ବାଲେଶ୍ୱର

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ବଡ଼ସାହି,୮।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ମାଣତ୍ରୀ-ବୈଶିଙ୍ଗା ରାସ୍ତାର ଉତ୍ତରପାଳ ନାଖରା ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ଏକ ଅଜଣା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକଜଣକ ହେଲେ ଉତ୍ତରପାଳ ଗ୍ରାମର ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ(୭୮)। ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ନାଖରା ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ୨ଘଣ୍ଟା ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। ବୈଶିଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ପରିସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପୋଲିସ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ଋଜୁ କରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଦୁଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ଫାଟକରେ ତାଲା

ଦୁଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ଫାଟକରେ ତାଲା

ବାହାନଗା,୨୫ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ଖରାସାହାପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର  ମିଶ୍ରଣକୁ ବିରୋଧ କରି ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୁଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଫାଟକରେ ସୋମବାର ସକାଳୁ ତାଲା ପକାଇ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। 

 ମେଳଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ପୋଲିସ-ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ

ମେଳଣକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା, ପୋଲିସ-ଜନତା ମୁହାଁମୁହିଁ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ/ ଧାମନଗର୨୫।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ଥାନା ଚୂଡ଼ାକୁଟି ମେଳଣରେ ଡିଜେକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଦୁଇ ଗାଁ ସରେଇ ଓ ପଲସାର ଡିଜେ ବଜାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି l

‘ଯକ୍ଷ୍ମା ପ୍ରତିହତ ଲାଗି ସହଯୋଗ ଲୋଡା’

‘ଯକ୍ଷ୍ମା ପ୍ରତିହତ ଲାଗି ସହଯୋଗ ଲୋଡା’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୩-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ମହକୁମା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷଠାରେ ରବିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଶ୍ୱ ଯକ୍ଷ୍ମା ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

‘ବେଆଇନ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ ରୋକ’- ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

‘ବେଆଇନ ବାଲି ଉତ୍ତୋଳନ ରୋକ’- ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାରମ୍ବାର ତାଗିଦ୍‌ ସତ୍ତ୍ୱେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ବାଲି ସୌରାତ୍‌ରେ ବେଆଇନ ଭାବେ  ଉତ୍ତୋଳନ କରାଯାଇ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। 

ଚୋରା ମଦ କାରବାର ରୋକିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ:  କୌଶଳକ୍ରମେ ଖସିଗଲେ ବେପାରୀ

ଚୋରା ମଦ କାରବାର ରୋକିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ: କୌଶଳକ୍ରମେ ଖସିଗଲେ ବେପାରୀ

ବାଲିଆପାଳ, ୨୫ା୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ଥାନା ଅର୍ନ୍ତଗତ ଜାମଳା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା  ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ନିଜ ଘରେ ଚୋରା ଦେଶୀମଦ ବେପାର କରିଆସୁଥିଲେ। 

ଜଳେଶ୍ୱର କଂଗ୍ରେସରେ ବିଦ୍ରୋହ ତେଜିଲା

ଜଳେଶ୍ୱର କଂଗ୍ରେସରେ ବିଦ୍ରୋହ ତେଜିଲା

ଜଳେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ୮ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ମଧ୍ୟରୁ କଂଗ୍ରେସ ଜଳେଶ୍ୱର ଓ ନୀଳଗିରି ଆସନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଥିବା ବେଳେ ଭାଜପା ଲୋକସଭା ଆସନ ଓ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ଓ ରେମୁଣା ଲାଗି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି।

ଚମ୍ପୁଆ ଆସନ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର: ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ବିଳମ୍ବ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

ଚମ୍ପୁଆ ଆସନ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର: ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ବିଳମ୍ବ ନେଇ ବଢ଼ୁଛି ଉତ୍କଣ୍ଠା

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୫ା୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ବିତ୍ତଶାଳୀ ଇଲାକା ଭାବେ ଚମ୍ପୁଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପରିଗଣିତ ହୋଇଆସୁଛି। ନିର୍ବାଚନବେଳେ ଖଣିଖାଦାନ ଓ ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଏହି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ହାତେଇବାକୁ ସବୁ ଦଳ ଉଦ୍ୟମ କରିଥାନ୍ତି। 

ରେଳବାଇ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ପାଇଁ ଦାବି

ରେଳବାଇ କ୍ଷେତ୍ରର ବିକାଶ ପାଇଁ ଦାବି

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୫ା୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଖଣିଜପଥର ପରିବହନରେ ରେଳବାଇ ବିଭାଗକୁ ହଜାର ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ରାଜସ୍ବ ଦେଇଆସୁଥିବା କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାକୁ ଅବହେଳା କରାଯାଉଥିବାରୁ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧିପାଇବାରେ ଲାଗୁଛି।

ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢ଼ିବି : ବିଧାନ

ସ୍ବାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢ଼ିବି : ବିଧାନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୪।୩-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ସଙ୍ଗଠକ ବିଧାନ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ  ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିବୃତିରେ ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏହି ସୂଚନା ଦେବା ସହ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ସ୍ବାଧୀନ ଭାବେ ସେ ଲଢିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ବିଧାନ କହିଥିଲେ, କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରୀ ଚାକିରିରୁ ଅବ୍ୟାହତି ନେଇ ୨୦୦୯ ମସିହାରୁ  କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଆଜି ଯାଏ ଜଣେ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କର୍ମୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆସୁଥିଲେ। 

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ, ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୪।୩- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ରବିବାର ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା କାରଣରୁ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।  ମୃତ ଶିଶୁଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିସରରେ ପାଟିତୁଣ୍ଡ କରିବା ସହିତ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର ଓ ନର୍ସଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ବେକରେ ଦଉଡ଼ି ଦେଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବେକରେ ଦଉଡ଼ି ଦେଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବଡ଼ବିଲ, ୨୪।୩ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଟାଟା ହଟିଂରେ ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ବେକରେ ଦଉଡି ଦେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ସରସ୍ବତୀ ପାତ୍ର(୨୨)। 

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଟିମ୍‌ର ଆନନ୍ଦପୁର ପରିଦର୍ଶନ

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଟିମ୍‌ର ଆନନ୍ଦପୁର ପରିଦର୍ଶନ

ଆନନ୍ଦପୁର, ୨୪।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଆନନ୍ଦପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖୋଲାଯିବା ନେଇ  ମାର୍ଚ୍ଚ ୩ ତାରିଖରେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟରେ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୭ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ଗୃହୀତ ହୋଇଥିଲା। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri