ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର
ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୭ା୩(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବ୍ଲକ ଗିରିଆ ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଗିରିଆର ଜୋହନ ଦଳାଇ(୩୮)। ପଲ୍ଲୀସଭାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଏହି ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ଆହତ ଯୁବକଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ଟାରେ ଜୋହନ ଓ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଖରିଡ଼ାରୁ ଏକ ବାହାଘର ଭୋଜିରେ ଯୋଗଦେଇ ବାଇକରେ ଗିରିଆକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଜୋହନ ଆଗରେ ଆସୁଥିବାବେଳେ ଶିକିରି ପାଣିପମ୍ପ ହାଉସ ନିକଟରେ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ହୋଇ ରହିଥିବା ୫ରୁ ୮ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ରରେ ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ପଛରେ ଆସୁଥିବାସାଙ୍ଗମାନେ ଜୋହନ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ଦେଖି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ହିଞ୍ଜିଳି ପୋଲିସ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲା। ଜୋହନଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଗତ ମାସ ୨୦ତାରିଖରେ ଗ୍ରାମରେ ଏକ ପଲ୍ଲୀସଭା ବେଳେ ୨ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଫଳରେ ବ୍ଲକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସଭା ବାତିଲ କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଜୋହନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପଲ୍ଲୀସଭାକୁ ନେଇ ଗଣ୍ଡଗୋଳକୁ ବିଡ଼ିଓ ଦେବବ୍ରତ ସାହୁ ଅସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଡରାଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ଡାଏ’: ୯ଟି ଜିଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି

ଡରାଉଛି ବାତ୍ୟା ‘ଡାଏ’: ୯ଟି ଜିଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ଝଡବାତ୍ୟାର ରୂପ ନେଇଛି। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଗୋପାଳପୁର ଛୁଇଁବା ପରେ ଏହା ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ସୀମା ଦେଇ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁଛି।

ସକଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ବେଲପତ୍ର ଅର୍ପଣ

ସକଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ବେଲପତ୍ର ଅର୍ପଣ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ପାଇଁ ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାଲିପଦର ନିକଟସ୍ଥ ପ୍ରତାପଧନଞ୍ଜୟପୁରରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ସକଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ୩ ଦିନରେ ୧ ଲକ୍ଷ ବେଲପତ୍ର ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷ ହୋଇଛି। ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ସହ ଅଧିକ  ଫସଲ ଅମଳ ସକାଶେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ଏଭଳି କରାଯାଉଛି। ଅନ୍ତରପଡ଼ା ନିକଟସ୍ଥ ଶାଙ୍କୁଳାଇ ଜଙ୍ଗଲରୁ ବେଲପତ୍ର ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଭାଦ୍ରବ ମାସ ନବମୀ, ଦଶମୀ ଓ ଏକାଦଶୀରେ ବୈଦିକ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାହାକୁ ମହାଦେବଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ଜଗନ୍ନାଥ ଶତପଥୀ, ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ରାହ୍ମଣମାନେ ବେଲପତ୍ର ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ। 

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନ ଦେଲେ ରୁଜୁ ହେବ ମାମଲା

କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନ ଦେଲେ ରୁଜୁ ହେବ ମାମଲା

ଛତ୍ରପୁର,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଝଡବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ବର୍ଷା ହେଉଥିବାରୁ ନଦୀ ଓ ନାଳରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଏଣୁ  ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହୋଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନ ଦେଲେ ଛୁଟିରେ ଥିବା ଯନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିଆରପିଏସ୍‌ ଏବଂ ଜାତୀୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଆକ୍ଟ ଆଧାରରେ କ୍ରିମିନାଲ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯିବ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ଡ୍ରେନେଜ୍‌ ବିଭାଗର ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଏହି  ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା (ନଂ.୨୨୯୬) ଜାରି ହୋଇଛି। ତେଣୁ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ଯନ୍ତ୍ରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ  ରାଜ୍ୟ ଜଳସମ୍ପଦ ବିଭାଗର ସଚିବ ପି. କେ ଜେନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ପୋଡ଼ମପେଟାବାସୀ

ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲେ ପୋଡ଼ମପେଟାବାସୀ

ଗଞ୍ଜାମ,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଲଘୁଚାପ ଅବପାତ ରୂପ ନେବାପରେ ବାତ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖା ଦେଇଛି। ଏହା ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ଗୋପାଳପୁର ନିକଟରେ ଉପକୂଳ ଛୁଇଁବା ଓ ଜୋରରେ ପବନ ବହିବା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ପୂର୍ବାନୁମାନ ପରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛି। ୨ ଦିନ ହେଲା ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ସମୁଦ୍ର ଉପକୂଳରେ ରହୁଥିବା ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଗୁରୁବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅବଗତ କରିବା ପରେ ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛି।

ଅକ୍ଟୋବର ୨ରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବନ୍ଦ ହେବ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ, ପଲିଥିନ

ଅକ୍ଟୋବର ୨ରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ବନ୍ଦ ହେବ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ, ପଲିଥିନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧ା୯-  ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଅକ୍ଟୋବର ୨ରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ, ପଲିଥିନ ବ୍ୟାନ ହେବ ା ଏ ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଏଥିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ ା ଏବେ କେରଳ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୋଆ, ଆନ୍ଧ୍ରରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଓ ପଲିଥିନ ବ୍ୟବହାରକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି ା 

ଗିରଫ ହେଲେ କୋଟିପତି କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଗିରଫ ହେଲେ କୋଟିପତି କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୧ା୯- ଆୟ ବହିଭୂର୍ର୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ  ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ଗୁରୁବାର  ରାୟଗଡା ଜିଲା ଗୁଣପୁର ସମନ୍ନିତ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା (ଆଇଟିଡିଏ)ର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଗଗନବିହାରୀ ପତିଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ା ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟର ମିସ୍‌ କେସ ନଂ ୬/୧୮ ଅନୁଯାୟୀ ବୁଧବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ ପକ୍ଷରୁ ୱାରେଣ୍ଟ ତଲାସି ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା ା ଭିଜିଲାନ୍ସ ଏସ୍‌ପି ମାୟାଧର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାଞ୍ଚୋଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଏକକାଳୀନ ସକାଳୁ ଗଗନଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ ା 

ପ୍ରଥମ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷାଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ଆରମ୍ଭ

ପ୍ରଥମ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷାଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ଆରମ୍ଭ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଚଳିତ ବର୍ଷ ସୂଚାରୂପେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ଓ ଉତ୍ତର ଖାତା ମୂଲ୍ୟାୟନ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ, ଦ୍ୱିତୀୟ, ତୃତୀୟ, ଚତୁର୍ଥ, ପଞ୍ଚମ ଓ ଷଷ୍ଠ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ଡିସେମ୍ବର ୭ରୁ ପ୍ରଥମ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୨୦୧୯ ଏପ୍ରିଲ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା ହେବ। ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୧୦ ତାରିଖରୁ ତୃତୀୟ ଓ ୨୨ ତାରିଖରୁ ୫ମ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ସେହିପରି ୨୦୧୯ ମାର୍ଚ୍ଚ ଶେଷ ସପ୍ତାହରୁ ଚତୁର୍ଥ ସେମିଷ୍ଟର ଓ ଫେବୃୟାରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହରୁ ଷଷ୍ଠ ସେମିଷ୍ଟର ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ତାରିଖ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ସରିବା ପରେ ମୂଲ୍ୟାୟନ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଳକ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ବାଳକ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୧ା୯:  କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଖଜାପଲ୍ଲୀରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୪ଟାରେ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ସୁମନ ବିଷୋୟୀ (୯) ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ କୋଦଳା ମେଡିକାଲ ଓ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଗୁରୁବାର ସକାଳୁ ମୃତଦେହ ଧରି ଖଜାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର-କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।  ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସତ୍ତ୍ବେ ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସ୍ତାରେ ପାଲବାନ୍ଧି ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଯାଏ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ବ୍ଲକ ସମ୍ମୁଖରେ ଜନପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ଧାରଣା

ବାଲିଗୁଡା,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ବାଲିଗୁଡା ବ୍ଲକ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ୧୬ ନଂ. ଜୋନ  ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ କିଆସିଂ ମଲିକ, ବ୍ଲକ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ମିନତି ସୁନା ଓ ମିଡିଆକିଆ ନାଏବ ସରପଞ୍ଚ ସୁଟ୍ରି ମଳିକ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ବଠକର ସୂଚନା ଏମାନଙ୍କୁ ଦିଆ ଯାଉ ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିବା କହିଥିଲେ। ଜିଲା ପରିଷଦସଭ୍ୟ ମଲିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ହେଉଥିବା ବୈଠକ ବାବଦରେ ଆମକୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ, ବିଭିନ୍ନ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମରେ ମଧ୍ୟ ଆମକୁ ସାମିଲ କରାଯାଉ ନାହିଁ। ଆମେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ହୋଇଥିବାରୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ବର୍ଷାଦିନେ ୧୬ ଗଁା ବାହ୍ୟଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ବର୍ଷାଦିନେ ୧୬ ଗଁା ବାହ୍ୟଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ

ତୁମୁଡିବନ୍ଧ,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସବୁ ଗଁାକୁ ପକ୍କା ସଡକ, ବିଦ୍ୟୁତ୍‌, ଶିକ୍ଷା ଭଳି ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ପାଇଁ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଏବେବି ବହୁ ଗଁା ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଛି। ରାତି ପାହିଲେ ତେଲ ଲୁଣ ହେଉ ବା ଶିକ୍ଷା ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଯିବାକୁ ପଡୁଛି। ଏଭଳି ସମସ୍ୟା ଦେଖିବାକୁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ତୁମୁଡିବନ୍ଧ ବ୍ଲକରେ।  ସୁଣ୍ଡିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତର ୧୬ଟି  ଗ୍ରାମବାସୀ ଯାତାୟାତ ପାଇଁ ଦେଶୀ ଡଙ୍ଗାକୁ ଭରସା କରୁଛନ୍ତି। ରାତି ପାହିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଯିବାକୁ ହେଉ କିମ୍ବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଗୁରୁତର ରୋଗୀ ମେଡିକାଲ ଯିବାକୁ ଦେଶୀ ଡଙ୍ଗାକୁ ଭରସା କରିଥାନ୍ତି। ବିପଦଜନକ ସ୍ଥିତିରେ ରାଉଳ ନଦୀ ପାର ହୋଇଥାନ୍ତି।

ଜିଲା ପରିଷଦ ଭବନ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଜିଲା ପରିଷଦ ଭବନ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ

ଛତ୍ରପୁର,୨୧ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଗୁରୁବାର ଦିନିକିଆ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ଛତ୍ରପୁରରେ ନବନିର୍ମିତ ଜିଲାପରିଷଦ ଭବନ କାର୍ଯ୍ୟ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ଜିଲାପରିଷଦ ଭବନର ବାକି ଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସାରିବାକୁ ସେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ଜିଲାପରିଷଦ ଭବନ ୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ  ରାସ୍ତା ଓ କୋଠାବାଡି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଜରିଆରେ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏହାର ଉଦଘାଟନ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚୂଡାନ୍ତ ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ,  ଜିଲା ସହରାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର  ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସବ୍ୟସାଚୀ ହୋତା, ଡିଆରଡିଏ ଏପିଡି ପ୍ରିୟ ରଞ୍ଜନ ପୃଷ୍ଟି, ଏପିଡି (ବୈଷୟିକ)  କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା, ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରମୋଦ ଚନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କ ସମେତ ରାସ୍ତା ଓ କୋଠାବାଡି  ଏବଂ  ଡିଆରଡିଏର ଯନ୍ତ୍ରୀମାନେ ଅନୁଧ୍ୟାନ ବେଳେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା: ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନ ଦେଲେ କ୍ରିମିନାଲ ମାମଲା

ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା: ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ନ ଦେଲେ କ୍ରିମିନାଲ ମାମଲା

ଛତ୍ରପୁର,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବଙ୍ଗୋପ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଝଡବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବା ଏସଆରସିଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି। ବର୍ଷା ହେଉଥିବାରୁ ନଦୀ ଓ ନାଳରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିବ। ଏଣୁ  ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟରମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହୋଇଛି।