ମେଟ୍ରୋ |

କଶ୍ମୀର ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣା:ସେହେଲଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଗଲା ପୋଲିସ

କଶ୍ମୀର ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣା:ସେହେଲଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଗଲା ପୋଲିସ
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୮।୩(ବ୍ୟୁରୋ)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସରେ ପଢୁଥିବା ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଛାତ୍ର ସେହେଲ ଇସାକ ନିଖୋଜ ଘଟଣା ଦିନକୁ ଦିନ ରହସ୍ୟଘେରକୁ ଚାଲିଯାଉଛି। ସେହେଲଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳୁ ନ ଥିବାରୁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ପାଇଁ ବଡ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସେହେଲଙ୍କୁ ଖୋଜିବାକୁ ଖଣ୍ଡଗିରି ପୋଲିସର ୩ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେହେଲ ନିଖୋଜ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ବାପା ଆଜାଦ ମହମ୍ମଦ ଜାତୀୟ ଖବର କାଗଜରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀର କୌଣସି ଏକ ପିସିଓରୁ ସେହେଲ କାହାକୁ ଫୋନ୍‌ କରୁଥିବା ରାହୁଲ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ଦେଖିଥିଲେ। ସେ ସେହେଲଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିପାରି ତୁରନ୍ତ ବିଜ୍ଞାପନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଆଜାଦଙ୍କ ନମ୍ବରକୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ। ଆଜାଦ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ପରେ ଘଟଣା ବିଷୟରେ କମିଶନ୍‌ରେଟ ପୋଲିସକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ତେଣୁ ଏହି ଖବରର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନାର ଜଣେ ଏସ୍‌ଆଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ୩ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ଯାତ୍ରା କରିଛି। ଖବର ଦେଇଥିବା ରାହୁଲଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ ସେହେଲ ଯେଉଁ ପିସିଓରୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିଲେ ସେଠାରେ ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜକୁ ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ କରିବ। ରାହୁଲଙ୍କ ସମେତ ସ୍ଥାନୀୟ କେତେଜଣ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଚରାଉଚରା କରିବ। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୋଲିସକୁ ସହଯୋଗ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏହାବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ସେହେଲ ଟଙ୍କା ଉଠାଉଥିବା ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ଦେଖି ଆଜାଦଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା କମିଶନର ଓ୍ବାଇ.ବି. ଖୁରାନିଆ କହିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଉକ୍ତ ଏଟିଏମ୍‌ର ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସିପି ସତ୍ୟବ୍ରତ ଭୋଇ କହିଛନ୍ତି, ସେହେଲଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ପିସିଓରେ ଦେଖିଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଜଣାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଆଧାରରେ କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୋଲିସର ଏକ ଟିମ୍‌ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀ ଯାଇଛି। ସେଠାରେ ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଏହାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟରେ ଏହି ଘଟଣା ଏକ ପ୍ରକାର ଗୋଳିଆ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସେହେଲଙ୍କ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ କଲିକତାରେ ବନ୍ଦ ହେବା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଉକ୍ତ ପିସିଓରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଦେଖିଥିବା କଥା ଯଦି ସତ୍ୟ ହୁଏ, ତା’ହେଲେ ତାଙ୍କୁ କେହି ଅପହରଣ କରି ନ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ। ଏହା ସହିତ ରାଜଧାନୀରୁ ମାଓବାଦୀ ପୋଷ୍ଟର ମିଳିବା ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ଫେବୃୟାରୀ ୯ରେ ସେହେଲ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଗୁଡ୍‌ଗାଓଁ ଯାଉଥିବା ନେଇ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ କହି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଛାଡ଼ିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା: ୨ ଲୋକସଭା, ୯ ବିଧାନସଭା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସୋମବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଭାଜପାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା। ୨ଟି ଲୋକସଭା ଏବଂ ୯ଟି ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। 


ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଲେ ଖାରବେଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ଭାରତ ସଭାପତି ଖାରବେଳ ସ୍ବାଇଁ ପୁଣି ଭାଜପାକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। 

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଆଜି ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପାଧି ପ୍ରଦାନ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଐତିହ୍ୟ ଓ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପଦଯାତ୍ରା: ବିଭିନ୍ନ ବିଷୟରେ ଅବଗତ ହେଉଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଓଡ଼ିଶୀ ନୃତ୍ୟ ଓ ସଙ୍ଗୀତର ଯୁଗଳବନ୍ଦୀ ସାଙ୍ଗକୁ ଐତିହ୍ୟ କୀର୍ତ୍ତିରାଜିର ଅନେକ ଅଜଣା କଥା। ଓଡ଼ିଶାର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଓ ଇତିହାସ। ରାଜ୍ୟର ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ଓ ହସ୍ତତନ୍ତର ଝଲକ ସାଙ୍ଗକୁ କିଛି ଅକୁହା କଥା। 

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। 

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

‘ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦ ସ୍ମୃତି ପାର୍କ’ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବାଇକିଂ କମ୍ୟୁନିଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ବିସିଆଇ), ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଔଷଧ ନିରୋଧ ଓ ପୁଲଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ରାଲି ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣା:  ଆଉ ୩ ଗିରଫ

କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣା: ଆଉ ୩ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କୁଚିଣ୍ଡାରୁ କଲରାପତରିଆ ବାଘ ଚମଡ଼ା ଜବତ ଘଟଣାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ(ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌) ରବିବାର ଆଉ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଭୋଜିବେଳେ ଆକ୍ରମଣ, ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା:  ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୋଜିବେଳେ ଆକ୍ରମଣ, ପୋଲିସ ଗାଡ଼ି ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା: ଆଉ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ହୋଲି ଖେଳକୁ ନେଇ ଖଣ୍ଡଗିରି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରମୁଣ୍ଡା ହାଉସିଂବୋର୍ଡ କଲୋନୀର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ।  ଗୋଟିଏ ଗୋଷ୍ଠୀର ଭୋଜି ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀର ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ୮ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। 

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା:  ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ ଟଙ୍କଧରଙ୍କ ଓକିଲ

ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ମାମଲା: ଥାନାରେ ହାଜର ହେଲେ ଟଙ୍କଧରଙ୍କ ଓକିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହିଞ୍ଜିଳିରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିଲେ ହାରିଯିବା ନେଇ ଭାଜପା ଗୋଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲା। 

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ:ମାଲକାନଗିରିରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଆହୁରି ୩ ଦିନ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ:ମାଲକାନଗିରିରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩(ବ୍ୟୁରୋ):ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଧିକାଂଶ ସ୍ଥାନରେ ପାରଦ ୩୫ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଥିଲା। ଝାଞ୍ଜି ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ଅଧିକ ଖରା ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିଦେଇଥିଲା। 

କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା,  ଏହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନୁହେଁ: ପିସିସି ସଭାପତି

କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ଘଟଣା, ଏହା ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ନୁହେଁ: ପିସିସି ସଭାପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩  (ବ୍ୟୁରୋ): ଶନିବାର ରାତିରେ ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀର ଯୁବକମାନେ  ବାଇକ ରାଲିରେ ଆସି କଂଗ୍ରେସ ଭବନରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। କବାଟ ଓ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଭିତରେ ଥିବା କମ୍ପ୍ୟୁଟର, ଚେୟାର, ଟେବୁଲ ଆଦି ବହୁ ସମଗ୍ରୀ ଫିଙ୍ଗାଫୋପଡ଼ା କରିବା ସହ ବାଡ଼େଇ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। 

ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ସହରରେ ଡିଜିଟାଲ ସିଗ୍‌ନାଲ ଫେଲ୍‌

ସୁଧୁରୁନି ଟ୍ରାଫିକ ପରିଚାଳନା ବ୍ୟବସ୍ଥା: ସହରରେ ଡିଜିଟାଲ ସିଗ୍‌ନାଲ ଫେଲ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫ା୩ (ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସହରରେ ରହିଛି ଡିଜିଟାଲ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସିଗ୍‌ନାଲ ବ୍ୟବସ୍ଥା। ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ପରିଚାଳନାକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ତଥା ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏବାବଦରେ ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri