ବାଲେଶ୍ୱର

ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷଣ, ଚଷମା ବଣ୍ଟନ

ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷଣ, ଚଷମା ବଣ୍ଟନ
ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୮।୩-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆକିନିଆଁ ଆନନ୍ଦମାର୍ଗ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲ କର୍ପୋରେଶନ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ପାରାଦ୍ୱୀପ ପାଇପଲାଇନ୍‌ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମାଗଣା ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷଣ ଏବଂ ଚଷମା ବଣ୍ଟନ ଶିବିର ଗତ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ପାଇପଲାଇନ୍‌ ଡିଭିଜନର ବରିଷ୍ଠ ଅପରେଶନାଲ ମ୍ୟାନେଜର ରତନଲାଲ କୁମାବତ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ପାଇପଲାଇନ୍‌ ଡିଭିଜନର ଅପରେଶନ ଏବଂ ମେଣ୍ଟେନାନ୍ସ ମ୍ୟାନେଜର ସତୀଶ ସରୋଇ, ଉତ୍କଳ ସମାଜ ସମ୍ପାଦକ ଭାସ୍କର ଜେନା, ଓଲନ୍ଦାସାରଗାଁଁ ସରପଞ୍ଚ ଜଳଧର ବିଶ୍ୱାଳ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ଅନୁଗ୍ରହ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ସଙ୍ଗଠନର ଚିଫ୍‌ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ସଞ୍ଜୟ ନଟୱାଲ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସଏସବି ହସପିଟାଲର ଚକ୍ଷୁ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦଳ ଶିବିର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ସଦର ବ୍ଲକ ଓଲନ୍ଦାସାରଗାଁ, ସିନ୍ଧିଆ, ଗୋପୀନାଥପୁର, ଓଡ଼ଙ୍ଗୀ, ବଇଁଚା ଆଦି ପଞ୍ଚାୟତର ୨୫ଟି ଗ୍ରାମରୁ ୩୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରୋଗୀମାନଙ୍କର ଚକ୍ଷୁ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ମାଗଣାରେ ଔଷଧ ଏବଂ ଚଷମା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଆସନ୍ତା ୯ ତାରିଖ ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଶିବିର ରଣସାହି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ‘ଅପରେଶନ ଗଜେନ୍ଦ୍ର’:ନୀଳଗିରି ଛାଡ଼ିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ

ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ‘ଅପରେଶନ ଗଜେନ୍ଦ୍ର’:ନୀଳଗିରି ଛାଡ଼ିଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରୁ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଥିବା ୩୧ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ହାତୀ ତାଣ୍ଡବ ଚଳାଇଥିଲେ। 

କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ଶିଶୁର ପ୍ରାଣଗଲା:ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା

କୁଣ୍ଡରେ ପଡି ଶିଶୁର ପ୍ରାଣଗଲା:ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା

ସଜନାଗଡ଼, ୨୩।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି ଜନସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଖାମଖିଆଲି ନୀତି ଯୋଗୁ ଢ଼ାଙ୍କୁଣି ନ ଥିବା ଏକ ପାଣିକୁଣ୍ଡରେ ପଡ଼ି ୨ ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କଷିଆ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା: କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼

କଷିଆ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା: କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼

ବାସୁଦେବପୁର,୨୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ କଷିଆ ସାମୁଦ୍ରିକ ଥାନାରେ ଶନିବାର ବ୍ୟାପକ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବିନୋବାନଗରରେ ଏକ ପାରିବାରିକ ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଥାନାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଛନ୍ତି। 

ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନାୟକ ପାଟଣା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନାୟକ ପାଟଣା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀ

ପାଟଣା,୨୩।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ଭାଜପା ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଭବାନୀ ଶଙ୍କର ନାୟକଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

କୀଟନାଶକ ପିଇ ଯୁବତୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ପାଟଣା,୨୩।୩(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଥାନା ଟେଣ୍ଡେରା ପଞ୍ଚାୟତ ଭଣ୍ଡାରିବିଲା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ୧୯ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀ କୀଟନାଶକ ପିଇ ଶନିବାର ସକାଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। 

ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୩।୩:  ଭଦ୍ରକ ସଦର  ଅବକାରୀ ଟିମ ଶନିବାର ଚଢ଼ାଉ କରି ରାଣୀତାଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚୁଡ଼ଙ୍ଗପୁର ନିକଟରୁ ବ୍ୟାପକ ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ସ୍ତ୍ରୀ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗରେ ସ୍ବାମୀ ଅଟକ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୩।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ରହଣିଆ ଗ୍ରାମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ମାରି ଦେଇଥିବା ଶନିବାର ମହିଳାଙ୍କ ବାପା ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ତିହିଡିରେ କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡବ

ତିହିଡିରେ କାଳବୈଶାଖୀର ତାଣ୍ଡବ

ତିହିଡି,୨୨।୩(ଡି.ଏନ.ଏ): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ବାରସର ପଞ୍ଚାୟତରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ କାଳବୈଶାଖୀ ତାଣ୍ଡବ ରଚିଛି। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ତିଆଡିସାହି ଗ୍ରାମର ୬ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

‘ହକ୍‌ ପାଇଁ ଲଢୁଛି ବିଜେଡି’

‘ହକ୍‌ ପାଇଁ ଲଢୁଛି ବିଜେଡି’

ବନ୍ତ, ୨୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକର ୧୬ ନମ୍ବର ଜୋନ ଅଧୀନ କେନ୍ଦୁଆପଦାଠାରେ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ‘ହକ୍‌ ମାଗୁଛି ଓଡ଼ିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ସେମିରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ନେଭି, କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ: ସେମିରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ନେଭି, କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ

ବନ୍ତ, ୨୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପ୍ରଦୀପ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୮ମ ଦିନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟଲାଭ କରି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ନେଭି ଓ ବାଙ୍ଗାଲୋର କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ସୂର୍ଯ୍ୟପୁର ମେଳଣରେ ଖିରିଖିଆ ପର୍ବ

ସୂର୍ଯ୍ୟପୁର ମେଳଣରେ ଖିରିଖିଆ ପର୍ବ

ଧାମନଗର, ୨୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ସୂର୍ଯ୍ୟପୁର ମେଳଣରେ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଖିରିଖିଆ ପର୍ବ। ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭୋର ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ବିମାନରେ ଠାକୁର ବାଡ଼ିରୁ ରାଧାକୃଷ୍ଣଙ୍କ ବିଗ୍ରହକୁ  ବାଣବାଜା ରୋଷଣିରେ ଆଣାଯାଇଥିଲା। ଦିନସାରା ମେଳଣ ପଡିଆରେ ଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଖିରିଖିଆ ପର୍ବ। ଏହି  ପର୍ବରେ ହଜାର ହଜାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଖିରି ବଣ୍ଟନ କରାଯିବାର ପରମ୍ପରା ରହିଛି। 

ଶତାଧିକ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

ଶତାଧିକ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୨୨।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ) - ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ବାରିକପୁରସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀରାମ ମେଡିସିନ ଷ୍ଟୋରଠାରେ ଡାବର ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା