ରାୟଗଡା

ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହାହେଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ

ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ରେ ବୁହାହେଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
କୁନ୍ଦୁରା, ୭।୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ବାଇକ୍‌ରେ ୧୨ କିଲୋମିଟର ବୁହାହେବା ଭଳି ଅଶୋଭନୀୟ ଚିତ୍ର କୋରାପୁଟ ଜିଲାରେ ବୁଧବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେତିକି ନୁହେଁ, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମଧ୍ୟ ମୃତଦେହ ହୀନସ୍ତାର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଏନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। କୋରାପୁଟ ଜିଲା କୁନ୍ଦୁରା ବ୍ଲକ ଆସନା ପଞ୍ଚାୟତ କେନ୍ଦୁଗୁଡା ଗ୍ରାମର ସମାରୁ ଦୁରୁଆଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଦହଣା (୩୫) ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଆମ୍ବଗୁଡା ବ୍ରାହ୍ମଣ ଦେଉ ମନ୍ଦିର ନିକଟସ୍ଥ ଗୌଡ଼ ଶ୍ମଶାନ ପୋଖରୀ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ତେନ୍ତୁଳି ଗଛରେ ତାଙ୍କର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା। ପରିବାରଠାରୁ ୭ ବର୍ଷ ହେବ ଅଲଗା ରହୁଥିଲେ ଦହଣା। ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଝିଅ ଓ ଗୋଟିଏ ପୁଅ ଅଛନ୍ତି। ତେବେ ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହକୁ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ନେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବିଡ଼ମ୍ବନା ମୃତଦେହ କୁନ୍ଦୁରା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନେବା ପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରଶାସନିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିଲା। ଫଳରେ ବାଧ୍ୟହୋଇ କୁନ୍ଦୁରା ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନ୍‌(୨)ର ସଭ୍ୟ ଧନିରାମ ବାରିକ ଓ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ପୁରୁଷ ବାଇକ୍‌ରେ ଦହଣାଙ୍କ ମୃତଦେହ ନେଇ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ସେଠି ସମସ୍ୟା ଆହୁରି ବଢ଼ିଗଲା। ଶବ ରଖିବା ପାଇଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ କୌଣସି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଗୃହ ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ମେଡିକାଲ ଚଟାଣରେ ମୃତଦେହକୁ ଶୁଆଇ ତାକୁ ପରିବାର ଲୋକେ ଜଗି ରହିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ହେବାକୁ ଥିବା ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ରାତି ସାରା ମୃତଦେହ ଧରି ଜଗିବେ ସମ୍ପର୍କୀୟ। ଦୁରୁଆ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ପ୍ରତି ଏଭଳି ସମ୍ମାନ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।
All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ଭୁଷୁଡୁଛି ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ

ନିମ୍ନମାନର କାମ ଯୋଗୁ ଭୁଷୁଡୁଛି ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୨୩।୯(ବି.ପ୍ର.)- ଚାଷୀଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ଚେକ୍‌ ଡ୍ୟାମ। କିନ୍ତୁ ନିର୍ମାଣ ନିମ୍ନମାନର ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଏହା ଭୁଷୁଡି ପଡିବାର ନଜିର ରହିଛି।  ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ବ୍ଲକ  କାମତା  ସଙ୍ଗଜଡି ନାଳରେ  ୫ ଳକ୍ଷ ଟଙ୍କା 

ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟାକ୍ରୀ

ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟାକ୍ରୀ

ଦଶମନ୍ତପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନିଆରା ମଣିଷ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟାକ୍ରୀ। ପିଲାଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ସେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଏବଂ ପର ସମୟରେ ପିଲାଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷାଦାନ କରନ୍ତି ପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏଥିପାଇଁ କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନନ୍ଦିଗାଁ 

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ ପୌର ପରିଷଦ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଓଡ଼ିଶା ଖଦି ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟଦ୍ୟୋଗ ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ତେଜେଶ୍ୱର ପରିଡ଼ା ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥିଭାବେ  ଈଶ୍ୱର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପାଙ୍ଗି,  ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ରଘୁରାମ ପୋଡାଲ, ଅମିତ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ,  ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଜୋନ-୧ ଜେଡ଼ିପି ସାମ ହନ୍ତାଳ ଏବଂ ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ର ୧୭ ଟି ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତର ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବର , ସମିତି ସଭ୍ୟ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।  ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ  ଦିଗ ଉପରେ ଏଠାରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। 

ଆବାସ ଯୋଜନା ମେଳା: ନୂତନ ୪୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମିଲ

ଆବାସ ଯୋଜନା ମେଳା: ନୂତନ ୪୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମିଲ

ସେମିଳିଗୁଡ଼ା,୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ୍‌ରେ ଆବାସ ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମୀଣ ଯୋଜନା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପ୍ରଦାନ ନିମେନ୍ତ ସେମିଳିଗୁଡ଼ା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଦିନେଶ୍‌ ଖରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏହି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପଟ୍ଟାଙ୍ଗି ବିଧାୟକ ପ୍ରଫୁଲ ପାଙ୍ଗି ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।  ଯେଉଁ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଭିତରେ  ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ ଦଶ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ୪ ମାସରେ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

ସାନ ନଦୀ ବ୍ରିଜ ରାସ୍ତାରେ ଧସିଲା ମାଟି, ପଥର

ସାନ ନଦୀ ବ୍ରିଜ ରାସ୍ତାରେ ଧସିଲା ମାଟି, ପଥର

ଗୁଣପୁର,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସହରର ସାନନଦୀ ବ୍ରିଜ ନିକଟ ରାସ୍ତାରେ ମାଟି ଓ ପଥର ଧସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବ୍ରିଜ୍‌ର ଆପ୍ରୋଚ ରୋଡ ରାସ୍ତାରେ ଏହି ମାଟି ଓ ପଥର ଖସିଛି।

ଚାଷଜମିରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଚାଷଜମିରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଉମରକୋଟ, ୨୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ଥାନା ଅଧୀନ ବକଡାବେଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ନିଜର ଏକ ଚାଷ ଜମିରୁ ଶନିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ବକଡାବେଡା ଗ୍ରାମ ଆଦିବାସୀ ସାହିର ସନ୍ନ୍ୟାସୀ ଭତ୍ରାଙ୍କ ବଡ ପୁଅ ଦୁର୍ଯ୍ୟ ଭତ୍ରା (୨୬)। ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ସନ୍ଦେହ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଉମକୋଟ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। 

ଗଜପତି ଜିଲା: ହାଇସ୍କୁଲ ଅଧିନକୁ ଆସିବ ୮୭ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ

ଗଜପତି ଜିଲା: ହାଇସ୍କୁଲ ଅଧିନକୁ ଆସିବ ୮୭ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗଜପତି ଜିଲାର ମୋଟ ୮୭ଟି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏଣିକି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧିନରେ ଚାଲିବ ବୋଲି ବିଭାଗୀୟ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ମହାରାଜା ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟସ୍ଥ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ ନିର୍ବାହ କରିବ। ଉଭୟ ସ୍କୁଲ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୂର୍ବ ପରି ରହିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦୁଇଟିକୁ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ପରିଚାଳନା କରିବେ ା ସେହିପରି ଜିଲାର ଅନ୍ୟ ୮୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡିକ ସ୍ଥାନୀୟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଅଧିନକୁ ଆସିବ। 

କୃଷିଭିତ୍ତିକ ପର୍ବ ବାଲିଯାତ୍ରା

କୃଷିଭିତ୍ତିକ ପର୍ବ ବାଲିଯାତ୍ରା

ଟିକିରି, ୨୨।୯(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ): ରାୟଗଡା ଜିଲା କାଶୀପୁର ବ୍ଲକର କାଶୀପୁର ସଦର ମାଣ୍ଡିବିଶି, ଚମ୍ପାପୋଡି, ଟିକିରି, କଞ୍ଚଗୁମ୍ମା ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ୯ଦିନିଆ କୃଷିଭିତ୍ତିକ ପର୍ବ ବାଲିଯାତ୍ରା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।  ଟିକିରିରେ ବାଦ୍ୟବାଜଣା ସହ ଅଗ୍ନିଭୈରବ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାରି ଗୋକୁଳ ମୁଣ୍ଡା ନାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଯାଇଥିଲେ । ନଦୀରେ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇ ନୂଆ ବାଉଁଶ ଚାଙ୍ଗୁଡିରେ ବାଲି ଅଣାଯାଇ ମନ୍ଦିରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ବାଲିରେ ଗହମ ଆଦି ବିହନ ପୋତାଯାଇ  ୯ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପୂଜା କରାଯିବ । ଯଦି ସେଥିରୁ ଭଲ ଗଜା ହେବ ତାହାହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭଲ ଫସଲ ହେବ ବୋଲି ଲୋକଙ୍କ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ।

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ସତୀଗୁଡା ଜଳଭଣ୍ଡାର

ମାଲକାନଗିରି,୨୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ଡାଏ ପ୍ରଭାବରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲାରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ସତୀଗୁଡା ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ା ବିଶେଷ କରି ସମଗ୍ର ଜିଲାରେ ୧୧୬୩.୮ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଛି। କେବଳ ମାଲକାନଗିରି ବ୍ଲକରେ ୨୬୫.୪ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଛି। କୋରୁକୋଣ୍ଡା ବ୍ଲକରେ ସର୍ବାଧିକ ୪୦୩ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଛି।  ତେବେ ସତୀଗୁଡା ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ କୋରୁକୋଣ୍ଡାର କେତେକ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଳ ଆସୁଥିବାରୁ  ସତୀଗୁଡା ଜଳଭଣ୍ଡାରରେ ଜଳସ୍ତର ଅତ୍ୟଧିକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଜଳଭଣ୍ଡାର ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। 

ବିପଦ ସାଜିଛି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଶୁଖିଲା ଗଛ

ବିପଦ ସାଜିଛି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ଶୁଖିଲା ଗଛ

ଜେକେପୁର, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୩୨୬ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ରାୟଗଡା-ଜେକେପୁର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା କୁମୁଟିପେଣ୍ଠ ଗ୍ରାମର ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ ମା ତୁଳସୀ ହୋଟେଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷରୁ ୩ଟି ବଡ ବଡ ଗଛ ଶୁଖିଲା ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ସାମାନ୍ୟ ବର୍ଷା ପବନରେ ଗଛରୁ ବଡ ବଡ ଶୁଖିଲା ଡାଳ ଭାଙ୍ଗି ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡୁଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଅନେକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି।

ଜେକେ କାଗଜକଳ ପକ୍ଷରୁ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ଜେକେ କାଗଜକଳ ପକ୍ଷରୁ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ

ଜେକେପୁର,୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ରାୟଗଡା ଜିଲା ଜେକେପୁରସ୍ଥିତ ଜେକେ କାଗଜକଳ ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ପୂଜାମଣ୍ଡପ ପଡିଆରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗତ ୧୫ତାରିଖରେ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ବସି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ପଡିଆରେ ଶୁଭଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ପୂଜା ମଣ୍ଡପ ପାଇଁ ତୋରଣ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଓଲଟିଲା

ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଓଲଟିଲା

ବୋରିଗୁମ୍ମା, ୨୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କାମଧେନୁ ନାମକ ଏକ ଘରୋଇ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ (ନଂ. ଓଆର୍‌ ୧୨ ଏ-୪୨୪୨) ଶନିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ଉମରକୋଟ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଭୋର ପ୍ରାୟ ୫.୩୦ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲାର ବୋରିଗୁମ୍ମା ନିକଟ ପର୍ଲିଠାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।