ରାଜ୍ୟ |

ନିଶା ଆଗରେ ହାର୍‌ ମାନିଛି ଝିଅପୁଅର ପ୍ରଭେଦ

ନିଶା ଆଗରେ ହାର୍‌ ମାନିଛି ଝିଅପୁଅର ପ୍ରଭେଦ
ସସ୍ମିତା ପାଇକରାୟ: ଫଟୋଗ୍ରାଫି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଥିଲା ଏକ ନିଶା। କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପେସା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି ସେ କେବେ ଭାବି ନ ଥିଲେ। ଭଲ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବାରୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭଳି ପରିବାର ଲୋକ ବି ଭାବିଥିଲେ ଝିଅ ବଡ଼ ହୋଇ ଡାକ୍ତର କି ଇଞ୍ଜିନିୟର ହେବ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଇଚ୍ଛାକୁ ପୂରଣ କରି ସେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପାଠ ବି ପଢ଼ିଥିଲେ। ହେଲେ ସବୁକିଛିକୁ ଛାଡ଼ି ଦିନେ ଫଟୋଗ୍ରାଫିକୁ ପ୍ରଫେସନ କରିବେ, ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାବନାଠାରୁ ବହୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଓଡ଼ିଶାର ଓ୍ବେଡିଂ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଜଗତରେ ଅନ୍ୟତମ ପରିଚିତ ଚେହେରା ହେଲେ ଅଭୀଲିପ୍ସା ମିଶ୍ର, ଯାହାଙ୍କ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଓ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କଳା ଆଗରେ ଆଜି ହାର୍‌ ମାନିଛି ଝିଅପୁଅର ପ୍ରଭେଦ। ଝିଅ ହୋଇ ବି ସେ ଜଣେ ଆଗଧାଡ଼ିର ଫଟୋଗ୍ରାଫର ଭାବେ ନିଜକୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରିପାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ୟାସନ ସବୁ ବନ୍ଧବାଡ଼ ଡେଇଁ ଏକ ନୂଆ ରୂପ ନେଇଛି, ଯାହା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେବଳ ଏକ ଉଦାହରଣ ନୁହେଁ, ବରଂ ଝିଅମାନେ ଯେକୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ ତାହା ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି। ଯେତେବେଳେ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଝିଅମାନେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଏକପ୍ରକାର ଅଗ୍ରହଣୀୟ ଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଅଭୀଲିପ୍ସା ସମସ୍ତ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଡେଇଁ ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିଲେ। କୌଣସି ବୃତ୍ତି ମହିଳା କି ପୁରୁଷଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭେଦଭାବ ଜାଣେନା, ଏହି କଥାକୁ ସେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ। ପିଲାବେଳୁ କ୍ୟାମେରା ସହ ତାଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା ଅତି ନିବିଡ଼। ଅନ୍ୟ ପିଲାମାନେ ହସଖେଳରେ ମାତୁଥିବା ବେଳେ ସେ କ୍ୟାମେରା ସହ ଖେଳିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ରହୁଥିଲେ। ଘରଲୋକ ଝିଅକୁ ଡାକ୍ତର କି ଇଞ୍ଜିନିୟର କରିବାର ଯେଉଁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥିଲେ, ତାହା ସତ ବି ହୋଇଥିଲା। ଯୁକ୍ତ୨ ପରେ ଅଭୀଲିପ୍ସା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ପାଠପଢ଼ି ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଭଲ ଚାକିରି ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ମାତ୍ର କ୍ୟାମେରା ପ୍ରେମ ସେତେବେଳେ ଯାଏ ବି ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରୁ ବାହାରି ନ ଥିଲା। ଘରଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧ ସତ୍ତ୍ୱେ ୨୦୧୩ରୁ ଧୀରେ ଧୀରେ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଚାକିରି ସାଙ୍ଗକୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରିବା କଷ୍ଟକର ବ୍ୟାପାର ହେଲେ ବି ସେ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଭାବେ ଦୁଇଟିଯାକ କାମ ତୁଲାଉଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ କଲିକତାର ଏକ କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ‘ଓଡ଼ିଶାର ସାଂସ୍କୃତିକ ଐତିହ୍ୟ’ ବିଷୟକୁ ନେଇ ଫଟୋଚିତ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣ ଫଟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିଲେ ଅଭୀଲିପ୍ସା। ବାସ୍‌ ଏହାପରେ ତାଙ୍କ କାମର ତାଲିକା ଧୀରେ ଧୀରେ ବଢ଼ିଥିଲା। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହଯୋଗ ବି ମିଳିଲା। ୨୦୧୪ରୁ ଫୁଲଟାଇମ ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଫଟୋଗ୍ରାଫି କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଓ୍ବେଡିଂ ଫଟୋଗ୍ରାଫିରେ ବେଶି ଆଗ୍ରହ ଥିବାରୁ ସେ ‘ଇଜାବେଲା ଇଲ୍ୟୁଜନ୍‌’ ନାମରେ ଏକ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସଂସ୍ଥା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ଆଜି ପ୍ରାୟ ୧୯ଜଣ ଯୁବ ଫଟୋଗ୍ରାଫର କାମ କରୁଛନ୍ତି। ଏକମାତ୍ର ଝିଅ ଭାବେ ଅଭୀଲିପ୍ସା କେବଳ ପୁଅଙ୍କ ସହ ପାଦ ମିଶାଉନାହାନ୍ତି ବରଂ ଆଉକିଛି ପାଦ ଆଗକୁ ଯାଇ ଭାବୁଛନ୍ତି ଓ ନୂଆ କରିଦେଖାଉଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ଜାତୀୟ ଏବଂ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସଂସ୍ଥା ସହ ଜଡ଼ିତ ରହି ନିଜ ସୃଜନଶୀଳତା ମାଧ୍ୟମରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନ ଜିଣିଛନ୍ତି। ନିଜର ଫଟୋଗ୍ରାଫି ଜୀବନ ସମ୍ପର୍କରେ ଏହି ପ୍ରତିଭାସମ୍ପନ୍ନ ଫଟୋଗ୍ରାଫର କୁହନ୍ତି, ପିଲାବେଳେ ୟାଶିକା ଓ କ୍ୟାନନ୍‌ର ରିଲ୍‌ କ୍ୟାମେରାରେ ଫଟୋ ଉଠାଉ ଉଠାଉ ଏହା ମୋତେ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା। ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରଫେସନ କରିବି ବୋଲି ଭାବିଥିଲି। ଘରଲୋକ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ। ହେଲେ ମୋ ଭାଇ ମୋତେ ଏକ କ୍ୟାମେରା ଗିଫ୍ଟ କରିବା ସହ ଏଥିରେ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା। ଓ୍ବେଡିଂ ଫଟୋଗ୍ରାଫିରେ ଯେଉଁ ଆବେଗ, ଉତ୍କଣ୍ଠା, କୌତୁହଳ ଓ ସୃଜନଶୀଳତାର ସମ୍ମିଶ୍ରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ତାହା ମୋତେ ଏଥିପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ରାସ୍ତାରେ ବୁଲି ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ

ରାସ୍ତାରେ ବୁଲି ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ

ଆରଡି, ୧୮ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ, ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ନିଜର ଦୁଃଖ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ରାସ୍ତାରେ ବାଇକ ଯୋଗେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ଜନ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସେବାୟତ ସମିତିର ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ: ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭୋଗଲାଗି ସ୍ବାଭାବିକ

ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସେବାୟତ ସମିତିର ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ: ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭୋଗଲାଗି ସ୍ବାଭାବିକ

କାକଟପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କାକଟପୁର ପୋଲିସର ଏକତରଫା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିବାଦରେ କାକଟପୁରସ୍ଥିତ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରର ସେବାୟତ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପ୍ରାତଃରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟି ତଥା ତହସିଲଦାର ରୋଜିନା ଦାଶ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅପରାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହିତ ସବିଶେଷ ଆଲୋଚନା କରି ସେବାୟତମାନଙ୍କ ଦାବି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। 

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଆଲବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ରୂପାନନ୍ଦ ସା (୧୩)। 

ନିଖୋଜ  ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା:ଆଇପିଏଲ୍‌ ବେଟିଂରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ନିଖୋଜ ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା:ଆଇପିଏଲ୍‌ ବେଟିଂରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ତାରସିଂ ଥାନା ଭୋଗରା ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ଜିତୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ମଙ୍ଗଳବାର କିରିଆମ୍ବ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଗତମାସ ୨୮ ତାରିଖରୁ ସେ ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବନ୍ତଳା, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୁରୁଣାକୋଟ ଥାନା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ଟକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ହାତୀବାରି ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୨ ତାରିଖ ବୁଧବାର ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଯେଉଁ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଥାନାରେ ୪ଟି ପୃଥକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୯: ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଧ୍ୟାପକ-ଶିକ୍ଷକ ଗାଁ ମୁହାଁ: ପଦଯାତ୍ରା କରି ଜଣାଇଲେ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ, ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅଧ୍ୟାପକ-ଶିକ୍ଷକ ଗାଁ ମୁହାଁ: ପଦଯାତ୍ରା କରି ଜଣାଇଲେ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ, ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୯: ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଳକ କେରଙ୍ଗ, କୁମ୍ବିଲ, ମଲ୍ଲୀପୁର, ହଳଦିଆ, ଟାଙ୍ଗିଆପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ ଶିକ୍ଷକମାନେ ପଦଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଗାଁଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ ବୁଝାଇଛନ୍ତି। 

ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୯: ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡ଼ିଶୋ ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। 

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ଗସ୍ତନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ଗସ୍ତନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନାଗତ ସଂସ୍କାରନେଇ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ପୁରୀ ଆସିବେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍‌। 

ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ: ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି

ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ: ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ ଦଳ ପୃଥକ ପୃଥକ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୨୦ ଦିନ ଧରି ଆଇନଜୀବୀ ଚଳାଇଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଓ ହାଇକୋର୍ଟ ସମେତ ତଳକୋର୍ଟଗୁଡିକରେ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ଉଠାଇ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଜବାବ ମାଗିଥିବା ବେଳେ ଭାଜପା ସମବାୟ ବିଭାଗରେ ହୋଇଥିବା ୮ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦୁର୍ନୀତିର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି। 

ଏମାର ମଠର ୭ ଦୋକାନ ପୁଣି ସିଲ୍‌

ଏମାର ମଠର ୭ ଦୋକାନ ପୁଣି ସିଲ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଛି ଏମାର ମଠ। ମଠ କୋଠାରେ ୭ଟି ଦୋକାନ ଗୃହ ରହିଛି। ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ପିକେଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ଦୋକାନଗୁଡିକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। 

ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ମାଡ଼ ଘଟଣା: ସେବାୟତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି, ନିରାଶରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ

ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ମାଡ଼ ଘଟଣା: ସେବାୟତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି, ନିରାଶରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ

କାକଟପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କାକଟପୁର ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ରବିବାର  ଜନୈକ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ  ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର  ଓ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ୩ ସେବାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।