ସମ୍ବଲପୁର

କଲମାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଯାତ୍ରା’

କଲମାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଯାତ୍ରା’
ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ,୧୧। ୪- ମହାନଦୀର ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ କଲମା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ର ସମସ୍ତ ଗେଟ୍‌ ବନ୍ଦ କରି ଜଳ ଅବରୋଧ ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ‘ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଯାତ୍ରା’। ଏହି ଯାତ୍ରା ଛତିଶଗଡ଼ସ୍ଥିତ କଲମା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୫ ତାରିଖରେ ଏହା ପୁରୀଠାରେ ଶେଷ ହେବ। ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଆନ୍ଦୋଳନ ତରଫରୁ ମହାନଦୀ କୂଳେ କୂଳେ ଏହି ଯାତ୍ରା କରାଯାଇ ୧ ଲକ୍ଷ ଦସ୍ତଖତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯିବ। ସଂଗୃହୀତ ଦସ୍ତଖତକୁ ସୁପ୍ରିମ୍‌ କୋର୍ଟ ମୁଖ୍ୟବିଚାରପତିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପଠାଯିବ ବୋଲି ଏହି ଅଭିଯାନର ପୁରୋଧା ସୁଦର୍ଶନ ଦାସ କହିଛନ୍ତି। ଏହାସହ ଯାତ୍ରାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କଲମା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ଠାରେ ମହାନଦୀର ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ସେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ମହାନଦୀ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଗଠନ ହୋଇଛି। ଜଳ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ସ୍ବାଗତଯୋଗ୍ୟ ପଦକ୍ଷେପ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ଅସମ୍ଭବ। କାରଣ ପୂର୍ବରୁ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ନଦୀଜଳ ବିବାଦର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏହାର ରାୟ ପ୍ରକାଶରେ ଅହେତୁକ ବିଳମ୍ବ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ରାଜ୍ୟକୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନରେ ଅସମର୍ଥ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ତେଣୁ ଟିବ୍ୟୁନାଲରେ ନ୍ୟାୟିକ ଲଢେଇ ସହ ଜନ ସଙ୍ଗଠନ ଜରିଆରେ ଆନ୍ଦୋଳନର ଆବଶ୍ୟକ ରହିଛି। ଏହା ସହିତ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲର ରାୟ ପ୍ରକାଶ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଏବଂ ନିର୍ମାଣ ବ୍ୟାରେଜ୍‌ଗୁଡିକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ନ କରିବା ଦିଗରେ ପ୍ରୟାସ ହେବା ଜରୁରୀ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଯାତ୍ରାର ଏକ ୧୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରୁ କଲମା ବ୍ୟାରେଜ୍‌ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିବା ସମୟରେ ସୀମାନ୍ତ ଗଁ।ରେ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ସେମାନେ ବରଗଡ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଝାରସୁଗୁଡ଼ାରେ ମହାନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ ଯାତ୍ରାର ସଫଳ କାମନା କରିବା ସହ ଦାବିପତ୍ରରେ ବରଗଡ଼ ଏମ୍‌ପି ଡା. ପ୍ରଭାସ କୁମାର ସିଂ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ବିକାଶ ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର କୁମାର ମହାନ୍ତି ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ସୋନପୁର,୧୯।୯(ନି.ପ୍ର.):ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୈନନ୍ଦିନ ସଞ୍ଚୟର ଅଭ୍ୟାସକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ମଧୁସୂଦନ ମିଶ୍ର ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଧ୍ୟୟନରତ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ କିପରି ନିୟମିତ ପାଠପଢା ସହିତ କିଛି ସଞ୍ଚୟ କରିପାରିବେ, ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମାଖାତା କରି ପରିଚାଳନା କରିବା ସହ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ପରିଚାଳନା ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ, ସୁରକ୍ଷିତ ଓ ସେମାନଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବା ଉପରେ ଜିଲାପାଳ ମିଶ୍ର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ। ଜିଲାରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ସଫଳ ଭାବେ ରୂପାୟିତ କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସକ୍ରିୟ ସହଯୋଗର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ଧାନଗଛରେ ରୋଗପୋକଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ

ଧାନଗଛରେ ରୋଗପୋକଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ

ଅମରପାଲି/ସୋନପୁର,୧୯।୯(ନି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.)
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକର କୋଟସମଲାଇ ଗାଁରେ ଧାନ ଗଛରେ ରୋଗପୋକଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦେଖାଦେଇଛି। ଧାନ ଗଛରେ କାଣ୍ଡବିନ୍ଧା ପୋକ ଲାଗିବା ଯୋଗୁଁ ଗଛ ତଳୁ ପଚି ମରିଯାଉଛି। ସେହିପରି ପତ୍ରରେ ନଳିପୋକ ଲାଗୁଛନ୍ତି। ଏହି ପୋକ ପତ୍ରଗୁଡିକୁ କାଟି ଖାଇବା ଫଳରେ ଗଛର ପତ୍ର ଧଳା ପଡି ଯାଉଛି। ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ଚାଷୀ ଦୋକାନୀଙ୍କ କଥାରେ କୀଟନାଶକ କିଣି ଜମିରେ ପ୍ରୟୋଗ କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ପୋକ ମରୁନାହାନ୍ତି। କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଉନି। କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦେଖା ମିଳୁ ନଥିବା ଚାଷୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଦୋହରା ମତଦାତାଙ୍କ ନାମ ବାଦ୍‌, ଯୁବ ଭୋଟରଙ୍କୁ ସାମିଲ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଦୋହରା ମତଦାତାଙ୍କ ନାମ ବାଦ୍‌, ଯୁବ ଭୋଟରଙ୍କୁ ସାମିଲ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ):ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ ଅୟୁକ୍ତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ବିଭିନ୍ନ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ-୨୦୧୯ଅଭିଯାନ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି। ଏହିକ୍ରମରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ର ଅନ୍ତର୍ଗତ ବୀରମହାରାଜପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି। ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ୩ଟି ବ୍ଲକ ବିନିକା, ଉଲୁଣ୍ଡା ଓ ବୀରମହାରାଜପୁରକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଉକ୍ତ ସଂରକ୍ଷିତ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ୨୨୫୮ ଜଣ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ଏକାଧିକ ସ୍ଥାନରେ ଉଲ୍ଲେଖଥିବା ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ୧୮ରୁ ୧୯ବର୍ଷ ବୟସର ବହୁ ଯୁବ ଭୋଟରଙ୍କ ନାମ ସ୍ଥାନିତ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିବାରୁ ସଂଶୋଧିତ ତାଲିକାରେ ସୁଧାର ଆଣିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛି। 

ଭେଣ୍ଟୋ ସୋଲାର ପାୱାର ପ୍ଳାଣ୍ଟ : ଜମି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, କାମ ବନ୍ଦ କଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

ଭେଣ୍ଟୋ ସୋଲାର ପାୱାର ପ୍ଳାଣ୍ଟ : ଜମି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, କାମ ବନ୍ଦ କଲେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀ

ବଲାଙ୍ଗିର ଅଫିସ, ୧୯ା୯:ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗଁା ବ୍ଳକ ମହଲେଇ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁକୁରଖାଇ ଗଁାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ଭେଣ୍ଟୋ ସୋଲାର ପାୱାର ପ୍ଳାଣ୍ଟ ବିରୋଧରେ ଜମି ହରାଇଥିବା ଚାଷୀମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ା ଏହି ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ବିରୋଧରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀମାନେ ତୁଷରା ଥାନାରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ନିର୍ମାଣ କାମକୁ ବନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି ା ନ୍ୟାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷତିପୂରଣ ଏବଂ  ଅନ୍ୟ ଦାବିପୂରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଇବାକୁ ଦେବେନାହିଁ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ା ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାୟ ୪୦ଜଣ ଚାଷୀ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ନିର୍ମାଣାଧିନ ସୋଲାର ପାୱାର ପ୍ଳାଣ୍ଟ ସାଇଡ୍‌କୁ ସେମାନଙ୍କ ଜମି କ୍ଷତିପୂରଣ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ସମ୍ପର୍କରେ କମ୍ପାନୀ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ା 

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ପଦଯାତ୍ରା

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଏକ ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଧରି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ପଦଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । 

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସଦରସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ହାଇସ୍କୁଲଠାରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକରେ ଥିବା ୧୪ଟି ହାଇସ୍କୁଲ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ହାଇସ୍କୁଲ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଯୋଗଦେଇ ଔଦ୍ୟୋଗିକ କ୍ରାନ୍ତିରେ ଚତୁର୍ଥ ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ପିଏମ୍‌ଏୱାଇ ବିଲ୍‌ ପାଇଁ ଲାଞ୍ଚ: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଜିଆର୍‌ଏସ ଗିରଫ

ସୋନପୁର/ସିଂଘିଯୁବା,୧୮।୯(ନି.ପ୍ର./ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବିନିକା ବ୍ଲକ ସିଂଘିଯୁବା ପଞ୍ଚାୟତର ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ(ଜିଆରଏସ୍‌) ଅମିତ ଅଗ୍ରୱାଲା ମଙ୍ଗଳବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି ।

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଆଲବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ରୂପାନନ୍ଦ ସା (୧୩)। 

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: କୋର୍ଟ କଚେରି ଅଚଳ କଲେ ଆଇନଜୀବୀ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବୀ ନେଇ ଆଇନଜୀବିଙ୍କ ତରଫରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପୁଣିଥରେ ହେବାକୁ ଲାଗିଛି। 

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

କେବିକେ ପ୍ରଶାସକଙ୍କ ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,ତା୧୮। ୯(ଡିଏନଏ): କେବିକେ ପ୍ରଶାସକ ସୁଦର୍ଶନ ପାଲ ଠାକୁର କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ସୋମବାର ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ଖମାରହଲଦୀ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚୟତକୁ ଆସି କୃଷି ବିଭାଗ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ହୋଇଥିବା ଚିନାବାଦାମ ଚାଷ ଦେଖିଥିଲେ । 

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସୋହେଲା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବରଗଡ ଜିଲା ସୋହେଲା ଶ୍ରୀରାମ ଜୁନିୟର କଲେଜଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଆଇନ ସେବା ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏସିଡ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ଏକ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।