ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଦ୍ମନାଭପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଭୁଷୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଲଛମନ ମାଝିଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଲିଜା ମାଝିଙ୍କୁ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୨ଟାରେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲ ଓ ସେଠାରୁ କଟକ ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଶରୀରର ୯୦ପ୍ରତିଶତ ପୋଡିଯାଇଛି। ଗାଁ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ସୁନା କାନଫୁଲ ହଜିଯିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସ୍ତ୍ରୀ ଲିଜା ଓ ସ୍ବାମୀ ଲଛମନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇଥିବା ସେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ନନ୍ଦିନୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନାରେ କୌଣସି ଖବର ନ ଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି। ଗତ ପ୍ରାୟ ୮ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭୁଷୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ଲଳିତ ସାମଲଙ୍କ କନ୍ୟା ଲିଜା ଲଛମନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଓ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

କିଶୋରୀ ବାଳିକାଙ୍କ ଜୀବନ କୌଶଳ ତାଲିମ

କିଶୋରୀ ବାଳିକାଙ୍କ ଜୀବନ କୌଶଳ ତାଲିମ

ବାଲିଗୁଡା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲିଗୁଡା ବନବାସୀ ସେବା ସମିତି ପରିସରରେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ ପକ୍ଷରୁ କିଶୋରୀ ବାଳିକାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜୀବନ କୌଶଳ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ୧୦ରୁ ୧୮ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦୦ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ବୈଠକରେ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରମାକାନ୍ତ ସାହୁ, ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ରଶ୍ମିତା କରନ, ବନବାସୀ ସେବା ସମିତିର ସମ୍ପାଦକ ଉତ୍ସବ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ଓ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟର ସଦସ୍ୟା ସୁପ୍ରିୟା ପରବିନ ଓ ୨ ରିସୋର୍ସପର୍ସନ ଗୋପାଳ କୁମାର ବେହେରା ଓ ସଞ୍ଜୀବ ମିଶ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦମନ ଅଭିଯାନ

ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦମନ ଅଭିଯାନ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାରଖମା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ନିକଟସ୍ଥ ସିନ୍ଦ୍ରିଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ ବରପଡ଼ି ଗ୍ରାମରେ ମ୍ୟାଲେରିଆ ଦମନ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ମା’ ରାହାଣଦେବୀ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ମା’ ରାହାଣଦେବୀ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସହରସ୍ଥିତ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ମା’ ରାହାଣଦେବୀ ଟ୍ରକ୍‌ ମାଲିକ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଛତ୍ରପୁର ଆଡିସିନାଲ ଏସ୍‌.ପି. ଅଜୟ ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଅଣଦେଖା କରି ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲରେ କମ୍‌ ମାର୍କ ମିଳିବା ନେଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀ: ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ଦାବି

ଅଣଦେଖା କରି ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲରେ କମ୍‌ ମାର୍କ ମିଳିବା ନେଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀ: ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ବରଖାସ୍ତ ଦାବି

ଶେରଗଡ଼,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ସ୍ଥିତ ଉଦୟ ପ୍ରତାପ ବିଜ୍ଞାନ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗତ ଯୁକ୍ତ ୨ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଷୟର ଏକ ପ୍ରାକ୍ଟିକାଲରେ କିଛି ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରି କମ୍‌ ମାର୍କ ଦିଆଯାଇଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଛାତ୍ରୀ ସୋନାଲୀ ସ୍ବାଇଁ ଓ ନୀଳିମା ମଲ୍ଲିକ ଓ ତାଙ୍କ ଅଭିଭାବକମାନେ କଲେଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲୋକନାଥ ନାୟକଙ୍କୁ ଭେଟି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଆଙ୍କୁଲି ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଆଙ୍କୁଲି ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ ନିକଟରେ ଟ୍ରକ୍‌ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨।୬: ସ୍ଥାନୀୟ ୧୬ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥସ୍ଥିତ ଆଙ୍କୁଲି ଓଭରବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଟ୍ରକ୍‌ ସହ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ପଠାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ

ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓ ପଠାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨ା୬: ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ହ୍ବାଟ୍‌ସଆପ୍‌କୁ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓମାନ ପଠାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ସାଇବର ଥାନା ପୋଲିସ ସ୍ଥାନୀୟ ପୁରୁଣା ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପୁରୁଣା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଞ୍ଚଳର ଜଗନ୍ନାଥ କର। ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ତେବେ ଏହି ଗିରଫ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସାଇବର ଥାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲି ଥାନାଧିକାରୀ କଳ୍ପନା କୁଅଁର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ କିନ୍ନରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ୩ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୨୨ା୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ତାରାତାରିଣୀଠାରେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ କିନ୍ନରଙ୍କୁ କିରୋସିନ ଢାଳି ପୋଡି ମାରିଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ୩ ଜଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ସାପୁଆପଲ୍ଲୀର ବୃନ୍ଦାବନ ଓରଫ ମନୋଜ କୁମାର ସାବତ(୨୭) ଓ ମଣ୍ଟୁ ଓରଫ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ସାବତ(୨୪), ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ତାରାତାରିଣୀ ଗୋବିନ୍ଦପୁରର ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ରଣା(୩୭)।

ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: ଥାନାରେ ଏତଲା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଦିଗପହଣ୍ଡି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରର କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡ଼ାକ୍ତର ୱାଇ. ଯଶୋବନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ଜଣେ ଯୁବକ ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯୁବକ ଜଣକ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୪ଟାରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଡ଼ାକ୍ତର ତାଙ୍କ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ନ ଥିଲେ। ବୁଝିବାରୁ ସେ ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଚତୁର୍ଥଶ୍ରେଣୀ କର୍ମଚାରୀ କହିଥିଲେ।

ତଦନ୍ତବେଳେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ୩ ଅଟକ

ତଦନ୍ତବେଳେ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ୩ ଅଟକ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୨ା୬:କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ସଦର ଥାନା କେରେଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଡାଙ୍ଗୁଲୁ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ଅଭାବନୀୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ରୋଷର ଶୀକାର ହୋଇଛି। ଥାନାଧିକାରୀ ରାଧାକାନ୍ତ ସାହୁଙ୍କ ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ୪ଘଣ୍ଟାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସମୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ପୋଲିସ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ

ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨।୬: ମାଟ୍ରିକ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୮ଟି ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଟ ୨୪୬୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି। ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ: ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା: ବୈଷୟିକ ଟିମ୍‌ କରିବେ ସର୍ଭେ

ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ: ତ୍ରିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନା: ବୈଷୟିକ ଟିମ୍‌ କରିବେ ସର୍ଭେ

ଛତ୍ରପୁର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ):ଗଞ୍ଜାମ ଏନ୍‌ଏସି ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କଲ୍ୟାଣପୁରରୁ ବୋରିଂ କରାଯାଇ ପାଣି ନିଆଯାଉଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା କଲ୍ୟାଣପୁର ଓ ଝରାପଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ୱାଟର ଲେଭଲ କମିଯାଇଛି ଏବଂ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ମିଳୁନି। ଏଥିସହ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବତୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଉ ନ ଥିବା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ହେଉ ନ ଥିବାରୁ କଲ୍ୟାଣପୁରରେ ଥିବା ଗ୍ରାସୀମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ର ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଲୋକେ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ତ୍ରିପାକ୍ଷୀକ ଆଲୋଚନା ବୈଠକ ଡକାଯାଇଥିଲା।

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ: ଆଜିଠୁ ମିନି ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ବସ୍‌ଷ୍ଟପ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ: ଆଜିଠୁ ମିନି ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ବସ୍‌ଷ୍ଟପ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୨ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ):ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ବସ୍‌ ଟର୍ମିନାଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ପରିସର ଅସ୍ଥାୟୀ ବସ୍‌ଷ୍ଟପ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଗତ ୯ ତାରିଖରେ ବସ ଟର୍ମିନାଲ୍‌ ନିର୍ମାଣରେ ବିଳମ୍ବ ନେଇ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ବସ ଟର୍ମିନାଲ ନିର୍ମାଣ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ତହସିଲ ଅଫିସରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ବସିଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ