ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବାଇକ ଚୋରି


ବଇଣ୍ଡା, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ହଣ୍ଡପା ଥାନା କଦଳୀମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ନକୁଳ ବେହେରାଙ୍କ ଘରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଛେଳିଆପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ମିଲନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ବାଇକ୍‌ (ନଂ. ଓଡି୧୯ଜେ୪୩୪୮) ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ମିଲନ ହଣ୍ଡପା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମିଲନ ଏକ ଘରୋଇ ମୋବାଇଲ ସଂସ୍ଥାରେ କାମ କରୁଥିବାବେଳେ ନକୁଳଙ୍କ ଘରେ ଭଡ଼ାରେ ରହୁଥିଲେ। ବୁଧବାର ରାତି ୧୦ଟାରେ ସେ ବାରଣ୍ଡାରେ ବାଇକ ରଖି ଶୋଇଥିବାବେଳେ କେତେକ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଏହାକୁ ଚୋରି କରି ନେଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ବୋଲେରୋ- ବାଇକ ଧକ୍କା:  ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବୋଲେରୋ- ବାଇକ ଧକ୍କା: ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ପାଲଲହାଡ଼ା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ୧୪୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଝିମିରିପାଲି ଛକ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଏକ ବୋଲେରୋ ସହ ବାଇକ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଖମାର ଥାନା ବୁରୁବୁରା ଗ୍ରାମର ରିଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନ।

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଘୋଷଣା

୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ଦଳ ଘୋଷଣା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୬- କଟକରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ୧୯ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପାଇଁ ଅନୁଗୋଳ ଦଳ ଶୁକ୍ରବାର ଚୟନ ହୋଇଛି। ଦଳରେ ୪ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଥିବାବେଳେ ୩ ଜଣ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର, ଜଣେ ସ୍ପିନର ଓ ୭ ଜଣ ପେସ୍‌ ବୋଲର ଅଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ସ୍ଥାନୀୟ କୋଦମ ପଡ଼ିଆରେ ଦଳ ଚୟନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ବଢୁଛି ଗୋ-ଚାଲାଣ, ପ୍ରଶାସନ ନୀରବଦ୍ରଷ୍ଟା

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ତଥା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକରେ ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ବେଆଇନ ଭାବେ ପିକ୍‌ଅପ ଭ୍ୟାନ ଯୋଗେ ପ୍ରତିଦିନ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ପ୍ରତି ବୁଧବାର କୃର୍ତ୍ତିବାସପୁର ସାପ୍ତାହିକ ହାଟ ପରିସରରୁ ଶହ ଶହ ଗୋରୁ କଟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି।

ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଭାଜପାର ବୈଠକ

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଶନିବାର ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ବଇଣ୍ଡା ମଣ୍ଡଳର ସଭାପତି ବିଶ୍ୱଜିତ୍‌ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ଭାଜପା ସଭାପତି ଭାଗିରଥି ପ୍ରଧାନ ଯୋଗ

ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜଭୁତ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବାମୁର, ହାଟପଦା ନିକଟରେ ଶନିବାର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧି ପଞ୍ଚାୟତ ସଙ୍ଗଠନ ତରଫରୁ କଂଗ୍ରେସର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ବିଜୟାନନ୍ଦ ଚାଉଳିଆଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ସମ୍ବଲପୁର ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ଉପସଭାପତି ଦିଲୀପ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ପରେ ବି ହୋଇପାରୁନି ପୋଖରୀ ଖୋଳା

ଆଠମଲ୍ଲିକ, ୨୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜଳ ସଙ୍କଟ ଦୂର ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦାବିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପଞ୍ଚାୟତ ପକ୍ଷରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନର ଅବହେଳା କାରଣରୁ ନଅଗଁା ପଞ୍ଚାୟତ ଯଦୁପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏଯାଏ ପୋଖରୀ ଖୋଳାଯାଇପାରି ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଗ୍ରାମରେ ରାଜସ୍ବ ଜମି ଅଭାବରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରେ ଏହି ପୋଖରୀ ଖୋଳିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁମତି ଓ ଚିହ୍ନଟ ଡିଏଫ୍‌ଓ ଦେଇସାରିଥିଲେ ବି ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକୁ କିପରି ଆଗେଇ ନିଆଯିବ ତାହା ନ କରି ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଜମି ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇ ନ ଥିବାକୁ ଆଳ କରିବା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

ବାଗେଡିଆରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ବାଗେଡିଆରେ ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ବାଗେଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି। ଅସହ୍ୟ ଗ୍ରୀଷ୍ମ, ପ୍ରବଳ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ଲୋକେ ଘରେ ରହିପାରୁନାହାନ୍ତି।

ଶ୍ରମିକ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଭୂଷଣରେ ତନାଘନା

ଓଡ଼ାପଡ଼ା, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଣ୍ଟାବଣିଆସ୍ଥିତ ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାରେ ଗୁରୁବାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିଲେ ଠିକା ଶ୍ରମିକ ପ୍ରକାଶ ପରମାଣିକ(୩୪)। ଏହି ଅଘଟଣ ପରେ କମ୍ପାନୀରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି କରାଯାଇଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାର ୨୪ଘଣ୍ଟା ନ ପୂରୁଣୁ କମ୍ପାନୀ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ(ଏମ୍‌ଡି) ରାଜୀବ ସିଂହଲ କାରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ, ଠିକାସଂସ୍ଥା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। କାରଖାନାରେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରୋସିଜିଓର (ଏସ୍‌ଓପି)କୁ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ପାଇଁ ଏମ୍‌ଡି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ଖୋଜିବା ପାଇଁ ବୈଷୟିକ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି।

 ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ର କନଫରେନ୍ସ ହଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ର କନଫରେନ୍ସ ହଲରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ର କନଫରେନ୍ସ ହଲରେ ଶନିବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

ଓଡ଼ାପଡ଼ାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୯୨ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର

ଓଡ଼ାପଡ଼ାରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୧୯୨ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର

ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଗଡିଆକାଟେଣୀ ଛକ ନିକଟସ୍ଥ ପଡ଼ିଆରେ ଶନିବାର ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ୧୯୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ୪ କୋଟି ୯୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି।

ମ୍ୟାଲେରିଆ ସଚେତନତା

ମ୍ୟାଲେରିଆ ସଚେତନତା

ବଅଁରପାଳ,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଶନିବାର ଏକ ମାଲେରିଆ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଡା.ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ମିଶ୍ର ଯୋଗଦେଇ ମ୍ୟାଲେରିଆ ରୋଗ ର ନିରାକରଣ ନେଇ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେଇଥିଲେ।

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଚାଳକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଢାବାରେ ଲଗାଇଲେ ନିଆଁ

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଚାଳକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ, ଉତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଢାବାରେ ଲଗାଇଲେ ନିଆଁ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପାଣି ଟ୍ୟାଙ୍କର ଚାଳକ ଜ୍ଞାନେନ୍ଦ୍ର ଦେହୁରୀ(୩୯)ଙ୍କ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଶନିବାର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ କତଡ଼ାରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ କ୍ଲାସିକ ଢାବା ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିବା ସହ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଗାୟତ୍ରୀ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ