ମେଟ୍ରୋ |

ରାଜଧାନୀରେ ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌: ୧୮ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଠକେଇ, ୨ ଗିରଫ

ରାଜଧାନୀରେ ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌: ୧୮ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଠକେଇ, ୨ ଗିରଫ
ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୬। ୩(ବ୍ୟୁରୋ) - ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏବେ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ ର଼୍ୟାକେଟ। ଡବଲ୍‌ ମନି ମାୟାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି ରାଜଧାନୀର ଅନେକ। ଏହାକୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଏକ ହାଇଟେକ ଠକେଇ ପଦାକୁ ଆସିବା ପରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ର଼୍ୟାକେଟରେ ଏକାଧିକଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବାବେଳେ ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ପୋଲିସ। ସେମାନେ ହେଲେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜଙ୍କିଆ ଓଗାଳପଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳର ଶିବ ପ୍ରସାଦ ବିଶ୍ୱାଳ (୩୦) ଓ ଖଣ୍ଡଗିରି ଆଇଗିଣିଆର ରାକେଶ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ (୨୬)। ତେବେ ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ ଜାରି ରଖିଛି। ଗିରଫ ଦ୍ୱୟଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ୩ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ୍‌, ଗୋଟିଏ ସ୍ବାଇପ୍‌ ମେଶିନ ଓ ନଗଦ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ସୋମବାର ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଥମେ ଠକେଇ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରି ନ ଥିଲା। ତେବେ ଏହା ଉପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରୁ ଜାଣିବା ପରେ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ଠାବ ପାଇଁ ଯୋଜନା କଲା। ଖୋଳତାଡ଼ରୁ ଜଣାପଡିଲା ଯେ, ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟରୁ ଏହିଭଳି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିବା ପରେ ରାଜଧାନୀକୁ ଆସିଥିଲେ। ପ୍ରଥମେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବିଟ୍‌ କଏନ କାରବାର ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝାଇଥିଲେ। ଏହି କାରବାରରେ କୋଟିପତି ହେବାର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଲୋକଙ୍କୁ ଫସାଉଥିଲେ। ଏପରି ଭାବେ ୧୮ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। କିଛିଦିନ ତଳେ ନୟାପଲୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ତାରକା ହୋଟେଲରେ ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦଲାଲ ଓ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମିଟିଂ ହୋଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ୬ଲକ୍ଷ ଲେଖାଏ ଟଙ୍କା ଦେଇ ବିଟ୍‌ କଏନ କିଣିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ କିଛି ବି ଟଙ୍କା ଆସି ନ ଥିଲା। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦଲାଲମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଉ ଧରାଛୁଆଁ ଦେଇ ନ ଥିଲେ। ଏହାର କିଛିଦିନ ପରେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଓ ରାକେଶ ବିଟ୍‌ କଏନରେ ଟଙ୍କା ଜମା କରିବା ପାଇଁ କହି କେତେଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନୟାପଲୀସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲକୁ ଡାକିଥିଲେ। ଏହି ଖବର ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା। ସେମାନେ ଉକ୍ତ ହୋଟେଲରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ଓ ରାକେଶଙ୍କୁ କାବୁ କରି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼ ମାରିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପରେ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏହି ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସେଫ୍ଟି ନଁାରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିିଙ୍କଠାରୁ ଠକେଇ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ୟୁନିଟ୍‌-୮ରେ ରହୁଥିବା ଏସ୍‌.କେ ବିଶ୍ୱାଳ, ରାଉରକେଲାର କାହ୍ନୁ ପ୍ରଧାନ ଓ ନବୀନ କୁମାର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ସମେତ ୨୦ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି। ବିଟ୍‌ କଏନ କାରବାର କ’ଣ? ବିଟ୍‌ କଏନ ହେଉଛି ଏକ ଅଦୃଶ୍ୟ ମୁଦ୍ରା। ଏହି କାରବାର କେବଳ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଚାଲେ। ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ଓ ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ବଦଳିବା ଭଳି ବିଟ୍‌ କଏନର ମୂଲ୍ୟ କମିଥାଏ ଓ ବଢିଥାଏ। ଏହି କାରବାର ପାଇଁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ବହୁ ଓ୍ବେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି। ଏଥିରେ କଏନ୍‌ ବିକ୍ରି କରିବା ବ୍ୟକ୍ତି କେବଳ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଏକ ପାଶ୍‌ଓ୍ବାର୍ଡ୍‌ ଦେବା ପରେ ଏହାର କାରବାର ଚାଲିଥାଏ। ଏହାର କୌଣସି କଣ୍ଟ୍ରୋଲିଂ ଅଥରିଟି ନ ଥାନ୍ତି। ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ କିଣିବା ପରେ ଏହା ହିଁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ହୋଇଯାଇଥାଏ। ସେ ଚାହିଁଲେ ସେହିଭଳି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କୋଡ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରି ବିକ୍ରି କରିଥାଏ। ବିକ୍ରି କରିବା ଲୋକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ୍‌କୁ ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଆସିଥାଏ। ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ଏହା ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲିଛି। ଭାରତରେ ଏହି କାରବାର ବୈଧ ନୁହେଁ। ଗୋଟିଏ ବିଟ୍‌ କଏନ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ୧ ଟଙ୍କା (ଭାରତରେ) ଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

 ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣି ହତ୍ୟା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣି ହତ୍ୟା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ବେଗୁନିଆ/ବୋଲଗଡ଼,୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବେଗୁନିଆ ଥାନା ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଦେଉଳି ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଏକ ଭିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

 ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲେ ବ୍ୟବସାୟୀ

ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲେ ବ୍ୟବସାୟୀ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ପୁଲୱାମାଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ୍‌ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବ୍ୟବସାୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ସୋମବାର ବନ୍ଦ ରହଛି।

ମହୋଦଧିରେ ବିସର୍ଜନ ହେଲା ଶହୀଦଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ

ମହୋଦଧିରେ ବିସର୍ଜନ ହେଲା ଶହୀଦଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲୱାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁ ଏବଂ ମନୋଜ କୁମାର ବେହେରାଙ୍କ ଚିତାଭସ୍ମ ମହୋଦଧିରେ ବିସର୍ଜନ ହୋଇଛି। 

୩ ଜିଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

୩ ଜିଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଥଣ୍ଡା କମିବାରେ ଲାଗିଥିବାବେଳେ ଦିନରେ ତାପମାତ୍ରା ବଢ଼ି ଚାଲିଛି। ସକାଳେ ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ କୁହୁଡ଼ି ଦେଖାଯାଉଛି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ସହ ପବନ ବହୁଛି। 

ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଅଡ଼ୁଆ ଏକାଧିକ ଚୟନ

ଆଶାୟୀଙ୍କୁ ଅଡ଼ୁଆ ଏକାଧିକ ଚୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଘୋଷଣାକୁ ଅଳ୍ପ କିଛିଦିନ ବାକି ରହିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ହିଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣାକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛି। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୧ ଲୋକ ସଭା ଓ ୭୭ ବିଧାନସଭା ଆସନ ନେଇ ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ବୈଠକ ସରିଯାଇଛି। 

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମହାମେଣ୍ଟ

ଅନିଶ୍ଚିତତା ଭିତରେ ମହାମେଣ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୨(ବ୍ୟୁରୋ):ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ଓ ଭାଜପାକୁ ଶାସନ ଗାଦିରେ ବସାଇ ନ ଦେବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ରଣନୀତି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିବା ପରେ ରାଜ୍ୟର ସମଭାବାପନ୍ନ ଦଳଗୁଡିକ ସହ ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ଚାଲିଛି। 

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ;ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦୋକାନବଜାର ବନ୍ଦ

ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ;ଆଜି ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦୋକାନବଜାର ବନ୍ଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮-୨(ବ୍ୟୁରୋ):  ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ସିଆରପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜଣାଇ ବ୍ୟବସାୟୀ ମହାସଂଘ ଆହ୍ବାନରେ ସୋମବାର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଦୋକାନବଜାର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଇଣ୍ଡିଜିନିୟସ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ)-ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ପ୍ରଥମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଇଣ୍ଡିଜିନିୟସ୍‌ ଫିଲ୍ମ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ। ଭିଡିଓ ରିପବ୍ଲିକ ଓ ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ବିର୍ସା ଆମ୍ବେଦକର ଫୁଲେ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ୍‌ସ ଆସୋସିଏଶନ(ବାପ୍‌ସା) ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଆୟୋଜନ ହେବ। 

ବିଦେଶ ମାଟିରେ ଓଡ଼ିଆ ଖାଦ୍ୟ ପରଷିଲା ‘ହାଣ୍ଡିଶାଳ’

ବିଦେଶ ମାଟିରେ ଓଡ଼ିଆ ଖାଦ୍ୟ ପରଷିଲା ‘ହାଣ୍ଡିଶାଳ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ)-ଲଗାତର ୬ଷ୍ଠ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବିଦେଶ ମାଟିରେ ଓଡ଼ିଆ ଖାଦ୍ୟର ପସରାକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ଓଡ଼ିଆ ଫୁଡ୍‌ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ ‘ହାଣ୍ଡିଶାଳ’। ଓଡ଼ିଶାର କଳା, ସଂସ୍କୃତି, ପରମ୍ପରା ଓ ଖାଦ୍ୟାଭ୍ୟାସକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରୁଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଚଳିତବର୍ଷ ଦୁବାଇର ଏରିରେଟ୍‌ସ ଇଂଲିଶ ସ୍ପିକିଂ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ କୋଣଅନୁକୋଣର ଆଞ୍ଚଳିକ ଖାଦ୍ୟ ସହ ବହୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଓଡ଼ିଆ ଖାଦ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଥିଲା।

ନୂଆରୂପ ନେବ ପ୍ଲାନେଟାରିୟମ୍‌

ନୂଆରୂପ ନେବ ପ୍ଲାନେଟାରିୟମ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୨(ବ୍ୟୁରୋ):ନୂଆରୂପ ନେବ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ପଠାଣି ସାମନ୍ତ ପ୍ଲାନେଟାରିୟମ୍‌। ମହାକାଶ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଆଣବିକ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକାଧିକ ନୂତନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାନେଟାରିୟମ୍‌କୁ ମହାକାଶ ଥିମ୍‌ରେ ସଜାଯିବ। ସେହିଭଳି ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପ୍ଲାନେଟାରିୟମ୍‌ରେ ଏକ ନୂତନ ଅବଜର୍‌ଭେଟୋରି ସହ ‘ସ୍ପେସ୍‌ ସିମୁଲେଟର’, ‘ହଲ୍‌ ଅଫ୍‌ ନ୍ୟୁକ୍ଲିୟର ଏନର୍ଜି’ ଏବଂ ‘ସ୍ପେସ୍‌ ସାଇନ୍ସ ଗ୍ୟାଲେରି’ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଦର୍ଶକ।

ବାରଙ୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶା କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର- ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ଓ ସର୍ବବୃହତ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ହେବ

ବାରଙ୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶା କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର- ସର୍ବୋତ୍କୃଷ୍ଟ ଓ ସର୍ବବୃହତ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ହେବ

କଟକ ଅଫିସ/ବାରଙ୍ଗ,୧୮।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାରଙ୍ଗ ରତାଗଡ଼ଠାରେ ରବିବାର ଓଡ଼ିଶା କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଓ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଏବଂ ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ସହାୟତାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ ଟାଟା ଟ୍ରଷ୍ଟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରତନ ଏନ୍‌. ଟାଟାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ବୃହତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ଦିଆଯାଇଛି।

ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ ମାମଲା:ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ୍‌ ଭୋପାଳରେ

ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ ମାମଲା:ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ୍‌ ଭୋପାଳରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮ା୨ (ବ୍ୟୁରୋ)- ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି ଜବତ ଘଟଣାର ଗୁମର ଧୀରେ ଧୀରେ ଖୋଲିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସୟଦ ଜିଲ୍‌ନୁରଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣି କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି ଓ ଚାଲାଣର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ର଼୍ୟାକେଟ ସମ୍ପର୍କରେ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ପାଇଛି।