ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଠିକାଦାରୀ ପ୍ରୀତିରେ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛି ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଠିକାଦାରୀ ପ୍ରୀତିରେ ବନ୍ଧା ପଡ଼ିଛି ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ
ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୭।୩- ଯାଜପୁର ଜିଲାର ମାତ୍ର ୫ପ୍ରତିଶତ ପରିବାରକୁ ପାଇପ ଯୋଗେ ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହା ବିଶ୍ୱାସଯୋଗ୍ୟ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ହେଁ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଜଳଯୋଗାଣ ଓ ପରିମଳ(ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌)ର ବିଭାଗୀୟ ରିପୋର୍ଟରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ସ୍ବଚ୍ଛ ପାଣି ଆଜିର ସମାଜରେ ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକତା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜିଲାରେ ଦୁର୍ବଳ ରାଜନୈତିକ ନେତୃତ୍ୱ ଓ ନିଜ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ଠିକାଦାରୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ଯୋଗୁ ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଏଠାରେ ଫସର ଫାଟିଛି। ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଜୟୀ ନେତାଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଅନୁଭୂତ ହେଉଥିବାବେଳେ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ଠିକାଦାରୀ ରାଜନୀତି ଯୋଗୁ ଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତି ପରିଲକ୍ଷିତ ହେଉଛି। ଆଉ ଅନନ୍ୟୋପାୟ ହୋଇ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ହାତ ଟେକି ଦେଇଛନ୍ତି। ପାଣି ଭଳି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ଉପରେ ବିଭାଗର କର୍ତ୍ତୃତ୍ୱ ରହୁ ନାହିଁ। ରାଜନୈତିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ପାଣି ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ରହିଥିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଜନବସତି ଅଞ୍ଚଳକୁ ଜଳଯୋଗାଣ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ। ଅଧିକାଂଶ ରାଜନୈତିକ ନେତା, ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ଠିକାଦାରୀରେ ମାତି ଲୋକଙ୍କ ପାଣି ସମସ୍ୟାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ହାତ କରି ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକୁ ଠିକା କାର୍ଯ୍ୟ ଜରିଆରେ କରି ଲାଭବାନ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଯାହାଫଳରେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ। ଯେଉଁଟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ବୋଲି ବିଭାଗୀୟ ରିପୋର୍ଟ ଯାଉଛି, ନିମ୍ନମାନର କାର୍ଯ୍ୟ ଯୋଗୁ ସେଗୁଡିକ ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ। ଯାଜପୁର ବ୍ଲକ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରାୟ ୪୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦ୍‌ଘାଟନର ଦୁଇମାସ ନ ପୁରୁଣୁ ଅଚଳ ହୋଇପଡିଛି। ସେହିପରି କୋରେଇ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଣିକୋଇଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ୫୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ପିଇବା ପାଣି ବାହାରୁ ନାହିଁ। ଜିଲାରେ ଏଭଳି ଅନେକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ପ୍ରମାଣିତ କରାଯାଇ ପାରିବ। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଜିଲାରେ ୨୯୨ଟି ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଉଥିବା କୁହାଯାଉଥିବାବେଳେ ବାସ୍ତବରେ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ କିମ୍ବା ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଜନବସତିକୁ ପାଣି ଯୋଗାଇ ପାରୁନାହିଁ। ଏସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇ ଆସୁଥିଲେ ହେଁ ପାଣି ଭଳି ଲୋକଙ୍କ ମୌଳିକ ସମସ୍ୟାକୁ ଏଡାଇ ଦେଇ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ପରୋକ୍ଷରେ ପ୍ରୋସତ୍ାହିତ କରାଯାଉଛି। ଯଦ୍ୱାରା କି ଆସନ୍ତା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଶାସକ ଦଳକୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ଦୀର୍ଘ ୪ବର୍ଷ ହେଲା ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଡଙ୍କାରୀ ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇ ପାରୁ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଯାଜପୁର, ସୁକିନ୍ଦା, ଦାନଗଦୀ, ବିଞ୍ଝାରପୁର ଓ କୋରେଇ ବ୍ଲକର ୮ଟି ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ଥିବା ସରକାରୀ ଭାବେ କୁହାଯାଉଛି। ସେଥିରୁ ଯାଜପୁର ବ୍ଲକ ଛତିଶଦେବୀ ଗ୍ରାମର ରିଶିପୁର ଓ ମାଳପଡ଼ା ପ୍ରକଳ୍ପ, ସୁକିନ୍ଦା ବ୍ଲକ ଖରଡି ପ୍ରକଳ୍ପରେ ପମ୍ପହାଉସ ଅଚଳ, ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକ ଉଚ୍ଚବାଲି, ପଙ୍କପାଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଓ ମାନତିରା ପ୍ରକଳ୍ପ, ବିଞ୍ଝାରପୁର ପ୍ରକଳ୍ପ ଏବଂ କୋରେଇ ବ୍ଲକ ପାଣିକୋଇଲି ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ତେବେ ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକ ତାଳଜଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତ ଓ ରଖିଦେଈପୁର ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ବିଭାଗୀୟ ରିପୋର୍ଟରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଏଭଳି ଅନେକ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ ରହୁଥିଲେ ହେଁ ନିଜ ପାରିବା ପଣିଆକୁ ବଳବତ୍ତର ରଖିବାକୁ ଭୂଲ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତି କରାଯାଉଛି। ଦାନଗଦୀ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚାନ୍ଦିଆ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଠାକୁରାସାହି ଅଙ୍କୁରାପାଳ ଗ୍ରାମରେ ଡିଏମ୍‌ଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିରୁ ପାଇପ ଜଳଯୋଗାଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣାଧିନ ରହିଛି। ତାହା ଦୀର୍ଘ ୩ବର୍ଷ ହେବ ଶେଷ ହେବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ। ଜିଲାରେ ୨୦୧୫ ଜନଗଣନା ଅନୁସାରେ ୧୮,୮୦,୦୮୯ ରହିଛି। ୨୦୨୦ ସୁଦ୍ଧା ଏହା ୨୨,୫୬,୧୦୭କୁ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଜଳ ସମ୍ପଦ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ସର୍ଭେରେ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ୦.୦୮୨୩ ବିଲିୟନ କ୍ୟୁବିକ ମିଟର ପାଣିର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିବ। ପାଣି ପାଇଁ ଏବେଠୁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ ନ କଲେ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳକୁ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିବା କଷ୍ଟକର ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଅମୀୟ କୁମାର ପରିଜାଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ବ୍ୟୟଅଟକଳ ଅନୁସାରେ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି। ବିଷେଷକରି ସଂରକ୍ଷଣ ନୀତି ଯୋଗୁ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ଅନଭିଜ୍ଞ ଲୋକମାନେ ଟେଣ୍ଡର ପାଉଛନ୍ତି। ଆଉ ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଉଛନ୍ତି। ଫଳରେ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ। ଏଥିରେ କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ଚାପ ନାହିଁ। ଅଚଳ ପ୍ରକଳ୍ପଗୁଡିକୁ ସଚଳ କରିବା ଦିଗରେ ବିଭାଗ ତପତ୍ର ରହିଛି ବୋଲି ପରିଜା କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବସ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବସ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୩।୧୨: ଯାଜପୁର ଜିଲା ୨୦ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଜହ୍ନାଛକ ନିକଟରେ ଗୁରବାର ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ସମୟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

ଛେଳି ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଛେଳି ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ନିର୍ଧୁମ ଛେଚିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୩।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ଅଧୀନ ବୁହାଳ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଛେଳି ଚୋରି କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ କାବୁ କରିଥିଲେ। ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଆମ୍ବ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼ ମାରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଯୁବକଜଣଙ୍କ ହେଲେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ମିଟୁ ଦାସ(୨୮)। ବୁଧବାର ସକାଳେ ମିଟୁଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ରାଜନଗରରେ ଗଡ଼ିଲା ନିଯୁକ୍ତି ରଥ

ରାଜନଗରରେ ଗଡ଼ିଲା ନିଯୁକ୍ତି ରଥ

ରାଜନଗର,୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜନଗର ବ୍ଲକରେ ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖ ଶନିବାର ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଅଞ୍ଚଳର ବେକାରୀ ଯୁବତୀଯୁବକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ବିଭିନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ କମ୍ପାନୀରେ ଯୋଗଦେଇପାରିବେ।

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଫାଟି ୩ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଫାଟି ୩ ଗୁରୁତର

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୩।୧୨: ଯାଜପୁର ରୋଡ ଦଳାଛକସ୍ଥିତ ଏକ ୩୩ କେଭି ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ଫାଟିଯିବାରୁ ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ

ବୋଲଗଡ଼,୧୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଦେଉଳିଠାରେ ବୁଧବାର ୧୦୫ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ କ୍ଲବ ରେଡ୍‌ରୋଜ୍‌ ସୌଜନ୍ୟରୁ କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ, ମରାମତି ଦାବି

ରାସ୍ତା ଅବସ୍ଥା ଶୋଚନୀୟ, ମରାମତି ଦାବି

ବୋଲଗଡ଼,୧୩ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅସରଳା ଦଳ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ପୁଆଣିଆ ଗ୍ରାମର ଦାସସାହିକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ରାସ୍ତାଟି ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି । ସାହି ମୁଣ୍ଡରେ ଥିବା ଡ୍ରେନ ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଢାଙ୍କୁଣି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନାହଁି। 

ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଆମତ୍ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଆମତ୍ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ରଣପୁର,୧୩ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ ମୟୁରଝାଲିଆ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଅର୍ଜ୍ଜୁନ ରାଉତ ସ୍ମାରକୀ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଚାଲିଥିବା ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆମତ୍ସୁରକ୍ଷା ତାଲିମ ଶିବିର ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୧୪ରୁ ଧନୁପୂଜା ମହୋତ୍ସବ,ଲାଖବିନ୍ଧା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

୧୪ରୁ ଧନୁପୂଜା ମହୋତ୍ସବ,ଲାଖବିନ୍ଧା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୩ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଶ୍ରୀନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ଆଦ୍ୟ ସେବକ ଶବର ରାଜା ବିଶ୍ୱାବସୁଙ୍କ ଗଡ଼ ଭାବେ ଭାପୁର ବ୍ଲକ୍‌ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାଳିଆପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମ ପରିଚିତ। ଧାନଚେଙ୍ଗଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥ ଏହି ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଧନୁ ସଂକ୍ରାନ୍ତିରେ ଧନୁପୂଜା ମହୋତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଛି। 

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶହ ଶହ କାଉ ଓ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଏଠାରେ କୁକୁଡାଗୁଡ଼ିକ ମରି ପଡ଼ୁଥିବା ଯୋଗୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏବେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତଦେଇ ବସିଛନ୍ତି। 

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରେ କଂଗ୍ରେସର ସମାନ୍ତରାଳ ବୈଠକ

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରେ କଂଗ୍ରେସର ସମାନ୍ତରାଳ ବୈଠକ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମାହାଙ୍ଗା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ପଦାରେ ପଡିଛି । 

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ପରିମଳ, ରାଶନକାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ରାଜନଗର,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ବୁଧବାର ରାଜନଗର ବ୍ଳକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଦ୍‌ଭାବନା କକ୍ଷରେ ୭ମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦଶିପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ  ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଭବ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି ।