ସମ୍ବଲପୁର

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ

ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା: ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରିଥିଲେ ସୌମ୍ୟ
ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୮।୩- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣା ପଛର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବାରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଏଯାଏଁ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ୧୩ ଦିନ ବିତିଛି। ବଲାଙ୍ଗୀର ଏସ୍‌ପି କେ. ଶିବା ସୁବ୍ରମଣି ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ବେଳେ ଏକ ପ୍ରେମ ଲିଙ୍କ୍‌ ମିଳିଥିବା ନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଉକ୍ତ ପ୍ରେମଲିଙ୍କ୍‌ ରିମା ନଁ। ସୌମ୍ୟଙ୍କର ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ। ଏବେ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଛି। ସୌମ୍ୟଶେଖର ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଜଣେ ସହକର୍ମୀ ତାଙ୍କୁ କୁଆଡେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ପୃକ୍ତ ସହକର୍ମୀ ଜଣକ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଝିଅଟି ନିଜ ଆଡୁ ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପ୍ରାୟ ୨ବର୍ଷ ତଳର କଥା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି। ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ଜଣେ ଝିଅ ସୌମ୍ୟ ଶେଖରଙ୍କ ସହ ଚାକିରି କରୁଥିବା ବେଳେ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ସମ୍ପର୍କରେ ସେତେବେଳେ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ଘର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଅବଗତ ଥିଲେ। ତେବେ ଖୋଦ୍‌ ସୌମ୍ୟ ଉକ୍ତ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମନା କରି ଦେଇଥିଲେ। ଏଣୁ ଏଦିଗରେ କେହି ଆଉ ଆଗକୁ ବଢ଼ି ନ ଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସୌମ୍ୟ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ କେବେବି ଏହି ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଆଉ କଥା ପଡି ନ ଥିଲା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ସହ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବର କିଛି ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ନଁା ନାହିଁ ତାହା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ କଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ। ସୌମ୍ୟଙ୍କ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଓ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଏଭଳି କେତେ ଯେ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଓ କେଉଁ ଘଟଣା ସହ ଏହି ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର ଯୋଗସୂତ୍ର ରହିଛି ତାହା ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହୋଇ ରହିଛି । ସେହିପରି ରିମାଙ୍କ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ ଜୀବନ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଘଟଣାର ମଧ୍ୟ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି। ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପଲିଗ୍ରାଫ୍‌ ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବାକୁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତେବେ କାହାର ପଲିଗ୍ରାଫ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ହେବ ଜଣାପଡିନାହିଁ। ଏବେ ନବବଧୂ ରିମା ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଟକ ବଡମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର ରହସ୍ୟ ଭେଦ କରିବାରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଫଳ ହୋଇନାହିଁ। ପୋଲିସ ଏନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲୁ ନ ଥିବାରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ପୋଲିସର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରତି ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାର କିଛିଦିନ ପରେ ପୋଲିସ ଘଣ୍ଟାପଡ଼ାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଆଣି ମାରାଥନ୍‌ ପଚରାଉଚୁରା କରିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଛାଡି ଦେଇଛି। ସେହି ଯୁବକ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଥିବା ବେଳେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟଣାକୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ରିମାଙ୍କ ସହ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ବିବାହ ଠିକ୍‌ ହେବାର କିଛିଦିନ ପରେ କେହି ଜଣେ ଯୁବକ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଫୋନ୍‌ କରି ଧମକ୍‌ ଦେଇଥିଲେ। ରିମାଙ୍କୁ ବିବାହ କଲେ ଅସୁବିଧା ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସୌମ୍ୟଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ଫୋନ୍‌ କାଟି ଦେଇଥିଲେ। ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେବାକୁ କେହି ଜଣେ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ଏଭଳି ଫୋନ୍‌ କରିଥିବା ସନ୍ଦେହ କରି ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ସେତେବେଳେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ନ ଥିଲେ। ଏପରି କି ଥରଟିଏ ଏଭଳି ଧମକ ଫୋନ୍‌କଲ ଆସିଥିତ୍ବାରୁ ଏହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ନେଇଥିଲେ। ତେବେ ବିବାହର ଠିକ୍‌ ୫ ଦିନ ପରେ ଉପହାର ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ନବବିବାହିତ ସୌମ୍ୟ ଶେଖର, ତାଙ୍କ ଜେଜେମା’ ଜେମାମଣିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ନବବଧୂ ରିମା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତଦନ୍ତ ବେଳେ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହେବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଫୋନ୍‌ରେ ମିିଳିଥିବା ଧମକ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏଦିଗରେ ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ

ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୨।୩: ଉତ୍ସାହ, ଉଦ୍ଦୀପନାର ସହ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରରେ ହୋଲି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ସକାଳ ୮ଟାରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଡ଼ାର ପିଲାଠୁ ବଡ଼ଯାଏ ପରସ୍ପର ଦେହରେ ରଙ୍ଗ ଲଗାଇ ହୋଲିର ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ।

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା

ସରଣ୍ଡା,୨୨।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଅତାବିରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ  ଚକୁଳିଫାର୍ମ ସତୀଯୋର ନିକଟରେ ଜନୈକ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଜଣକ ହେଲେ ଚକୁଳିଫାର୍ମ ନୂଆଁଖଇରପାଲିର ପି. ସତ୍ୟପ୍ରସାଦ ଚୌଧୁରୀ(୫୫) ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଜବତ, ୫ ଅଟକ

ବିପୁଳ ପରିମାଣର କଫ୍‌ ସିରପ୍‌ ଜବତ, ୫ ଅଟକ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୧।୩ : ବଲାଙ୍ଗୀର ମାଲଗୋଦାମପଡ଼ାରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବେଆଇନ କଫ୍‌ ସିରପ୍‌କୁ ଗୁରୁବାର ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଜବତ କରିବା ସହ ଏହି ମାମଲାରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚରା ଜାରିରଖିଛି।

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କଲେ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ

ବରଗଡ଼, ଅଫିସ ୨୧ା୩ : ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟ୍‌ଲି ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ତଥା ଶ୍ରମ ଓ ଶକ୍ତିମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଁଚିତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଧୁବା

ଆବାସ ଯୋଜନାରୁ ବଁଚିତ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଧୁବା

ଲୋଇସିଂହା,୨୧।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ)  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଆଗଲପୁର ବ୍ଲକ ଖଲିଆପାଲି ଗାଁର ଧୁବା ଝାଙ୍କର(୬୫)। ମାଏକିନା ଆରପାରକେ ଚାଲିଯାଇଥିଲା ବେଲେ ଧୁବା ପୁଓ ବହ ପାସେ ରହୁଛନ୍‌। ପରିବାରଟା ନିହାତି ଗରିବ୍‌ ହେଇଥିଲା ବେଲେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନାରେ ଘରଖଁଡ଼େ ପାଏବାର ଲାଗି କେଭ୍‌ଠାନୁ ଚାହିଁ ରହିଛନ୍‌। 

୯ ମାସ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ପେଣ୍ଡ୍ରାବନ୍ଦବାସିନ୍ଦା:  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ;  ବିଜୁଳୀ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ଦେବୁନାହିଁ

୯ ମାସ ହେଲା ଅନ୍ଧାରରେ ପେଣ୍ଡ୍ରାବନ୍ଦବାସିନ୍ଦା: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ; ବିଜୁଳୀ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ଦେବୁନାହିଁ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୧ା୩: ସରକାର ଲୋୟର ଇନ୍ଦ୍ର ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରି ଜିଲା ତଥା ପଡୋଶୀ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାବାସୀଙ୍କୁ ଜଳ ସେଚନର ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଯୋଜନା କଲେ। 

ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ମହିଳା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ପାନୀୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଦାବିରେ ମହିଳା ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଦେବଗଡ଼,୨୧।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.) -ବାରକୋଟ ବ୍ଲକ କାଉଁସିବାହାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ମାଝିଚାକୁଣ୍ଡାପାଳ ଗ୍ରାମରେ ଗଭୀର ନଳକୂଅ ଖୋଳା ଯାଇଛି। ବର୍ଷେ ହେଲା ଏକ ପାଣି ଟାଙ୍କି ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ସରିଛି। ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ ଅବହେଳା ଯୋଗୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀ ପିଇବା ପାଣି ପାଇଁ ଡହଳବିକଳ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ : ଛାତ୍ରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ସଭା

ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ : ଛାତ୍ରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା, ସଭା

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୧।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ରେ ବିଶ୍ୱ ଘରଚଟିଆ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ବୁଧବାର ସୁନ୍ଦରଗଡ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ, ବନବିଭାଗ ଓ ଏନ୍‌ଟିପିସିର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍କାଉଟ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। 

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ସାମାନ ଲାଗି ମାଡ଼ଖାଉଛେ ବେଉସା:  ଜୀବ୍‌କା ହରଉଛନ୍‌ ବାଉଁଶ କାରିଗର

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ସାମାନ ଲାଗି ମାଡ଼ଖାଉଛେ ବେଉସା: ଜୀବ୍‌କା ହରଉଛନ୍‌ ବାଉଁଶ କାରିଗର

ଲାଠୋର, ୨୧ା୩ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ କରୁଆଁଝର ପଁଚେତ୍‌ର ଝଲିଆଲିଟି ଗାଁରେ ୯ ଘର ବାଉଁଶ କାରିଗର ପରିବାର ରହୁଛନ୍‌। ସେମାନେ ବାଉଁଶରେ ଭୁଗା, ଟୁପା, ଟୁପଲି, ଚଂଘରା, ଡଲା, କୁଲା, ଘରି ତିଆରି ବିକାଭଂଗା କରବାର ସଂଗେ ନିଜର ଜୀବନ୍‌ ଜୀବ୍‌କା ଚଲଉଛନ୍‌। 

ବୌଦ୍ଧରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବୌଦ୍ଧରେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବୌଦ୍ଧ,୨୦।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର): ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନ ନେଇ କସରତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବୌଦ୍ଧରେ କଂଗ୍ରେସର ଟିକେଟ ବଣ୍ଟନ ନେଇ କର୍ମୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ଅସନ୍ତେ।ଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । 

ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା, ହାତ ଧରିପାରନ୍ତି ପ୍ରଶାନ୍ତ

ବିଜେଡିରୁ ଇସ୍ତଫା, ହାତ ଧରିପାରନ୍ତି ପ୍ରଶାନ୍ତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୦।୩: ରଘୁନାଥପାଲି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ବିଜେଡି ଟିକେଟ ଆଶାୟୀ ଯୁବନେତା ପ୍ରଶାନ୍ତ ସେଠୀ ବୁଧବାର ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। 

କଳାପଥର ଡାକ ପିଅନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

କଳାପଥର ଡାକ ପିଅନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା: ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ

ସୋନପୁର,୨୦।୩(ନି.ପ୍ର.): ସୋନପୁର ଥାନା ଏସ୍‌ କଳାପଥର ଡାକ ପିଅନ ଶତୃଘ୍ନ ଷାଣ୍ଢ(୫୫)ଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଭୋର ସମୟରେ କେହି ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।   ନିକଟସ୍ଥ ଅର୍ଜୁନପୁର ଜଙ୍ଗଲରୁ ତାଙ୍କ କ୍ଷତବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । 


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା