ରାଜ୍ୟ | ସମ୍ବଲପୁର

ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ/ବରଗଡ଼ ଅଫିସ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬।୫(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜେଡିର ମହାନଦୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଓଡ଼ିଶା ସୀମାନ୍ତ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ ଶୁଖାସୋଡ଼ାରୁ ଏହି ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ଶେଷ ହେବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ। ମହାନଦୀର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବୁଧବାର ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଏବଂ ବରଗଡ଼ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ୨ଟି ସମାବେଶରେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ଆଖିରେ ରଖି ଜିଲା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ୧୩ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ସହ ୭ଡିଏସ୍‌ପି, ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଇନ୍ସପେକ୍ଟରଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ଅଶ୍ୱିନୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିମାନରେ ଆସି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦରରେ ସକାଳ ୯ଟା ପହଞ୍ଚିବେ। ସେଠାରୁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଶୁଖାସୋଡା ଯିବେ। ଶୁଖାସୋଡା ସଭା ସରିବା ପରେ ସେଠାରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବରଗଡ ଜିଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକ ଚିଖ୍‌ଲିରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାସ୍ଥଳରେ ସକାଳ ସାଢ଼େ ୧୦ଟାରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ଚିଖ୍‌ଲିରୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଫେରିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୧୨ଟା ୫୦ରେ ବିମାନ ଯୋଗେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ସମ୍ବଲପୁର

ବସ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ: ୯ ଗୁରୁତର

ବସ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ: ୯ ଗୁରୁତର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୨।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଧୀନ ପଳାଶୁଣି ଛକରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବସ୍‌ ଓ ଟ୍ରକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୯ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଏମ୍‌କେସିଜି ମେଡିକାଲରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଚୋରି

ଏମ୍‌କେସିଜି ମେଡିକାଲରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଚୋରି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨।୯: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମ୍‌କେସିଜି ମେଡିକାଲରୁ ଶନିବାର ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବିଏନ୍‌ପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଆଇନଜୀବୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣା: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

କଟକ ଅଫିସ, ୨୨।୯: ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସର ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପ୍ରତିବାଦରେ ଶନିବାର ଆଇନଜୀବୀମାନେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ କରିଛନ୍ତି। ଶତାଧିକ ଆଇନଜୀବୀ ହାଇକୋର୍ଟ ପରିସରରେ ଥିବା ବାରିଷ୍ଟର ରଣଜୀତ ମହାନ୍ତି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିଠାରୁ ବାହାରି ଚାନ୍ଦିନୀଚୌକ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ବଳାତ୍କାର,  ସମ୍ପର୍କୀୟ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ପରେ ବଳାତ୍କାର, ସମ୍ପର୍କୀୟ ଗିରଫ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):
ବୀରମହାରାଜପୁର ବସ୍ତି ଚମ୍ପାପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ୧୪ ବର୍ଷିୟା ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀ ଅପହୃତା ହେବାର ଦିନକ ପରେ ଏହି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ପୁଣି ସେଭଳି ଏକ ଘଟଣା। ଉଭୟ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ। ପ୍ରଥମ ଘଟଣାଟି ୧୮ତାରିଖରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୯ରେ ୨ୟ ଘଟଣାର ଏତଲା ଦାଏର ହୋଇଛି। ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଭଜବଳପୁର ଗାଁର ଜନୈକା ନାବାଳିକା(୧୪) ଗତ ୧୫ତାରିଖ ଅପହୃତା ହୋଇଥିଲେ। ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ମନମୁଣ୍ଡା ଥାନା 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ଲୋକାର୍ପିତ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ବିମାନବନ୍ଦର ଲୋକାର୍ପିତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ, ୨୨।୯-ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତଘଟିଛି। ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଝାରସୁଗୁଡା ବିମାନବନ୍ଦର ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ, ଗୁଜୁରାଟର କଛ ଜିଲାରେ ୫ଟି ବିମାନବନ୍ଦର ଥିବାବେଳେ ଓଡ଼ିଶାରେ ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଥିଲା। ବିଳମ୍ବରେ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ହୋଇପାରିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଓଡ଼ିଶା ସମେତ ଛତିଶଗଡ଼ର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ। ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳର ଆର୍ଥିକ,

ନୂଆ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଗାଥା ଲେଖିବ ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଗାଥା ଲେଖିବ ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

ତାଳଚେର,୨୨ା୯(ନି.ପ୍ର.)- ରୁଗ୍‌ଣ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ତାଳଚେର ସାର କାରଖାନାକୁ ନବଜୀବନ ମିଳିବ। ଏହା ନୂଆ ଓଡ଼ିଶାର ବିକାଶ ଗାଥା ଲେଖିବ। ବାର୍ଷିକ ୧.୨୭ ନିୟୁତ ମେଟ୍ରିକ୍‌ ଟନ୍‌ ଉତ୍ପାଦନ କ୍ଷମତା ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି କାରଖାନାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରି  ଏପରି ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। 

ଜିଲା ପ୍ଲାନିଂ କମିଟି ବୈଠକ: ଜିଜିଓ୍ବାଇରେ ୧୫ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନୁମୋଦନ

ଜିଲା ପ୍ଲାନିଂ କମିଟି ବୈଠକ: ଜିଜିଓ୍ବାଇରେ ୧୫ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅନୁମୋଦନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୨।୯: ଜିଲା ଯୋଜନା କମିଟିର ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଫଳରେ ତୃଟି ଅଭିଯୋଗ: ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଫେଲ

ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଫଳରେ ତୃଟି ଅଭିଯୋଗ: ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଫେଲ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨।୯: ଯୁକ୍ତ ତିନି ତୃତୀୟ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଫଳରେ ବ୍ୟାପକ ତ୍ରୁଟି ଥିବା ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଏ ନେଇ ସେମାନେ ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତିଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ

ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ

ମୋରଡ଼ା, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ୭ ଦଫା ଦାବିନେଇ ଜେଏମ୍‌ଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡ଼ା ବନ୍ଦ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସକାଳ ୬ଟାରୁ  ବନ୍ଦ ପାଳନ ହୋଇଛି। ମୋରଡା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୋକାନବଜାର ସହିତ ସରକାରୀ, ବେସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ବନ୍ଦ ରହିଛି। 

ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ

ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅନ୍ତରୀଗାଁ ଋଷିକୂଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ଶନିବାର ସକାଳେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଅନ୍ତରୀଗାଁର ବାବୁଲା ବେହେରା(୨୬)। 

ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଯୋଜକ ସୁବାସ ରାଉତଙ୍କ ପରଲୋକ

ଓଡ଼ିଆ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଯୋଜକ ସୁବାସ ରାଉତଙ୍କ ପରଲୋକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୨।୯: ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜଗତର ପ୍ରଯୋଜକ ସୁବାସ ରାଉତଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। କଟକ ଛତ୍ରବଜାରସ୍ଥିତ ନିଜ ବାସଭବନରେ ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି।

ଗଜପତିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ଆମିକସ୍‌ କ୍ୟୁରି

ଗଜପତିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କଲେ ଆମିକସ୍‌ କ୍ୟୁରି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୨।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂସ୍କାର ମାମଲା ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଯୁକ୍ତ ଆମିକସ୍‌ କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ଶନିବାର ଗଜପତି ମହାରାଜା ଦିବ୍ୟସିଂହ ଦେବଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସକାଳ ୯.୪୦ରେ ଆମିକସ୍‌ କ୍ୟୁରି ରାଜନଗରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଗଜପତି ମହାରାଜା ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଲାଗି ଖଣ୍ଡୁଆ ପ୍ରଦାନ କରି ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ।