ରାଜ୍ୟ |

ବିଜନ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା: ବିଜେଡି କର୍ପୋରେଟର ଗିରଫ

ବିଜନ ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ମାମଲା: ବିଜେଡି କର୍ପୋରେଟର ଗିରଫ
କଟକ ଅଫିସ, ୭ା୩- ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଭଳି ସଙ୍ଗିନ ଅପରାଧରେ ଶାସକ ଦଳ ବିଜେଡିର ଜଣେ କର୍ପୋରେଟରଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଧରାପଡ଼ିଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ(ସିଏମ୍‌ସି)ର ୭ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର କର୍ପୋରେଟର ରଞ୍ଜିତା ବିଶ୍ୱାଳ। ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ଥିବା ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ କାମ କରୁଥିବା କଟକ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସକୁ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଛି। ତଦନୁଯାୟୀ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ତୁଳସୀପୁର ଦେଉଳସାହି ବାସଭବନରୁ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଗିରଫ କରିଛି। ଗତ ୨୩ ତାରିଖ ରାତିରେ ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁଭଦ୍ରାପୁରରେ ରହୁଥିବା ବିଜନ ଓରଫ ବିଜୟ ପାଲ୍‌ଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ ହୋଇଥିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ବିଜନ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଥିବାବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ରଞ୍ଜିତା ମାଉଜର ଓ ଗୁଳି ଯୋଗାଇଥିବା ପୋଲିସ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ଅନ୍ୟତମ ସହଯୋଗୀ ମାନସିଂପାଟଣାର କୁନା ଓରଫ ପୁପୁନ ଓରଫ ଶରତ ବେହେରାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଛି। ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ମହିଳା ଥାନାରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେରା କରାଯାଇଥିଲା। ସେହିପରି ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ଓ ଦୋକାନ ଉପରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ଖାନତଲାସି କରିଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲେ ତାଙ୍କ ପୁରୁଣା ସହଯୋଗୀ ବିଜନ। ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ନୟାପଲ୍ଲୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଆଇଆର୍‌ସି ଭିଲେଜ୍‌ର ମିକୁ ଓରଫ ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ନାୟକ ଗୁଳି କରିଥିଲେ। ବିଜନ ବସିପଡ଼ିବାରୁ ଗୁଳିିଟି ଲକ୍ଷ୍ୟଭ୍ରଷ୍ଟ ହେବାରୁ ସେ ରକ୍ଷା ପାଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ମିକୁ ଗିରଫ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଜେରାବେଳେ ଏହି ହତ୍ୟା ଯୋଜନା ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। କେବଳ ବିଜନ ନୁହେଁ, କଟକର ୨ ଠିକାଦାର, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଝାରପଡ଼ା ଓ ପୋଖରୀପୁଟର ୨ ଜଣ ବ୍ୟବସାୟୀ, ଜଣେ ରାଜନେତା ଏବଂ ୨ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାରଣ ହେଉଛି ଦାଦାବଟି ଦେବାକୁ ଅମଙ୍ଗ। ସୁଶାନ୍ତ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ବିଜନଙ୍କୁ ମାସିକ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦାଦାବଟି ଦେବା ପାଇଁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ବିଜନ ଅକ୍ଷମତା ପ୍ରକାଶ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ସୁଶାନ୍ତ ମିକୁଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ମିକୁଙ୍କ ପାଖରେ ମାଉଜର, ଗୁଳି ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପାଇଁ ମାଧ୍ୟମ ସାଜିଥିଲେ ରଞ୍ଜିତା। ଏ ବିଷୟ ମିକୁଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ଜାଣିବା ପରେ ମିକୁ ଓ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କ ମୋବାଇଲ ଫୋନକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରିଥିଲା। ଫଳରେ ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତଙ୍କ ସହ ରଞ୍ଜିତା କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା। ଏପରି କି ସୁଶାନ୍ତ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଏକ ପାର୍ଶଲ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଗତ ଫେବୃୟାରୀ ୨୩ରେ ଜଣେ ଯୁବକ ମୁହଁରେ ଗାମୁଛା ଗୁଡ଼ାଇ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଘର ଫାଟକ ନିକଟରେ ଏକ ପାର୍ଶଲ ଦେଇଥିଲେ। ସେଥିରେ ଥିଲା ୩ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ମାଉଜର ଓ ୫୫ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି। ପାର୍ଶଲ ପାଇବା ପରେ ରଞ୍ଜିତା ଶରତ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଡାକି ତାହାକୁ ଖାନନଗର ପାର୍କ ନିକଟରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ମିକୁଙ୍କୁ ଦେବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ। ତଦନୁଯାୟୀ ସେମାନେ ମିକୁଙ୍କୁ ପାର୍ଶଲଟିକୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମିକୁ ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ସଦା ନାଏକ ବିଜନଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଗୁଳି କରିଥିଲେ ବୋଲି ଡିସିପି ଅଖିଳେଶ୍ୱର ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତ ଧଳସାମନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ସାନଭାଇ ସୁଶୀଲ ଗିରଫ ହେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଆପରାଧିକ ସାମ୍ରାଜ୍ୟକୁ ରଞ୍ଜିତା ସମ୍ଭାଳିଥିବା ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ମଙ୍ଗୁଆଳ ସାଜୁଥିଲେ ରଞ୍ଜିତା। ରକ୍ତଦାନ ଶିବିରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସେ ସାମିଲ ହେଉଥିଲେ। ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତା ଗିରଫ ହେବା ସମୟରେ ପୋଲିସ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ୨ ଥର ଜେରା କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ହାତରେ ଠୋସ ପ୍ରମାଣ ଲାଗି ନ ଥିଲା। ରାଜନୈତିକ ପ୍ରଭାବ ସହିତ ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ପତିଆରାରେ ରଞ୍ଜିତା ତାଙ୍କ ଅପରାଧ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ଘୋଡାଇ ରଖିଥିଲେ। ସଦର ଥାନା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଏସିପି ଦେବଦତ୍ତ କର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ସହ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ବହୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ରହିଥିବା ପୋଲିସ ହାତରେ ପ୍ରମାଣ ଲାଗିଛି। ତାହାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆଗକୁ ବଢାଇଛି। ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି (ରୁରାଲ)ଙ୍କ ଅଦାଲତରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ରଞ୍ଜିତାଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଉକ୍ତ ଅଦାଲତ ଖାରଜ କରିବା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍‌କୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଧିକ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିବ। ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପାର୍ଶଲ କିଏ ଆଣିଥିଲେ, ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର କ’ଣ ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି, ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟ କାହାର ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଛି ସେନେଇ ଜେରା କରାଯିବ। ଏପରି କି ସୁଶାନ୍ତ ଓ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ବସାଯାଇ ଜେରା କରାଯିବ ବୋଲି ଡିସିପି ସିଂ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ତଦନ୍ତରେ ପ୍ରମାଣ ମିଳିଲେ ଧଳସାମନ୍ତ ଭ୍ରାତାଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଥିବା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯିବ ବୋଲି ଡିସିପି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ରଞ୍ଜିତା ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ କରାଯାଇଛି। ଦଳବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଅସାମାଜିକ ତତ୍ତ୍ବଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜିଲା ସଭାପତି ପ୍ରତାପ ଜେନା ରଞ୍ଜିତାଙ୍କୁ ଦଳର ପ୍ରାଥମିକ ସଭ୍ୟରୁ ବହିଷ୍କୃତ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ନାୟକ ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ଇସ୍ତାହାରରେ ଜଣାଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

କଟକ ପିଠାପୁରରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଜଣେ ମୃତ

କଟକ ପିଠାପୁରରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଜଣେ ମୃତ

କଟକ ଅଫିସ,୨୩।୯: ଅଶାନ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଛି କଟକ। ଦିନକ ପୂର୍ବରୁ ସହରରେ ଏକ ଭୁଜାଲି ମାଡ଼ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ପିଠାପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଭଗତପୁରର ଦିଲ୍ଲୀପ ସାହୁ।

ସବୁଜ ବାହିନୀର ଅଭିନବ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା: କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ବୃକ୍ଷଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି

ସବୁଜ ବାହିନୀର ଅଭିନବ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା: କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ବୃକ୍ଷଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୯: ବିଜ୍ଞାପନ ଫଳକ ଲଗାଇବା ହେଉ ଅବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର ହେଉ, ବୃକ୍ଷରେ ଲୁହା କଣ୍ଟା ମରାଯାଇଥାଏ। ଫଳରେ ବୃକ୍ଷରେ କ୍ଷତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ବୃକ୍ଷ କ୍ରମଶଃ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ। ଏପରିକି ବୃକ୍ଷର ଆୟୁଷ ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ। ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ। ବୃକ୍ଷକୁ କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ବକୁଳବନରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ବକୁଳବନରେ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବକୁଳବନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ଏହି ଐତିହାସିକ ଶିଳାନ୍ୟାସ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କରିବେ ବୋଲି ସତ୍ୟବାଦୀ ବିଧାୟକ ଉମାକାନ୍ତ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକ୍ରମେ ଜିଲାର ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଧାୟକ ସହିତ ଅଧିକାରୀମାନେ ସ୍ଥିତି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିବାପରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଡେଙ୍ଗୁ ନେଲା ଜୀବନ

ଡେଙ୍ଗୁ ନେଲା ଜୀବନ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ୍‌, ୨୩।୯: ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା କୁଜଙ୍ଗ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲରେ ଆଖି ବୁଜିଛନ୍ତି।

ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ରୁ ଚୋରି

ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ରୁ ଚୋରି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩।୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗାନ୍ଧୀନଗର ଛକରେ ଥିବା ଏକ ନର୍ସିଂ ହୋମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରଙ୍ଗନାଥନ୍‌ ଅର୍ଥୋ ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ପଶିଥିଲେ। 

କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୨ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ

କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୨ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ

ଛତ୍ରପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୃତ୍ତିକା (ଆଇଆରଇ) ପ୍ଲାଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ୧୨ ଜଣ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁର ସିନିୟର ଡିଭିଜନ୍‌ ସିଭିଲ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ।

ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଜିଲା ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩ା୯-ନୟାଗଡ଼ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନର ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ମିନି ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲାପାଳ ଡ. ଏନ୍‌ ତିରୁମାଲା ନାୟକ୍‌ଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ପରିଷଦର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।

ରାସ୍ତା ଦେଉଛି ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା

ରାସ୍ତା ଦେଉଛି ଦୁର୍ଦ୍ଦଶା

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୯-ନୟାଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ହେଲେ ବାସ୍ତବରେ ଏହା ଯେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ନୁହେଁ ତାହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି  ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଭାଟସାହି  ପଞ୍ଚାୟତରେ।  

ମାନବାଧିକାର କମିଟିର ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

ମାନବାଧିକାର କମିଟିର ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୩।୯ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଟାଉନହଲଠାରେ ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ମାନବ ଅଧିକାର ଓ ଆଇନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ରାଜ୍ୟ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଦୀପ୍ତିମୟୀ କରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟ ଲ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ କମିଟି ବୈଠକ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ କମିଟି ବୈଠକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୩।୯ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଭାଗୃହରେ ଶନିବାର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ରାଜସ୍ବ କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ  ଏହି ବୈଠକରେ ତହସିଲଦାରମାନେ ଯୋଗଦେଇ

ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ପକ୍ଷରୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ପୋଡି

ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସର ପକ୍ଷରୁ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ପୋଡି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୩।୯ ମାର୍ଶାଘାଇ ଥାନା ବାଲଣା ଗ୍ରାମର ଅବିନାଶ ପାଇଟାଳ ଓରଫ ମୂଷାଙ୍କ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ଏନେଇ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବିଧାୟକ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରକୁ ପୋଡିଛନ୍ତି ।

ତହସିଲକୁ ପଲିଥିନ ପାଇଁ ଆସିଥିବାବେଳେ ମାଡ଼

ତହସିଲକୁ ପଲିଥିନ ପାଇଁ ଆସିଥିବାବେଳେ ମାଡ଼

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ତହସିଲ ଅଫିସକୁ ପଲିଥିନ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ପୌରାଞ୍ଚଳ ଷଣ୍ଢପଲ୍ଳୀ ୧ ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡର ପ୍ରଶାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ (୩୭)ଙ୍କୁ  ଶନିବାର କେତେକ କର୍ମଚାରୀ ମାଡ ମାରିଥିବା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ନେଇ ପ୍ରଶାନ୍ତ  ତହସିଲଦାରଙ୍କ ନିକଟରେ  ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ।