ସମ୍ବଲପୁର

ମୁଣ୍ଡରେ ଟ୍ୟୁମର, ପାକସ୍ଥଳୀରେ କ୍ୟାନ୍‌ସର: ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ମୁଣ୍ଡରେ ଟ୍ୟୁମର, ପାକସ୍ଥଳୀରେ କ୍ୟାନ୍‌ସର: ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ସ୍ତ୍ରୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୧।୪(ବ୍ୟୁରୋ)- ମୁଣ୍ଡରେ ଟ୍ୟୁମର ଓ ପାକସ୍ଥଳୀରେ କ୍ୟାନସର। ଅସହ୍ୟ ହେଉଛି ଯନ୍ତ୍ରଣା। ଘରେ ଖାଇବାକୁ ନାହିଁ। ଔଷଧ ଖର୍ଚ୍ଚ ବହନ କରିବା ବି ଅସମ୍ଭବ। ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବାର କୌଣସି ଆଶା ଦିଶୁନାହିଁ। କେବଳ ସେ ବିଛଣାରେ ପଡ଼ି ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ନେବାକୁ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ବଞ୍ଚିବା ଅପେକ୍ଷା ମୃତ୍ୟୁ ଭଲ ବୋଲି ସେ ଚିନ୍ତା କରିଛନ୍ତି। ସେଥିପାଇଁ ସେ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ଲାଗି ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ତ୍ରୀ ଭାମାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ହେଲେ ସମ୍ବଲପୁର ସହର ଜେଲ ଛକ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ହାଡୁ ପଟ୍ଟନାୟକ (୭୦)। ଏବେ କେବଳ ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ତଳେ ପଡ଼ି ମୃତ୍ୟୁକୁ ସେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ହାଡ଼ୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନ ପରେ ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ପର ହୋଇଛି। ଏକ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ୍‌ ପଠାଯାଇ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ। ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଶାସନ ବହନ କରିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ଭାମାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ରେଡ୍‌କ୍ରସ ପାଣ୍ଠିରୁ ତାଙ୍କୁ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।
ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ସପକ୍ଷରେ ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ। ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅସହ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଓ ଆର୍ଥିକ ଅନଟନ ଯୋଗୁ ଚିକିତ୍ସା କରାଇ ପାରୁ ନ ଥିଲେ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ଲାଗି ଆବେଦନ କରିପାରିବ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଥିଲେ। ହେଲେ ଏକ କମିଟି ଗଠନ କରି ତଦନ୍ତ ହେଲା ପରେ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ପାରେ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ହାଡୁଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ସାମଞ୍ଜ୍ୟସ୍ୟ ରହୁଥିବାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିଯିବ ବୋଲି ଭାମା ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ଭାମା କହିଛନ୍ତି, ୩ ନାତୁଣୀନାତି ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ। ଏଣୁ ରାତି ପାହିଲେ ୩ ପିଲାଙ୍କ ପେଟ କଥା ଚିନ୍ତା ପଡୁଛି। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କ’ଣ କରିବି। ତାଙ୍କ କଷ୍ଟ ଦେଖି ହେଉନାହିଁ। ଏଣୁ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ଅନୁମତି ଦେଲେ ସ୍ବାମୀ କଷ୍ଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ।
ହାଡୁଙ୍କ ପରିବାର ଜେଲ୍‌ ଛକ ନିକଟରେ ଏକ ଝୁମ୍ପୁଡ଼ି ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି। ୩ ଝିଅଙ୍କୁ ବିବାହ ଦେଇ ସାରିଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ପୁଅ ପିଲା ଛୁଆ ଧରି ଅଲଗା ଘର ସଂସାର କରୁଛନ୍ତି। ହାଡୁ ଓ ଭାମା ଗୋଟିଏ ପୁଅର ପିଲାଛୁଆଙ୍କୁ ନେଇ ରହୁଥିଲେ। ହେଲେ ୪ ବର୍ଷ ତଳେ ଜଣ୍ଡିସ ଯୋଗୁ ଆଶାବାଡ଼ି ପାଲଟିଥିବା ପୁଅ ରିଙ୍କୁ ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଗଲେ। ପରେ ବୋହୂ ମଧ୍ୟ ନିଜ ୩ ପିଲା ସୋମ୍‌, ଓମ୍‌ ଓ ପ୍ରିୟାଙ୍କଠାରୁ ମୁହଁ ମୋଡ଼ି ଆଉ ଜଣକ ସହ ଘର ବସାଇବାକୁ ଚାଲିଗଲେ। ଏଣୁ ଜେଜେବାପା ଜେଜେ ମା’ଙ୍କ ଉପରେ ୩ ନାତୁଣୀନାତିଙ୍କ ଲାଳନପାଳନ ଦାୟିତ୍ୱ ପଡ଼ିଛି। ହାଡୁ ରିକ୍ସା ଟାଣି ଯାହା ରେଜଗାର କରନ୍ତି ସେଥିରୁ ଦୁଇପ୍ରାଣୀ ଓ ୩ ନାତୁଣୀନାତି ଚଳନ୍ତି। ହେଲେ ଭାଗ୍ୟ ସହିଲାନି। ପୁଅ ମୃତ୍ୟୁର କଷ୍ଟ ଭୁଲି ହେଉ ନ ଥିବାବେଳେ ଏବେ ୭ ମାସ ହେଲା ହାଡୁ ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ। ଆଉ ରିକ୍ସା ଟାଣିବାକୁ ଯାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଭାମା ବି ଅନ୍ୟ ଘରେ କାମ କରି ଦି ପଇସା ଆଣୁଥିଲେ। ଏବେ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ବାହାରକୁ ବାହାରି ହେଉନି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ୩ ନାତୁଣୀନାତିଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ଅନ୍ୟପଟେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚିନ୍ତା। ଫଳରେ ସେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ଛାତିକୁ ପଥର କରିଛନ୍ତି। ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଲାଗି ଅନୁମତି ଦେବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପାଖେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଅବଶ୍ୟ ଏପରି ବିପଦ ବେଳେ ପଡ଼ୋଶୀ ଧୀରେନ ମହନ୍ତ ଭାମାଙ୍କ ୩ ନାତୁଣୀନାତିଙ୍କ ମୁହଁରେ ଆହାର ଦେବାକୁ ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୭ ମାସ ପୂର୍ବେ ହାଡୁଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ହାଡୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ହାତ ବଢ଼ାଇଥିଲେ ବିଜେଡି ଯୁବନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସାହା। ପ୍ରଥମେ ବୁର୍ଲା ଭିମସାର ମେଡିକାଲରେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ। ହେଲେ ହାଡୁଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଟ୍ୟୁମର ଓ ପାକସ୍ଥଳୀରେ କ୍ୟାନସର ହୋଇଥିବା ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବଜ୍ରଘାତରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବଜ୍ରଘାତରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ହୀରାକୁଦ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ସମ୍ବଲପୁର ମହାନଗର ଅଧୀନ ୧୩ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ସାପଲହରା ଗ୍ରାମର ରବି ମିର୍ଦ୍ଧା ନାମକ ଜଣେ ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ରବି ବିଲକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ହୋଇ ବଜ୍ରପାତ ଘଟିଥିଲା। ଫଳରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ହୀରାକୁଦ ଥାନା ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି। ଏନେଇ ହୀରାକୁଦ ଥାନା ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।

ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର: ୧୫୨ଟି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ

ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର: ୧୫୨ଟି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ

ନାକଟିଦେଉଳ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ନାକଟିଦେଉଳ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରାଜୀବଗାନ୍ଧୀ ସେବା କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମିଳିତ ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶିବିରରେ ସମୁଦାୟ ୧୫୨ଟି ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ ହୋଇଥିଲା। ୧୩୮ଟି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୪ଟି ଗୋଷ୍ଠୀଗତ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ବଣ୍ଟନରେ ଅନିୟମିତତା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଆଧାର ପରିଚୟପତ୍ରରେ ଭୁଲ ଥିବାରୁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଭତ୍ତା ପାଇବାରେ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଥିବା, ବୟସ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଶିମିଳିପାଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା ନ ମିଳିବା, ରାଶନକାର୍ଡ ନ ଥିବାରୁ ଗରିବ ଜନସାଧାରଣ ଚାଉଳ ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ଧନକଉଡା ବିଇଓ ଅଫିସରରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା

ଧନକଉଡା ବିଇଓ ଅଫିସରରେ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୭।୭ (ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭା ସୋମବାର ଧନକଉଡା ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ(ବିଇଓ)ଙ୍କ ଅଫିସ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ନୂତନ ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବିଇଓ ମୁରଲୀଧର ବେହେରାଙ୍କୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ସୁଧାଂଶୁ ଶେଖର ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

କତରବଗା ଚାଷୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

କତରବଗା ଚାଷୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୭।୭ (ବ୍ୟୁରୋ)- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଫସଲ ବୀମା ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କତରବଗା ଚାଷୀମାନେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କୁ ୮ଦଫା ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୧୭-୧୮ ବର୍ଷ ଖରିଫ ଋତୁରେ କତରବଗା ଚାଷୀମାନେ ଧାନ ଫସଲ କରିଥିଲେ । ଚାଷ ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଳାଇବାକୁ ସମବାୟ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସଂସ୍ଥାରୁ ଧାରକରଜ କରିଥିଲେ । ଚକଡା ପୋକ ଯୋଗୁ ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଯଦ୍ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶସ୍ୟବୀମା ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶସ୍ୟବୀମା ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା

ସମ୍ବଲପୁର,୧୭।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶସ୍ୟବୀମା ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ମାନେଶ୍ୱର ବ୍ଲକ ବତେମୁରା ଓ ତବଲା, ରେଙ୍ଗାଲି ବ୍ଲକର ଜମଲା, କତରବଗା, ରେଙ୍ଗଲୋଇ, ନିଶାନଭଙ୍ଗା, ଠେଲକୋଲଇ, ଝାଙ୍କରପାଲି, ଲଇଡା, ଧନକଉଡା ବ୍ଳକର ବିଶାଲଖିଣ୍ଡା ଓ କିଲାସମା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ଗତ ଖରିଫ ଋତୁରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶସ୍ୟବୀମା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ରେଙ୍ଗାଲି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ୧୧ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ବୀମା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମା’କୋଳକୁ ଫେରିଲେ ନିଖୋଜ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ର

ମା’କୋଳକୁ ଫେରିଲେ ନିଖୋଜ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ର

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୧୭।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନିଖୋଜ ଥିବା ରେଢ଼ାଖୋଲ ସହର ନୂଆସାହିର ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ର ରାକେଶ ମା’ କୋଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ବରିଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ପାଟଯୋଶୀ ରାକେଶଙ୍କୁ ମା’ପାର୍ବତୀ ଅମାତଙ୍କ ନିକଟରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ହରିଜନପଡ଼ା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିବା ରାକେଶ ଅମାତ(୮) ଶୁକ୍ରବାର ସ୍କୁଲରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ରାକେଶ ସ୍କୁଲରୁ ଘରକୁ ଫେରି ନ ଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ।

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର

ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୭।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଯୁଗ୍ମ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ବୀରମହାରାଜପୁରଠାରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସମ୍ବଲପୁରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ସମ୍ବଲପୁରରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା

ସମ୍ବଲପୁର, ୧୭।୭ (ବ୍ୟୁରୋ) ଗତ ୩୬ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଐତିହାସିକ ସମ୍ବଲପୁର ସହରରେ ୧୧୪ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସମ୍ବଲପୁର ସହର ତଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖାଦେଇଛି।

ପିଲାସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ: ନୂଆପଡା ଜିଲାର ୫୩ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ପିଲାସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ: ନୂଆପଡା ଜିଲାର ୫୩ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୭ା୭- ସରକାର ପ୍ରତ୍ୟକ ଗାଁରେ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷାକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବାକୁ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ସ୍ଥାପନ କଲେ। ହେଲେ ବହୁ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକରେ ପିଲା ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇବାରେ ଲାଗିଲା।

ସ୍କୁଲ ଜଳବନ୍ଦୀ, ପାଠପଢା ବ୍ୟାହତ

ସ୍କୁଲ ଜଳବନ୍ଦୀ, ପାଠପଢା ବ୍ୟାହତ

ପଦ୍ମପୁର, ୧୭।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ) ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ଗତ ୨ଦିନ ଧରି ହୋଇଥିବା ବୃଷ୍ଟିପାତରେ ପଦ୍ମପୁର ସହରର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ କୃତ୍ରିମ ଜଳାଶୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହି ବର୍ଷାରେ ଲାଲବାହାଦୁର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଉପ୍ରା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଠୁଏ ପାଣି ପଶିିଥିଲା ।

ରୁକୁଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଠାବ

ରୁକୁଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ମାଓବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଠାବ

ଦେବଗଡ଼,୧୭।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦୀର୍ଘଦିନର ନୀରବତା ପରେ ଦେବଗଡ ଜିଲାରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଗତିବିଧି ପୁନଃ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଗତ ୧୪ତାରିଖରୁ ଦୁଇଦିନ ଧରି ପୋଲିସ୍‌ର ଡିଭିଏଫ୍‌ ଏବଂ ଏସ୍‌ଓଜି ଟିମ୍‌ ଜିଲାର ତିଲେଇବଣି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଲଇମୁରା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପାରପୋଷି ପଞ୍ଚାୟତର ରୁକୁଡା ଗ୍ରାମରେ ଛାନଭିନ୍‌ ଚଳାଇଥିଲେ।

ପାଣି ଘେରରେ ସ୍କୁଲ, ପାଠପଢା ବ୍ୟାହତ

ପାଣି ଘେରରେ ସ୍କୁଲ, ପାଠପଢା ବ୍ୟାହତ

ପଦ୍ମପୁର, ୧୬।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ିଗତ ୨ଦିନ ଧରି ହୋଇଥିବା ବୃଷ୍ଟିପାତରେ ପଦ୍ମପୁର ସହରର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ କୃତ୍ରିମ ଜଳାଶୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

Model This Week

ରୂପେଶ