ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବାରେ ଅଡ଼ୁଆ

କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବାରେ ଅଡ଼ୁଆ
ପାରାଦୀପ,୧୨।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ‘ଅପରାଧ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ବାଟ, ସେଥିରୁ ମୁକୁଳିବା ପାଇଁ ଶହେ ବାଟ’ ବୋଲି କଥିତ ଅଛି। ସେହି ନ୍ୟାୟରେ ଏବେ ବ୍ୟବସାୟୀକ ଭାରିଯାନ ବୀମାକ୍ଷେତ୍ରରେ ଥିବା ବର୍ଗୀକରଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଚାଲିଛି, ଯାହାର ଫାଇଦା ନେଉଛନ୍ତି ଅସାଧୁ ଲୋକମାନେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଗାଡ଼ିମାଲିକମାନେ ବୀମାରାଶି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦିଓ କିଛିଟା ଲାଭ ପାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେହି ଗାଡି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତାହତ ଲୋକ କ୍ଷତିପୂରଣ ଅର୍ଥ ପାଇବାରେ ବଳି ପଡୁଛନ୍ତି। କୋର୍ଟର ବିଚାର ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଓକିଲମାନେ ଛୋଟମୋଟ କାରଣ ଦର୍ଶାଇ ବୀମା ଅର୍ଥକୁ ସଙ୍କୁଚିତ କରିଦେଉଛନ୍ତି। ଏମିତି ଏକାଧିକ ଘଟଣା ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏଭଳି ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମା ଓ ମୃତ୍ୟୁକାଳୀନ କ୍ଷତିପୂରଣକୁ ନେଇ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ଓ ବିଚାର ହୋଇଥିଲା। ସେହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କୁ ଗାଡିମାଲିକ ୨୫ଲକ୍ଷ ଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେହିପରି ଭୂତମୁଣ୍ଡାଇଠାରେ ମହାନଦୀ ପୋଲ ଉପରେ ଏକ ଟ୍ରକ ନଦୀକୁ ଖସିପଡିଥିଲା। ସେଥିରେ ଥିବା ଚାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଉକ୍ତ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଏବେ ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠିଛି। ଅର୍ଥାତ ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମାରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦ ଅର୍ଥ ନ ଦେବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଗଳିବାଟ ରହିଛି। ଏହାବାଦ୍‌ ଏବେବି ଅଧିକାଂଶ ବ୍ୟବସାୟରେ ଥିବା ଭାରିଯାନଗୁଡିକର ବୀମା ନ ଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ଜଣେ ମାଲିକଙ୍କ ଯଦି ଏକାଧିକ ଗାଡି ଅଛି, ସେଥିରେ ଅଧା ଗାଡିର ବୀମା କରୁନାହାନ୍ତି। ଯଦି କେବେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଏମିତି ବୀମା ଆବଶ୍ୟକତା ପଡୁଛି, ସେଠାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଗାଡିର ନମ୍ବର ବଦଳାଇ ବୀମା ଥିବା ଗାଡି ନମ୍ବରକୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥାନାରେ ବଦଳି କରିଦିଆଯାଉଛି। ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ହେଲା ବୀମାରେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଗୀକରଣ ରହିଛି ଫାଷ୍ଟ ପାର୍ଟି, ସେକେଣ୍ଡ ପାର୍ଟି ଓ ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି। ଗାଡିର ସମୟ ଅନୁସାରେ ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମା କଲେ ଗାଡି ମାଲିକଙ୍କୁ ପ୍ରିମିୟମ ବାବଦ ଅର୍ଥ କମ୍‌ ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଏଥିରେ କେବଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତାହତଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବ, କିନ୍ତୁ ଗାଡି ପାଇଁ ନୁହେଁ। ସେଥିରେ ମଧ୍ୟ ଦୁଇ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହୁଛି। ଉଦାହରଣତଃ ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ୫ ବର୍ଷର ୧୦ ଚକିଆ ଟ୍ରକ୍‌ ପାଇଁ ବାର୍ଷିକ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ ଅଛି। ଏଥିରେ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତାହତଙ୍କୁ ୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେଲା ସେହି ଥାର୍ଡ ପାର୍ଟି ବୀମା ପାଇଁ ୩୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସେଠୀ ମୃତାହତଙ୍କୁ ୩ ଲକ୍ଷ ବଦଳରେ ୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ। ବୀମା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ନିୟମ, ବ୍ୟବସ୍ଥା ଓ ବର୍ଗୀକରଣରେ ବିବିଧତା ରହୁଥିବାରୁ ଓକିଲ ଓ ମଧ୍ୟସ୍ଥିମାନେ ଫାଇଦା ଉଠାଉଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଉପଭୋକ୍ତା ଶୋଷଣର ଶୀକାର ପାଲଟିଛି। ୨୦୧୩ ଶିବରାତ୍ରି ଦିନ ପାରାଦୀପର ନୂଆବଜାର ଠାରେ ଖବରକାଗଜ ବିତରକ ନିମାଇଁ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ପୁତ୍ରକୁ ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ଚାପିଦେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ସେହି ଘଟଣାରେ ମା-ବାପା ପ୍ରକୃତିସ୍ଥ ହେବାବେଳକୁ ମାସାଧିକ ସମୟ ଲାଗିଗଲା। ପରେ ଯେତେବେଳେ ବୀମା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଆସିଲା ସେତେବେଳେ ଜଣେ ଓକିଲଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଅପିଲ କଲେ। ଏହି ବର୍ଗୀକରଣ ବୀମାବ୍ୟବସ୍ଥା ଯୋଗୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶି ମିଳିନାହିଁ। ଏମିତି ଶହ ଶହ ଘଟଣା ରହିଛି। ବୀମାକୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଥିବା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଆରଟିଓ(ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ) ବିଜୟ ନାୟକ କୁହନ୍ତି ଆମର କାମ ହେଲା ଗାଡି ବୀମା କରିଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବୁ। କିନ୍ତୁ ଗାଡି ମାଲିକ କେତେଟଙ୍କିଆ ବୀମା କରିଛନ୍ତି ତାହା ତାଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛି। ବୀମା ବର୍ଗୀକରଣ ଯୋଗୁ ଦେଶରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ମାମଲା ବିଭିନ୍ନ କୋର୍ଟରେ ଚାଲୁଥିବା ଜଣାଯାଏ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

‘ଓକିଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପରି ହେଉ’

‘ଓକିଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପରି ହେଉ’

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୧୬।୨(ଡିି.ଏନ.ଏ)- ମଧୁବାବୁ ପ୍ରଥମ ବାରିଷ୍ଟର ଭାବେ ଯେଉଁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଯାଇଛନ୍ତି ତାହା ଆମ ସମାଜ ପାଇଁ ମାର୍ଗ ଦର୍ଶନ। ଓକିଲଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟଧାରା ମଧୁବାବୁଙ୍କ ପରି ଜନହିତରେ ରହିଲେ କୋର୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ସାର୍ଥକ ହେବ ବୋଲି ହାଇକୋର୍ଟର ନ୍ୟାୟମୂର୍ତ୍ତି ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି। ଯାଜପୁର ଜିଲା ଚଣ୍ଡିଖୋଲଠାରେ ସବ୍‌ଜଜ୍‌ (ସିଭିଲ) କୋର୍ଟର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସମୟରେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଯାଜପୁରରୋଡ଼ରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦାୈରାଜଜ୍‌ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଯାଜପୁରରୋଡ଼,୧୬।୨(ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁରରୋଡ଼ରେ ବହୁ ପ୍ରତିକ୍ଷିତ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦାୈରାଜଜ କୋର୍ଟ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛିି। ଏହି କୋର୍ଟ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ଓକିଲ ସଂଘ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଓ ରାଜନୈତିକ ନେତାମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରି ଆସୁଥିଲେ। ଏହି କୋର୍ଟ ଖୋଲିବା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟାସନଗର, କୋରେଇ, ସୁକିନ୍ଦା, ଦାନଗଦୀ ପ୍ରଭୃତି ଅଞ୍ଚଳରେ ଆନନ୍ଦର ଲହରୀ ଖେଳିଯାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଯୁବକ ମୃତ

ପାଟକୁରା,୧୬।୨(ଡିଏନଏ)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଗରଦପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବେଡାରୀ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ହରିଦାସପୁର ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ଯୁବକ ୧୧ କେ.ଭି. ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। 

ଶହୀଦ ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ଗ୍ରାମରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

ଶହୀଦ ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁଙ୍କ ସମ୍ମାନରେ ଗ୍ରାମରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା

ନାଉଗାଁ,୧୬।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନାଉଗାଁ ବ୍ଲକ ଶିଖର ପଞ୍ଚାୟତ ପାରିଶିଖର ଗ୍ରାମର ପ୍ରସନ୍ନ ସାହୁ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରସ୍ଥ ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଉକ୍ତ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଛି। 

ପୁଲୱାମାରେ ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ପୁଲୱାମାରେ ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ବୋଲଗଡ଼,୧୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରସ୍ଥିତ ପୁଲୱାମାଠାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଗତ ୧୪ ତାରିଖରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା  ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବୋଲଗଡ଼ଠାରେ ଏକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସଭା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର, ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା

ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିର, ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୬ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକସ୍ଥିତ ବଡଅଁଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବଡଖଟିଆକୁଦିଠାରେ ମହାଆଡ଼ମ୍ବରରେ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ହନୁମାନ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଓ ବିଗ୍ରହ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମୌଳିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ମୌଳିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବି: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଗଣିଆ,୧୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଣିଆ ବ୍ଲକ ବଡଶିଲିଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତର ଜନସଙ୍ଗଠନ ଆଦିମ ଅଧିବାସୀ ମୁକ୍ତିମଞ୍ଚ ତରଫରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ମୌଳିକ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ଦାବିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୪ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ବିଡିଓଙ୍କ ଜରିଆରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

ତଦନ୍ତ ଆଳରେ ଉପେକ୍ଷା: ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀ ପାଉନାହାନ୍ତି ଆବାସ ଗୃହ

ତଦନ୍ତ ଆଳରେ ଉପେକ୍ଷା: ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀ ପାଉନାହାନ୍ତି ଆବାସ ଗୃହ

ନୂଆଗାଁ,୧୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସରକାର ଦେଶର ପ୍ରତି ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ପକ୍କାଘର ଖଣ୍ଡିଏ ଯୋଗାଇ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଣଦେଖା ଯୋଗୁ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଘର ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି। 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ କାଳିଆ ସମାବେଶରେ ଯୋଗେଦେଲେ ନବୀନ, ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଟଙ୍କା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ କାଳିଆ ସମାବେଶରେ ଯୋଗେଦେଲେ ନବୀନ, ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଟଙ୍କା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ୍‌, ୧୪।୨-କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ୩.୫ ଲକ୍ଷ ଭୂମିହୀନ କୃଷି ଶ୍ରମିକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଆନୁସଙ୍ଗିକ କୃଷି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୫ା୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା କଣ୍ଟିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫକୀର ଅତିବୁଦ୍ଧିପାଟଣାର ରନତ୍ାକର ଖଟୁଆ ଓରଫ ବଜରଙ୍ଗୀ(୧୯)ଙ୍କ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଏଭଳି ଏକ ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ମୃତପୁଅଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ କରିଛନ୍ତିି।

 ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଓଡ଼ିଆ ଯବାନ ଶହୀଦ

ନାଉଗାଁ,୧୫।୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମାଠାରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ  ସଂଗଠନ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣରେ ୪୪ ଯବାନ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନୟାଗଡ଼ରେ ଯୁବକ ପାଳିଲେ ନିଆରା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ

ନୟାଗଡ଼ରେ ଯୁବକ ପାଳିଲେ ନିଆରା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ

ନୂଆଗାଁ/ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୫।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଫେବୃୟାରୀ ୧୪ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍ସ ଡେ’କୁ ପ୍ରେମ ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଅନେକ ଯୁବତୀ ଯୁବକ ପାର୍କ, ସିନେମା ହଲ୍‌, ମଲ୍‌ କିମ୍ବା ଭୋଜିଭାତରେ ସମୟ ବିତାଇଥିବାବେଳେ ନୟାଗଡ଼ର କେତେକ ଯୁବକ ଏହାକୁ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।