ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ବବୁଲ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ବବୁଲ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ
ଭଞ୍ଜନଗର,୭।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରରେ କାବୁ ହୋଇଥିବା ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ପୋଲିସର ମୋଷ୍ଟୱାଣ୍ଟେଡ଼ ବବୁଲ ପାଶୱାନଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ଜାମିନ ଆବେଦନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବା ପରେ ବବୁଲଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପ କାରଗାରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଆସିକାର ବସ୍‌ ମାଲିକ ପ୍ରତାପ ପୋଲେଇଙ୍କୁ ରବି ନାହାକ ନଭେମ୍ବର ୭ ତାରିଖରେ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପ୍ରତାପଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତଥା ଆସିକା ଏନଏସିର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୂର୍ଯ୍ୟ ପୋଲେଇ ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ରବିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ସେ ରାଉରକେଲାରେ ରହୁଥିବା ବବୁଲ ଓ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜିତେନ୍ଦ୍ର ନାୟକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ପୋଲିସ ବବୁଲଙ୍କ ଗତିବିଧି ଜାଣି ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତଦ୍ୱୟ କୌଣସି ଅଘଟଣ ଘଟାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଭଞ୍ଜନଗର ପୋଲିସ ନିଧିଆପଲ୍ଲୀ ନିକଟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରି କାବୁ କରିଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡ଼ିକାଲରୁ ବବୁଲ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ବାହାରିଥିଲେ। ଘଟଣାର ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ପୋଲିସ ବବୁଲଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରରେ ଆଣିବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

କେନାଲ ହୁଡ଼ାରେ ପଡ଼ି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦।୧୨- କେନାଲକୁ ଗାଧୋଇ ଯିବା ବେଳେ ହୁଡ଼ାରେ ପଡ଼ିଯାଇ ସଜ୍ଞାହୀନ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଚଷା ନିମଖଣ୍ଡିପେଣ୍ଠ ଗ୍ରାମର ଗୋବିନ୍ଦ ନାୟକ (୬୦) ।

ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଆସିକା,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏମ.)- ଆସିକା ବ୍ରହ୍ମପୁର ୫୯ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କର୍ଣ୍ଣୋଳି ଛକରୁ କିଛି ଦୂରରେ ଏକ ନିମ୍ବ ଗଛରୁ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ପୋଲିସ ସୋମବାର ସକାଳ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ପୁଇଁତୋଳା ଛକରୁ ଦୋକାନ ହଟିବା ଘଟଣା: ଉଠା ଦୋକାନୀ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପୁଇଁତୋଳା ଛକରୁ ଦୋକାନ ହଟିବା ଘଟଣା: ଉଠା ଦୋକାନୀ ମାଲିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ତହସିଲ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପୁଇଁତୋଳା ଛକ  ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ବେଆଇନ ଦୋକାନଗୁଡିକୁ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଡିସେମ୍ବର ୫ରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ  ନୋଟିସ ଜାରି ହୋଇଥିଲା। ଟ୍ରାଫିସ ସମସ୍ୟା ଓ ସଡ଼କ ନିରାପତ୍ତାର  ଆଳ ଦେଖାଇ ଏହି ନୋଟିସ  ଜାରି ହୋଇଥିଲା। 

ଜୈବିକ ପଦ୍ଧତିରେ କରାଯାଉଥିବା କ୍ଷୁଦ୍ରଦାନା ଶସ୍ୟର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଉଦ୍ୟମ

ଜୈବିକ ପଦ୍ଧତିରେ କରାଯାଉଥିବା କ୍ଷୁଦ୍ରଦାନା ଶସ୍ୟର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଉଦ୍ୟମ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିତ,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ସହ ହଜିଯାଉଥିବା ମୂଳଖାଦ୍ୟ ଏବଂ କ୍ଷୁଦ୍ରଦାନା ଶସ୍ୟକୁ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରିବା ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଚେତନ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଛିା 

ଧାନ ଗଦାରେ  ନିଆଁ: ୨୦ ଭରଣ ଧାନ ନଷ୍ଟ

ଧାନ ଗଦାରେ ନିଆଁ: ୨୦ ଭରଣ ଧାନ ନଷ୍ଟ

ଛତ୍ରପୁର, ୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଚି଼କଲଖଣ୍ଡି ମୋଜ଼ା ବୀରେଶ୍ବର ମନ୍ଦିର ନିକଟ ବିଲରେ ଥିବା ୪ଟି ଧାନ ଗଦାରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କେହି ଦୁର୍ବୁତ୍ତ ନିଆଁ ଲଗାଇବା ଫଳରେ  ୨୦ ଭରଣ ଧାନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ: ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା କୁଶପଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପାରିବାରିକ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଦୁୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଏନେଇ ସୋମବାର ଉଭୟ ପରିବରାରଙ୍କ ଏତଲା କ୍ରମେ ପୋଲିସ  କେସ୍‌ ନଂ.୨୧୮/୧୮ ଓ ୨୧୯/୧୮  ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ।

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ଥାନା କିଡ଼ାସିଂ  ଗ୍ରାମରେ  ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମନ ମୋହିଲା

କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମନ ମୋହିଲା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୦।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି  ବ୍ଲକ ଅଫିସ ନିକଟ ପଡ଼ିଆରେ ରବିବାରଠାରୁ ଶୀତ ଉତ୍ସବ ଓ ପୁସ୍ତକ ମେଳା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ। 

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ ପ୍ରବଳ ଶୀତ, ଘନ କୁହୁଡ଼ି

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ ପ୍ରବଳ ଶୀତ, ଘନ କୁହୁଡ଼ି

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୦ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରରେ ଶନିବାର ରାତିରୁ ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ରବିବାର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୭.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ଥିବା ବେଳେ ସକାଳୁ ଘନ କୁହୁଡ଼ି ଆଚ୍ଛାଦିତ ହୋଇ ରହିଥିଲା।

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଭିଏଚ୍‌ପିର ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଭିଏଚ୍‌ପିର ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୧୨-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ (ଭିଏଚପି) ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ଉପକଣ୍ଠ ଖଜୁରିଆରେ ହିନ୍ଦୁ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ଜନ୍ମଭୂମି ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ଦାବି ଓ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇବା ସମ୍ମିଳନୀର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟସ୍‌ କ୍ଲବ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୦ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶନିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଦିନିଆ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆଥଲେଟିକ୍‌ ମିଟ୍‌ -୨୦୧୮  ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ । ଏଥିରେ କ୍ରିଏଟିଭ୍‌ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁରକସ୍ଥିତ ଓଡ଼ିଶା ଜେଲ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ସ୍କୁଲ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ

ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବୈଠକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୦ା୧୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରତଳି ତଥା ପାର୍ଶ୍ୱବର୍ତ୍ତୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମରେ ସାମିଲ କରିବା ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପ୍ରତିନିଧି ତଥା ପ୍ରଶାସନ ଅବହେଳାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଇଛି ।