ଖେଳ |

ଭୁବି, ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ

 ଭୁବି, ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ
କଲମ୍ବୋ, ୧୩ା୩ (ପି.ଟି.)-ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ତୃତୀୟ ସିମ୍‌ ବୋଲର ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋମବାର ଚଳିତ ନିଦାହାସ ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସିରିଜରେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇବାରେ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ମ୍ୟାନ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇ ପାରିଛନ୍ତି। ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର (ଭୁବି) ଓ ଯଶପ୍ରୀତ୍‌ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିକୁ ସେ ଅନେକାଂଶରେ ଭରଣା କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ୪ଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିବାରୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସ୍କୋର ୧୫୨ ରନରେ ସୀମିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଭାରତ ଏକଦା ୮୫ ରନରେ ୪ ଉଇକେଟ ହରାଇ ସାରିଥିଲା। ପଞ୍ଚମ ଉଇକେଟ ଯୋଡିରେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ (୪୨*) ଓ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ( ୩୯*) ଅପରାଜିତ ୬୮ ରନ କରି ଦଳକୁ ୬ ଉଇକେଟରେ ସହଜ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିରେ ବମ୍ବେ ତରଫରୁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ମୁଁ ଜାହିର ଖାଁ, ଧାଓ୍ବଲ କୁଲକର୍ନୀ ଓ ଅଜିତ୍‌ ଅଗରକରଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ମୁଁ ଖେଳି ସଫଳତାର ସହିତ ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିଛି। ବୋଲି ଶାଦ୍ଦୁଳ ଦୃଢତାର ସହିତ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମୁମ୍ବାଇକୁ ହରାଇଲା ଦିଲ୍ଲୀ

ମୁମ୍ବାଇକୁ ହରାଇଲା ଦିଲ୍ଲୀ

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୫।୩- ରିଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପରେ ବୋଲରଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚରେ ପୂର୍ବତନ ଚାମ୍ପିୟନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ୩୭ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ଟି୨୦: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌

ଟି୨୦: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌

ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗ, ୨୫ା୩ (ଏଏଫ୍‌ପି)-ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଡିଏଲ୍‌ଏସ ପଦ୍ଧତିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚକୁ ୪୫ରନରେ ଜିତି ନେଇଛି। ଏଥିସହିତ ଦଳ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ ୩-୦ରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 

ବ୍ରାଜିଲ ବିପକ୍ଷରେ ଡ୍ର’ ରଖିଲା ପାନାମା

ବ୍ରାଜିଲ ବିପକ୍ଷରେ ଡ୍ର’ ରଖିଲା ପାନାମା

ପୋର୍ଟୋ (ପର୍ତ୍ତୁଗାଲ), ୨୫।୩(ଏଏଫ୍‌ପି)- ସ୍ଥାନୀୟ ଡ୍ରାଗାଓ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଶ୍ୱ ମାନ୍ୟତାର ୭୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ପାନାମା ୫ଥର ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ବ୍ରାଜିଲ ବିପକ୍ଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଡ୍ର’ ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

ତୁର୍କୀ ପାରା ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୪

ତୁର୍କୀ ପାରା ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୪

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ତୁର୍କୀର ଆଣ୍ଟାଲିୟାସ୍ଥିତ ଲିମ୍‌କା ଲିମ୍‌ରା ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ହଲ୍‌ରେ ଚଳିତ ମାସ ୨୫ରୁ ୩୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ମ ତର୍କୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପାରା ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ (ଇନିସ୍‌ କପ୍‌) ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

ରାଜ୍ୟ ଜୁନିୟର କରାଟେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ:  ଦଳଗତ କାଟାରେ ଅନୁଗୋଳ, ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ରାଜ୍ୟ ଜୁନିୟର କରାଟେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଦଳଗତ କାଟାରେ ଅନୁଗୋଳ, ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫ା୩(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ସ୍ଥାନୀୟ ଉତ୍କଳ କରାଟେ ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ରାଜ୍ୟ ଜୁନିୟର, କ୍ୟାଡେଟ ଓ ୨୧ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କରାଟେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଛି। ବାଳକ ଟିମ୍‌ କାଟାରେ ଅନୁଗୋଳକୁ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାକୁ ରୌପ୍ୟ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଓ ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ମିଳିଛି।

ଜାତୀୟ ସଫ୍ଟ ଟେନିସ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ଘୋଷିତ

ଜାତୀୟ ସଫ୍ଟ ଟେନିସ୍‌: ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ଘୋଷିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଲକ୍ଷ୍ନୌଠାରେ ଚଳିତମାସ ୨୭ରୁ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୬ତମ ଜାତୀୟ ସିନିୟର ସଫ୍ଟ ଟେନିସ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ରବିବାର ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଯାତ୍ରା କରିଛି।

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ:  ଅନିଲଙ୍କ ଶତକ; ଜୁଭେନାଇଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଅନିଲଙ୍କ ଶତକ; ଜୁଭେନାଇଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଅନିଲ ପରିଡ଼ାଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକ ସହାୟତାରେ କଟକର ଜୁଭେନାଇଲ କ୍ଲବ ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଫାଇନାଲରେ ଜୁଭେନାଇଲ ୨ ଉଇକେଟରେ ଆୟୋଜକ ରାମେଶ୍ୱର ସ୍ପୋର୍ଟିଂକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ତାମିଲନାଡୁକୁ ହରାଇଲା ଓଡ଼ିଶା

ତାମିଲନାଡୁକୁ ହରାଇଲା ଓଡ଼ିଶା

କଟକ ଅଫିସ,୨୫ା୩- ସୁରଟର ସି.କେ. ପିଠୱାଲା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨୩ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ମହିଳା ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ର ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ୭୪ରନରେ ତାମିଲନାଡୁକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଚାମ୍ପିୟନ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଚାମ୍ପିୟନ

ବନ୍ତ,୨୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଗୁରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ସର୍ବଭାରତୀୟ ୨୬ତମ ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ରବିବାର ଫାଇନାଲରେ ସେରସା ଆଦ୍ରାକୁ ହରାଇ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ, ବାଙ୍ଗାଲୋର ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ସ୍କୁଲ ଓପନ ଚେସ୍‌: ମିରାକ୍‌ଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ସ୍କୁଲ ଓପନ ଚେସ୍‌: ମିରାକ୍‌ଲ ଚାମ୍ପିୟନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଚେସ୍‌ ଆସୋସିଏଶନ ଏବଂ ପିପି ଏକାଡେମୀ ଅଫ୍‌ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ େକ୍ନୋଲୋଜିର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ରବିବାର ଆୟୋଜିତ ସ୍କୁଲ ଓପନ ଚେସ୍‌ରେ ମିରାକ୍‌ଲ ପଣ୍ଡା ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଡିଆ ଓପନ୍‌:  ଓହରିଲେ ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ ଚେନ୍‌ ୟୁଫେଇ, ଶି ୟୁକ୍ୱି

ଇଣ୍ଡିଆ ଓପନ୍‌: ଓହରିଲେ ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ ଚେନ୍‌ ୟୁଫେଇ, ଶି ୟୁକ୍ୱି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫ା୩ (ପି.ଟି.)-ସ୍ବାସ୍ଥଗତ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ଚାଇନିଜ୍‌ ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ ଚେନ୍‌ ୟୁଫେଇ ଓ ଶି ୟୁକ୍ୱି ରବିବାର ଇଣ୍ଡିଆ ଓପନ୍‌ରୁ ଓହରିଯାଇଛନ୍ତି। ୩୫୦,୦୦୦ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର ପୁରସ୍କାର ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଟୁର୍‌ ସୁପର ୫୦୦ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଏଏଫ୍‌ସି ୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:  ପରାଜୟ ସହ ଭାରତର ଅଭିଯାନ ଶେଷ

ଏଏଫ୍‌ସି ୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ପରାଜୟ ସହ ଭାରତର ଅଭିଯାନ ଶେଷ

ତାଶକେଣ୍ଟ, ୨୫ା୩ (ପି.ଟି.)-ଏସିଆନ ଫୁଟ୍‌ବଲ କନ୍‌ଫେଡେରେଶନ (ଏଏଫ୍‌ସି)୨୩ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ କ୍ୱାଲିଫାଇଙ୍ଗ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଇଛି।  ଏଥିରେ ତାଜିକିସ୍ତାନ ୨-୦ ଗୋଲରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri