ବାଲେଶ୍ୱର

ଜଳେଶ୍ୱରରେ ସିବିଆଇ ଟିମ୍‌

ଜଳେଶ୍ୱର,୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଆସିଥିବା ସିବିଆଇର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ସହର ଅଧୀନ ୭ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡ ଶାସନବାଡ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ପହଞ୍ଚି ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ସଂସ୍ଥା ଗ୍ରୀନ-ରେ କମ୍ପାନୀର ଫେରାର ଥିବା ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘର ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲେ। ସିବିଆଇ ସ୍ପେଶାଲ କୋର୍ଟରୁ ଆଣିଥିବା ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ ବଳରେ ୨ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ମିର ତହିରୁଦ୍ଦିନ ଓରଫ ବାରକତି ଓ ଖାଲିକ ଶାହାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାକୁ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହି ଟିମ ଏଠାରେ କାହାକୁ ନ ପାଇ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରୀନ-ରେର ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଗିରଫ ହୋଇ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ରହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଗୋଶାଳାପଦା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୫ ଗିରଫ

ଗୋଶାଳାପଦା ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା, ୫ ଗିରଫ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୦।୮-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଧୀନ ଗୋଶାଳପଦାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୪ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ  ହୋଇଥିବା ସଂଘର୍ଷ ଓ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ସହଦେବଖୁଣ୍ଟା ପୋଲିସ ୫ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ମାନେ ହେଲେ ଗଳାପୋଲ ଅଞ୍ଚଳର ସେକ ମୁକ୍ତାର (୨୫), ଅରଡ଼ବଜାର ଅଞ୍ଚଳର ସେକ ସିରାଜୁଲ (୨୬), ବସନ୍ତ ବେହେରା (୨୭), ତାରିକ ଅହମ୍ମଦ ଖାନ (୨୮) ଓ ଯାଦବପୁର ଅଞ୍ଚଳର ନନ୍ଦନ ଦାସ (୨୬)। 

ଜମି ରହିଛି ବର୍ଷାଜଳ, ନିଷ୍କାସନ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ: ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଜମି ରହିଛି ବର୍ଷାଜଳ, ନିଷ୍କାସନ ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ: ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଓ୍ବାର୍ଡବାସୀ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଅଞ୍ଚଳର ୬, ୯ ଓ ୧୦ ନଂ. ୱାର୍ଡ଼ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶାନ୍ତିଆ, ଦେଉଳିପଞ୍ଚୁଘଣ୍ଟା ମୌଜା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଚାଷଜମି ତଥା କୋଠା ଘର ଆଖପାଖରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ ଜମି ରହିଛି। 

‘କମଳାକାନ୍ତ ଥିଲେ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ’

‘କମଳାକାନ୍ତ ଥିଲେ ଅନନ୍ୟ ପ୍ରତିଭାର ଅଧିକାରୀ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-କବି କମଳାକାନ୍ତ ସାହିତ୍ୟ ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ଗାନ୍ଧୀପଡ଼ିଆ ନିକଟସ୍ଥ ମଞ୍ଜୁଳାମଞ୍ଜରୀ ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁମନ୍ଦିର ପରିସରରେ କବି କମଳାକାନ୍ତ ଲେଙ୍କାଙ୍କ ୨୦ତମ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ: ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ

ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ: ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୂପ୍‌ସା ସାମିଲ ହାସନପୁର ଗ୍ରାମର ମଦ ବେପାରୀ କୁନା ମାଝୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୧୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ରନ୍ଧା ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି।

ମଦମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ସଚେତନତା

ମଦମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ ଲାଗି ସଚେତନତା

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୯।୮-ସ୍ଥାନୀୟ କାଉପୁର ବଜାର ତାରିଣୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ମଦମୁକ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ରବିବାର ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା ବୈଠକ

ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା ବୈଠକ

କପ୍ତିପଦା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ କରଞ୍ଜିିଆ ନିର୍ବଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅଧିନ ଶରତ ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଆଦିବାସୀ ଗ୍ରାମସଭା କଳମଗଡିିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୋକୁଳଚନ୍ଦ୍ରପୁରଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ, ୨ ଗିରଫ

କପ୍ତିପଦା,୧୯ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ନଛିପୁର ଦାଣ୍ଡଘାଟ ଗ୍ରାମ ଦେଇ ଚୋରା କାଠ ଚାଲା ହେଉଥିବାର କପ୍ତିପଦା ବନ ବିଭାଗ ଖବର ପାଇ ଶାଗୁଆନ କାଠ ସହ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ କରି ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଦେଓଗାଁରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଦେଓଗାଁରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

କୋଳିମାଟି,୧୯।୮-ଘସିପୁରା ବ୍ଲକ ଦେଉଗାଁ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପରେ ଆନନ୍ଦପୁର ବିକାଶ ପରିଷଦ ତରଫରୁ ରକ୍ତ ଦାନ ଶିବିର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିକାଶ ପରିଷଦର ସଭାପତି ସୁରେଶ ସାହୁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଶତ୍ରୁଘନ ସାହୁ ଓ ରାଜେଶ ଜେନା, ଅଭିନାଶ ଶତପଥୀ,  ଉପେନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ଏବଂ  ବିକାଶ ପରିଶଦର ସଭାତି ସୁରେଶ ସାହୁ  ରକ୍ତ ଦାନ କରିଥିଲେ। ଏଥିସହ ଅନେକ ଲୋକ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ। 

ଆନନ୍ଦପୁର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଲା

ଆନନ୍ଦପୁର ଏଡିଜେ କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଲା

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୯। ୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁରଠାରେ ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିବା ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜ୍‌ (ଏଡିଜେ)କୋର୍ଟକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଛି। ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୨୭୩ ମାମଲାର ଫଇସଲା ହୋଇଛି। ଆନନ୍ଦପୁର ପାଇଁ ଗର୍ବଗୌରବର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତର ମାମଲାକୁ ନେଇ ଉପଖଣ୍ଡବାସୀ ସୁଦୁର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଜଜ୍‌ କୋର୍ଟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଆସୁଥିଲେ। 

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ

ରାସ୍ତା ମରାମତି କଲା ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୧୯।୮(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ପୌରପରିଷଦ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀର ୭ ନଂ କ୍ଲବିଂ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାସ୍ତା ମରାମତି କରାଯାଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବ ନେତା ନିରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ୭ ନଂ କ୍ଲବିଂର ସଭାପତି ତୋଫାନ ସାହୁ ଏବଂ ସଦସ୍ୟମାନେ ଶୈଲଙ୍ଗଠାରୁ ଘସିପୁରା ପର୍ଯ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା ଖାଲଖମାରେ ଚିପ୍ସ ଗୁଣ୍ଡ ପକାଇ ସମତୁଲ କରିଛନ୍ତି। 

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ଜୀବନ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ଜୀବନ

ଚମ୍ପୁଆ, ୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ଯୋଡ଼ା-ଚମ୍ପୁଆ ରାସ୍ତାର ବାସୁଦେବପୁରଠାରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଯୋଡ଼ାର ସଲେ କିଣ୍ଡଙ୍କ ପୁଅ ସୁମିତ କିଣ୍ଡ(୧୯)। ଆହତ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଦୀପକ ହର(୨୦)। ଉଭୟ ମଟର ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଶନିବାର ରାତିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅଗ୍ନିଶମ ସହାୟତାରେ ଚମ୍ପୁଆ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ସୁମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଦୀପକଙ୍କୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ସ୍ତାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। 

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରା ରୋପଣ

ମୋ ସ୍କୁଲ ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ତାଳ ଚାରା ରୋପଣ

କପ୍ତିପଦା,୧୯।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସମ୍ପ୍ରତି ପାଣିପାଗର ଦ୍ରୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଓ ବଡ ବଡ ବୃକ୍ଷ ହ୍ରାସ ପାଇବା ବଜ୍ରପାତର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ।ଯାହା ଫଳରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନହାନୀ ଘଟୁଛି  ।  ଏହ । ବିଶେଷ କରି ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ବେଶୀ ଘଟୁଥିବାର ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି  ।