ବାଣିଜ୍ୟ |

ପିଏନ୍‌ବି ମାମଲା, ଇଡିକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଜବାବ ତଲବ

ପିଏନ୍‌ବି ମାମଲା, ଇଡିକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଜବାବ ତଲବ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୮-୩(ପି.ଟି.) ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାଶନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ(ପିଏନ୍‌ବି)ରେ ହୋଇଥିବା ଠକେଇକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି)କୁ ଜବାବ ତଲବ କରିଛନ୍ତି। ହୀରା ଗହଣା ଡିଜାଇନର ନୀରବ ମୋଦିଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ଫାୟାରଷ୍ଟାର ଡାଏମଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ବେଆଇନ୍‌ ଅର୍ଥ କାରବାର କରିଥିବା ସଂକ୍ରାନ୍ତ ଏକ ମାମଲା ଇଡି ପୂର୍ବରୁ ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ନୀରବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ଉକ୍ତ ମାମଲା ବିରୋଧରେ ତାଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ଆବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଆଧାର କରି ବିଚାରପତି ଏସ୍‌ ମୁରଲିଧର ଏବଂ ଆଇ.ଏସ୍‌. ମେହେଟ୍ଟାଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଇଡିକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଇଡିର ସର୍ଚ୍ଚ ଓ୍ବାରେଣ୍ଟ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟା ତଥ୍ୟ ନୀରବଙ୍କ କମ୍ପାନୀକୁ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଫାୟାରଷ୍ଟାର ଡାଏମଣ୍ଡ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶ୍‌ନାଲ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଦିଲ୍ଲୀ ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟଙ୍କ ନିକଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣି ଥିବା ବେଳେ ସମସ୍ତ ଜରୁରୀ ତଥ୍ୟ ଉକ୍ତ ଦିନ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ଇଡିକୁ କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ଏନ୍‌ବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଖାରଜ ଲାଗି ଚୋକ୍‌ସିଙ୍କ ଆବେଦନ

ଏନ୍‌ବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ ଖାରଜ ଲାଗି ଚୋକ୍‌ସିଙ୍କ ଆବେଦନ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୪-୩: ପଞ୍ଜାବ ନ୍ୟାଶନାଲ ବ୍ୟାଙ୍କ(ପିଏନ୍‌ବି) ମହାଠକେଇର ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହୀରା ବ୍ୟବସାୟୀ ମେହୁଲ ଚୋକ୍‌ସି ଜାମିନବିହୀନ ଗିରଫ ପରଓ୍ବାନା(ଏନ୍‌ବିଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ଖାରଜ କରିବା ଲାଗି ସ୍ଥାନୀୟ ପିଏମ୍‌ଏଲ୍‌ଏ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି। 

୬ଥର ବସିବ ଆର୍‌ବିଆଇ ଏମ୍‌ପିସି ବୈଠକ

୬ଥର ବସିବ ଆର୍‌ବିଆଇ ଏମ୍‌ପିସି ବୈଠକ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୪-୩: ଆସନ୍ତା ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଆର୍‌ବିଆଇ) ମୁଦ୍ରା ନୀତି କମିଟି(ଏମ୍‌ପିସି)ର ୬ଟି ବୈଠକ ବସିବ ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷ ୨୦୧୯-୨୦ ଲାଗି ଏମ୍‌ପିସିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଏପ୍ରିଲ୨ରୁ ୪ ତାରିଖ ଯାଏ ବସିବ। 

କର୍ନାଟକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୧୩ କୋଟି ଠକେଇ

କର୍ନାଟକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୧୩ କୋଟି ଠକେଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: କର୍ନାଟକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୧୩.୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ(ଆର୍‌ବିଆଇ)କୁ ଜଣାଇଦିଆଯାଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବ୍ରିଟେନର ଧନୀ ଏସୀୟ ତାଲିକା;ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାର ଶୀର୍ଷରେ

ବ୍ରିଟେନର ଧନୀ ଏସୀୟ ତାଲିକା;ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାର ଶୀର୍ଷରେ

ଲଣ୍ଡନ,୨୪-୩: ବ୍ରିଟେନରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ଏସୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହିନ୍ଦୁଜା ପରିବାର ଧନୀ ତାଲିକାରେ କ୍ରମାଗତ ଷଷ୍ଠ ବର୍ଷ ଲାଗି ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। ଚଳିତବର୍ଷ ଲାଗି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ତାଲିକାରେ ୨୫.୨ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡ ସହ ଏହି ପରିବାର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ପୂରଣ ହେଲା ପୁଞ୍ଜିପ୍ରତ୍ୟାହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ

ପୂରଣ ହେଲା ପୁଞ୍ଜିପ୍ରତ୍ୟାହାର ଲକ୍ଷ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ବଷର୍ର୍ ଲାଗି ୮୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁଞ୍ଜିପ୍ରତ୍ୟାହାର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଟପିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ରୁରାଲ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିଫିକେଶନ କର୍ପୋରେଶନକୁ ୧୪,୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ପାଓ୍ବାର ଫାଇନାନ୍ସ କର୍ପୋରେଶନ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବା ପରେ ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ ହେବା ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି। 

ଭାରତୀ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧାଭାଷ;ଫିଚ୍‌ ଜିଡିପି ହ୍ରାସ କଲା, ଆଇଏମ୍‌ଏଫର ପ୍ରଶଂସା

ଭାରତୀ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ନେଇ ବିରୋଧାଭାଷ;ଫିଚ୍‌ ଜିଡିପି ହ୍ରାସ କଲା, ଆଇଏମ୍‌ଏଫର ପ୍ରଶଂସା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: ଭାରତର ଅର୍ଥନୀତିକୁ ନେଇ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଏଜେନ୍ସିରେ ବିରୋଧାଭାଷ ଦେଖାଯାଇଛି। ଗୋଟିଏ ପଟେ ଫିଚ୍‌ ରେଟିଂ ଏଜେନ୍ସି ଭାରତର ଅର୍ଥନୈତିକ ଅଭିବୃଦ୍ଧି(ଜିଡିପି ଅଭିବୃଦ୍ଧି) ହ୍ରାସ କରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୁଦ୍ରା ପାଣ୍ଠି(ଆଇଏମ୍‌ଏଫ୍‌) ଭାରତର  ଅର୍ଥନୀତି ହେଉଥିବା ସଂସ୍କାରକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଭାରତ ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧିଶୀଳ ଅର୍ଥନୀତି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି। 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ଯୋଜନା;ଏପ୍ରିଲରେ ମିଳିବ ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତି

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ଯୋଜନା;ଏପ୍ରିଲରେ ମିଳିବ ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଷାନ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ପ୍ରାୟ ୪.୭୪ କୋଟି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲରେ ଦ୍ୱିତୀୟ କିସ୍ତି ସହାୟତା ମିଳିବ। ଏହା ସିଧାସଳଖ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ପଠାଯିବ। 

ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: ଚିଫ ମେଟ୍ରୋପଲିଟାନ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଅଦାଲତ ପଳାତକ ମଦ ବ୍ୟବସାୟୀ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁସ୍ଥିତ ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ଜୁଲାଇ ୧୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଜବତ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ୟୁନିୟନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଶତବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ୟୁନିୟନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଶତବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୩: ୟୁନିୟନ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ,ଭୁବନେଶ୍ୱର କ୍ଷେତ୍ରୀୟ କାଯର୍‌ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାଙ୍କର ଶତବାର୍ଷିକୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଏହି ଅବସରରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ବିଶିିଷ୍ଟ ଗ୍ରାହକ ଓ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଥିଲା

ଏମ୍‌ଜି ମୋଟର୍ସର ନୂଆ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: ପ୍ରମୁଖ କାର ନିର୍ମାତା କମ୍ପାନୀ ମୋରିସ ଗ୍ୟାରେଜେସ୍‌ (ଏମ୍‌ଜି) ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରିଟିଶ ଅଭିନେତା ବେନେଡିକ୍ଟ କମ୍ବରବ୍ୟାଚ୍‌ଙ୍କୁ ଏହାର ନୂଆ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡାର ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

୨୧ଦେଶର ସହାୟତା ନେବ ଇଡି

ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଅଦାଲତ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ମାମଲାର ଅଧିକ ଯାଞ୍ଚ ଲାଗି ବିଟ୍ରେନ, ୟୁନାଇଟେଡ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ(ୟୁଏଇ) ସହିତ ୨୧ ଦେଶକୁ ଲେଟର୍ସ ରୋଗେଟରୀ(ଏଲ୍‌ଆର୍‌) ପଠାଇବାକୁ ଇଡିକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।

୮୧୦୦ କୋଟିର ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ;ଆଲବାନିଆରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

୮୧୦୦ କୋଟିର ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ;ଆଲବାନିଆରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୪-୩: ଗୁଜରାଟ କମ୍ପାନୀ ଷ୍ଟର୍ଲିଂ ବାୟୋଟେକର ୮୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାଙ୍କ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ପଳାତକ ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହିତେଶ କୁମାର ନରେନ୍ଦ୍ର ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କୁ ଆଲ୍‌ବାନିଆରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri