ଟିପିସିକୁ କୋଇଲା ବୋଝେଇ କରି ନେଇଯାଉଥିବା ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ନିଅଁା ଲାଗିଯାଇଥିଲା।