ବାଲେଶ୍ୱର

ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମେଳାରେ ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ

କେନ୍ଦୁଝର, ୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ଥାନୀୟ କାଳୀପଡ଼ିଆଠାରେ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ମେଳା ଚାଲିଛି। ସେଠାରେ ଉପୁଜିଥିବା ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ଓ ଅସୁରକ୍ଷିତ ପରିବେଶକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ପାଖାପାଖି ୯୭୫୦ ବର୍ଗଫୁଟ ଜାଗା ସହ ଅର୍ଦ୍ଧଗୋଲାକାର ଟେଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ମେଳା ଚାଲିଛି। ତେଣୁ ବିପଦ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ହଠାତ ଅଘଟଣ ଘଟିଲେ ବାହାରକୁ ବାହାରିବା ନେଇ ସୁବିଧା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହିଁ। ଅଗ୍ନିନିର୍ବାପକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନି। ଦମକଳ ଗାଡି ରହୁ ନ ଥିବାରୁ ନିଆଁଲାଗିଲେ ଭୟାବହ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି। ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥାକୁ ଯୋଗାଇଦିଆଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ବହୁ ଅଧିକ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ବେଳେ କମ ବିଲ୍‌ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ମେଳା ଯୋଗୁ ମଇଳା ଆବର୍ଜନା ଏଣେତେଣେ ପଡୁଛି। ସେ ସବୁ ସଫେଇ ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ପୌରପାଳିକା ପକ୍ଷରୁ ଜମି ମାଲିକ ବାଲୁଙ୍କେଶ୍ୱର ମହେଶ ଟ୍ରଷ୍ଟର ସମ୍ପାଦକଙ୍କୁ ଚିଠି କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ମେଳା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଲୋଡାଯାଇ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ମଇଳା ଆବର୍ଜନା ବାବଦକୁ ଚିଠି ନମ୍ବର ୩୬୯୭ ତା ୬।୩।୨୦୧୮ରେ ଟ୍ରଷ୍ଟକୁ ଚିଠି କରାଯାଇ ୫ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଜବତ ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ମାଳଦା-ମଣିନାଥପୁର ରାସ୍ତାରୁ ଜବତ ଅନ୍ୟ ୨ ବାଲିବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି। ବୁଧବାର ତହସିଲଦାର ପ୍ରଣୟ କୁମାର ଜେନା ମଣିନାଥପୁର ରାସ୍ତାରୁ ୩ଟି ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରିଥିଲେ।

୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବ୍ୟାହତ

ବନ୍ତ,୨୨।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରେ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜେଇ, ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ବାଲେଶ୍ୱର ଚଢାଉ ଚାଲିଛି, ଖସିଯାଉଛନ୍ତି ଅସଲ ବେପାରୀ

ଗଞ୍ଜେଇ, ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ବାଲେଶ୍ୱର ଚଢାଉ ଚାଲିଛି, ଖସିଯାଉଛନ୍ତି ଅସଲ ବେପାରୀ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୨୨।୬-ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଓ ଗଞ୍ଜେଇ ଭଳି ନିଶାଦ୍ରବ୍ୟ ଚୋରା କାରବାରର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି ବାଲେଶ୍ୱର। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରି ଗଞ୍ଜେଇ, ବ୍ରାଉନ୍‌ସୁଗାର ଓ ମଦ ଜବତ କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ରୋକାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ।

‘ମନୋରଞ୍ଜନଧର୍ମୀ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଅଧିକ ଗ୍ରହଣୀୟ’

‘ମନୋରଞ୍ଜନଧର୍ମୀ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଅଧିକ ଗ୍ରହଣୀୟ’

ଧାମନଗର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଜନହିତକର ଯୋଜନାର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ସହଭାଗିତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। ସରକାରୀ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ବାର୍ତ୍ତା ପହଞ୍ଚାଇବା ଲାଗି ଲୋକକଳା ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି।

କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ମୃତ

କୁକୁର ଆକ୍ରମଣରେ ହରିଣ ମୃତ

ଆନନ୍ଦପୁର,୨୨।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ବରାଙ୍ଗ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଗଁା ମୁହଁା ହୋଇଥିବା ଗୋଟିଏ ହରିଣ କୁକୁର ପଲ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନିପା ରୋଗ ଭୟ

ନିପା ରୋଗ ଭୟ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗ ନିପା ଏବେ ଭାରତରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି। ବାଦୁଡି ଦ୍ୱାରା ଏହି ରୋଗ ବ୍ୟାପୁଥିବାରୁ ତାହାର ପ୍ରଭାବ ଦ୍ୱାରା ଦେଶୀ ଫଳ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅଲୋଡା ହୋଇ ପଡିଛି।

ସ୍କୁଲରେ ଯୋଗ ଦିବସ

ରାଇସୁଆଁ, ୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ପଦ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପୁଟୁଳିଆ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଭୁବନାନନ୍ଦ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଛି। ଯୋଗ ଶିବିରରେ ସ୍କୁଲ ପରିଚାଳକ ଦିଲୀପ ବେହେରା ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶର୍ମିଳା ଗିରି, ଲବଙ୍ଗ ମହାନ୍ତ, ଅହଲ୍ୟା ମହାନ୍ତଙ୍କ ସହ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ପାନୀୟଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ରାଇସୁଆଁ, ୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟଜଳ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ବହୁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି। କେତେକ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ବହୁ ଯୋଜନା ବାଟବଣା ହେଉଛି। ତାହାର ସୁବିଧା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନି।

୩ ଡିଜେ ଗାଡ଼ି ଅଟକ

ବାସୁଦେବପୁର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ୩ଟି ଡିଜେ ଗାଡ଼ିକୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି। ପୋଲିସ ଗାଡିଗୁଡ଼ିକର କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରିଛି।

ଅବସାଦ ଦୂର କରେ ସଙ୍ଗୀତ

ଅବସାଦ ଦୂର କରେ ସଙ୍ଗୀତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୬-ଭଦ୍ରକ ମଠସାହିସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳ ମ୍ୟୁଜିକ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ସଙ୍ଗୀତ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟଠାରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ଟାଉନ ହଲ୍‌ଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ଲାଗି ଯୋଗ ଜରୁରୀ

ଧାମନଗର,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ପ୍ରଜାପିତା ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହେଶ୍ୱର ସ୍ବାଇଁ ଆୟୋଜିତ ଶିବିରକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ନିଖୋଜ ନାବାଳକକୁ ଖୋଜି ପାଇଲା ପୋଲିସ୍‌

ନିଖୋଜ ନାବାଳକକୁ ଖୋଜି ପାଇଲା ପୋଲିସ୍‌

ଉଦଳା, ୨୨।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) -ନିଜ ବାପାମା’ଙ୍କ ସହ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ରେ ଖୁଣ୍ଟାରୁ ଉଦଳା ଆସୁଥିବା ଜଣେ ୭ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳକ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଛାନଭିନ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ଉଦଳା-ବାରିପଦା ରାସ୍ତାର କହ୍ନେଇବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ