ଖେଳ |

ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ଜାହାନଙ୍କ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ

ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ଜାହାନଙ୍କ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭।୩(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ହାସିନ ଜାହାନ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସାମି ତାଙ୍କୁ ବରାବର ଅତ୍ୟାଚାର କରିବା ସହ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ଭାବେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଣି ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ନାରୀଙ୍କ ସହ ଅବଧ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି ବୋଲି ଜାହାନ କହିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ହସିନ ଏ ନେଇ କଲିକତା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ହସିନ ଓ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ଜାକିର ହୋସେନ ପୋଲିସ୍‌ କମିଶନର ରାଜୀବ କୁମାରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରିଥିଲେ ଓ ଲାଲ ବଜାରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କେସ୍‌ ଦାୟର କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ମାନ କରିଦେଇଛି। ସାମିଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିବାରୁ ମୁଁ ଏତେ ଦିନ ଚୁପ୍‌ ରହିଥିଲି। ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଅସହ୍ୟ ହୋଇ ପଡିବାରୁ ମୁଁ ଏବେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛି ବୋଲି ହସିନ କହିଛନ୍ତି। ୨୦୧୪ରେ ବିବାହ କରିବା ପରଠାରୁ ସାମି କେବେବି ମୋତେ ପତ୍ନୀ ଭାବେ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଖବରଦାତାମାନଙ୍କୁ ଜାହାନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ମୁଁ ସବୁ କିଛି କରିଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ସବୁବେଳେ ମତେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ବହୁତ ହୋଇଗଲା। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବି ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେବିନାହିଁ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋ ପାଖରେ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ଓ ତାଙ୍କୁ ମୁଁ କୋର୍ଟକୁ ଟାଣିବି ବୋଲି ଜାହାନ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ର ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ସାମି ଜାହାନଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର ଏକାଧିକ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ରହଛି। ପୁଣି ସାମିଙ୍କ ମା’ ଓ ଭାଇ ଜାହାନଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଏହି ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦିଓ ଏହି ଫେସ୍‌ବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟର ବୈଧତା ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା। ତେବେ ପରେ ଜାହାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ଅପଲୋଡ କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ସାମିଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା, ମହିଳାମାନଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେ ଅପଲୋଡ କରିଛନ୍ତି। ଆହୁରି ବହୁତ କିଛି ତଥ୍ୟ ଆଗକୁ ଆସିପାରିନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମୋ ଉପରେ ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେବ ବରାବର ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ମୋତେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜାହାନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରୁ ଫେରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସାମି ଅତ୍ୟାଚାର କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ୨୦୧୩ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ସାମି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ଦୃଢ ଭାବେ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ ଓ ଅମୂଳକ ବୋଲି ସାମି ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମୋ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସାମି ଓଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମୋତେ ବଦ୍‌ନାମ ଓ ମୋ ଖେଳ ଖରାପ୍‌ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସାମି ନିଜର ଫଟୋ ଅପଲୋଡ କରି ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ପତ୍ନୀଙ୍କ ବେଶଭୂଷାକୁ ମୁସଲମାନ ମୌଳବାଦୀମାନେ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସାମି ସବୁଥର ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସାମି ଏବେ ଧର୍ମଶାଳାରେ ଦେଓଧର ଟ୍ରଫି ଟ୍ରାଇ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ରେକର୍ଡ କହୁଛି ଜିତିବ ସିଏସ୍‌କେ

ରେକର୍ଡ କହୁଛି ଜିତିବ ସିଏସ୍‌କେ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୨।୩- ସ୍ଥାନୀୟ ଏମ୍‌. ଚିଦାମ୍ବରମ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରୁ ଆଇପିଏଲ-୧୨ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି।

ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳ ସିଏସ୍‌କେ

ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳ ସିଏସ୍‌କେ

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ୧୨ତମ ସଂସ୍କରଣ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏଥିରେ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ଦଳମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସ୍‌କେ) ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଦଳ। 

ଶୀର୍ଷରେ ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧାନା, ଝୁଲନ ଗୋସ୍ବାମୀ

ଶୀର୍ଷରେ ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧାନା, ଝୁଲନ ଗୋସ୍ବାମୀ

ଦୁବାଇ,୨୨।୩-ଭାରତୀୟ ଓପନର ସ୍ମୃତି ମନ୍ଧାନା ଓ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଝୁଲନ ଗୋସ୍ବାମୀ ମହିଳା ବ୍ୟାଟ୍ସଓମ୍ୟାନ ଓ ବୋଲରଙ୍କ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। 

ମୋଦିଙ୍କ ଭିଜନରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ - ଗମ୍ଭୀର

ମୋଦିଙ୍କ ଭିଜନରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ - ଗମ୍ଭୀର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୩(ପିଟି)- ପୂର୍ବତନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଶୁକ୍ରବାର ଭାଜପାରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି।

୨୫  ବଲରେ ଶତକ ଲଗାଇଲେ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ

୨୫ ବଲରେ ଶତକ ଲଗାଇଲେ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୩(ପିଟି)- ସରେ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ୨୫ ବଲରେ ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନରେ ହେବ ନାହିଁ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରସାରଣ

ପାକିସ୍ତାନରେ ହେବ ନାହିଁ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରସାରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୨।୩(ପିଟି)- ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍‌ (ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌) ପ୍ରସାରଣକୁ ଭାରତରେ ବ୍ୟାନ କରାଯିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆଇପିଏଲର ୧୨ତମ ସଂସ୍କରଣର ପ୍ରସାରଣକୁ ବ୍ୟାନ କରିଛି। 

କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆ ଛାଡି  ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର: ଭାଜପାରେ  ସାମିଲ

କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆ ଛାଡି ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗ ଦେଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର: ଭାଜପାରେ ସାମିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨।୩: ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କ୍ରିକେଟ ପଡ଼ିଆ ଛାଡି ରାଜନୀତିରେ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଭାଜପାରେ ଶୁକ୍ରବାର ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଡେନମାର୍କ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ବାସନ୍ଦ

ଡେନମାର୍କ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି ବାସନ୍ଦ

ଲଣ୍ଡନ, ୨୧।୩(ପିଟି)- ଡେନମାର୍କ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଖେଳାଳି  ଜୋଆଚିମ ପରସନଙ୍କୁ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାସନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ବେଟିଂ ସହ ଜଡ଼ିତ ହୋଇ ସେ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଅଫ୍‌ କଣ୍ଡକ୍ଟ ଭଙ୍ଗ କରିଛନ୍ତି। 

ସ୍ପେଶାଲ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତକୁ ୩୬୮ ପଦକ

ସ୍ପେଶାଲ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସରେ ଭାରତକୁ ୩୬୮ ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୩(ପିଟି)- ୟୁଏଇର ଆବୁଧାବିଠାରେ ଚାଲିଥିବା ସ୍ପେଶାଲ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ସମର ଗେମ୍ସରେ ଭାରତ ୮୫ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ସହ ମୋଟ ୩୬୮ ପଦକ ସହ ଅଭିଯାନ ଶେଷ କରିଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି ଆଇପିଏଲ ରେକର୍ଡ

ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମରେ ରହିଛି ଆଇପିଏଲ ରେକର୍ଡ

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ)ର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉନାହିଁ। 

ମିଃ. ଆଇପିଏଲ ରାଇନା

ମିଃ. ଆଇପିଏଲ ରାଇନା

ଭାରତୀୟ ବାମହାତୀ ଷ୍ଟାଇଲିଶ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁରେଶ ରାଇନା କେତେକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାରଣ ଯୋଗୁ ମିଃ. ଆଇପିଏଲ ଭାବେ ପରିଚିତ।

ମ୍ୟାଚ୍‌ ପିଛା କେତେ କମାନ୍ତି ଚିୟରଲିଡର୍‌...

ମ୍ୟାଚ୍‌ ପିଛା କେତେ କମାନ୍ତି ଚିୟରଲିଡର୍‌...

ଜାତୀୟ ଖେଳ ‘ହକି’ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟକୁ ନେଇ ରହିଛି ଭିନ୍ନ କ୍ରେଜ୍‌। ପିଲାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବୁଢ଼ା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଖେଳକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌(ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ସୃଷ୍ଟି। ଏଥିରେ ଦର୍ଶକମାନେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଧୁଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ, ବୋଲିଂ ସହ ଚିୟରଲିଡର୍ସମାନଙ୍କ ନୃତ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥାନ୍ତି।


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା