ଖେଳ |

ଆଜଲାନ ଶାହ କପ୍‌ ହକି: ଭାରତର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ

ଆଜଲାନ ଶାହ କପ୍‌ ହକି: ଭାରତର ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ
ଇପୋ, ୭।୩(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୨୭ତମ ସୁଲତାନ ଆଜଲାନ ଶାହ କପ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତ ବୁଧବାର ଏକ ବୃହତ୍‌ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଭାରତ ତା’ର ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଆୟୋଜକ ମାଲେସିଆକୁ ୫-୧ ଗୋଲରେ ହରାଇଛି। ଏହି ବଡ଼ ବିଜୟ ସହ ଭାରତ ତା’ର ଫାଇନାଲ ଆଶାକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ ରଖିଛି। ଭାରତ ତରଫରୁ ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳି ଶୀଳାନନ୍ଦ ଲାକ୍ରା ୧୦ ମିନିଟରେ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମାଲେସିଆର ଫୈଜଲ ସାରି ମିଳିଥିବା ପ୍ରଥମ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରିଥିଲେ ଓ ୩୩ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଲ ଦେଇ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୧-୧ ସମାନ ସ୍ତରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ତେବେ ଏହାପରେ ଭାରତ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ଆଉ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ନ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଭାରତ ତରଫରୁ ଗୁରଜନ୍ତ ସିଂ ୪୨ ଓ ୫୭ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିପରି ସୁମିତ କୁମାର ୪୮ତମ ମିନିଟ୍‌ରେ ଓ ରମନଦୀପ ସିଂ ୫୧ ତମ ମିନିଟରେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରି ଭାରତକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମାଲେସିଆ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାକୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ହରାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ବଜାୟ ରଖିପାରି ନ ଥିଲା। ଯୁବ ତଥା ଅନଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦମ୍‌ଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ଭାରତୀୟ ଗୋଲ କିପର ସୁରଜ କରକେରା ମାଲେସିଆର ଏକାଧିକ ଆକ୍ରମଣକୁ ପଣ୍ଡ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ। ଭାରତ ଅଧିକ ସମୟ ବଲକୁ ନିଜ ହାତରେ ରଖିଥିଲା ଓ ଡିଫେନ୍ସରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଭାରତ ଅବଶ୍ୟ କେତୋଟି ପେନାଲ୍ଟି କର୍ନରକୁ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ତେବେ ଏ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ ମାଲେସିଆ ଅଧିକ ପେନାଲ୍ଟି ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଗୋଲରେ ପରିଣତ କରିପାରି ନ ଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାଠାରୁ ୨-୧ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ଭାରତ ୧-୧ ଗୋଲରେ ଡ୍ର’ ରଖିଥିଲା। ତେବେ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ବିଶ୍ୱର ୧ ନମ୍ବର ଦଳ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଠାରୁ ୪-୨ ଗୋଲରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏବେ ଭାରତ ତା’ର ଶେଷ ରାଉଣ୍ଡ ରବିନ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ୯ ତାରିଖ ଦିନ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡକୁ ଭେଟିବ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଧୋନୀ, କୋହଲି ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ହେବା ପରେ ଘରୋଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଚେପକ ପିଚ୍‌କୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। 

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ଗରିବ ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ୫ କ୍ରିକେଟର ଏବେ କୋଟିପତିି...

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୩: ଦିନେ ଗରିବ ଥିବା ୫ ଭାରତୀୟ  କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପାଖରେ ଏବେ ଅଚଳାଚଳ ସମ୍ପତ୍ତି।

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ଆରସିବି ଏକମାତ୍ର ଦଳ

ବାଙ୍ଗାଲୋର,୨୪।୩- ଚେପକଠାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ୭୦ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇ ଏକ ଅଲୋଡ଼ା ରେକର୍ଡର ଅଧିକାରୀ ହୋଇଛି।

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କେକେଆର ସପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ

କୋଲକାତା,୨୪।୩- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର) ଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବଦ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ।

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

ଓ୍ବାର୍ନରଙ୍କ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର

କୋଲକାତା, ୨୪।୩(ପି.ଟି.)- ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବ୍ୟୟବହୁଳ କ୍ରିକେଟ ଲିଗ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ଦ୍ୱାଦଶ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। 

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ରାଇନାଙ୍କ ରେକର୍ଡ

ଚେନ୍ନାଇ,୨୪।୩(ପି.ଟି.)-ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ଭାବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସୁରେଶ ରାଇନା ୫୦୦୦ ରନ ପୂରଣ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ: ଜୁଭେନାଇଲ-ରାମେଶ୍ୱର ଫାଇନାଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୩(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଏମ୍‌ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ରାମେଶ୍ୱର କପ୍‌ ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ଜୁଭେନାଇଲ ସ୍ପୋର୍ଟିଂ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ:ସେର୍‌ସା ଆଦ୍ରା-କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ଫାଇନାଲ

ବନ୍ତ, ୨୪।୩ (ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ହନୁମାନଜୀଉ ମିନିଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଟିଲୋ ଆଥ୍‌ଲେଟିକ ଆସୋସିଏଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୨୬ତମ ପ୍ରଦୀପ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲରେ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ (ବାଙ୍ଗାଲୋର) ପ୍ରବେଶ କରିଛି। 

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

୨୦ କୋଟି ଦାନ କଲା ବିସିସିଆଇ

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ଶନିବାର ଆଇପିଏଲ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଆର୍ମଡ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍‌ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦାନ କରିଛି।

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

ଜାତୀୟ ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶାର ସ୍ବସ୍ତିକ

କଟକ ଅଫିସ, ୨୪ା୩-ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ(ବିସିସିଆଇ) ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଏପ୍ରିଲ ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ପଣ୍ଡିଚେରୀରେ ୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଜାତୀୟ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

ଫାଓ ପକ୍ଷରୁ ଜବାମଣୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ପୁରସ୍କାର

କଟକ ଅଫିସ,୨୪ା୩- ନେପାଳର ଶହୀଦ ରଙ୍ଗଶାଳା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ସାଫ୍‌ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପରେ ଭାରତ ୩-୧ ଗୋଲରେ ଆୟୋଜକ ନେପାଳକୁ ପରାସ୍ତ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

୨୫ ବଲ୍‌ରେ ଜ୍ୟାକ୍ସଙ୍କ ଶତକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪ା୩ (ପି.ଟି.)-ଦୁବାଇଠାରେ ଗୁରୁବାର ଲାଙ୍କାଶାୟାର ବିପକ୍ଷ ଏକ ପ୍ରି-ସିଜନ ଟି୧୦ ମୁକାବିଲାରେ ସରେ ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଓ୍ବିଲ ଜ୍ୟାକ୍ସ ମାତ୍ର ୨୫ ବଲ୍‌ରୁ ଶତକ ହାସଲ କରି ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। 


Model This Week

ରଶ୍ମି
Why Dharitri