ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୋଲିସ ଜାଲରେ ହାଇୱେ ଲୁଟେରା: ୫ ଗିରଫ, ୪ ଫେରାର

ପୋଲିସ ଜାଲରେ ହାଇୱେ ଲୁଟେରା: ୫ ଗିରଫ, ୪ ଫେରାର


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ ବନ୍ତଳା, ୭।୩- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଲୁଟ୍‌ କରି ପୋଲିସର ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ସାଜିଥିବା ଏକ ହାଇଓ୍ବେ ଲୁଟେରା ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ୫ ଜଣ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଧରା ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ପରେ ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର, ମୋବାଇଲ, ଚୋରି ବାଇକ୍‌ ଓ ୪ ଚକିଆ ଯାନ ସହ ମୋଟ ୭ଟି ଗାଡ଼ି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ବୁଧବାର ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରାୟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଆଡ଼ିଶିନାଲ ଏସ୍‌ପି ଜେ.ଏନ୍‌. ହଁାସଦା ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ପରିସରରେ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଏହି ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।
ସୂଚନା ମୁତାବକ, ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଏସ୍‌ଆଇ ହେମନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ଆରଟିଓ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଆମ୍ବବୁରିରେ କେତେଜଣ ଯୁବକ ହାଇୱେରେ ଲୁଟ୍‌ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଖବର ପାଇଥିଲେ। ପରେ ସେଠାରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରିଥିଲା। ଚଢ଼ାଉ ସମୟରେ ସେଠାରେ ୯ ଜଣ ଯୁବକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ସେଠାରୁ ୪ ଜଣ କୌଶଳ କ୍ରମେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲେ। ପରେ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଏୟାରଗନ୍‌, ୨ଟି ଭୁଜାଲି ଓ ୭ଟି ମୋବାଇଲ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଲୁଟେରାମାନେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାଉଥିବା ଭାରିଯାନ ଅଟକାଇ ଲୁଟ୍‌ କରିବା ନେଇ ଯୋଜନା ଥିବା ତଦନ୍ତରେ ଜଣାପଡିଥିଲା। ପରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୫ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ଛେଳିଆପଡ଼ାରେ ରହୁଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ଥାନା କନ୍ତାମିଲା ଗ୍ରାମର ଭବାନୀଶଙ୍କର ଭଞ୍ଜ ଓରଫ ବୁବୁ, ଖଲାରୀ ଗ୍ରାମର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ଓରଫ ସିପୁନ୍‌, ଜରପଡ଼ା ଥାନା ତୁବେ ଗୁଟୁସାହିର ଅନିଲ ବେହେରା, ତାଳଚେର କଲିୟରୀ ଥାନା ଭାଲୁଗାଡ଼ିଆର ସଂଗ୍ରାମ ନାୟକ ଓ ହେମସୁରପଡ଼ା ସେଠୀସାହିର ବୃନ୍ଦାବନ ସେଠୀ ଓରଫ ଗୁଣଦେଇ। ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ବାଲିମୀ ଥାନା ଝାରବେଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବିନୟ ନାୟକ ଓରଫ ବ୍ରୁଝାଡ଼ୁ, କଣାବଣିଆ ଥାନା ବାଘମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ବଂଶୀଧର ନାୟକ ଓରଫ ବଗ, ବିକ୍ରମପୁର ଥାନା ତେହେରାନପୁର ଗ୍ରାମର ସୁନିଲ ନାୟକ ଓରଫ ଲିଟୁ ଓ ହାକିମପଡ଼ାର ଆରଏମ୍‌ସି କ୍ବାର୍ଟର ସାହିର ନେପାଳି ବାହାଦୁର ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁ। ପେବୃୟାରୀ ୧୨ ତାରିଖରେ ବନ୍ତଳା ଥାନା ବସଲା ଆଦିଆଘାଇ ନିକଟରେ ମହୀଧରପୁରରୁ ବନ୍ତଳା ଆସୁଥିବା ଏକ ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଅଟକାଇବା ସହ ଏଥିରେ ବସିଥିବା ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୪ଟି ମୋବାଇଲ, ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଗାଡି ଲୁଟ୍‌ କରିଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ବୁବୁ, ପିଣ୍ଟୁ, ଅନିଲ ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ସେହିପରି ନିକଟରେ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ୫୫ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଏକ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନ, ଗତ ୧୯ ତାରିଖରେ ସେହିସ୍ଥାନରୁ ଏକ ବାଇକ୍‌କୁ ଲୁଟ କରିଥିବା ପୋଲିସ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଏଥିରେ ଭବାନିଶଙ୍କର, ପିଣ୍ଟୁ, ସଂଗ୍ରାମ ଓ ଅନିଲ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ। ଏହାସହ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ୫ଟି ଚୋରି ବାଇକ୍‌, ଗୋଟିଏ ଟାଟା ଏସିଇ ଓ ଏକ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ଭ୍ୟାନକୁ ଜବତ କରିଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ ସହ ଚୋରି ଗାଡି ଜବତ ପାଇଁ ଚଢ଼ାଉ ଜାରିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଏହି ସମ୍ମିଳନୀରେ ଏସଡିପିଓ ହରିହର ପାଣି, ଅନୁଗୋଳ ଆଇଆଇସି ସୁକୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ, ବନ୍ତଳା ଆଇଆଇସି ସବ୍ୟସାଚୀ ରାଉତ, ହଣ୍ଡପା ଆଇଆଇସି ସୁନିଲ କୁମାର କର, ଅନୁଗୋଳ ଏସ୍‌ଆଇ ହେମନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଆଠମଲ୍ଲିକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ  ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଆଠମଲ୍ଲିକ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ସହ ପିସିସି ସଭାପତିଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ବଇଣ୍ଡା, ୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନକୁ ସଦୃଢ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକଜୁଟ କରିବାକୁ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି (ପିସିସି)ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ବୁଧବାର ଆଠମଲ୍ଲିକ ଓ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକର କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟି ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେବା ସହ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳକୁ ସଫଳତା ମିଳିବା ନେଇ ପିସିସି ସଭାପତି ଋଣନୀତି ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଅଟୋ-ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ବଇଣ୍ଡା, ୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାକିଚି-ଠାକୁରଗଡ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ରାସ୍ତାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଉରୁକୁଳା ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ଅଟୋ ସହ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ କିଶୋରନଗର ଥାନା ତୁରୁଡା ଗ୍ରାମର ବିଭତ୍ସ ସାହୁ, ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ (ପରିଚୟ ଜଣାପଡିନି) ଏବଂ ଅଟୋ ଚାଳକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ବଡଡଙ୍ଗିଆଣୀ ଗ୍ରାମର

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ଅନଶନର ୩ ଦିନ ପରେ ବି ପଦକ୍ଷେପ ନାହିଁ

ତାଳଚେର,୨୦ା୬(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ଟେଣ୍ଟୁଲେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ହାଉସିଂବୋର୍ଡ ଭଞ୍ଜକଲୋନୀ, ମିନାବଜାର, ଗୁରୁଦ୍ୱାର ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ସୋମବାରଠାରୁ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଓ ଉନ୍ନତୀକରଣ ଦାବିରେ ଚଳାଇଥିବା ଅନଶନକୁ ୩ ଦିନ ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ପ୍ରଶାସନ ଏ ଦିଗରେ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହିଁ।

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ଟାଉନଠାରେ ଥିବା ମାଉସୀମା ମନ୍ଦିରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ଉପଲକ୍ଷେ ବୁଧବାର କଳସ ଶେଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ୨୧ରେ କୁମ୍ଭ ସ୍ନାନ, ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ମହାସ୍ନାନ, ଯୁପାଧିବାସ, ବିଶେଷ ହୋମ, ୨୨ରେ ବିଗ୍ରହମାନଙ୍କ ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା, ଯୁପାରୋପଣ, ଧ୍ୱଜାରୋହଣ, କୁମ୍ଭାରୋହଣ ଓ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

୫ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ ହରିଶ୍ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଅବକାରୀ ନିରୀକ୍ଷକ ସୁମିତ୍ରା ଓରାମ, ଧନେଶ୍ୱର ବରାଡ, ସଦର ରେଞ୍ଜ ନିରୀକ୍ଷକ ନିନା ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଗଠିତ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଦଳ ବୁଧବାର ସମଲ ଥାନା ପବିତ୍ରନଗର ଛକ ଠାରେ ଚଢାଉ କରି ୫.୧୦୦ କେଜି ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ କରିଥିଲେ।

ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ଖଣି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପରେ ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବନବାସପୁର ଓ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀ ଚଳାଇଥିବା ଖଣି ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ବୁଧବାର ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି । ଉଭୟ ଗ୍ରାମର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଏମସିଏଲ୍‌ ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କୁ ତାଲିମ

ତାଳଚେର,୨୦।୬(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ କଙ୍କିଳି ପଞ୍ଚାୟତର କଙ୍କିଳି-୧ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ନୂତନ ସ୍ବୟଂସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଦସ୍ୟାଙ୍କ ତାଲିମ ଶିବିର ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଗାଡ଼ରଖାଇ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବିରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଆଲୋଚନା

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୨୦।୬- ନାଲକୋ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଗାଡ଼ରଖାଇ ଗ୍ରାମ ପ୍ରଦୂଷଣ ବଳୟ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଗ୍ରାମକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦାବି ପ୍ରତି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖ ଠାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ରେଳରୋକୋ କରିବେ ବୋଲି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଏହି ଚେତାବନୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଡାକି ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି।

୨୨ରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ନିର୍ବାଚନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୦।୬- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘର ସଭାପତି ଓ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୨୨ ତାରିଖରେ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଟାଉନହଲଠାରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ ଓ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଛି।

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଲୋକେ ହନ୍ତସନ୍ତ; ଦାଉ ସାଧୁଛି ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦। ୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୌସୁମୀର ଦୁର୍ବଳ ସ୍ଥିତି ଯୋଗୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିଛି। କିଛି ଦିନ ହେବ ଅସହ୍ୟ ଗରମ ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ, ବଇଣ୍ଡା ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ତାପମାତ୍ରା ୪୧ ଡିଗ୍ରୀରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ବାରମ୍ବାର ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି। ଖରାକୁ ଡ଼ରି ଲୋକେ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରୁ ନ ଥିବାବେଳେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ଯୋଗୁ ଘରେ ରହିବା ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବିଭାଗର ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି।

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତିଅଧରେ ମାଛ ମାରିବା ଘଟଣା ; ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇଗଲା ପ୍ରଶାସନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୦।୬- ଅନୁଗୋଳ ଶିକ୍ଷକପଡ଼ାସ୍ଥିତ ଇକୋ ପାର୍କ ପୋଖରୀରୁ ରାତି ଅଧରେ ମାଛ ମରାଯିବା ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ପୌର ପରିଷଦ ଆଠ ଦିନ ପରେ ଏହାର ମୋଡ଼ ବଦଳାଇ ଦେଇଛି। ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ଖବର ପ୍ରକାଶ ଦିନ ହିଁ ଦୁଇଜଣ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରି ଦୃଢ଼ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନର ଫଁ ଦେଖାଇଥିବା ପୌର ପ୍ରଶାସନ ଏବେ ଚାପରେ ଚେପା ହୋଇ ମାଛମରା ନୁହେଁ, ପୋଖରୀ ସଫା କରାଯାଉଥିବା କହିବା ସହରରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୦ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ସନ୍ତରାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ନୂତନ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଯଥାବିଧି ହୋମଯଜ୍ଞ, ଭୂମିପୂଜନ, ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ, ପ୍ରସାଦ ସେବନ ଆଦି ପୂଜାନୀତି ସହ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ