ମେଟ୍ରୋ |

ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପାର ଧାରଣା

ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଭାଜପାର ଧାରଣା
କଣ୍ଟାପଡା, ୧୬/୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଡ ପାଟସୁନ୍ଦରପୁର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚାଲିଥିବା ଅନିୟମିତତା ବିରୋଧରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ବୁଧବାର ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିନା ପଲ୍ଲୀସଭାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ପ୍ରଦାନ, ଦଳୀୟ ପ୍ରୀତି ରଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ପ୍ରଦାନ, ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ହଡପ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କଣ୍ଟାପଡା ବ୍ଲକ ବିଡିଓଙ୍କ ନୀରବତା ନେଇ ଭାଜପା ନେତା ସଂଗ୍ରାମ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ପଞ୍ଚାୟତରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଗତ ୯ତାରିଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଲିଖିତଭାବେ ଜଣାଇବା ସହ ୭ଦିନ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ ନକରିବାରୁ ବୁଧବାର ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ଧରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। କଣ୍ଟାପଡା ବିଡିଓ କେ ଅଶୋକ କୁମାର ଅଫିସରେ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନିଆଯାଇ ପାରିନାହିଁ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ଉଠୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ: ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସଚିବାଳୟରେ ଧସେଇ ପଶିବା ଉଦ୍ୟମ

ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ଉଠୁ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ: ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସଚିବାଳୟରେ ଧସେଇ ପଶିବା ଉଦ୍ୟମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ମଣ୍ଡିରୁ ଧାନ ଉଠୁ ନ ଥିବା  ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଚିବାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲା। ପୁଣି ଥରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ସଚିବାଳୟରେ ଧଶେଇ ପଶିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା।

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୭।୧:ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଗଣେଶୀ ଲାଲ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୧ଟାରେ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟର ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ପୂରଣ କରୁନାହିଁ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା

ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ପୂରଣ କରୁନାହିଁ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭ା୧ (ବ୍ୟୁରୋ):ବିଧାନସଭା ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମନ୍ଦିର ସଦୃଶ। ଏଠାରେ ହିଁ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଶାସନ ଖସଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ। ରାଜ୍ୟ ତଥା ଜାତୀୟ ସ୍ବାର୍ଥ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ତ ବିଷୟରେ ବିତର୍କ ହୋଇଥାଏ। ବଜେଟ୍‌ ଉପସ୍ଥାପନଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର  ଅଧିବେଶନରେ ମିଳିଥାଏ। 

ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ଅଭିନୟରେ ଶିବଙ୍କ ନିକଟରେ ମୁକ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥନା

ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ଅଭିନୟରେ ଶିବଙ୍କ ନିକଟରେ ମୁକ୍ତି ପ୍ରାର୍ଥନା

ପୁରୁଣା ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୩ ଦିନ ଧରି ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଅନ୍ତିମ ସନ୍ଧ୍ୟାର ଅନ୍ତିମ ଅର୍ଘ୍ୟ ଥିଲା ରାଗ ପଲ୍ଲବୀରେ ଶିବ ପଞ୍ଚାକ୍ଷର ସ୍ତୋତ୍ରମ ଏବଂ ରୁଦ୍ର ଆରତି। ଗୁଞ୍ଜନ ଡ୍ୟାନ୍ସ ଏକାଡେମୀର କଳାକାରମାନେ ଏହାକୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ କରିଥିଲେ। 

ଉଇ କେୟାର୍‌ ୭ମ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ଇନ୍‌ସାଇଡ୍‌ ମି’, ‘ବ୍ଲାଇଣ୍ଡ୍‌’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର

ଉଇ କେୟାର୍‌ ୭ମ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ‘ଇନ୍‌ସାଇଡ୍‌ ମି’, ‘ବ୍ଲାଇଣ୍ଡ୍‌’ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-‘ଆଇନା’ ଏବଂ ‘ବ୍ରଦର୍‌ହୁଡ୍‌’ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପୀ ସ୍ଥାନୀୟ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର୍ସଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୭ମ ଉଇ କେୟାର୍‌ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ରିତ୍‌ଭିକ ଦାସଙ୍କ ‘ଇନ୍‌ସାଇଡ୍‌ ମି’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ୫ ମିନିଟ୍‌ ବର୍ଗରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭାବେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି। ୧ ମିନିଟ୍‌ ବର୍ଗରେ ଅଭିଷେକ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ‘ବ୍ଲାଇଣ୍ଡ୍‌’କୁ ଡ. ଶରତ ପୂଜାରୀ ସ୍ମୃତି ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି।

୧୮ରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଉତ୍ସବ

୧୮ରୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂସଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୮ରୁ ୨୦ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥାନୀୟ ଉତ୍କଳ ମଣ୍ଡପଠାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ରାଜ୍ୟ ଏବଂ ରାଜଧାନୀବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରାଜଧାନୀ ମଞ୍ଚରେ ସୁଦୂର ମୟୂରଭଞ୍ଜର କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେବ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ଏହାର ଆଉ ଏକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେବ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ନୋଟିସ ଛାଟ: ୧୨ ଦିନରେ ୨ ନୋଟିସ୍‌, ତାଗିଦା ଚିଠି

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ନୋଟିସ ଛାଟ: ୧୨ ଦିନରେ ୨ ନୋଟିସ୍‌, ତାଗିଦା ଚିଠି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୭ା୧: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଏବେ କଠୋର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଏବଂ ବିଭ୍ରାଟ ପାଇଁ ୧୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ତାଗିଦା ଚିଠି ଏବଂ ୨ଟି ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛି। ହଠାତ୍‌ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ ନେଇ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ସେବାୟତ। ଏପରି କି ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ରହିଥିବା କିଛି ଧାରାରେ ବି ପରିବର୍ତ୍ତନର ଆଭାସ ମିଳୁଛି।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ୧୮ ସେବାୟତଙ୍କୁ ନୋଟିସ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ୧୮ ସେବାୟତଙ୍କୁ ନୋଟିସ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୭।୧:  ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୨୮ରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଘଟିଥିବା  ଅଚଳାବସ୍ଥା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ରହିଛି।  ପ୍ରଥମେ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜକୁ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପରେ ଉକ୍ତ ଦିନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ନିୟୋଜିତ କମାଣ୍ଡର, ଡେପୁଟି କମାଣ୍ଡର, ଜେଟିପି ଓ ଚର୍ଚ୍ଚାଙ୍କଠାରୁ ସେବାୟତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି। 

ପୁରୀ ରେଲ୍‌ୱେ ଷ୍ଟେଶନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା:ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ପିଟିହେଲା ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ

ପୁରୀ ରେଲ୍‌ୱେ ଷ୍ଟେଶନରେ ଦୁର୍ଘଟଣା:ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ ପିଟିହେଲା ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ

ପୁରୀଅଫିସ,୧୭।୧: ପୁରୀ ରେଲ୍‌ୱେ ଷ୍ଟେଶନରେ ବୁଧବାର ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଇଞ୍ଜିନ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ଆସି ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଛି।  ତେବେ ଏଥିରେ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ ଓ ଇଞ୍ଜିନ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମରେ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା।

ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଘେରାଉ, ଇସ୍ତଫା ଦାବିକଲା ଏବିଭିପି

ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନ ଘେରାଉ, ଇସ୍ତଫା ଦାବିକଲା ଏବିଭିପି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୭।୧ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଟିଇଟି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ପରେ ବୁଧବାର ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବାବେଳେ ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ଏବିଭିପି ପକ୍ଷରୁ ସ୍କୁଲ୍‌ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନକୁ ଘେରାଉ କରାଯିବା ସହ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଓରାୟନ କ୍ରୀଡା ମହୋତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୭।୧- ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନିଜସ୍ବ ଖେଳ ପଡ଼ିଆଠାରେ ଓରାୟନ କ୍ରୀଡା ମହୋତ୍ସବ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଏବଂ ଯୁବବ୍ୟାପାର ଓ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରସାରଥୀ ବେହେରା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। 

ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ କମରୁଦ୍ଦିନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପରଲୋକ

ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ କମରୁଦ୍ଦିନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପରଲୋକ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୭।୧- ରାଜ୍ୟର ଜଣାଶୁଣା ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ତଥା ଇଂଲିଶ ଭାଷା ବିଶାରଦ ପ୍ରଫେସର ଡ. ମହମ୍ମଦ କମରୁଦ୍ଦିନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ବୁଧବାର ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କୁ ୮୧ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ଭୋର ସାଢେ ୪ଟାରେ ଡ. ଖାନ ନମାଜ ପଢିବା ପାଇଁ ଉଠିଥିଲେ।