ଜାତୀୟ |

ଘୋଡ଼ାବେପାରକୁ ସୁଯୋଗ: ସରକାର ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ ଭାଜପା ନେତା ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ଘୋଡ଼ାବେପାରକୁ ସୁଯୋଗ: ସରକାର ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ ଭାଜପା ନେତା ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୧୬ା୫(ପି.ଟି.)- ଯାହା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଥିଲା ଶେଷରେ ତାହା ସତ ହେଲା। ଗୋଆ, ମଣିପୁର ଓ ମେଘାଳୟ ଭଳି କର୍ନାଟକରେ ମଧ୍ୟ କଳେବଳେ କୌଶଳେ କ୍ଷମତା ଅକ୍ତିଆର କରିବାକୁ ଭାଜପା ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ଏହି ୩ ରାଜ୍ୟ ଭଳି କର୍ନାଟକର ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଜୁଭାଇ ଭାଲା ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରି ନ ଥିବା ଭାଜପାକୁ ସରକାର ଗଠନର ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟପାଳ ଏକକ ବୃହତ୍‌ ଦଳ ଭାବେ ଭାଜପାକୁ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ବି.ଏସ୍‌. ୟେଦୁରପ୍ପା ଗୁରୁବାର ୯ଟା ୩୦ରେ ରାଜ୍ୟର ୨୩ତମ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ୍‌ ମେଣ୍ଟର ୧୧୭ ବିଧାୟକ ତାଲିକା ପାଇବା ସତ୍ତ୍ୱେ ରାଜ୍ୟପାଳ ୧୦୪ ଆସନରେ ବିଜୟୀ ଭାଜପାକୁ ସରକାର ଗଢ଼ିବା ସକାଶେ ସୁଯୋଗ ଦେଇ କର୍ନାଟକରେ ଘୋଡ଼ାବେପାର ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ବୋଲି ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

କର୍ନାଟକବାସୀଙ୍କ ଖଣ୍ଡିତ ଜନାଦେଶ ରାଜ୍ୟରେ ଜଟିଳ ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ମେ ୧୨ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ପରିଣାମ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଗୁରୁଦାୟିତ୍ୱ ବଢ଼ାଇଦେଇଥିଲା। ୨୨୪ ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବିଧାନସଭାର ୨୨୨ ଆସନରୁ ଭାଜପାକୁ ୧୦୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ଶାସକ କଂଗ୍ରେସ ୭୮ ଆସନରେ ସୀମିତ ହୋଇ ରହିଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚ୍‌.ଡି. ଦେବେଗୌଡ଼ାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଜେଡିଏସ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ୩୭ ଆସନରେ ଜିତିଛନ୍ତି। ମାୟାବତୀଙ୍କ ବିଏସ୍‌ପି, ଆଞ୍ଚଳିକ ଦଳ କେପିଜଓ୍ବୋଇ ଏବଂ ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଆସନରେ ସଫଳତା ମିଳିଛି। ସରକାର ଗଢ଼ିବା ପାଇଁ ମ୍ୟାଜିକ୍‌ ନମ୍ବର ହେଉଛି ୧୧୨। କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ୍‌ର ନିର୍ବାଚନ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମେଣ୍ଟର ବିଧାୟକ ସଂଖ୍ୟା ୧୧୫ ଏବଂ ଭୋଟ ହାର ୫୬% ଥିବାରୁ କୁମାରସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। କାରଣ ଗୋଆ, ମଣିପୁର, ମେଘାଳୟରେ ଭାଜପା ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରି ନ ଥିଲେ ହେଁ ଛୋଟ ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ ଧରି ସରକାର ଗଠନରେ ସେଠାର ରାଜ୍ୟପାଳମାନେ ଗୈରିକ ଦଳକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଏବେ କର୍ନାଟକରେ ଏହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କୁମାରସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ରାଜଭବନରୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଆସିନାହିଁ। ରାଜ୍ୟପାଳ ଭାଜପା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ସରକାର ଗଢ଼ିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ୩୦ରେ ରାଜଭବନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ପଦ ଓ ଗୋପନୀୟତାର ଶପଥପାଠ କରାଇବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରାଯିବ ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୁର୍ଜଓ୍ବୋଲା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।
ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୟେଦୁରପ୍ପା ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକରେ ନେତା ନିର୍ବାଚିତ ହେବା ପରେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସେ ନିଜ ସପକ୍ଷରେ ୧୧୨ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଥିବା ଦାବି କରିବା ସହ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି ଅଣ୍ଟାଭିଡିଥିଲେ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ଜେଡିଏସ୍‌-କଂଗ୍ରେସର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରିଥିଲା। ଜେଡିଏସ୍‌ ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କୁମାରସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା (ଜଣେ ଲେଖାଏ ବିଏସ୍‌ପି ଏବଂ ସ୍ବାଧୀନ ଏମ୍‌ଏଲ୍‌ଏଙ୍କ ସମେତ) ୧୧୭ ବିଧାୟକଙ୍କ ତାଲିକା ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜ୍ୟପାଳ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ନେଇ ଆଇନ ବିଶାରଦଙ୍କ ସହ ବିଚାରବିମର୍ଶ କରୁଥିବା ପ୍ରତିନିଧି ଦଳକୁ କହିଥିଲେ। ତେଣୁ କୁମାରସ୍ବାମୀ ନିମନ୍ତ୍ରଣକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟପାଳ ୟେଦୁରପ୍ପାଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। କୁମାରସ୍ବାମୀ କହିଛନ୍ତି, ଭାଜପା କ୍ଷମତା ହାସଲ ପାଇଁ ଅସାଧୁ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିଛି। ଭାଜପା ଦଳବଦଳ ପାଇଁ ଜେଡିଏସ୍‌ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଜଣ ପିଛା ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ଯାଚିଛି। ବିଦାୟୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସିଦ୍ଦାରାମାୟା ମଧ୍ୟ ଭାଜପା ବିରୋଧରେ ଅନୁରୂପ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାଜପା ଏହାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି ମେଣ୍ଟ ବିରୋଧରେ ଅନୁରୂପ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଜାତୀୟ |

୧୩୫ କିମି ଏକ୍ସପ୍ରେ୍‌ସ୍‌ ହାଇଓ୍ବେ ଲୋକାର୍ପିତ: ୧୭ ମାସରେ ୧୧ ହଜାର କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ

୧୩୫ କିମି ଏକ୍ସପ୍ରେ୍‌ସ୍‌ ହାଇଓ୍ବେ ଲୋକାର୍ପିତ: ୧୭ ମାସରେ ୧୧ ହଜାର କୋଟି ଖର୍ଚ୍ଚ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭।୫ : ଦିଲ୍ଲୀ-ମିରଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ହାଇଓ୍ବେ ରବିବାର ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଖୋଲା ଜିପ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ୬ କିମି ଦୂର ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ୬ଲେନ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ହାଇଓ୍ବେ ଯୋଗୁ ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ-ମିରଟ ମଧ୍ୟରେ ସମୟସୀମା ୪୫ ମିନଟ ହ୍ରାସ ପାଇପାରିବ।

କୁଲଗାମ୍‌ ସେନା ଶିବିର ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ: ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ଜାରି

କୁଲଗାମ୍‌ ସେନା ଶିବିର ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ: ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ ଜାରି

ଶ୍ରୀନଗର,୨୭।୫ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର କୁଲଗାମ୍‌ସ୍ଥିତ ଶେରେ କଶ୍ମୀର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା ସେନା ଶିବିର ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏହାପରେ ଅଞ୍ଚଳରେ ମିଳିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି।

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପୁରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪୦ ଘର ଜଳିଗଲା

ଆର୍‌ଏସ୍‌ପୁରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ୪୦ ଘର ଜଳିଗଲା

ଶ୍ରୀନଗର,୨୭।୫ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଆର୍‌ଏସ୍‌ପୁରାରେ ରବିବାର ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୪୦ ବାସଗୃହ ଜଳିଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ଖବର ପାଇ ୫ଟି ଦମକଳ ଗାଡ଼ି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁଲିଭା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି।

ଥୁଥୁକୁଡ଼ି ହିଂସା ଘଟଣା: ସାମ୍ବାଦିକ, ଲେଖକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଥୁଥୁକୁଡ଼ି ହିଂସା ଘଟଣା: ସାମ୍ବାଦିକ, ଲେଖକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ମାଡ୍ରାସ,୨୬।୫: ଷ୍ଟେର୍‌ଲାଇଟ୍‌ କପରକୁ ବିରୋଧବେଳେ ଥୁଥୁକୁଡ଼ିରେ ହିଂସା ଘଟି ୧୩ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନି ହେବା ଘଟଣା ନେଇ ଳେଖକ, ସାମ୍ବାଦିକ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ ଫିଲ୍ମ ଫ୍ରେଟର୍ନିଟିର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ମାଡ୍ରାସଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ରାହୁଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ମୋଦି ଫେଲ୍‌

ରାହୁଲଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ମୋଦି ଫେଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡରେ ଫେଲ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ୪ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ରାହୁଲ ଏହି ରିପୋର୍ଟକାର୍ଡ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୨ ଦିନରେ ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୨୨ ଦିନରେ ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ

ଶିମଲା,୨୬।୫: ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ସାରା ଦେଶ ଆଉଟୁ ପାଉଟୁ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗତ ୨୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ପାଖାପାଖି ୬ଶହ ସ୍ଥାନରେ ନିଆଁ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବମ୍ବେ ବିମାନବନ୍ଦର ରନ୍‌ଓ୍ବେ

୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବମ୍ବେ ବିମାନବନ୍ଦର ରନ୍‌ଓ୍ବେ

ବମ୍ବେ,୨୬।୫: ଇନ୍‌ଷ୍ଟ୍ରୁମେଣ୍ଟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡିଂ ସିଷ୍ଟମ(ଆଇଏଲ୍‌ଏସ୍‌)ରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବାରୁ ଶନିବାର ବମ୍ବେର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରର ମୁଖ୍ୟ ରନ୍‌ଓ୍ବେକୁ ୩ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି।

ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନର ୫୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନରେ ଯୋଗଦେଲେ ସୁଷମା

ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନର ୫୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନରେ ଯୋଗଦେଲେ ସୁଷମା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬।୫: ଆଫ୍ରିକାନ୍‌ ୟୁନିୟନ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଏହାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଇ କେତେଜଣ ପ୍ରବାସୀ ଆଫ୍ରିକୀୟ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ବୈଦେଶିକ ବ୍ୟାପାର ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ।

ଭାଜପାର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ: ମାୟାବତୀ

ଭାଜପାର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ: ମାୟାବତୀ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୬।୫: ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି(ବିଏସ୍‌ପି) ସୁପ୍ରିମୋ ମାୟାବତୀ ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନ୍‌ଡିଏ ସରକାରର ୪ ବର୍ଷର ଶାସନକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ବୋଲି ଅଭିହିତ କରିଛନ୍ତି। ଦଳୀୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବା ଅବସରରେ ଭାଜପା ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅସଫଳ ହୋଇଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନ ନେଲେ ଦରମା ବନ୍ଦ

ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନ ନେଲେ ଦରମା ବନ୍ଦ

ସୀତାପୁର,୨୬।୫: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସୀତାପୁର ଜିଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ୍‌କୁ ସଫଳ କରିବା ଲାଗି ଏକ ଅଭିନବ ଉପାୟ ଆପଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ସମସ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଜ ନିଜର ଘରେ ଥିବା ଶୌଚାଳୟ ସାମ୍ନାରେ ସେଲ୍‌ଫି ନେଇ ଉକ୍ତ ଫଟୋକୁ ଜମା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିଲେ ୩୪ ବର୍ଷୀୟା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଥିଲେ ୩୪ ବର୍ଷୀୟା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ,୨୬।୫: ଜଣେ ୧୪ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଟ୍ୟୁସନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଘଟଣା ଏବେ ଚଣ୍ଡୀଗଡରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଛାତ୍ରଙ୍କର ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ମଣିପୁରରେ ସୌର ଶୌଚାଳୟ

ମଣିପୁରରେ ସୌର ଶୌଚାଳୟ

ଇମ୍ଫାଲ,୨୬।୫: ସୌର ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ମଣିପୁର ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବରେ ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦେଶର ୩ୟ ରାଜ୍ୟ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହୋଇଛି। ଇବୁଧୋଉ ମାର୍ଜିଂ ହିଲ୍‌ ହେଂଗାଙ୍ଗ୍‌ରେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ସଚିବ ଓ୍ବିଖୋମ୍‌ ଇବୋହଲ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।