ବାଲେଶ୍ୱର

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ଅଧୀନ ୭ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ଶାସନବାଡ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଗ୍ରୀନ-ରେ କମ୍ପାନୀର ଫେରାର ଥିବା ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। ସିବିଆଇ ସ୍ପେଶାଲ କୋର୍ଟରୁ ଆଣିଥିବା ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ବଳରେ ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମିର ତହିରୁଦ୍ଦିନ ଓରଫ ବାରକତି ଓ ଖାଲିକ ଶାହାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହି ଟିମ ଏଠାରେ କାହାକୁ ନ ପାଇ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରୀନ-ରେର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗିରଫ ହୋଇ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ରହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ବିମଳରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ବିମଳରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ପ୍ରତିନିଧି ତଥା ବିଶିଷ୍ଟ ଶିକ୍ଷାବିତ ବିମଳ କୁମାର ରାୟ(୭୩)ଙ୍କ ଶନିବାର ପରଲୋକ ଘଟିଛି।

ଭଦ୍ରକର ୨୮ ସ୍ଥାନରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକର ୨୮ ସ୍ଥାନରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୫।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକର ୨୮ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ପୀଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବାସୁଦେବପୁରର ୬ଟି, ଭଦ୍ରକର ୬ଟି, ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀର ୪ଟି, ବନ୍ତର ୪ଟି, ଚାନ୍ଦବାଲିର ୪ଟି, ଧାମନଗରର ୭ଟି ଓ ତିହିଡ଼ିର ୫ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଭଦ୍ରକରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳା, ସ୍ଥାନ ପାଇଲା ୧୪୦ ମଡେଲ

ଭଦ୍ରକରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳା, ସ୍ଥାନ ପାଇଲା ୧୪୦ ମଡେଲ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୫।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଗଣିତ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ୧୪୦ଟି ମଡେଲ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ଦାସ, ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ସଂଗ୍ରାମ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଏଥିରେ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ତିହିଡିର ୨ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ତିହିଡିର ୨ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ତିହିଡି,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପାଳିଆବିନ୍ଧା ଓ ଅଚକ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜଳିଗଲା ଟ୍ରକ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଳକ

ଜଳିଗଲା ଟ୍ରକ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଳକ

ପାଟଣା,୧୫।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର  ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୪୯ ନଂ ବମ୍ବେ-କଲିକତା  ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଖିରିଇଟାଙ୍ଗିରି ଛକ ଉପରେ  ଶନିବାର ଭୋର ୩ଟା ସମୟରେ  ଏକ ୧୨  ଚକିଆ   ଟ୍ରକ(ଡବ୍ଲୁବି୧୧ସି୧୩୪)ରେ  କୌଣସି କାରଣରୁ   ହଠାତ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଚିକିତ୍ସାରେ ଅର୍ଥ ସାଜିଛି ବାଧକ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଲୋକଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ବହୁ ଯୋଜନା ରହିଛି। ଏ ନେଇ ତହବିଲରୁ ବହୁ ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ ହେଉଛି। ସବୁ ଯୋଜନା ସତ୍ତ୍ୱେ ଗ୍ରାମ ଓ ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ବାସିନ୍ଦା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହିପରି ପୁଣି ଏକ ଘଟଣା ଜଙ୍ଗଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ବସନ୍ତପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ତଳି ସାହିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେହି ସାହିରେ ଝାଟିମାଟି ଘରେ ଗୋବିନ୍ଦ ମୁଣ୍ଡା ରହୁଛନ୍ତି। 

ନିରାଶ କଲା  ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା

ନିରାଶ କଲା ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୧୨- ଶିଳ୍ପଶୂନ୍ୟ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲାରେ ଶୁକ୍ରବାର  ଆୟୋଜିତ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଆଶାନୁରୂପ ସଫଳତା ପାଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କେବଳ ବାରିପଦା ଓ କପ୍ତିପଦା ଉପଖଣ୍ଡର ମୋଟ ୨୭୪୭ ଜଣ ଏଥିରେ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରେଶନ କରିଥିଲେ। 

ଭୋକ ଦାଉ  ଅସହ୍ୟ: ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିଲେ ୧୦ ଛାତ୍ର

ଭୋକ ଦାଉ ଅସହ୍ୟ: ହଷ୍ଟେଲ ଛାଡିଲେ ୧୦ ଛାତ୍ର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୧୨- ୫ ଦିନ ହେବ ସ୍କୁଲରେ ରୋଷେଇ ହୋଇନାହିଁ। ଭଲମନ୍ଦ ବୁଝିବାକୁ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଆସୁ ନ ଥିବା ବେଳେ କେହି କେୟାରଟେକର ବି ନ ଥିଲେ।  

ଟ୍ରକ୍‌ ପଛକୁ ପିଟିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ:  ରୋଗୀଙ୍କ ବଡ଼ମା’ ମୃତ

ଟ୍ରକ୍‌ ପଛକୁ ପିଟିଲା ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ରୋଗୀଙ୍କ ବଡ଼ମା’ ମୃତ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ୬୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଳଦୀପଦା ଗେମନବ୍ରିଜ୍‌ ଓ ବାଇପାସ୍‌ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ପଛପଟୁ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପିଟି ହେବାଯୋଗୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ରୋଗୀଙ୍କ ବଡ଼ମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ତ୍ରୀ, ସ୍ବାମୀ ଓ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ କଟକ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି।

ବାହାନଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ:  ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣରେ ପିସି କାରବାର ନେଇ ହୋହଲ୍ଲା

ବାହାନଗା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ: ପାଇଖାନା ନିର୍ମାଣରେ ପିସି କାରବାର ନେଇ ହୋହଲ୍ଲା

ବାହାନଗା, ୧୫ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାହାନଗା ବ୍ଲକର ୫ମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ  ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମାଣ ହେଉଥିବା ପାଇଖାନାରେ ପିସି କାରବାର ନେଇ ଗୃହରେ ସଭ୍ୟମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହିତ ହୋହଲ୍ଲା କରିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସରସ୍ବତୀ ମହାଳିକ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। 

‘ଲୋକେ ଏଣିକି ଚୁପ୍‌ ବସିବେ ନାହିଁ ’

‘ଲୋକେ ଏଣିକି ଚୁପ୍‌ ବସିବେ ନାହିଁ ’

ଭୋଗରାଇ, ୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡ଼ିଶାରେ ଏକ ଅପାରଗ, ସ୍ଥାଣୁ ଓ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବିହୀନ ସରକାର ଚାଲିଛି। ଦୀର୍ଘ ୧୯ବର୍ଷ ଧରି ବିଜେଡି ଶାସନ କାଳରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିଳ୍ପ ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡ଼ିଛି। 

ତରାଙ୍ଗ ଛକରୁ ପୁଣି ଚୋରି

ତରାଙ୍ଗ ଛକରୁ ପୁଣି ଚୋରି

ଖଇରା, ୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଥାନା ମାଖନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ତରାଙ୍ଗ ଛକରେ ଥିବା ୫ଟି ଦୋକାନରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।