ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ପରିଦର୍ଶନ

ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ  ସଚିବଙ୍କ ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ପରିଦର୍ଶନ


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୭।୩- ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ସଞ୍ଜୀବ ଚୋପ୍ରା ବୁଧବାର ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଅନୁଗୋଳ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ା ସେ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ବିଭିନ୍ନ ୟୁନିଟ୍‌ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରବନ୍ଧନର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ା ପ୍ଲାଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅତୁଲ ମିଶ୍ର ଏହି ବାର୍ଷିକ ୬ ମିଲିୟନ୍‌ ଟନ୍‌ ଉପତ୍ାଦନ କ୍ଷମତା ସମ୍ପନ୍ନ ପ୍ଲାଣ୍ଟର ପରିଚାଳନା, ବ୍ୟବହୃତ ବୈଷୟିକ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଓ ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ ା ଏହାଛଡ଼ା ପ୍ଲାଣ୍ଟର ବିଭିନ୍ନ ଅଗ୍ରଗତି ଓ ପରିଚାଳନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଶିଳ୍ପ ସଚିବଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ ା ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିଦର୍ଶନ କ୍ରମରେ ଚୋପ୍ରା ପ୍ରଥମେ ଜିନ୍ଦଲ ନଗର ଟାଉନ୍‌ସିପ୍‌ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ସହାୟତାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଭିନ୍ନ ଉପତ୍ାଦ ଦେଖିବା ସହିତ ସଦସ୍ୟାମାନଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୋଇଥିଲେ ା ଏହି ଅବସରରେ ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ ଦ୍ୱାରା ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ସରକାରଙ୍କ ସହଭାଗିତାରେ ଅନୁଗୋଳରେ ଚାଲୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସିଏସଆର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମ୍ପର୍କରେ ସଚିବଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ, ଉପଜିଲାପାଳ ସରୋଜକାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, ବଅଁରପାଳ ତହସିଲଦାର ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ମହାନ୍ତି, ଭୂ-ଅର୍ଜନ ଅଧିକାରୀ, ଅନୁଗୋଳ ବସନ୍ତ କୁମାର ଦାସ, ଚିଫ୍‌ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର, ଇଡ୍‌କୋର ସୁଶାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, ଇଡକୋ ଭୂ-ଅଧିକାରୀ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ପାଣି ପ୍ରମୁଖ ଶିଳ୍ପ ସଚିବଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ ସମୟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ା

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ  ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଆଠମଲ୍ଲିକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ବଇଣ୍ଡା, ୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନକୁ ସଦୃଢ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିସିସି)ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ବୁଧବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ଓ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟି ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳକୁ ସଫଳତା ମିଳିବା ନେଇ ପିସିସି ସଭାପତି ଋଣନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା, ୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାକିଚି-ଠାକୁରଗଡ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଉରୁକୁଳା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଟୋ ସହ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ କିଶୋରନଗର ଥାନା ତୁରୁଡା ଗ୍ରାମର ବିଭତ୍ସ ସାହୁ, ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ (ପରିଚୟ ଜଣାପଡିନି) ଏବଂ ଅଟୋ ଚାଳକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ବଡଡଙ୍ଗିଆଣୀ ଗ୍ରାମର

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ତାଳଚେର,୨୦ା୬(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟୁଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଉସିଂବୋର୍ଡ ଭଞ୍ଜକଲୋନୀ, ମିନାବଜାର, ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସୋମବାରଠାରୁ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଓ ଉନ୍ନତୀକରଣ ଦାବିରେ ଚଳାଇଥିବା ଅନଶନକୁ ୩ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ ଏ ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହିଁ।

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଟାଉନଠାରେ ଥିବା ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର କଳସ ଶେଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୧ରେ କୁମ୍ଭ ସ୍ନାନ, ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ମହାସ୍ନାନ, ଯୁପାଧିବାସ, ବିଶେଷ ହୋମ, ୨୨ରେ ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ଯୁପାରୋପଣ, ଧ୍ୱଜାରୋହଣ, କୁମ୍ଭାରୋହଣ ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅବକାରୀ ନିରୀକ୍ଷକ ସୁମିତ୍ରା ଓରାମ, ଧନେଶ୍ୱର ବରାଡ, ସଦର ରେଞ୍ଜ ନିରୀକ୍ଷକ ନିନା ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦଳ ବୁଧବାର ସମଲ ଥାନା ପବିତ୍ରନଗର ଛକ ଠାରେ ଚଢାଉ କରି ୫.୧୦୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନବାସପୁର ଓ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ ଚଳାଇଥିବା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାର ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି । ଉଭୟ ଗ୍ରାମର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଏମସିଏଲ୍‌ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଙ୍କିଳି ପଞ୍ଚାୟତର କଙ୍କିଳି-୧ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନୂତନ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୨୦।୬- ନାଲକୋ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଗାଡ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମ ପ୍ରଦୂଷଣ ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଗ୍ରାମକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦାବି ପ୍ରତି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖ ଠାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ରେଳରୋକୋ କରିବେ ବୋଲି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଏହି ଚେତାବନୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଡାକି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

୨୨ରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ନିର୍ବାଚନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୦।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସଭାପତି ଓ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନହଲଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ ଓ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦। ୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୌସୁମୀର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି। କିଛି ଦିନ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ, ବଇଣ୍ଡା ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୧ ଡିଗ୍ରୀରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ବାରମ୍ବାର ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଖରାକୁ ଡ଼ରି ଲୋକେ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଯୋଗୁ ଘରେ ରହିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୬- ଅନୁଗୋଳ ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତି ଅଧରେ ମାଛ ମରାଯିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ପୌର ପରିଷଦ ଆଠ ଦିନ ପରେ ଏହାର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ଦିନ ହିଁ ଦୁଇଜଣ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ଫଁ ଦେଖାଇଥିବା ପୌର ପ୍ରଶାସନ ଏବେ ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇ ମାଛମରା ନୁହେଁ, ପୋଖରୀ ସଫା କରାଯାଉଥିବା କହିବା ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ନୂତନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଯଥାବିଧି ହୋମଯଜ୍ଞ, ଭୂମିପୂଜନ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ପ୍ରସାଦ ସେବନ ଆଦି ପୂଜାନୀତି ସହ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ