ବାଲେଶ୍ୱର

ଘର ଥାଇ ଭଙ୍ଗାଚାଳିଆରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି

 ଘର ଥାଇ ଭଙ୍ଗାଚାଳିଆରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି
ବାଲିଆପାଳ, ୮।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲିଆପାଳ ବ୍ଲକ କୁଣ୍ଡୁଳି ପଞ୍ଚାୟତର କୁଣ୍ଡୁଳି ଗ୍ରାମର ୩ ନମ୍ବର ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଲାଗି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ପିଲାମାନେ ଭଙ୍ଗା ଚାଳିଆରେ ବସି ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି। ପିଲାମାନେ ଖରା ଏବଂ ବର୍ଷାରେ ସେହି ଭଙ୍ଗା ଘରେ ପଢୁଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ୨୦୧୪-୧୫ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ଲାଗି ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଘରେ କିଛି ସିମେଣ୍ଟ ବସ୍ତା ରହିଛି। ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି କୌଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନାହିଁ ବୋଲି ଗ୍ରାମର ୱାର୍ଡମେମ୍ବର ଅମରେନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ଟାୟତ, ନରେଶ ମଲ୍ଲିକ, ସୁରେଶ ମଲ୍ଲିକ, ଟୁନା ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରମୁଖ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ ବହୁ ଦାବି ପରେ ଗୃହ ତିଆରି ହେଲା। ଦୀର୍ଘ ୩ ବର୍ଷହେଲା ଏହି ଗୃହରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଚାଲିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ତାହା ନ ହୋଇ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ କରି ସମୟ ସମୟରେ ସିମେଣ୍ଟ ଗୋଦାମ କରୁଛନ୍ତି। ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ପୋଷାକ ମିଳିନାହିଁ। ଏ ବିଷୟରେ ବାଲିଆପାଳ ସିଡିପିଓ ଶାକରାମଣି ଟୁଡୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଥିବା ଗୃହ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଉକ୍ତ ଗୃହରେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ର ଚଳାଇବା ସମ୍ଭବ ହେଉନାହିଁ । ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ସିଡିପିଓ ତଦନ୍ତ କରି ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଲୁଟିନେଲେ ଦେଢ ଲକ୍ଷ

ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଲୁଟିନେଲେ ଦେଢ ଲକ୍ଷ

 ବନ୍ତ,୨୩।୯(ସ.ପ୍ର.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଆଗରପଡ଼ା ଥାନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ଏକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କଠାରୁ ଶନିବାର ରାତି ସାଢେ ୧୦ଟାରେ ଗୁଳି ଫୁଟାଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଊଦ୍ଧର୍‌ବ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। 

ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ପାଇଁ ଶବ ଦୁଇ ଦିନ ପଡିରହିଲା

ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ପାଇଁ ଶବ ଦୁଇ ଦିନ ପଡିରହିଲା

ରାଇସୁଆଁ,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଅଞ୍ଚଳରେ ଧର୍ମାନ୍ତରୀକରଣ ଯୋଗୁ ସାମାଜିକ ବାସନ୍ଦ ସହ ଧର୍ମପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରିରୀକ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଥିବା ଅନେକ ସମୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ବନବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସର ମିଳିତ ଚଢାଉ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା କାଠ ଜବତ

ବନବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସର ମିଳିତ ଚଢାଉ: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା କାଠ ଜବତ

ବଡବିଲ,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡବିଲ ସାନ୍ତବାହାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଚଢାଉ କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ନିମନ୍ତେ ଗଚ୍ଛିତ ଥିବା ଶାଳ ଓ ପିଆଶାଳର ୯୪ ଖଣ୍ଡ କାଠ ସହ ଦୁଇଟି ବାଇକ ଜବତ କରିଛନ୍ତି।

ମହଙ୍ଗା କ୍ଲବ୍‌

ମହଙ୍ଗା କ୍ଲବ୍‌

ଅବସର ବିନୋଦନ ପାଇଁ ଆଜିର ଯୁବ ସମାଜ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଲବ୍‌ ଏବଂ ପବ୍‌ କୁ ଯାଇ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ ସହ ମଉଜ ମସ୍ତି କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସଂସ୍ଥା ଯୁବ ପିଢିଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ଲାଗି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଆକର୍ଷକ ଇଣ୍ଟେରିୟର ସହ ନୂଆ ନୂଆ ଥିମ୍‌ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥାନ୍ତି।

ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ ଲାଞ୍ଚ, ଆରଆଇଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ ଲାଞ୍ଚ, ଆରଆଇଙ୍କ ସମେତ ୩ ଗିରଫ

ସୋର, ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜମି ନାମଜାରି କରାଇଦେବାକୁ କହି ଜଣେ ଜମିମାଲିକଙ୍କଠାରୁ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ସୋର ତହସିଲ ଅଧୀନ କେଦାରପୁର ସର୍କଲ ଆରଆଇ, ପିଅନ ଓ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି।

୪ ମାସ ଧରି ଥମୁନି ହାତୀ ଆତଙ୍କ

୪ ମାସ ଧରି ଥମୁନି ହାତୀ ଆତଙ୍କ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ନରଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ତିନିକୋଶିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ୨ ହାତୀ ୪ମାସରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଦିନ ରହି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଛନ୍ତି।

ଯୁଗଡ଼ିହାରେ ୭ ପରିବାର ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ଯୁଗଡ଼ିହାରେ ୭ ପରିବାର ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା

ବାଲିଆପାଳ, ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ୩ ଦିନ ଧରି ଲାଗିରହିଥିବା ଲଗାଣ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ ଶନିବାର କମିଛି । କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କର ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା ବଢ଼ିଛି। ରାସ୍ତା, ଘାଟ ସବୁ କର୍ଦ୍ଦମାକ୍ତ ହୋଇ ଯାତାୟାତରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ମହରମ ପର୍ବ

ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ସରିଲା ମହରମ ପର୍ବ

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୩ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମହରମ ପର୍ବ ଉପଲକ୍ଷେ ଜଳେଶ୍ୱର ସହରରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ତାଜିଆ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି।

କରମ ପୂଜା  : ଭାଇର ଶୁଭ ମନାସିଲେ ଭଉଣୀ

କରମ ପୂଜା : ଭାଇର ଶୁଭ ମନାସିଲେ ଭଉଣୀ

ବିଶୋଇ,୨୩।୯  : ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ପବିତ୍ର ସମ୍ପର୍କକୁ ଅତୁଟ ରଖିବା ସହ ଏବଂ  ଚାଷ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭାଇର ଉନ୍ନତି କାମନା କରି   କୁଡୁମୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର  ଏକ ନିଆରା ପର୍ବ କରମ ପର୍ବ  ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  

୬୯ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର

୬୯ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯ - ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକ୍ଷକ ଅବିନାଶ କୁମାର ଶନିବାର ନୂତନ ଭାବେ ଚୟନ ହୋଇଥିବା ୬୯ ଜଣ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିପତ୍ର ଦେଇଛନ୍ତି।  ସେମାନଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଚାକିରି ନୁହେଁ ବରଂ ସେବା ଭାବି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଷ ଦେବା ସହିତ ନୀତି ଓ ନୈତିକତାର ପାଠ ପଢ଼ାଇଛନ୍ତି।

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ସୁଧାର ଦାବିରେ  ୧ରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରେ ସୁଧାର ଦାବିରେ ୧ରେ ରାସ୍ତାରୋକ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦାସ୍ଥିତ ପିଆରଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜ, ଜିଲାର ସମସ୍ତ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି ରହିଛି।

ପାଣି ଘେରରେ ୮ ଗଁ।

ପାଣି ଘେରରେ ୮ ଗଁ।

ବଡ଼ସାହି,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ଲାଗି ରହିଥିବା ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା କମିବାରୁ ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ବୁଢାବଳଙ୍ଗ ଓ ଗଙ୍ଗାହାର ନଦୀର ଜଳପତ୍ତନ ହ୍ରାସ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା କିନ୍ତୁ ବଡ଼ସାହି-କୁଆମରା ରାସ୍ତାର ଖଡିକାପଦା