ଖେଳ |

ଟପ୍‌ ୧୦୦କୁ ଫେରିବେ ଭାମ୍ବ୍ରି

ଟପ୍‌ ୧୦୦କୁ ଫେରିବେ ଭାମ୍ବ୍ରି
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୪- ଦେଶର ଶୀର୍ଷ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଖେଳାଳି ୟୁକି ଭାମ୍ବ୍ରି ଏଟିପି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ର ଟପ୍‌ ୧୦୦କୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଚଳିତ ସିଜନରେ ଜବରଦସ୍ତ ଫର୍ମରେ ଥିବା ଭାମ୍ବ୍ରି ରବିବାର ତାଇପେଇ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରି ପୂର୍ବ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି। ବିଜୟ ଯୋଗୁ ଟାଇଟଲ ସହ ତାଙ୍କୁ ୧୨୫ ପଏଣ୍ଟ ମିଳିଛି। ଫଳରେ ନୂତନ ଏଟିପି ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୮୦ତମ ମାନ୍ୟତା ମିଳିପାରେ। ଏଥିଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଓପନ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ସିଧାସଳଖ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ଏଥିପୂର୍ବରୁ ସେ ୨୦୧୫ ନଭେମ୍ବରରେ ୮୮ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ମାନ୍ୟତା। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ସେ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫାଇନାଲରେ ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ରାମକୁମାର ରମାନାଥନଙ୍କୁ ହରାଇ ଥିଲେ। ବିଜୟ ପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଟପ୍‌ ୧୦୦କୁ ଫେରି ମୁଁ ଆନନ୍ଦିତ। ଶେଷରେ ମୋ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇଛି। ମୋତେ ଟପ୍‌ ୧୦୦କୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁଁ ଶତପ୍ରତିଶତ ଦେଇଛି। ଏବେ ମୁଁ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଓ ଓ୍ବିମ୍ବେଲଡନ ଓପନ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମୁମ୍ବାଇରେ ଖୋଲିବ ସାଙ୍ଗାକରା-ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ

ମୁମ୍ବାଇରେ ଖୋଲିବ ସାଙ୍ଗାକରା-ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ

ମୁମ୍ବାଇ, ୧୭।୧- ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଟପ୍‌ ସିଫୁଡ୍‌ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ‘ମିନିଷ୍ଟ୍ରି ଅଫ୍‌ କ୍ରବ’ (ଏମ୍‌ଓସି) ଆସନ୍ତା ମାସରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି। ୨୦୧୧ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ରାଜଧାନୀ କଲମ୍ବୋରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ।

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରୁ ଲିୟନ, ଜାସନ ବାଦ୍‌

ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରୁ ଲିୟନ, ଜାସନ ବାଦ୍‌

ମେଲବୋର୍ନ, ୧୭।୧- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଓ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଦିନିକିଆ ସିରିଜର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ତଥା ୩ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ମେଲବୋର୍ନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୁରୁବାର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହାର ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। 

ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍‌ଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ

ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍‌ଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ

ବାର୍ବାଡୋସ, ୧୭।୧- ଘରୋଇ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ କ୍ରିକେଟ ବୋର୍ଡ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକାଦଶ ମଧ୍ୟରେ ୨ ଦିବସୀୟ ଓ୍ବାର୍ମଅପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଭ୍ରମଣକାରୀ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବ୍ରଡ୍‌ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ଉଇକେଟ୍‌ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ ଲଥାମ, ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ: ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ ଲଥାମ, ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ୍‌ଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ

ଓ୍ବେଲିଂଟନ, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)- ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ ଲାଗି ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳ ଗୁରୁବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ସିରିଜ ଲାଗି ଟମ୍‌ ଲଥାମ୍‌ ଓ କଲିନ୍‌ ଡି ଗ୍ରାଣ୍ଡହୋମ୍‌ ୧୪ ଜଣିଆ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି।

ମାଲେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସାଇନା

ମାଲେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସାଇନା

କୁଆଲାଲମ୍ପୁର, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟାର୍‌ ଶଟ୍‌ଲର ସାଇନା ନେହ୍ବାଲ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ସୁପର୍‌ ୫୦୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମାଲେସିଆ ମାଷ୍ଟର୍ସ ମହିଳା ସିଙ୍ଗଲ୍ସ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିଲେ ଲେଡି ଲକ୍‌...

ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିଲେ ଲେଡି ଲକ୍‌...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭।୧: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଓ୍ବିକେଟ କିପର ତଥା ବ୍ୟାଟସ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ଜୀବନରେ ଆସିଛନ୍ତି ଲେଡି ଲକ୍‌। ଏନେଇ ଋଷଭ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି ଲେଡି ଲକ୍‌ଙ୍କ ସହିତ ନିଜର ଫଟୋ।

୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ସ:   ଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ୟାରୀ, ଜବାମଣୀ

୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ କ୍ୱାଲିଫାୟର୍ସ: ଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଦଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ପ୍ୟାରୀ, ଜବାମଣୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)- ୨୦୨୦ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଖେଳିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଦଳ ହଂକଂ ଓ ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବ।   ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ଗୁଡିକ ପାଇଁ ଏକ ୨୫ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 

ବିଶ୍ୱର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପର୍ବତାରୋହୀ ଭାବେ ସତ୍ୟରୂପ ଚଢିଲେ ୭ ଶୃଙ୍ଗ, ଆଗ୍ନେୟଗିରି

ବିଶ୍ୱର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପର୍ବତାରୋହୀ ଭାବେ ସତ୍ୟରୂପ ଚଢିଲେ ୭ ଶୃଙ୍ଗ, ଆଗ୍ନେୟଗିରି

କୋଲକାତା, ୧୭।୧ (ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ପର୍ବତାରୋହୀ ସତ୍ୟରୂପ ସିଦ୍ଧାନ୍ତ ବୁଧବାର ଏକ ବିରଳ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପର୍ବାରୋହୀ ଭାବେ ସେ ୭ଟି ଉଚ୍ଚତମ ପର୍ବତ ଶୃଙ୍ଗ ଓ ଆଗ୍ନେୟଗିରି ଶିଖର ସଫଳତାର ସହ ଆରୋହଣ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫେଭରାଇଟ: ଗିଲେସ୍ପି

ଭାରତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫେଭରାଇଟ: ଗିଲେସ୍ପି

ଆଡିଲେଡ୍‌, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)-  ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ଏଥର ଫେଭରାଇଟ ଦଳ ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛି। ପୂର୍ବତନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜାସନ ଗିଲେସ୍ପି ଭାରତକୁ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟର ଫେଭରାଇଟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରିଛନ୍ତି। 

ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ: ଗାଭାସ୍କର

ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ: ଗାଭାସ୍କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୧(ପି.ଟି.)-  ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅଭିଜ୍ଞ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ଆକଳନ କରିବା ସହଜ ନୁହଁ ବୋଲି ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଦୟାକରି ଏକା ଛାଡିଦେବା ଉଚିତ୍‌। ଯଦିଓ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସ୍ଥିରତା ନାହିଁ ତାଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରିହେବ ନାହିଁ। 

ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରିକେଟ:  ସୁବ୍ରତଙ୍କ ଶତକ, ରେଭେନ୍‌ଶା ବିଜୟୀ

ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରିକେଟ: ସୁବ୍ରତଙ୍କ ଶତକ, ରେଭେନ୍‌ଶା ବିଜୟୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- କଟକରେ ଚାଲିଥିବା ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଆନ୍ତଃ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରେଭେନ୍‌ଶା ଓ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟଳୟ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

କାଲାରିଆଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ, ଗୁଜରାଟକୁ ୧୯୫ ରନ ଟାର୍ଗେଟ୍‌

କାଲାରିଆଙ୍କ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ, ଗୁଜରାଟକୁ ୧୯୫ ରନ ଟାର୍ଗେଟ୍‌

ଓ୍ବେନାଡା (କେରଳ), ୧୭।୧ (ପି.ଟି.)- ଘରୋଇ କେରଳ ବିପକ୍ଷରେ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ୪ର୍ଥ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୁଜରାଟର ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ରଶ୍‌ କାଲାରିଆ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି।