ଖେଳ |

ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ଜାହାନଙ୍କ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ

ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ଜାହାନଙ୍କ ସଙ୍ଗିନ ଅଭିଯୋଗ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୭।୩(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ସାମିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପତ୍ନୀ ହାସିନ ଜାହାନ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସାମି ତାଙ୍କୁ ବରାବର ଅତ୍ୟାଚାର କରିବା ସହ ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ଭାବେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଣି ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ନାରୀଙ୍କ ସହ ଅବଧ ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି ବୋଲି ଜାହାନ କହିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ହସିନ ଏ ନେଇ କଲିକତା ପୋଲିସ ନିକଟରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ହସିନ ଓ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ଜାକିର ହୋସେନ ପୋଲିସ୍‌ କମିଶନର ରାଜୀବ କୁମାରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ୍‌ କରିଥିଲେ ଓ ଲାଲ ବଜାରସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କେସ୍‌ ଦାୟର କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଦେବାକୁ ମାନ କରିଦେଇଛି। ସାମିଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିବାରୁ ମୁଁ ଏତେ ଦିନ ଚୁପ୍‌ ରହିଥିଲି। ତେବେ ପରିସ୍ଥିତି ଅସହ୍ୟ ହୋଇ ପଡିବାରୁ ମୁଁ ଏବେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛି ବୋଲି ହସିନ କହିଛନ୍ତି। ୨୦୧୪ରେ ବିବାହ କରିବା ପରଠାରୁ ସାମି କେବେବି ମୋତେ ପତ୍ନୀ ଭାବେ ସମ୍ମାନ ଦେଇ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି ଖବରଦାତାମାନଙ୍କୁ ଜାହାନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ମୁଁ ସବୁ କିଛି କରିଛି। କିନ୍ତୁ ସେ ସବୁବେଳେ ମତେ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ବହୁତ ହୋଇଗଲା। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନଗତ ପଦକ୍ଷେପ ନେବି ବୋଲି ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଶେଷ ନିଃଶ୍ୱାସ ଥିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେବିନାହିଁ। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୋ ପାଖରେ ସବୁ ପ୍ରମାଣ ରହିଛି ଓ ତାଙ୍କୁ ମୁଁ କୋର୍ଟକୁ ଟାଣିବି ବୋଲି ଜାହାନ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ର ଏକ ପୋଷ୍ଟରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ସାମି ଜାହାନଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି, ତାଙ୍କର ଏକାଧିକ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅବୈଧ ସମ୍ପର୍କ ରହଛି। ପୁଣି ସାମିଙ୍କ ମା’ ଓ ଭାଇ ଜାହାନଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଏହି ଫେସ୍‌ବୁକ୍‌ ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ଯଦିଓ ଏହି ଫେସ୍‌ବୁକ ଆକାଉଣ୍ଟର ବୈଧତା ନେଇ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ କରାଯାଇ ନ ଥିଲା। ତେବେ ପରେ ଜାହାନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ତଥ୍ୟ ଅପଲୋଡ କରିଥିଲେ। ବିଭିନ୍ନ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ସାମିଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା, ମହିଳାମାନଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସେ ଅପଲୋଡ କରିଛନ୍ତି। ଆହୁରି ବହୁତ କିଛି ତଥ୍ୟ ଆଗକୁ ଆସିପାରିନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ମୋ ଉପରେ ଗତ ଦୁଇବର୍ଷ ହେବ ବରାବର ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଇ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ମୋତେ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦେଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଜାହାନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରୁ ଫେରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସାମି ଅତ୍ୟାଚାର କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ୨୦୧୩ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ପଦାର୍ପଣ କରିଥିବା ସାମି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗକୁ ଦୃଢ ଭାବେ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ ଓ ଅମୂଳକ ବୋଲି ସାମି ଟୁଇଟ୍‌ କରି ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମୋ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସାମି ଓଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ମୋତେ ବଦ୍‌ନାମ ଓ ମୋ ଖେଳ ଖରାପ୍‌ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପୂର୍ବରୁ ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସାମି ନିଜର ଫଟୋ ଅପଲୋଡ କରି ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ପତ୍ନୀଙ୍କ ବେଶଭୂଷାକୁ ମୁସଲମାନ ମୌଳବାଦୀମାନେ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସାମି ସବୁଥର ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସାମି ଏବେ ଧର୍ମଶାଳାରେ ଦେଓଧର ଟ୍ରଫି ଟ୍ରାଇ ସିରିଜ୍‌ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ସାମିଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ରହିଛି।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ମହିଳା ଟି୨୦: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ ଅଧାରୁ ବାତିଲ

କଲମ୍ବୋ, ୨୧ା୯ (ପି.ଟି.)- ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଖେଳାଯିବାକୁଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚକୁ ଅଧାରୁ ବାତିଲ କରିଦିଆଯାଇଛି। ବର୍ଷା କାରଣରୁ ମ୍ୟାଚ ଅଧଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ଓ୍ବାର୍ମଅପ୍‌:  କରୁଣ ନାୟାର ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ଏକାଦଶ ଅଧିନାୟକ

ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ଓ୍ବାର୍ମଅପ୍‌: କରୁଣ ନାୟାର ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ଏକାଦଶ ଅଧିନାୟକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧ା୯ (ପି.ଟି.)- ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁଥିବା ଭ୍ରମଣକାରୀ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ଓ୍ବାର୍ମ ଅପ୍‌ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ କରୁଣ ନାୟାରଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ବୋର୍ଡ ସଭାପତି ଏକାଦଶ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦୁଇ ଦିନିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ବଦୋଦରାଠାରେ ଖେଳାଯିବ।  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ସିନିୟର ସିଲେକ୍ସନ କମିଟି ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ୧୩ ଜଣିଆ ଦଳ ମନୋନୟନ କରିଛି। ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ କ୍ରିକେଟ ଦଳ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୬ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରାୟ ୭ ସପ୍ତାହ ଧରି ଭାରତରେ ରହିବ।  

ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବ ଭାରତ

ଆବୁଧାବି,୨୧।୯- ଏଠାରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଏସିଆ କପ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳରେ ଗୋଟିଏ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। 

ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି: ପୁଣି ହାରିଲା ଓଡ଼ିଶା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୯(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଚଳିତ ବିଜୟ ହଜାରେ ଟ୍ରଫି ଦିନିକିଆ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ କ୍ରମାଗତ ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି। ଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ପାଲମ ଏ’ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କେରଳ ୬ ଉଇକେଟରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ହରାଇ ଦେଇଛି।

ଡକ୍ଟରେଟ୍‌ ଡିଗ୍ରୀକୁ ସଚିନଙ୍କ ନା’

ଡକ୍ଟରେଟ୍‌ ଡିଗ୍ରୀକୁ ସଚିନଙ୍କ ନା’

କଲିକତା,୨୧।୯- ଜାଦବପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପଦଧିକାରୀମାନେ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପଦକଧାରୀ ମେରୀକମ୍‌ ଓ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କୁ ସମ୍ମାନଜନକ ଡି. ଲିଟ୍‌ ଉପାଧିରେ ସମ୍ମାନିତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ନୈତିକତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସଚିନ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏସିଆ କପ୍‌ ଫର୍ମାଟକୁ ବିସିସିଆଇର ସମର୍ଥନ

ଦୁବାଇ,୨୧।୯- ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ ଫର୍ମାଟ ପୁଣି ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଛି। ଗୁରୁବାର ଏଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ଶୁକ୍ରବାର ଭାରତକୁ ଭେଟିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଆବୁଧାବିଠାରେ ଖେଳାଯିବ। ଏଣୁ ବାଂଲାଦେଶ ଦଳକୁ ୧୫୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଫଳରେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଲାଗି ସମୟ ମିଳିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। 

ଫିଲ୍ମ ପୋଷ୍ଟର ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କୋହଲି

ଫିଲ୍ମ ପୋଷ୍ଟର ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ କୋହଲି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୯- ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ରୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳର ନିୟମିତ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବେ ନୂଆ କାରଣ ଲାଗି ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। କୋହଲି ଶୁକ୍ରବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍‌ ଟୁଇଟର ଓ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ଫିଲ୍ମ ପୋଷ୍ଟର ଅପଲୋଡ କରିଛନ୍ତି। 

କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବଜରଙ୍ଗ

କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବଜରଙ୍ଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୯(ପି.ଟି.)- କ୍ରୀଡ଼ା ବିଭାଗରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମ୍ମାନ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଖେଳରତ୍ନ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚତ୍ତ ହୋଇଥିବା ଷ୍ଟାର କୁସ୍ତିଯାଦ୍ଧା ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟବର୍ଦ୍ଧନ ସିଂ ରାଠୋରଙ୍କୁ ଭେଟ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଘଟଣାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବା ଲାଗି କ୍ରୀଡ଼ାମନ୍ତ୍ରୀ ଆଶ୍ୱସନା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ବିଶ୍ୱ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଚେସ୍‌: ଭାରତ ପଞ୍ଚମ:ସିଦ୍ଧାନ୍ତଙ୍କୁ ୧୬, କବିଙ୍କୁ ୧୯ତମ ସ୍ଥାନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧ା୯(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବ୍ରାଜିଲ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଡେରେଶନ ଓ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଡେରେଶନ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବ୍ରାଜିଲର ଆରାକାଜୁଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ବିଶ୍ୱ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଚେସ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ଭାରତକୁ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ସେହିପରି ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଚାଇନା ପ୍ରଥମ, ପୋଲାଣ୍ଡ ଦ୍ୱିତୀୟ, ଆୟୋଜକ ବ୍ରାଜିଲ ତୃତୀୟ, ସର୍ବିଆ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧୩ଟି ଦେଶରୁ ମୋଟ ୫୦ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡିକ ହେଲେ ପର୍ସିଆ, ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ସର୍ବିଆ, ଚେକ୍‌ ଗଣରାଜ୍ୟ, ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡ, ସ୍ଲୋଭେନିଆ, ଫ୍ରାନ୍ସ, ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଓ ସ୍ଲେଭାକିଆ। 

ରସିଦଙ୍କ ଅଲରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ: ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ

ରସିଦଙ୍କ ଅଲରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ: ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ

ଆବୁଧାବି, ୨୧ା୯ (ପି.ଟି.)- ଜନ୍ମଦିନରେ ରସିଦ ଖାଁଙ୍କ ଅଲରାଉଣ୍ଡ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବଳରେ ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ ବି’ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ୧୩୬ ରନରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ହରାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଟସ୍‌ ଜିତି ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୭ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୫୫ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଜବାବରେ ବାଂଲାଦେଶ ୪୨.୧ ଓଭରରେ ୧୧୯ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହେବା ସହ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିଲା। ୨୫୬ରନ ଟାର୍ଗେଟର ପିଛା କରି ବାଂଲାଦେଶ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଉଇକେଟ ହରାଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା। 

କୋହଲି, ଚାନୁ ପାଇବେ ଖେଳରତ୍ନ

କୋହଲି, ଚାନୁ ପାଇବେ ଖେଳରତ୍ନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧ା୯(ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ଭାରୋତ୍ତୋଳିକା ମୀରବାଈ ଚାନୁ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ରେ ସମ୍ମାନଜନକ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଖେଳ ରତ୍ନ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ। କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରୀଡ଼ା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତରଫରୁ ଗୁରୁବାର ଏହା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ତାଲିକା ଇତିମଧ୍ୟରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇ ସାରିଥିଲା। ମାତ୍ର ଗୁରୁବାର  ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଏହା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି। ଷ୍ଟାର ଜାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋୟର ନୀରଜ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ସମେତ ୨୦ଜଣ ଅର୍ଜୁନ ପୁରସ୍କାର ପାଇବେ। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ଏମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନିତ କରିବେ। 

ଓଭିଏ ନିର୍ବାଚନ: ଗଗନେନ୍ଦୁ ନୂଆ ସମ୍ପାଦକ ସଭାପତି ଆସନ ପାଇଁ ଦ୍ୱିମୁଖୀ ଲଢ଼େଇ

କଟକ ଅଫିସ,୨୧ା୯- ଓଡ଼ିଶା ଭଲିବଲ ଆସୋସିଏଶନ(ଓଭିଏ)ର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଗୁରୁବାର ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦିବସ ରହିଥିଲା । କେବଳ ସଭାପତି ପଦବୀକୁ ବାଦ୍‌ ଦେଇ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ପଦବୀ ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପୂରଣ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରେ ନିର୍ବାଚନ ହେବା ବେଳେ ସଭାପତି ପଦବୀ ନିମନ୍ତେ ସମ୍ପ୍ରତି ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସୁବୋଧ କୁମାର ରାଉତରାୟ ଓ ସମ୍ପାଦକ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେବ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଜଗତସିଂପୁର ଜିଲା ସଂଘର ଗଗନେନ୍ଦୁ ଦାସ ଓଭିଏର ନୂତନ ସମ୍ପାଦକ ହୋଇଛନ୍ତି।