ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
ସାଲେପୁର,୧୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମର୍ନିଂ ଓ୍ବାକରେ ବାହାରିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି ା ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ସାଲେପୁର କୋର୍ଟ ନିକଟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଅଟୋ ଚାଳକ ଶେଖ୍‌ ଅନିସୁଦ୍ଦିନ ଖଁା (୩୬)ଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ଏହି ଘଟଣାରେ ସାଲେପୁର ପୋଲିସ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି ା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅନିସୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଘର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ନିକଟସ୍ଥ ସୁଙ୍ଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ା  ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ବଜାରରୁ ୨ ଜଣ ଯୁବକ  ତାଙ୍କ ଅଟୋରେ ବସି ସାଲେପୁର ଅଭିମୁଖେ ଆସିଥିଲେ ା ମାତ୍ର ବାଟରେ ଏହି ଯୁବକ ଦ୍ୱୟ ଶେଖ ଅନିସୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ  ନିଶା ମିଶ୍ରିତ ଅମୁଲ କୁଲ ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ ା ଏହା ପିଇବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ପଡିବାରୁ ଅଟୋରେ ବସିଥିବା ଯୁବକ ଦୁଇଜଣ ତାଙ୍କର ମୋବାଇଲ ଓ ମନିପର୍ସରେ ଥିବା ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ା ଚେତା ଫେରିବା ପରେ ସେ  ସାଲେପୁର ବଜାର ନିକଟ ମା’ ସାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରେ ରାତିରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ ା ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ଅଟୋ ଧରି ନିଜ ଗଁାକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ମର୍ନିଂ ଓ୍ବାକରେ ବାହାରିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ ା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ା ଏହି ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ସଂପୃକ୍ତ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେଇଥିଲେ ା ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ ା ସାଲେପୁର,୧୦ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମର୍ନିଂ ଓ୍ବାକରେ ବାହାରିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେବା ଜଣେ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି ା ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୬ଟାରେ ସାଲେପୁର କୋର୍ଟ ନିକଟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ଅଟୋ ଚାଳକ ଶେଖ୍‌ ଅନିସୁଦ୍ଦିନ ଖଁା (୩୬)ଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିବା ସହ ରାସ୍ତାରେ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ା ଏହି ଘଟଣାରେ ସାଲେପୁର ପୋଲିସ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା ଚଳାଇଛି ା  ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅନିସୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ଘର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ନିକଟସ୍ଥ ସୁଙ୍ଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ ା  ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ବଜାରରୁ ୨ ଜଣ ଯୁବକ  ତାଙ୍କ ଅଟୋରେ ବସି ସାଲେପୁର ଅଭିମୁଖେ ଆସିଥିଲେ ା ମାତ୍ର ବାଟରେ ଏହି ଯୁବକ ଦ୍ୱୟ ଶେଖ ଅନିସୁଦ୍ଦିନଙ୍କୁ  ନିଶା ମିଶ୍ରିତ ଅମୁଲ କୁଲ ପିଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ ା ଏହା ପିଇବାର କିଛି ସମୟ ପରେ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ପଡିବାରୁ ଅଟୋରେ ବସିଥିବା ଯୁବକ ଦୁଇଜଣ ତାଙ୍କର ମୋବାଇଲ ଓ ମନିପର୍ସରେ ଥିବା ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇ ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ା ଚେତା ଫେରିବା ପରେ ସେ  ସାଲେପୁର ବଜାର ନିକଟ ମା’ ସାହେଶ୍ୱରୀ ମନ୍ଦିରରେ ରାତିରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇଥିଲେ ା ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ଅଟୋ ଧରି ନିଜ ଗଁାକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ମର୍ନିଂ ଓ୍ବାକରେ ବାହାରିଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲେ ା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଛି ା ଏହି ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ସଂପୃକ୍ତ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ସହ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଆଣ୍ଠେଇ ଦେଇଥିଲେ ା ଖବରପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଥାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ ା
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୨୫ା୯( ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ କଲେଜ ରୋଡସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ନିିକଟରେ ଥିବା ଏକ କ୍ୟାବିନ୍‌ରୁ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପାଇକସାହି ଅଞ୍ଚଳର ବଂଶୀଧର ବେହେରା (୨୦)।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

ଆଳି,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଦନପୁରଠାରେ ଥିବା ମହମ୍ମଦ ହସିମୁଦ୍ଦିନ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୨ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୫।୯:  ଜଗତସିଂହପୁର ଦେଉଳିଗ୍ରାମେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମରେ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମର ଶରତ ବାରିକଙ୍କ ଦୁଇ ବଖରା ଘର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଜଳିଯାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। 

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୨୫।୯: କଟକରେ ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦକୁ ନେଇ ଓକିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଇକା ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପାଇକା ନଦୀରୁ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖୁରୁଶିଆ ଗ୍ରାମସ୍ଥ ପାଇକା ନଦୀରେ ଏକ ଅଜଣା ମୃତଦେହ ଭାସୁଥିବା ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ

ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ

ରାଜନଗର,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ  ସାନବଡ଼   ଗୋପାଳପୁର ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ବିବେକାନନ୍ଦ ମଲିକଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମାଡ଼ ମାରିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀମାନେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ କଲମଛାଡ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ରାଜନଗର,୨୫।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଟକ  ହାଇକୋର୍ଟ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ମାଡ ପ୍ରତିବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବିରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦକରିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ ଜଳିଗଲା

ଛତିଆ, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୈରୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛତିଆ ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଛତିଆ ଗ୍ରାମର ସହଦେବ ସାହୁ ଏକ ଜଳଖିଆ ଦୋକାନ କରିଥିଲେ।

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ


ନିରାକାରପୁର,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନା ଛକଠାରେ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ କାଳୁ ଖଣ୍ଡାୟତରାୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ବହୁ ଭାଜପା କର୍ମୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସମସ୍ତେ ଏକଜୁଟ୍‌ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସମାରୋହରେ କୁହାଯାଇଥିଲା।

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ବୋଲଗଡ଼,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଦେଉଳି ସ୍ଥିତ ରଘୁନାଥ ଡିଗ୍ରୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକରେ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଥିଲେ । 

ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବୀମା କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବୀମା କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ

ବୋଲଗଡ଼,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ନନ୍ଦିଘୋଷ ଭବନର ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସୋମବାର ବିଜୁ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ବୀମାକାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବେଗୁନିଆ ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ଜଗଦ୍ଦେବ ଓ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାପାଳ ନିର୍ମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ କୃଷକମାନଙ୍କୁ କାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ ।

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୯-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ  ସାମନାରେ  ସୋମବାର ଭିଡ ଜମିଥିଲା। ଜଣେ ନାବାଳିକା ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।  ବାପା ମା ତଳେ ରହିଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ରଶିରେ ଚାଲି ବିଭିନ୍ନ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ।