ଖେଳ |

ନିଦାହାସ୍‌ ଟ୍ରଫି: ଭାରତର ସହଜ ବିଜୟ

ନିଦାହାସ୍‌ ଟ୍ରଫି: ଭାରତର ସହଜ ବିଜୟ
କଲମ୍ବୋ,୮।୩(ପି.ଟି.)- ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆୟୋଜକ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ଚଳିତ ନିଦାହାସ ଟି୨୦ ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଭାରତ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଆର. ପ୍ରେମଦାସା ଷ୍ଟାଡିୟମର ସ୍ଲୋ ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଶୃଙ୍ଖଳାର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୮ ଟି ବଲ୍‌ ବାକିଥାଇ ୬ ଉଇକେଟରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଟସ୍‌ ଜିତି ଭାରତ ବାଂଲାଦେଶକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲା। ବାଂଲାଦେଶ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୨୦ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୩୯ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ଭାରତ ୧୮.୪ ଓଭରରେ ୪ ଉଇକେଟ ହରାଇ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିନେଇଥିଲା। ୩୨ ରନ ଦେଇ ମୂଲ୍ୟବାନ ଦୁଇ ଉଇକେଟ ନେଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବୋଲର ବିଜୟ ଶଙ୍କର ପ୍ଲେୟାର ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୧୪୦ ରନ ଟାର୍ଗେଟର ପିଛା କରି ଭାରତ ଦମ୍‌ଦାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ତେବେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୭ ରନ କରି ପ୍ରଥମେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରିଷଭ ପନ୍ତ ୭ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବା ପରେ ସୁରେଶ ରାଇନା ୨୮ ରନ କରି ପ୍ୟାଭଲିୟନ ଫେରିଥିଲେ। ତେବେ ଇନ୍‌ଫର୍ମ ଓପନର ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪୩ ବଲରୁ ୫ ଚୌକା ଓ ଦୁଇ ଛକା ସହ ୫୫ ରନ କରି ଆଉଟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ବିଜୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ। ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ୧୯ ବଲରୁ ୨୭ ଓ ଉଇକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୨ ରନ କରି ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ। ବୋଲିଂରେ ବାଂଲାଦେଶର ରୁବେଲ ହୋସେନ ୨, ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ଓ ଟସ୍କିନ ଅହମ୍ମଦ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଉଇକେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ବାଂଲାଦେଶ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଉଇକେଟ ହରାଇଥିଲା ଓ ଭଲ ହାରରେ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ମାପିଚୁପି ବୋଲିଂ କରି ପ୍ରତିପକ୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଫଳରେ ବାଂଲାଦେଶ ବଡ଼ ସ୍କୋର ହାସଲ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଲିଟନ ଦାସ ୩୦ ବଲରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୪ ରନ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୀର ରହମାନ ୨୬ ବଲରୁ ୩ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ସହ ୩୦, ଉଇକେଟକିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମୁସଫିକର ରହିମ ୧୮, ଓପନର ତାମିମ ଇକବାଲ ୧୫, ସୌମ୍ୟ ସରକାର ୧୪ ରନ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ଓ ଅନ୍ୟମାନେ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ଛୁଇଁପାରି ନ ଥିଲେ। ବୋଲିଂରେ ଭାରତ ତରଫରୁ ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ ସର୍ବାଧିକ ୩ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ବିଜୟ ଶଙ୍କର ୨, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଳ ଠାକୁର ଓ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ଉଇକେଟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା। ଅପରପକ୍ଷରେ ଅଧିନାୟକ ତଥା ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସାକିବ ଅଲ ହାସନ ଆଘାତ ସମସ୍ୟା କାରଣରୁ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଥିଲେ। ଶେଷ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳରେ ୫ଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ହେବା ପରେ ଘରୋଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଚେପକ ପିଚ୍‌କୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୩: ଦିନେ ଗରିବ ଥିବା ୫ ଭାରତୀୟ  କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ଅଚଳାଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି।

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୨୪।୩- ଚେପକଠାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ୭୦ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛି।

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କୋଲକାତା,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବଦ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ।

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

କୋଲକାତା, ୨୪।୩(ପି.ଟି.)- ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟୟବହୁଳ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩(ପି.ଟି.)-ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁରେଶ ରାଇନା ୫୦୦୦ ରନ ପୂରଣ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଏମ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜୁଭେନାଇଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ବନ୍ତ, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୨୬ତମ ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ (ବାଙ୍ଗାଲୋର) ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଶନିବାର ଆଇପିଏଲ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ମଡ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୩-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ପଣ୍ଡିଚେରୀରେ ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୩- ନେପାଳର ଶହୀଦ ରଙ୍ଗଶାଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଭାରତ ୩-୧ ଗୋଲରେ ଆୟୋଜକ ନେପାଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଦୁବାଇଠାରେ ଗୁରୁବାର ଲାଙ୍କାଶାୟାର ବିପକ୍ଷ ଏକ ପ୍ରି-ସିଜନ ଟି୧୦ ମୁକାବିଲାରେ ସରେ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ମାତ୍ର ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ହାସଲ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri