ସମ୍ବଲପୁର

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ପିଡିଏସ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ହଡ଼ପ ଅଭିଯୋଗ

ସୋନପୁର,୭।୩(ନି.ପ୍ର.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ କେନଝରିଆପାଲି ପଞ୍ଚାୟତରେ ପିଡିଏସ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଚାଉଳ, ଗହମ ଓ କିରୋସିନ ହଡ଼ପ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ସମ୍ପୃକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀଙ୍କ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଫେରାଦ ହେବା ସହ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ହିତାଧିକାରୀମାନେ ପୂର୍ବରୁ ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଗୋପିନାଥ ସାରକାଙ୍କ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁସାରେ, ଉକ୍ତ ପଞ୍ଚାୟତର ଅଚଣ୍ଡା ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଏକ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ବଣ୍ଟନ ହୋଇ ଆସୁଛି । ହେଲେ ଗତ ୨୦୧୭ ଶେଷ ତଥା ଫେବୃୟାରୀ ୨୦୧୮ ମାସରେ ପଞ୍ଚାୟତର କୌଣସି ହିତାଧିକାରୀ ଚାଉଳ ପାଇନାହାନ୍ତି। ଏନଏଫଏସଏର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୪ ମାସର ପିଡିଏସ ସାମଗ୍ରୀ ଦିଆଯାଉନି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏସ୍‌ଏଚଜି ଗତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ମାସଠାରୁ ଚାଉଳ ପଇଠ କରିବର ବିବରଣୀ ଖାଉଟି କାର୍ଡରେ ଲିପିବଦ୍ଧ କରି ନଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସ୍ଲିପ୍‌ ପରିବର୍ତ୍ତେ ସେମାନଙ୍କୁ ହାତଲେଖା ଚିଠା ଦିଆଯାଇଛି। ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ନପାଇ ବାରମ୍ବାର ଫେରୁଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ବୈଠକରେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପ୍ରସ୍ତାବ ଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସରପଞ୍ଚ ନୀରବତା ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ବ୍ଲକ ମାର୍କେଟିଂ ଅଫିସର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦିଗରେ ଉଦାସୀନ ରହୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟା ଗାୟତ୍ରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବହୁ ହିତାଧିକାରୀ ୱାର୍ଡ ସଭ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଖାଉଟି ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିବା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବା ସହ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାଯର୍‌ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବୀରମହାରାଜପୁର ଯୋଗାଣ ନିରୀକ୍ଷକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତ କୁହନ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଦିନେ ଦୁଇଦିନ ଭିତରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ମାନ୍ଦା

ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ମାନ୍ଦା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୨ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ) ମିଲର୍ସଙ୍କ ବେଖାତିର ମନୋଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଉଦାସୀନତା ଯୋଗୁଁ ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡରେ ରବି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ଚରମ ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ।

ବେଲପାହାଡ ପୌର ପରିଷଦ: ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା

ବେଲପାହାଡ ପୌର ପରିଷଦ: ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା

ବେଲପାହାଡ଼,୨୨ା୬(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.) ପୌର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଠିକାଦାର ପ୍ରୀତି ଯୋଗୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲା ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରପରିଷଦର ପରିମଳ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା ହୋଇଯାଇଛି ା ଏବେ ପରିଷଦର ସଫେଇ କାମ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଚାଲୁନାହିଁ।

ଅଧାରୁ କାମ ଛାଡି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ବିଡିଓଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଅଧାରୁ କାମ ଛାଡି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ବିଡିଓଙ୍କଠାରେ ଫେରାଦ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଜୁନାଗଡ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ତଳମଲା ପଞ୍ଚାୟତ ମସିଗଁାରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବାଗଡିସର ପୋଲ କାମ ଅଧାପନ୍ତରିଆ କରି ଠିକାଦାର ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ରାଜେନ୍ଦ୍ର କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରେ ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୨୨। ୬: ବଲାଙ୍ଗୀର ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଲ୍‌ଇଣ୍ଡିଆ ଡେମୋକ୍ରେଟିକ୍‌ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟସ୍‌ ଅର୍ଗାନାଇଜେଶନ୍‌ (ଏଆଇଡିଏସ୍‌ଓ) ତରଫରୁ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ ପ୍ରିଜର୍‌ଭେସନ୍‌ ବାବଦ ଫି’କୁ ବିରୋଧ କରି ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ।

ଆରଏସପି ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ମିଳୁନି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ଦରମା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨।୬: ଆରଏସପିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଠିକା ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବେତନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉନି। ଏ ନେଇ ରହିଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି।

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ

ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ

ସୋହେଲା,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୋହେଲା ବ୍ଲକ ଟଙ୍ଗିବନ୍ଧଲୀ ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ଗିରି ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପାହାଡ଼ ତଳେ ନବ ନିର୍ମିତ ସଙ୍କଟମୋଚନ ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରର ରତ୍ନମୁଦ ମହୋତ୍ସବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ହୀରାକୁଦ ରୟାଲ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ହୀରାକୁଦ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ହୀରାକୁଦ ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ରୟଲ ନାମରେ ଏକ ନୂତନ କ୍ଲବର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଡ୍ରିଷ୍ଟିକ୍‌ ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଲାୟନ୍ସ ବ୍ରଜମୋହନ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ବଲପୁର ହୋଟେଲ କାବେରୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ସମ୍ପାଦିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବଡଗଁ। ଆଇଟିସି ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ବଡଗଁ। ଆଇଟିସି ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ବଡଗଁ।,୨୨।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଡଗଁ। ସ୍ଥିତ ବେସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଶ୍ୱ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଆଇଟିସିର ସ୍କାଉଟ୍‌, ଗାଇଡ ଓ ଲିଓ କ୍ଲବ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସହିତ ଅନୁଷ୍ଠାନର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ଅଧ୍ୟାପକ ପଦ ଖାଲି ନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨। ୬: ରାଉରକେଲା ସମେତ ସମଗ୍ର ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାରେ ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦ ଖାଲି ପଡିଛି। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ବିଜେପୁର,୨୨।୬: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ଥାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ହୋମଗାର୍ଡ଼ଙ୍କ ଶୁକ୍ରବାର ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ, ବିଜେପୁର ଥାନା ବାଉଁଶପୋଲା ଗ୍ରାମର ପ୍ରେମରାଜ ସୁନା(୩୯) ।

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ରେ ତାଲା ପକାଇବା ଘଟଣା, ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳପୂର୍ବକ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୨।୬- ବରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧାଙ୍ଗେର ପଞ୍ଚାୟତର ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୫ ବିର୍ସାନଗର(ମୁଣ୍ଡାପଡ଼ା) ତଥା ବରଗଡ଼ ପୌର ପରିଷଦର ୱାର୍ଡ଼ ନଂ-୧୫ ନିକଟରେ ରହିଥିବା ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ଼ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଦାବି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଶୁକ୍ରବାର ବଳପୂର୍ବକ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ବେଦାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ବେଦାନ୍ତ ଦ୍ୱାରା ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ରର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଲାଞ୍ଜିଗଡ,୨୨।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ବିତିଗଲା କମ୍ୟୁନିଟି ହଲ୍‌ଟିଏ ନ ଥିବାରୁ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବାସି ଅନେକ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିଲେ । ଗଁ।ର କୌଣସି ବୈଠକ କିମ୍ବା ଗଁ।ର ଜାନିଯାତ୍ରା ପାଇଁ କୌଣସି ଗଛ ମୂଳ କିମ୍ବା ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ବୈଠକ ବସୁଥିଲା ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ